Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• echf-et köti valaki? Zárnom kellett néhány pozimat, de bekötöttem újra.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Van egy-két káros pozim, de a chf-ek egyelőre elég jól hasítanak.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen igen, ezt nem is zartam ki... de en a nagyobb pikcsa-t nezem...

[ATTACH]13050[/ATTACH]

Eg az ujjam, hogy egyszeruen itt es most bekossem a shortot... hiszen egy szep struktura keszen van...

Heikin Ashi szerint is jo short most a 4h-n...
        Akkor itt kicsit visszavettem, a többit tartom. EQ, érdemes megtanulni szintet számlálni, remélem nem kötöttél shortot...
        Az UCAD-et tartod? Rákötöttél?
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Még ez a nyolc párom van, zárogattam belőlük, hogy csökkentsem a kitettséget. A profitot egyelőre nem ezek hozzák.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Akkor itt kicsit visszavettem, a többit tartom. EQ, érdemes megtanulni szintet számlálni, remélem nem kötöttél shortot...
            Az UCAD-et tartod? Rákötöttél?
            Click image for larger version

Name:	Chart_EUR_CHF_Hourly_snapshot.png
Views:	1
Size:	18,5 KB
ID:	160037

En bizony bekotottem... pont azert mert tudok szamolni...

USDCAD-et hosszutavon tartom, ugy mint az SP500-at es a GBPAUD-t is... meg a CHFJPY-t es az USDJPY-t.

Hozzászólás

[ATTACH]13060[/ATTACH]

En bizony bekotottem... pont azert mert tudok szamolni...

USDCAD-et hosszutavon tartom, ugy mint az SP500-at es a GBPAUD-t is... meg a CHFJPY-t es az USDJPY-t.
              Akkor jó, gratula!
              Femerült korábban a kérdés, hogy hogyan lehet duplázni. Aludva egyet a válaszra, itt a megoldás.
              Összeül C@maro, Tback, EQ és Rewand, majd bekötik azt a trédet, amiben mindannyian egyetértenek. Ütik a trédet, amint jó irányba megy az árfolyam, a profitos trade által keletkező marginra újabb pozikat kötnek. Ha megduplázódott a számla, zárják a pozikat. Voila, így kell ezt csinálni!

Hozzászólás

Akkor jó, gratula!
                Femerült korábban a kérdés, hogy hogyan lehet duplázni. Aludva egyet a válaszra, itt a megoldás.
                Összeül C@maro, Tback, EQ és Rewand, majd bekötik azt a trédet, amiben mindannyian egyetértenek. Ütik a trédet, amint jó irányba megy az árfolyam, a profitos trade által keletkező marginra újabb pozikat kötnek. Ha megduplázódott a számla, zárják a pozikat. Voila, így kell ezt csinálni!
                Egy gond van csak: meg nem volt eddig egyetlen olyan trade sem amiben mind a negyen egyszerre egyetertettunk volna...

Hozzászólás

egy gond van csak: Meg nem volt eddig egyetlen olyan trade sem amiben mind a negyen egyszerre egyetertettunk volna...
                  hahahahahahahahahahahaha
                  Gyorsan annyi lett a számladuplázásnak..

Hozzászólás

Akkor jó, gratula!
                    Ha,ha, ha.... Már nyitás előtt összevesznénk, hogy mi legyen az irány és hogy hova fog kerülni a stop(out)

Egy duplázás nem nagy ügy.
                    Annyit kell csak tisztázni előtte hogy ezt milyen risk árán kell elérni és hány traddel.
                    Szóval ha már duplázás, akkor előtte meg kellene pontosan fogalmazni az elvárásokat, utána lenne érdemes bármit is beszélni erről.
                    Önmagában a duplázás, max annak érdekes, aki nem igazán érti még a trade lényegét és marhára érdekes dolog amikor hirtelen magas lesz az eredmény egy számlán.

Nekem például a használt számláimmal se nem cél, se nem reális elvárás a "duplázás" kevés tradeben, rövid idő alatt.
                    Mivel a "duplázás" mögötti gondolatnál az van, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy a tárolt tőke elérje a kétszeres szintet.

