Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• GU-val mi lesz?
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• GJ-m is van.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        GU-val mi lesz?
        Én longolom a CAD-ot több páron is, kiv leszek USDCAD nekem semmitmondó jelenleg, mindkettő pénz erős.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én longolom a CAD-ot több páron is, kiv leszek USDCAD nekem semmitmondó jelenleg, mindkettő pénz erős.
          Latod David, ebbol a gondolkodasmodbol adodnak altalaban a problemak, tapasztalatom szerint. Hiszen meglehet az, hogy mindket valuta eros (amit nincs ahonnan tudj amugy) de az biztos, hogy egyik erosebb mint a masik, vagy, ahogy tetszik, a masik gyengebb mint az elso... Ez pedig a charton valo elmozdulashoz vezet, implicit modon.

En peldaul sosem nezem es nem is erdekel, hogy a terjengo hirek szerint melyik erosebb, melyik gyengebb stb. Es csak azota vagyok profitabilis a kereskedesben, amiota felhagytam ezzekkel a holtvaganyokkal.

Nyomtatok valamikor a market geometry-t... nekem az tetszett, hiszen megtanitott strukturaban gondolkodni es tapasztalatom szerint, a strukturaban gondolkodas az ami megloditja a szamladat az egek fele. Ezzel nem azt mondom, hogy mas strategia nem lenne nyeresegesen lekereskedheto... viszont a mar meglevo strategia melle illesztve a strukturabeli tudast, legyen az hullamelmelet vagy pitchfork vagy stb., a piaci elony szavakban le nem irhato.

A hullamelmelet alapu strukturak nekem jobban bejottek mint mas, hiszen nem hasznalnak S/R szinteket, se vizszintesen, se fuggolegesen, de meg atlosan sem... es az S/R gondolkodasmod kiiktatasa meg egyet lodit a rentabilitason.

Hozzászólás

• Hát, lehet, mindenesetre a CADCHF longjaim, és az NZDCAD shortom is jó eddig igencsak. Bitcoint eldobtam nyerőben, USD, JPY felkészül mára, talán AUD is, meglátjuk, valamint az olajon készül ez-az, inventory is lesz ma.

Nem ismerem a hullámelméletet, biztosan jó, egyszer valamikor olvastam róla. Én nem tudom, hogy holtvágány-e a hullámzás, mert sose próbáltam A lényeg, neked, nektek menjenek azzal, nekem meg ezzel Az S/R-szintek meg maradjanak meg csak nekem

USDCAD, EURCAD is beesett, nincs ezzel gond, én elégedett vagyok a párjaimmal.

Struktúra kell, de szerintem az abban kimerül, hogy ránézünk egy termékre, és a különböző idősíkokon megnézzük, miket csinál. ehhez lehet rajzolni, lehet nem rajzolni, vannak ferdék, görbék, vízszintesek, függőlegesek. Teljesen mindegy. Néha berajzolok én is ezt-azt.

Hozzászólás

Hát, lehet, mindenesetre a CADCHF longjaim, és az NZDCAD shortom is jó eddig igencsak. Bitcoint eldobtam nyerőben, USD, JPY felkészül mára, talán AUD is, meglátjuk, valamint az olajon készül ez-az, inventory is lesz ma.

Nem ismerem a hullámelméletet, biztosan jó, egyszer valamikor olvastam róla. Én nem tudom, hogy holtvágány-e a hullámzás, mert sose próbáltam A lényeg, neked, nektek menjenek azzal, nekem meg ezzel Az S/R-szintek meg maradjanak meg csak nekem

USDCAD, EURCAD is beesett, nincs ezzel gond, én elégedett vagyok az én párjaimmal is.
              Mi az elkepzeles az olajon? Csak azert, mert en is nagyobb osszeget szandekszok ratenni... az esesre.

Hozzászólás

• Ha a napos nyitó fölé megyünk, akkor egy breakoutra felkészülök longra a piros, jelző vonalam környékén. Mivel határidős piacokon trédelem, ezért max 10 tick-es stopot próbálok majd felvenni.

Ha esünk, akkor pedig így jártam, valami két vonal érintése környékén szűken megpróbálom elkapni a zuhit.

Hírek előtt próbálom pozícionálni magam, lehetőleg délig. De akkor se történik semmi, ha nem tudok belépni.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• NJ-m viszont kicsit cserbenhagyott. UC-m egy részét tegnap lezártam, így a nagyobb mozgásból csak a csúcson elkapott 4 mikrommal sikerült haladnom, nem akartam éjszaka ezzel foglalkozni. Szólhatnának előre, hogy mikor lesz a nagy mozgás
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Hát igen, a trend elleni kereskedés átka

Hozzászólás

Hát igen, a trend elleni kereskedés átka
                      NJ-re gondolsz?
                      Ha igen, akkor mi a trend és honnan tudod hogy az éppen arra van?
                      Szerintem megyünk északnak. Nem léptem ki belőle.

Hozzászólás

• USDCAD elkepzelesem. Nagyon szepen nez ki a struktura. Szeretnem, ha lenne meg egy kis csucs es onnan mar durvan jo trade-et lehet nyitni, hiszen a C hullam 5.-ik hullama is 5 hullambol fog allni ami = azzal, hogy a nagy korrektiv struktura kesz van. Ezt kellene figyelni kicsit, mert mindenki jot kaszalhat rajta.

Click image for larger version

Name:	USDCAD 4h sell setup.jpg
Views:	2
Size:	195,6 KB
ID:	159904

Hozzászólás

• Úgy általában trend ellen kereskedtek, felettes idősík ellenében. De lehet, tévedek

Mikor lesz olaj short Zoli? mert eddig a kitörés patentul megy

Hozzászólás

Úgy általában trend ellen kereskedtek, felettes idősík ellenében. De lehet, tévedek

Az attól függ, hogy hogyan definiálod a trendet. Ezért kérdeztem, hogy te hogyan definiálod és az alapján mi az irány. Én mindig trendirányban kereskedek a saját definícióm szerint. Szerintem EQ is.

Hozzászólás

Úgy általában trend ellen kereskedtek, felettes idősík ellenében. De lehet, tévedek

A piros vonal attorese utan, de a fo csucs attorese elott kellene egy fordulo... elmeletileg a ket csucs kozott barhol fordulhat es azt el kellene kapni.

Az UKOIL strukturaja ebbol a szmepontbol mar kesz van...

Click image for larger version

Name:	olaj.jpg
Views:	1
Size:	187,2 KB
ID:	159906

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Az attól függ, hogy hogyan definiálod a trendet. Ezért kérdeztem, hogy te hogyan definiálod és az alapján mi az irány. Én mindig trendirányban kereskedek a saját definícióm szerint. Szerintem EQ is.
                                Akkor rendben

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A piros vonal attorese utan, de a fo csucs attorese elott kellene egy fordulo... elmeletileg a ket csucs kozott barhol fordulhat es azt el kellene kapni.

Az UKOIL strukturaja ebbol a szmepontbol mar kesz van...
                                Na, jól van, csak gondoltam segítesz a long kizárásában Azért látom, jók az S/R-vonalak

Hozzászólás

Working...
                                X