Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• EU- igy képzelem el 2 verzióban
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• RSQ3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez Rád is igaz cimbora!
      Ez nagy öngól volt

Miért sértegetsz és támadsz be? Mit képzelsz te magadról?
      - nem, rám nem igaz, nekem van elég tapasztalatom, hogy megítéljek egy/több trédert, hogy jó-e amit csinál, vagy sem

- nem, ez nem volt öngól, a labda a kapumtól igen távol van

- nem sértegetlek, szó nincs erről, csak leírtam a véleményemet, ha szeretnéd kifejtem, hogy miért alakult ki bennem az, ami

Hozzászólás

• Pár futó trade... GBP CAD 71112-nél zártam
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerinted nem fejeződött be a SHORT hullám a zöld téglalapnál? Mi másra lehetett itt ''tippelni''
          köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
          talán independence képén látom leginkább, hogy visszatesztelt egy napos támaszt, amiről újra felfelé indulhatott.
          C@maro az a baj, hogy ha előre beraktad volna ezt a képet, számomra akkor sem lett volna egyértelmű, hogy a zöld téglalapnál vége a short hullámnak.
          egyébként elképesztőek a belépőid, szívesen tanulnék tőled! ha esetleg indítasz egy szabás-varrás tanfolyamot szeretnék beiratkozni, hogy eligazodhassak a szabásmintáidon.
          szép napot mindenkinek!

Hozzászólás

• C@maro írtam neked.

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Akkor ha már én semmi jót és értékeset nem posztoltam itt , egy kicsit elemezzük már ki ezt pár napot...

Tegnapelőtti kötésed gu-n: http://forum.tozsde.hu/attachment.ph...4&d=1513088389

Írod, h. te 50 pipre utazol, majd elmenekülsz a lóvéval , és hogy te tudod az irányt! Erre tegnap mivel nem ment 50 pipet beszállsz longra... Én továbbra sem minősítem a rendszered, mint te(semmi értékeset nem posztoltam), mindössze az sl-t említettem. Viszont azt elárulhatom, és lehet ez már minősítésnek fog számítani, h. ilyet egy 5 éves gyerek is lenyom, hogy stop nélkül benyit, majd ha az ár még 1:1 RR-t sem ér el, nyitja az ellenkező irányt.. Itt még mindig nem azt állítom, hogy így nem lehet nyereséget kihozni! Csak arra lennék kíváncsi, hogy amint az előre meghatározott kiszállási pontodhoz ér az ár, milyen lépést teszel, hogyan szállsz ki. Amennyiben ahogy írod egyszerűen "kikattintod", erre írtam, h. ez esetben már az elején benyomhatnád a stopot/stopokat. Gyanítom, nem ez a valóság, gyanítom hezitálsz, merengsz, "elemzel", visszajöhet e még vajon és hasonlók. Ez 'vakmajom' írásának a lényege...
              Ja és a lényeg a mindig-en van és a tudod-on.
              Az 50 pip nem errol szol. Nem mindig 50. Par fuggo. Nem a beszallasi pontttol 50. Sokszor leirtam mar.
              Nem az otven pipet tredelem, hanem az armozgast. Nem en iranyitom a ciklust, tehat ha vege a short ciklusnak, akkor long ciklus jon, longba allok.
              Nincs elore meghatarozott kiszallasi pontom, ezerszer megirtam, hogy nem matematikai arszinteket tredelek.
              Nem hezitalok, mert nem szaz dolgot nezek, nincsenek ellentmondasok a kepernyomon, nincs rajta semmi, csak egy naphatarolo, azt latom, ami tortenik, a szandekot, ami az arat mozgatja es az armozgast, annak iranyat es strukturajat. Mi okozna hezitaciot? Miert kellene a masok kereskedesrol alkotott illuzioja szerint mukodnom, ereznem? Miert akarod raeroltetni a sajat illuzioidat masokra, ha szamukra az nem letezik? Vakmajomnak is megvan a sajat illuzioja, mindenkinek.. but never let anyone tell you what you can or cannot do.