Mindig az R érték a kérdéses, semmi más.
                    Itt a %-nak megint csak nincs sok helye, ahogy ezt már többször írtam.
                    Duplázni igen könnyen lehet, ha a tárolt tőke és az R érték közelít egymáshoz, vagy megegyező.
                    A duplázás esélye fordított ha az R érték a tárolt tőke arányában csökken.

Én pl 15-max30R értéket tartok átlagosan a forex számláimon.
                    A legtöbbször nincs rá szükség, de ott van.
                    Ettől magasabb összeget pl. határidős számlán, vagy alacsonyabb tőkeáttétesen.
                    Ehhez lehet mérni hogy évente hány R-t keresek meg és nem a "tőkéhez".
                    Ha a duplázás lenne a célom, akkor csökkenteném a tárolt R értéket a számlán, növelném a "csődkockázat" esélyét és emelkedne a duplázási esélyem.
                    Nyilvánvaló hogy ezt margin számlán tenném.

Nagyjából ennyi. Az hogy mi a mögöttes trade, az szinte lényegtelen.
                    Én korábban mutattam már úgy emlékszem tízszerezést is élő számlán.
                    Minden csak a mögöttes számok függvénye, semmi több.

Hozzászólás

• Hey Tback, mi csak itt vicceskedünk ezzel a duplázással.
                      De ha már ilyen komolyan leírtad, hogy mit és miért tartasz, akkor én is leírom.
                      1. Soha nem számolok RR-t
                      2. Soha nem számolom ki, hogy mennyi pozit tegyek egy adott trade-re
                      3. Sose számoltam ki, hogy mennyi a hozamom
                      4. Szóval a tankönyek szerint biztos hogy én egy antitréder vagyok

Hozzászólás

Hey Tback, mi csak itt vicceskedünk ezzel a duplázással.
                        De ha már ilyen komolyan leírtad, hogy mit és miért tartasz, akkor én is leírom.
                        Tudom én, látom a smile-ket.
                        Pedig ez véresen komoly téma

Attól hogy nem számolsz, még ezek az adataid neked is megvannak, csak nem tartod nyilvántartásban őket. Ettől még nem vagy "antitrader".
                        Hidd el, én sem naplózgatok, meg hasonlók ennyi idő után.
                        A lot méretet is fejben számolom, de azért nagyjából tartom magam a saját határaimon belül.

Egyébként azért nem számolgatsz, mert nincs kisebb itt mint 0.01 lot.
                        Te ezzel kötsz, vagy ettől többel.
                        Ha lenne 0.0001, akkor hidd el, Te is számolgatnál, mert a legkisebb már túl kicsi lenne és meg kellene határoznod valami nagyobbat.

Te gondolom soha nem kereskedtél még részvény piacon, úgy hosszabb ideig.
                        Ha tetted volna, ott is rájöttél volna, hogy ha egy részvényből mindig csak 1 darabot veszel, mert az a legkisebb mennyiség, akkor az nem az igazi.
                        Mert a fejed vernéd a falba, ha egy jó mozgásban benne vagy 1 darab részvénnyel, ami 50.- centes, és akkor is megütne a guta, ha egy 500.- dolláros részvénnyel ütne ki a stop, amiből 1 darabod volt mindössze.
                        Remélem érted a lényegét, annak amit mondani akarok.

De egyébként az a lényeg, hogy pont úgy csináld, ahogy Neked a leginkább komfortos!
                        Hosszú távon csak így éled túl és fogod megszeretni az egészet.
                        Legalábbis nálam ez jött be, ezért nem érdekel senki más véleménye ( a szó pozitív értelmében).

Hozzászólás

• Uchf

Anyám...ez jól elszállt.
                          Majdnem elfelejtettem stop-ot húzni.
                          Nincs még szivem le TP-zni.

Click image for larger version

Name:	uchf longok.jpg
Views:	1
Size:	200,6 KB
ID:	160038

Hozzászólás

Hey Tback, mi csak itt vicceskedünk ezzel a duplázással.

Akkor honnan tudod, hogy mennyit képes termelni a rendszered? Pay off ratio vagy elvárt érték stb. Honnan tudod, hogy a maximumot vagy-e képes kihozni a rendszerből, ha nem nézed az átlagos veszteségeid mértékét, annak R arányát, vagy hogy a várható hozamból átlagban mennyit realizálsz pl. %-ban vagy akár a kezdeti R arányában stb.? Ha ezeket ismered, tudsz finomítani és tervezni, hogyha növeled a kockázataid mértékét, mekkora drowdawn mellett mit tudsz elérni.
                            Én figyelem ezeket. Segít pl. abban is, hogy mennyi az a min, amit ki kell tennem a brókerhez. Ezzel csökkenthető a brókerkockázat.

