Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Eddig az gondoltam, hogy ebbe a topicba járok: Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

... de előszehetem én is boxkesztűm
    ... mivel aranyeső esett ma, hát vettem ezüstöt meg aranyat... asszony monta, kell a fára, persze az olaj a szokásos áron nem maradhatott, el kellett adni
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ez az SL vadász is levadászva
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Nem tudtam ma tredelni, de ezt vartam, bekotottem kis pozival. Long ciklusba lepett, hir ide vagy oda. De itt lezarom, munka van, utazas, team building, csupa veszteseges tevekenyseg.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem tudtam ma tredelni, de ezt vartam, bekotottem kis pozival. Long ciklusba lepett, hir ide vagy oda. De itt lezarom, munka van, utazas, team building, csupa veszteseges tevekenyseg.
          113,522 is restart
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• kedves C@maro, Tback és mások akik tegnap longoltátok a gbp-t, megkérdezhetem, hogy miért?
            én azt láttam, hogy 3 napja esik, hétfőn még a nyitóról felfelé indult, de aztán beesett alája, kedden egész nap a heti nyitó alatt volt, ahogy tegnap is sokáig. én nem kereskedtem, de Davidhoz hasonlóan biztos short belépőt kerestem volna.
            tudom, hogy ez a magyarázat nélküli topik, de azért hátha valaki elmondja, hogy miért kellett volna longosnak látni a gbp párokat?
            előre is köszönöm

Hozzászólás

• kontaar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              kedves C@maro, Tback és mások akik tegnap longoltátok a gbp-t, megkérdezhetem, hogy miért?
              én azt láttam, hogy 3 napja esik, hétfőn még a nyitóról felfelé indult, de aztán beesett alája, kedden egész nap a heti nyitó alatt volt, ahogy tegnap is sokáig. én nem kereskedtem, de Davidhoz hasonlóan biztos short belépőt kerestem volna.
              tudom, hogy ez a magyarázat nélküli topik, de azért hátha valaki elmondja, hogy miért kellett volna longosnak látni a gbp párokat?
              előre is köszönöm

Semmit sem kellett volna, ez nagyon fontos. Épp úgy lehet short, mint long stratégiától függően. Én egész héten a long belépést kerestem a képen látható helyzet miatt.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

kedves C@maro, Tback és mások akik tegnap longoltátok a gbp-t, megkérdezhetem, hogy miért?
                előre is köszönöm
                Szia, én nekem ez shortos volt, és nem volt rossz pozi. Másfél R, híreknél kivett a szűken vett stop. Szóval én nem azt mondom, ez volt a világ legjobb pozija, és hírek előtt sem kell feltétlen poziba lépni, de lehetett a shorton is keresni.

Persze, longosok is biztosan nyertek, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy legyen stratégia, különben pl az ebben a topikban olvasható többféle megoldás összezavarja az embert

De szerintem itt mindenki más technikai elemeket figyel, néhány közössel egyetemben (lásd Camaro csatornái, rewand manipulatív szintjei, equalizer hullámai, Tback heti nyitói).

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia, én nekem ez shortos volt, és nem volt rossz pozi. Másfél R, híreknél kivett a szűken vett stop. Szóval én nem azt mondom, ez volt a világ legjobb pozija, és hírek előtt sem kell feltétlen poziba lépni, de lehetett a shorton is keresni.

Persze, longosok is biztosan nyertek, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy legyen stratégia, különben pl az ebben a topikban olvasható többféle megoldás összezavarja az embert

De szerintem itt mindenki más technikai elemeket figyel, néhány közössel egyetemben (lásd Camaro csatornái, rewand manipulatív szintjei, equalizer hullámai, Tback heti nyitói).
                  Az én csatornáimban csupa LONG és SHORT van, csak tudni kell honnan hová és mikor.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

előre is köszönöm
                    Szerinted nem fejeződött be a SHORT hullám a zöld téglalapnál? Mi másra lehetett itt ''tippelni''
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szerinted nem fejeződött be a SHORT hullám a zöld téglalapnál? Mi másra lehetett itt ''tippelni''
                      Jól fogalmaztál: tippelni. Mert tudni biztosan nem. Pl. számomra ez a szint, az általam betett képen látható előzménnyel a longot valószínűsíti. Másnak pedig a letörés előtti „erőgyűjtést” és stb.
                      Időtáv, stratégia, személyiség stb függvénye.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Jól fogalmaztál: tippelni. Mert tudni biztosan nem. Pl. számomra ez a szint, az általam betett képen látható előzménnyel a longot valószínűsíti. Másnak pedig a letörés előtti „erőgyűjtést” és stb.
                        Időtáv, stratégia, személyiség stb függvénye.
                        A szinthez semmi köze az egésznek, a lényeg, hogy teljesüljön a H4-es szimetrikus ''SHORT korrekció'' a Long hullám közepén. Ami szépen ki is alakult és innen a folytatás Long, de fel kell készülni az 2. hullám visszatesztelésére!
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• https://www.butorfalo.hu/wp-content/...ztal_utana.jpg

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Jól fogalmaztál: tippelni. Mert tudni biztosan nem. .
                            Így van, akkor tedd fel a kérdést annak, aki biztosan tudja...

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem tudtam ma tredelni, de ezt vartam, bekotottem kis pozival. Long ciklusba lepett, hir ide vagy oda. De itt lezarom, munka van, utazas, team building, csupa veszteseges tevekenyseg.
                              Akkor ha már én semmi jót és értékeset nem posztoltam itt , egy kicsit elemezzük már ki ezt pár napot...

Tegnapelőtti kötésed gu-n: http://forum.tozsde.hu/attachment.ph...4&d=1513088389

Írod, h. te 50 pipre utazol, majd elmenekülsz a lóvéval , és hogy te tudod az irányt! Erre tegnap mivel nem ment 50 pipet beszállsz longra... Én továbbra sem minősítem a rendszered, mint te(semmi értékeset nem posztoltam), mindössze az sl-t említettem. Viszont azt elárulhatom, és lehet ez már minősítésnek fog számítani, h. ilyet egy 5 éves gyerek is lenyom, hogy stop nélkül benyit, majd ha az ár még 1:1 RR-t sem ér el, nyitja az ellenkező irányt.. Itt még mindig nem azt állítom, hogy így nem lehet nyereséget kihozni! Csak arra lennék kíváncsi, hogy amint az előre meghatározott kiszállási pontodhoz ér az ár, milyen lépést teszel, hogyan szállsz ki. Amennyiben ahogy írod egyszerűen "kikattintod", erre írtam, h. ez esetben már az elején benyomhatnád a stopot/stopokat. Gyanítom, nem ez a valóság, gyanítom hezitálsz, merengsz, "elemzel", visszajöhet e még vajon és hasonlók. Ez 'vakmajom' írásának a lényege...
                              Ja és a lényeg a mindig-en van és a tudod-on.

Hozzászólás

• Belépés Shortra GBPJPY
                                GBPUSD - itt is van, amiről beszéltem! Alakul a Short korekció.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X