Hozzászólás

• Rewand, nem akarom tovább ragozni, majd egyszer ha gondolod elmondom mit gondolok erről. Én még mindig tisztellek mint trader kollegát, ennek ellenére komolytalan érvekkel támadsz, aki sok mindent néz az csak sikertelen lehet, aki nem rajzol részletesen az csak sikertelen lehet, aki gyanakszik, vagy kritizál, esetleg felhívja a figyelmed fontos, veszélyes dolgokra az csak sikertelen lehet. Szerintem te is sok éve próbálkozol forexen, sl-el nem ment a kereskedés, elindultál egy másik úton, kerestél sl nélküli tradereket és azok fórumait, ennek ellenére azt mondom hátra van még neked is egy-két nagy AHA pillanat a forexen, és csak egy keserű emlék lesz ez a vitacunami, röhögve fogod belőni a stopot és elvilselni, ha zsinórba 5-8x kiszed majd az a "gonosz" piac. Precíz előre megszabott kilépési pont, és hosszútávon több plusz mint mínusz a számlán én ezt gondolom professzionális kereskedésnek, és nem kell mindig nyerned hogy profi legyél, ha már egy akár több órán át kigondolt belépőd van amit tudatosan te sakkoztál ki a chartokon, és ehhez van egy veszteség elvágási pontod, szintén nem hasra ütés szerűen, hanem precízen meghatározva, hiszen ott már nem a te elgondolásod szerint zajlanak a kereskedések, kilépsz, ez a professzionális hozzáállás. A tőled telhető legtöbbet megtetted, mégis bukó lett, ebbe semmi hiba nincs, kielemzed mit ronthattál el és tanulsz belőle. Ennek ellenére még rontás nélkül is futhatsz vesztes kötésbe , ez egy ilyen játék. Ezeket el kell fogadni, 100-on vettél almát, és stoppod 90-en van, 90-ért te hajlandó vagy megválni tőle, eladni, mert annyi kis vesztőt tolerálsz. Ez nem bukó, mert olcsóbban eladtad, ez van lesz majd olyan is, amikor rád süt a nap és többszörösét keresed az almának. Ezt hívják kereskedésnek. Ha az almát 100-on veszed és ingyen eladod, vagy még fizetsz is 200-at grátisz, azt már nem igazán hívják kereskedésnek.

Hozzászólás

• Ok, nekem tényleg irreveláns a dolog, tessék, itt van stop nélkül 300 dollár profit (az egyiken van stop, de mindegy). Közel 2 lot van rajta, itt a háromnegyedét lezártam, mindegyiken maradt 1 minilot. Engem tényleg csak a profit és az érdekel, hogy más mit lát, a többi csak ront a fórumon.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Itt fogom és kikattintom ami maradt még, elég volt ennyi, nem érdekel, hogy merre megy még ma, hogyan megy, mit csinál, hol kellene tpzni, stb. Majd bekötök megint hétfőn vagy bármikor.. és bármin
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• AU - Nincs új a nap alatt, short..
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        AU - Nincs új a nap alatt, short..
                        Szerintem itt neked lesz boven uj a nap alatt, ha shortra palyazol ugy, ahogy azt prezentaltad...

Ket eset lehetseges itt:

1. Megtortuk a trendet egy felfele impulzussal es most a trendvonal felett korrektalunk meg tobb felfele mozgashoz... itt lesz majd neked a meglepi, ha ez a verzio a nyero es teged short labon kap el... (75%)

2. most fejeztunk be egy nagyobb korrekciot (expanded flat formaban) a lefele trenden belul es lefele van tovabb az irany, ebben az esetben igazad van (25%)

Amugy ez klasszikus buy setup, de lagalabbis shortot itt nem neznek, hiszen a valoszinusege kisebb mint a longnak... es nem az utcasarki fogadoirodaban vagyunk, hogy rategyunk a Fradi/Barca meccsre pont azert mert a 39:1-hez W/L arany annyira kecsegtetoen hangzik...

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem itt neked lesz boven uj a nap alatt, ha shortra palyazol ugy, ahogy azt prezentaltad...

Ket eset lehetseges itt:

1. Megtortuk a trendet egy felfele impulzussal es most a trendvonal felett korrektalunk meg tobb felfele mozgashoz... itt lesz majd neked a meglepi, ha ez a verzio a nyero es teged short labon kap el... (75%)

2. most fejeztunk be egy nagyobb korrekciot (expanded flat formaban) a lefele trenden belul es lefele van tovabb az irany, ebben az esetben igazad van (25%)

Amugy ez klasszikus buy setup, de lagalabbis shortot itt nem neznek, hiszen a valoszinusege kisebb mint a longnak... es nem az utcasarki fogadoirodaban vagyunk, hogy rategyunk a Fradi/Barca meccsre pont azert mert a 39:1-hez W/L arany annyira kecsegtetoen hangzik...
                          Nálam ez MINDEN IDŐTÁVON SHORT. Nem tudom, hogy mit látsz.

Hozzászólás

• EU-n viszont longot látok.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ket eset lehetseges itt:

Bocs, hogy hasraütök, de nálam ez így néz ki h4-en. Még hiányzik 80-100 pip lefelé, most, hogy befejeztük a 4. hullámot.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                EU-n viszont longot látok.
                                Az első piros csikod felfele az OK, ott kéne befejezni a korrekciós hullámot, de a tetejétől lefele van az 5. hullám.

Hozzászólás

Working...
                                X