Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Amigo7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    C@maro írtam neked.
    Hová? .... rövid aszongya

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az első piros csikod felfele az OK, ott kéne befejezni a korrekciós hullámot, de a tetejétől lefele van az 5. hullám.
      Mintát rajzoltam be, daily-ben az EU egy short pár, látni kell mindenekelőtt, hogy hogyan megyünk felfelé. Ha követi a mintámat, akkor szerintem reális, hogy megütjük a 19-20-at. De lesz még idő az első megállóhelyen gondolkodni. Nyitáskor vagy nyitás után várok még egy 20-30 pipes esést, utána adok neki longra! Sajnos a spread ott nagy lesz, így lehet, hogy a shortosoknak rossz lesz, és nekünk is, mert mi meg kénytelenek leszünk a jelenlegi áron vásárolni.

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Bocs, hogy hasraütök, de nálam ez így néz ki h4-en. Még hiányzik 80-100 pip lefelé, most, hogy befejeztük a 4. hullámot.
        AU - Én még a képem aljának megütésére is fogadnék, csak előbb felpattanunk majd az első vonalamról, onnan longolnám csak. De nézzük, hogy mit hoz a jövő, amit már most látunk, csak nem egyformán

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          AU - Én még a képem aljának megütésére is fogadnék, csak előbb felpattanunk majd az első vonalamról, onnan longolnám csak. De nézzük, hogy mit hoz a jövő, amit már most látunk, csak nem egyformán
          Haaaaat.... meg szerencse, hogy nem ugyanazt latjuk amikor egy chartra nezunk ra.... az en szerencsem...

De mindenkepp megkoszonnem Neked, hogy egyaltalan felhivtad a figyelmemet az AUDUSD-re... lemaradtam volna egy tokeletes long poziciorol... de most igy, ime amit en latok a charton (es egyuttal megvan a 4.-ik jeloltem a millios projektben...):

A hetes strukturat a napos chartra vetitve ezt kapjuk:

Click image for larger version

Name:	Trade no. 4 - AUDUSD buy setup D.png
Views:	1
Size:	131,3 KB
ID:	159232

Ez egy tipikus komplex korrektiv struktura amely nagy valoszinuseggel meg nem ert veget, hanem meg egyet megy felfele mielott bezuhanna egy nagyobb idosavu impulzusra lefele... Ez egy tipikus WXYXZ struktura (triple three), aminek, szerintem, a Z hullama kovetkezik. Ezt tobb tenyezo is alatamasztja, pl. a hetes strkturaban a divergencia hianya a W es Y kozott, a hetes trendvonalrol pattanas, az X hullamok hasonlosaga, struktura kinezete stb. stb.

Most, hogy belottuk a napos/hetes velheto iranyt, belepot keresunk kisebb TF-en, es mi sem lehet jobb pillanat ennel, mint a hetes trendvonalrol (feher) valo pattano - FELFELE. Nezzuk csak a 4h-s chartot:

Name:	Trade no. 4 - AUDUSD buy setup 4h.png
Size:	123,0 KB
ID:	159233

Kielemezve a lefele jovo napos X hullamot, tisztan latszik (de lehet csak nekem), hogy ez nagy valoszinuseggel befejezodott, mivel, azonkivul, hogy pontosan a hetes trendvonalrol pattant fel, ami nem sokat er ugy magara, strukturajaban felfedezheto 5 hullam WXYXZ, divergenciaval az Y es Z kozott. A visszapattano pedig attorte a lefele trendet, mint ahogy azt mar az elozo posztban is mondtam...

KONKLUZIO: MAJDNEM, de csak MAJDNEM KIZART, hogy ez lefele menjen innen meg egy aljnyit... en igy latom...

A setup amit be fogok kotni:

Name:	Trade no. 4 - AUDUSD buy setup 4h entry point.png
Size:	147,9 KB
ID:	159234

A belepest az 1h-n fogom vegrehajtani kb. abban a pontban ahol a 4h-n mutatom, igy az R/R sokkal nagyobb lesz mint 1:11, mivel a SL a korrekcios struktura ala kerul, nem pedig az idealis pont ala ahogy a charton most van prezentalva. Egyesek ezt a setup-ot nevezik Head&Shoulders-nek... helyesen amugy a hagyomanyos old-school traderek szerint.

ALTERNATIV LEHETOSEG: ha az tortenik, hogy tenyleg vege van e hetes korrektiv strukturanak, vagyis WXYXZ helyett csak egy WXY struktura volt, divergencia nelkul, akkor hamarosan lefele at fogjuk utni a hetes trendvonalat es akkor lefele az irany. Ebben az esetben nekem nem lesz belepesi jelem, igy nem leszek seggel a lovon sem = nincs veszteseg... de nyereseg sem. De ennek nemhogy a jeleit nem latom, hanem pont annak latom a jeleit amit fent leirtam. Igy most mar az eselyek szerintem 90%-10% az en elkepzelesem javara.