Nekem kicsit olyan vakrepülésnek tűnik, mint amikor egy rövidlátó éjszaka szemüveg nélkül vezet, nyomja neki, mert eddig odaért, ezután is oda fog. Néha kátyúba hajt, meghúzza vagy megtöri a kocsit, pedig csak a szemüveget kellene felvennie és sokkal jobban menne.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Akkor honnan tudod, hogy mennyit képes termelni a rendszered? Pay off ratio vagy elvárt érték stb. Honnan tudod, hogy a maximumot vagy-e képes kihozni a rendszerből, ha nem nézed az átlagos veszteségeid mértékét, annak R arányát, vagy hogy a várható hozamból átlagban mennyit realizálsz pl. %-ban vagy akár a kezdeti R arányában stb.? Ha ezeket ismered, tudsz finomítani és tervezni, hogyha növeled a kockázataid mértékét, mekkora drowdawn mellett mit tudsz elérni.
                              Én figyelem ezeket. Segít pl. abban is, hogy mennyi az a min, amit ki kell tennem a brókerhez. Ezzel csökkenthető a brókerkockázat.

Nekem kicsit olyan vakrepülésnek tűnik, mint amikor egy rövidlátó éjszaka szemüveg nélkül vezet, nyomja neki, mert eddig odaért, ezután is oda fog. Néha kátyúba hajt, meghúzza vagy megtöri a kocsit, pedig csak a szemüveget kellene felvennie és sokkal jobban menne.
                              Nincs rendszerem, tehát nem kell tudnom, hogy mennyit képes termelni. A rendszer én vagyok. Tudom, hogy ez nem válasz a kérdéseidre, de ezek a kérdések nálam nem léteznek, ezeket így soha nem teszem fel, nem is akarom soha feltenni. Az biztos, hogy benézek még trade-eket és ezért gyakran fizetek is, de a kérdés ilyenkor is az, hogy miért nem vettem észre, hogy a trade nem az én irányomba megy? Hol kellett volna ezt észrevenni és miért nem vártam mondjuk a belépéssel vagy miért nem zártam időben. Elméletileg nagyon kis rizikóval kellene dolgoznom, 10-15 pippel, de ebben még fejlődnöm kell, mert nem vagyok képes követni a szabályokat mindig. Főleg egyébként azért, mert napközben nincs mt4-em, gyakran nem tudom követni a trade-eket, csak utólag szembesülök vele, hogy valamit nem láttam jól pl. a mobilomon, pl. hogy megváltozott a helyzet, pl. hogy valami fontosabb hír várható, vagy nem tudok ott bekötni, ahol kellene, mert az csak egy szűk időrésben áll rendelkezésre!

Tback, nem részvényezek, szerintem nem is fogok

Hozzászólás

• Independence, egyébként azért is nehéz válaszolni a kérdésedre, mert nem árszintet kereskedek, hanem ármozgást.

Pl. itt van ez a trade, amiről ma már lehúztam néhány pozit és egyébként figyelmetlenségből véletlenül belekötöttem 4 mikrot nemrégen lefelé. Most ez fel fog menni oda, ahova mutat a vonal, majd le fog esni. Mi az RR? Nem tudom, mert a célom az, hogy értsem az ármozgást és a magabiztosságom függvényében lehúzzam róla a maximumot. Most 2 mikrok vannak ott, de ha pont azt csinálja az ár, amit várok tőle, bekötök egy minilotot is még pluszba, nem fogok számolgani. Ha leesik előbb, akkor beindulnak az alsó pozik. Ha túlmegy a nyílon, akkor megnézem, hogy hogyan ment túl. Miért még egy minilotot? Mert ezt érzem komfortosnak, ha bekötöm, akkor 0,28 fog ingadozni, amellett még tudok józanul gondolkodni, illetve 7 minim már most is rajta van ezen és más párokon, tehát nem akarok látni egy párszázas ingadozást.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X