Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• David Chateau
    válaszolt
    AUDCHF hetes szintről esett

Szólj hozzá::

• kockas
    válaszolt
    trollkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ja.
    xe.com
    na végre böffentettél vmi hasznosat
    bár sajnos nem nekem, de ha mondasz hasonlót,
    valami valós brokkert, azt köszönettel is veszem.

• trollkiraly
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mindenkiledőlhetnyugodtanap.banemleszgap
    ja.
    xe.com

• kockas
    válaszolt
    mindenkiledőlhetnyugodtanap.banemleszgap

• David Chateau
    válaszolt
    Jó rajzok equalizer Zoli, revwand Andris!

Elemezni, előre jelezni az árfolyamot lehet többségében jól. Viszont folyamatosan, konzisztensen lekereskedni már teljesen más szint

Ezért nem hiba, ha nem sikerül letrédelni, ahogy megálmodtuk.

• Rewand
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "az EW hasonlít leginkább ahhoz amit csinálok, te ötig számolsz, én háromig és még rengeteg különbség van"

Te is 5-ig számolsz, csak nem tudatosítod, de nincs ezzel semmi gond

1 - FEL -1
    1- Bannnnnng -2
    2- FEL -3
    2- Bannnnnng -4
    3- FEL -5
    Utána a korrekció (ABC):
    1 (A)-LE: -a 2. bangod alá
    2 (B)-FEL nagybannnng - az A -tól vissza 3(5) felé kb 2/3
    3 (C)-LE
    nya
    Persze, attól függ, hogyan rajzolok, de mást számolunk, ebből adódik a különbség, én kizárólag árszinteket számolok, néha zigzagként rajzolok, ez 5-nek látszik, de annak nálam nincs technikai jelentősége.

• C@maro
    válaszolt
    Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, teljesen objektív, minden ott van a charton, csak azt kereskedem, amit látok, aminek lenyomata van. Ha nem az történik, amit várok, szinte azonnal értelmezni tudom, ha rontok, azonnal tudom, hogy miért rontottam. És nem arról van szó, hogy utólag megmagyarázom, hogy mi történt, hanem arról, hogy egyszerűen hibáztam (technikailag vagy pszichológiailag).

Nem tudom, hogy mit értesz tesztelés alatt. Nem lehetséges ezt tester-be rakni, mert ez nyomkövetés, nem ha itt kettő, akkor ott négy, ezen a szinten belépek, azon kiszállok szemléletmód. Említettem ezt korábban, nem mechanikus, számszerűsíthető árszintekre kereskedek.

Másokkal ellentétben én a jövőt kereskedem, mert határozottam állítom, hogy az ármozgás előre megtervezett, szándékolt, rendszeresen ismétlődő rutin szerint megy, ezért kiismerhető és előre látható, hogy mikor mi fog történni (néhány szürke zónától eltekintve). Az ármozgásnak ugyan van iránya, de elsősorban nem ezt, hanem a mögöttes szándékot kereskedem, ami ugye a .... (nem részletezem, mert megköveznek )

Én nem állok értetlenül a charjaiddal szemben, ha emlékszel, hogy hol hagytam abba az UC longolást Én átmentem a GU-ra, mert az azonnal termelte a profitot, az UC meg abban a stádiumában bármi lehetett volna. Abból amit a fórumon látok, az EW hasonlít leginkább ahhoz amit csinálok, te ötig számolsz, én háromig és még rengeteg különbség van, de ebbe nem megyek bele, mert nem vagyok EW szakértő, fogalmam sincs, hogy az alapján hogyan kell kereskedni. Azt gondolom, hogy az EW tanulmányaid miatt látsz olyan ármintákat, amiket más nem.

Várjuk meg a szerdát és nézzük meg, hogy hol leszünk! Én GU longban állok, egészen a zuhanás előtti pontig benne maradok, bár ez azt is jelenti, hogy ki-be lépek, majd megint belongolom a következő mélyponton. Nem trédelek más páron, mindent erről akarok lehúzni.
    "az EW hasonlít leginkább ahhoz amit csinálok, te ötig számolsz, én háromig és még rengeteg különbség van"

Te is 5-ig számolsz, csak nem tudatosítod, de nincs ezzel semmi gond

1 - FEL -1
    1- Bannnnnng -2
    2- FEL -3
    2- Bannnnnng -4
    3- FEL -5
    Utána a korrekció (ABC):
    1 (A)-LE: -a 2. bangod alá
    2 (B)-FEL nagybannnng - az A -tól vissza 3(5) felé kb 2/3
    3 (C)-LE
    nya

• Rewand
    válaszolt
    Talán valaki emlékszik még erre..
    Lehet köpködni, hogy sematikus, de akkor is..
    És akkor most hol vagyunk és merre az arra?
    Csatolt fájlok

• Rewand
    válaszolt
    equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ti is pont olyan ertetlenul alltok az en chartjaimmal szemben mint ahogy en allok most a tieddel szemben, akkor megertek minden kerdest/szkepticizmust/ironiat amit itt kapok toletek...

