Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én türelmesen várok továbbra is. Breakoutra a másik pozi is megérkezett. Heti nyitó felett vagyunk, ez jónak tűnik longra.

Gaznal egyelore semmi esetre sem varnek nagyobb long mozgast az en elorejelzesem szerint. Szerintem lefele van az irany, ugy 2,2 korulig, idealis esetben, de 2,5-nel is komplett az ABC daily korrektiv struktura, ugyhogy 2,5 es 2,1 kozul barhonnan ugorhat... onnan viszont, ha azt megutjuk, a 2,2-t, akkor nagyon nagy penzt tennek long pozira, stop nelkul.

Az is lehet, hogy eladom a gazt, ha ad szep short pozit.

Click image for larger version

Name:	NueKpewv.png
Views:	1
Size:	125,8 KB
ID:	160189

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Talán figyelembe kellett volna veni az alábbi képletet:
      If GBP>USD AND NZD<USD Then GBP>>>>NZD capitoó?
      Várj Camaro, ez long pozi volt

Mindegy, prím voltam

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Életem hibája...

Az vígasztal, hogy a többit tartottam.

Eskü nem értem, miééééért???

Szia Dávid!

Két baráti megjegyzés:

1. Szerintem nem jó helyen van a heti nyitó a chartodon. Kérlek ellenőrizd, nehogy szisztematikus hiba legyen a háttérben, hisz ha rossz a kiindulópont a belőle levont következtetés sem lehet jó.

2. Dehogy vagy prím! Egy trade, nem trade, pláne, ha nem orbitális bukó. Az viszont valóban hiba lenne, ha kielemzés nélkül annyiban hagynád a dolgot, mert akkor mi a garancia hogy ugyan ez a "baleset" legközelebb újra nem következik be?

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Várj Camaro, ez long pozi volt

Mindegy, prím voltam
          A képlet is LONG pozit jelez, nagy távra, sooksok pippel

Hozzászólás

Talán figyelembe kellett volna veni az alábbi képletet:
            If GBP>USD AND NZD<USD Then GBP>>>>NZD capitoó?
            Jól beszélsz!

Itt van a kutya elásva...

Hozzászólás

Egyelőre csak 95 fölé megy szerintem, majd leesik vagy 100 pipet. Inkább shortolnám 95 felett egyelőre. Vagy lehet hogy tévedek, most hogy jobban megnéztem.. Meddig megy szerinted?

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egyelőre csak 95 fölé megy szerintem, majd leesik vagy 100 pipet. Inkább shortolnám 95 felett egyelőre. Vagy lehet hogy tévedek, most hogy jobban megnéztem.. Meddig megy szerinted?
                Na jó, beteszem a tp-m 9565-re

Hozzászólás

Nem vagyok ezzel kibékülve, zártam, behúztam egy kicsi shortot. Longolom később, nem látok már benne semmit, ami longra utalna.
                  A másik gondom, hogy nagy GU és EU shortot látok úgy általában és emiatt ebből is ki kellene fogyni az erőnek hamarosan. Szóval a buy limitjeimet is átgondolom még. Minden nagy longra utal, abban igazad van, de közben meg túl sok az ellentmondás.. talán nem kellene ezt már piszkálni, amíg meg nem mutatkozik.
                  AUDUSD long sokkal tisztább nekem.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A gáz vége. A nagy long még várat magára, de limiteket bekészítettem az aljakhoz. A wash miatt zártam a pozikat.

Hozzászólás

• Ez nem a valaha kötött legjobb tradem, DE felismertem a lehetőséget, és amikor kellett, akkor TÁVOZTAM a tradeből. Momentumra belépés, high közelében távozás. Fel kell ismerni azt a pontot, amikor már nincs értelme a tradeben lenni. Nem fogtam sokat. Mindig van új lehetőség.

Hozzászólás

• Helyzet (Nálam,DAX-on): dél körül szöszmötölés, persze délután meg ez lett volna.
                        Kár-kár, hogy .........
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Chucky, te vagod a gazt... ime egy hullamelmelet alapu setup:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 4-18-2018 at 7.13 PM.jpg
Views:	1
Size:	206,0 KB
ID:	160212

Ha ad most egy kis bearish zaszlot, mehet a short, mert valszeg ez lemegy addig amig a nyilam tart, onnan megint fel attorni a csucsot es onnan le, az utolso lefele impulzusra mielott beallnek longra egy bazi pozicioval.

Ha komolyan tredeled a gazt, ne hagyd ki a lehetoseget, de ismetlem, csak ha bearish flag-et latsz...

Ugyanez ervenyes az ezustre is, shortot varok, meg az aranyon is.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Chucky, te vagod a gazt... ime egy hullamelmelet alapu setup:

[ATTACH]13239[/ATTACH]

Ha ad most egy kis bearish zaszlot, mehet a short, mert valszeg ez lemegy addig amig a nyilam tart, onnan megint fel attorni a csucsot es onnan le, az utolso lefele impulzusra mielott beallnek longra egy bazi pozicioval.

Ha komolyan tredeled a gazt, ne hagyd ki a lehetoseget, de ismetlem, csak ha bearish flag-et latsz...

Ugyanez ervenyes az ezustre is, shortot varok, meg az aranyon is.
                            Jó lehet, a stop is tetszik. Bár a dollár index nagyon jó szinten van, de mégsem megy a short az árucikkeken. Kivárnék még a shortokkal a commodity párokon. Gáz jó, mert lassan megy és szépek rajta a setupok, hasonlóan az olajhoz.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia Dávid!

Két baráti megjegyzés:

1. Szerintem nem jó helyen van a heti nyitó a chartodon. Kérlek ellenőrizd, nehogy szisztematikus hiba legyen a háttérben, hisz ha rossz a kiindulópont a belőle levont következtetés sem lehet jó.

2. Dehogy vagy prím! Egy trade, nem trade, pláne, ha nem orbitális bukó. Az viszont valóban hiba lenne, ha kielemzés nélkül annyiban hagynád a dolgot, mert akkor mi a garancia hogy ugyan ez a "baleset" legközelebb újra nem következik be?
                              1.Hmm, a heti nyitónak jó a londoni éjfél a devizapiacon, nem? Vagyis úgy tudom, többiek is azt használják.

2. Prím azért voltam, mert tiszta jel volt, számítottam is rá, limit bent volt, de túlértékeltem a kockázatot... Mindegy, tanultam az esetből 3,5R bent maradt a piacon, de nem szomorkodom csóri elbaszott pozimon, annál is inkább, mert ilyet kaptam :
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• h e l l o
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X