Ertheto voltam?

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ertheto voltam?
            Érthető vagy, csak továbbra sem értem, hogy ha tudod, hogy oda fog lemenni, akkor miért nem kötöd be shortra? 60 pip délre, abból is lehet milliomos projektet csinálni. Aztán majd csinálsz egy másik milliomos projektet északra, ha akkor, amikor odaér az ár még mindig azt látod, amit most.

Én maradok a saját projektemnél, és a jelenlegi pozícióból a shortot végül te is megerősítetted. Az első kockázat, ha lesz ma este jó belépési pont, 60 pippel lejjebb lesz. Odáig egyetértünk, szerintem ez a legfontosabb, hárman háromféle nézőpontból megerősítünk egy 60 pipes déli mozgást. Be kell kötni!

Hozzászólás

Érthető vagy, csak továbbra sem értem, hogy ha tudod, hogy oda fog lemenni, akkor miért nem kötöd be shortra? 60 pip délre, abból is lehet milliomos projektet csinálni. Aztán majd csinálsz egy másik milliomos projektet északra, ha akkor, amikor odaér az ár még mindig azt látod, amit most.

Én maradok a saját projektemnél, és a jelenlegi pozícióból a shortot végül te is megerősítetted. Az első kockázat, ha lesz ma este jó belépési pont, 60 pippel lejjebb lesz. Odáig egyetértünk, szerintem ez a legfontosabb, hárman háromféle nézőpontból megerősítünk egy 60 pipes déli mozgást. Be kell kötni!
              1. Azert, mert ahhoz, hogy bealljak shortba, kellene egy jel... ami egy impulzus lefele es egy korrekcio, hogy elkapjam a kovetkezo impulzust... az lenne a masodik egyenes narancssarga vonal a narancssarga krix-krax utan... maskepp counter-trend beallast kellene vegrehajtsak ami pedig nem koser nekem... erted? Mert semmi nem garantalja azt, hogy innen meg felfele menjen az arfolyam es fennebb korrektaljon... vagy ne korrektaljon meg 300 pipet felfele... Es a masodik egyenes kis impulzus pedig limitalt lefele mozgast ad, mivel ha csak atuti az elso kis narancssarga egyenes aljat, az mar konfirmalja az ABC korrekciot ami pedig itt specifikusan nem short jel, hanem onnan keresem majd a longot... Nekem az a 30 pip amit adhat nem eri meg a veszodest. Inkabb megvarom a nagyobb, 1000 pipes mozgast.

2. Ne legyen felreertes: en a shortot nem erositettem meg... nem tudom ha es mennyit fog lemenni... csak szeretnem ha megtortenne, mert akkor lesz nekem tokeletes beallo.

Be kell kötni! - Nem, nem KELL bekotni... de bekotheted ha ugy erzed, hogy igazad van.

Hozzászólás

• AUDCHF - shortot keresek, de majd csak holnap északról.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Nézegetem az AUD párokat, de mindegyek lefelé konyul.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• EURCAD is long
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

EURCAD is long
                      EC Terv szerinti.. kétharmadot kivettem itt.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• EURUSD terv szerinti, ezt még tartom.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• GU long, lehet, egyelőre tartom ezt is, de bevédem, ahogy az EU-t is. Vagy zárok 1-1 pozit mindegyiken, nem tudom még, de vesztő nem lesz egyik sem.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• AUDJPY, ezt elsiettem nyitáskor, de csak egy pozival, fent rákötöttem, lássuk mi lesz belőle.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sziasztok, lenne egy bugyuta kérdésem.
                              Milyen sokáig tudja egy völgy vagy alj a további kereskedést befolyásolni?
                              Az EUR/USD Nov 6-án volt a legalacsonyabban, dec 18-án viszont nem értettem hogy miért indult meg felfelé míg nem húztam trendvonalat Nov 6-ig.így viszont lett értelme.
                              Szóval meddig befolyásolja a múlt eredménye a jövőt a kereskedésben,akkor is ha nem feltétlenül a legalacsonyabb vagy legmagasabb értékről van szó?

Name:	EURUSDmicroH1.png
Size:	100,4 KB
ID:	159244

Hozzászólás

• AUDCHF short, elsiettem egy pozival ezt is, AUDCAD-em is hasonló. AUDUSD-m is, ott másfél minilotom van, várom az áresőt. EU-n, GU-n, EC-n egy-egy pozit hagytam, többit zártam végül.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X