Csak egyetlen kerdesem lenne hozzad: ezeket az arfolyam elorevetiteseket amiket rajzolsz, objektiv, tesztelve kidolgozott szabalyok alapjan teszed?
    Persze, teljesen objektív, minden ott van a charton, csak azt kereskedem, amit látok, aminek lenyomata van. Ha nem az történik, amit várok, szinte azonnal értelmezni tudom, ha rontok, azonnal tudom, hogy miért rontottam. És nem arról van szó, hogy utólag megmagyarázom, hogy mi történt, hanem arról, hogy egyszerűen hibáztam (technikailag vagy pszichológiailag).

Nem tudom, hogy mit értesz tesztelés alatt. Nem lehetséges ezt tester-be rakni, mert ez nyomkövetés, nem ha itt kettő, akkor ott négy, ezen a szinten belépek, azon kiszállok szemléletmód. Említettem ezt korábban, nem mechanikus, számszerűsíthető árszintekre kereskedek.

Másokkal ellentétben én a jövőt kereskedem, mert határozottam állítom, hogy az ármozgás előre megtervezett, szándékolt, rendszeresen ismétlődő rutin szerint megy, ezért kiismerhető és előre látható, hogy mikor mi fog történni (néhány szürke zónától eltekintve). Az ármozgásnak ugyan van iránya, de elsősorban nem ezt, hanem a mögöttes szándékot kereskedem, ami ugye a .... (nem részletezem, mert megköveznek )

Én nem állok értetlenül a charjaiddal szemben, ha emlékszel, hogy hol hagytam abba az UC longolást Én átmentem a GU-ra, mert az azonnal termelte a profitot, az UC meg abban a stádiumában bármi lehetett volna. Abból amit a fórumon látok, az EW hasonlít leginkább ahhoz amit csinálok, te ötig számolsz, én háromig és még rengeteg különbség van, de ebbe nem megyek bele, mert nem vagyok EW szakértő, fogalmam sincs, hogy az alapján hogyan kell kereskedni. Azt gondolom, hogy az EW tanulmányaid miatt látsz olyan ármintákat, amiket más nem.

Várjuk meg a szerdát és nézzük meg, hogy hol leszünk! Én GU longban állok, egészen a zuhanás előtti pontig benne maradok, bár ez azt is jelenti, hogy ki-be lépek, majd megint belongolom a következő mélyponton. Nem trédelek más páron, mindent erről akarok lehúzni.

• equalizer
    válaszolt
    Valahogy így
    Ha ti is pont olyan ertetlenul alltok az en chartjaimmal szemben mint ahogy en allok most a tieddel szemben, akkor megertek minden kerdest/szkepticizmust/ironiat amit itt kapok toletek...

Csak egyetlen kerdesem lenne hozzad: ezeket az arfolyam elorevetiteseket amiket rajzolsz, objektiv, tesztelve kidolgozott szabalyok alapjan teszed?

• Rewand
    válaszolt
    Majd holnap kiszámolom pontosan, kölcsönadtam a logarlécem

Amúgy meg ne aprózzunk má annyira, vagy rajzoljam be a perces szerint?
    Hahaha, igen, de eleg azokat a fol-le mozgasokat jelolni, amelyek nagyobbak mint a spread..
    A tobbi nem erdekel

• C@maro
    válaszolt
    Valahogy így
    Majd holnap kiszámolom pontosan, kölcsönadtam a logarlécem

Amúgy meg ne aprózzunk má annyira, vagy rajzoljam be a perces szerint?

• Rewand
    válaszolt
    C@maro, azért le a kalappal előtted. Én nem akartam ennyire pontosan berajzolni ami jön... nem Te is a Proxima B-ről jöttél véletlenül? Bár nem kell hozzá ennyire lemenni és még két cikk-cakk lesz, mielőtt felmegyünk, nem egy
    Valahogy így
    Csatolt fájlok

• Rewand
    válaszolt
    Picit elírtam, 1,324-et akartam az ütközőzónában.
    QWA pultosfiú berágott rám... az összes vonalas elemzésem letörölték... még a fibót sem kímélték... maradt pár össze-vissza csíkOM. 3 biztonsági mentést is készitettem éjjel, de sehol semmi
    C@maro, azért le a kalappal előtted. Én nem akartam ennyire pontosan berajzolni ami jön... nem Te is a Proxima B-ről jöttél véletlenül? Bár nem kell hozzá ennyire lemenni és még két cikk-cakk lesz, mielőtt felmegyünk, nem egy

• C@maro
    válaszolt
    Picit elírtam, 1,324-et akartam az ütközőzónában.
    QWA pultosfiú berágott rám... az összes vonalas elemzésem letörölték... még a fibót sem kímélték... maradt pár össze-vissza csíkOM. 3 biztonsági mentést is készitettem éjjel, de sehol semmi
    Ez maradt az EURUSD-ből... de rájöttem!!! -nem volt származási bizonyítványuk... nincs mese, meg kell semmisíteni, mint a hagymácskákat Kerestem is tegnap a piacon hagymát, mondom veszek pár kamionnal, most hogy a magyar VÁM6Óság megsemmisítette Merkelka 24tonnányos hagymáját... de nem leltem, pedig elcseréltemwoona kukoricára is
    Csatolt fájlok

Working...
X