Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Xipho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem, viszont hogyan zársz? Vagy a "jót" meghagyod hosszabb távra?
    Pontosan. Altalaban a tehnikai iranyba mozdul el az arfolyam, ha momentum van a piacon, fuggetlenul attol, hogy jo vagy rossz a hir, ilyenkor csak a momentumot hasznalom arra, hogy nagyobbat menjen profitba mint altalaban tenne. Erre jo pelda az olaj, tobbszor nem arra megy mint ahova varod egy inventory utan peldaul.

A lenyeg az, hogy mindig van egy favorit setup-om, az egyik paros aminek nagyobb eselye van. A masodikat csak backup-kent hasznalom, ha megis maskepp alakulna a helyzet. A talalati arany igy nagyszeru, HA VAN MOMENTUM A PIACON... egyszer tortent meg az, hogy mindket paroson bekaptam az entry ordert es mindketto kivagott vesztesegben... ilyen is van, de nagyon ritka.

Hozzászólás

• Ez egy jó ötlet... kipróbálom.
      Más téma: meggyőződésem, hogy USD hosszabb távon long, mivel fordult a hetes historikus tr. vonalról. A problémám most az, hogy 1.2 ről vissza vártam volna 1.2180 környékére, de úgy tűnik, hogy még az 1.2-t sem tudja felfelé törni. Mi történt az eddig brutál erős Euróval? Ezzel a meredekséggel nem mehetünk tartósan.... szerintem. Hol lesz ebben jelentősebb korrekció?

Hozzászólás

• Eurusd

Eddig így néz ki a hírkereskedésem....
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          En kimondottan tredelni szoktam a kemenyebb hireket... ha USD hirek vannak peldaul, ket ellentetes parost tredelek ugyanabba az iranyba, pl. USDJPY long + EURUSD long, entry orderrel. A lenyeg viszont azon van, hogy olyan ket parost valasztok amely mindket esetben, strukturalisan, felfele nez ki, ha longra teszem mindkettot... remelem ertheto voltam.
          Ilyenkor nem egyszerűbb lenne megnyomni az EURJPY long gombot?

//update: látom nem....értem.
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Pontosan. Altalaban a tehnikai iranyba mozdul el az arfolyam, ha momentum van a piacon, fuggetlenul attol, hogy jo vagy rossz a hir, ilyenkor csak a momentumot hasznalom arra, hogy nagyobbat menjen profitba mint altalaban tenne. Erre jo pelda az olaj, tobbszor nem arra megy mint ahova varod egy inventory utan peldaul.

A lenyeg az, hogy mindig van egy favorit setup-om, az egyik paros aminek nagyobb eselye van. A masodikat csak backup-kent hasznalom, ha megis maskepp alakulna a helyzet. A talalati arany igy nagyszeru, HA VAN MOMENTUM A PIACON... egyszer tortent meg az, hogy mindket paroson bekaptam az entry ordert es mindketto kivagott vesztesegben... ilyen is van, de nagyon ritka.

NFP-n a favoritom az USDJPY,
            de most beálltak döntetlenre....
            Az Ausztrálok se tudják mit akarnak
            Ha szeretsz beállni nagy banzájba, ez az lesz...

Hozzászólás

• Usdjpy-ben épp benne vagyok. Tipikus helyzet, amit utálok. - 0,5R-ben várom a híreket. Mit is tegyek? Kiveszem a -0,5R-t vagy megkockáztatok egy minimum 1R bukót, ami egy ugrás esetén nagyobb is lehet.
              A tervemben ez volt a legkisebb valószínűségű helyzet, mivel reggel léptem be. Na, de ez van most.
              Lépni kell: ha a hírig nem kerülök break evenbe, akkor lezárom. Ennyi.

Lenne még egy opció, miszerint tágabb stopot hagyok egy esetleges csapkodásra, de a jelenlegi poziméret ahhoz már nagy. Persze csinálhatnék részzárást a nagyobb stophoz, így a lebegő veszteség egy részét realizálnám. Mivel a belépéskori tervben ez nem volt benne és így utólag nyögve nyelősnek tűnik, valamint nem is nagyon fekszik, ezt kihagyom.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Usdjpy-ben épp benne vagyok. Tipikus helyzet, amit utálok. - 0,5R-ben várom a híreket. Mit is tegyek? Kiveszem a -0,5R-t vagy megkockáztatok egy minimum 1R bukót, ami egy ugrás esetén nagyobb is lehet.
                A tervemben ez volt a legkisebb valószínűségű helyzet, mivel reggel léptem be. Na, de ez van most.

Lenne még egy opció, miszerint tágabb stopot hagyok egy esetleges csapkodásra, de a jelenlegi poziméret ahhoz már nagy. Persze csinálhatnék részzárást a nagyobb stophoz, így a lebegő veszteség egy részét realizálnám. Mivel a belépéskori tervben ez nem volt benne és így utólag nyögve nyelősnek tűnik, valamint nem is nagyon fekszik, ezt kihagyom.
                108,80-ra várok leszurást, utána 109,40+ bizti long ... tartom a shortot még

Hozzászólás

Usdjpy-ben épp benne vagyok. Tipikus helyzet, amit utálok. - 0,5R-ben várom a híreket. Mit is tegyek? Kiveszem a -0,5R-t vagy megkockáztatok egy minimum 1R bukót, ami egy ugrás esetén nagyobb is lehet.

Én onnan közelíteném meg a problémakört, hogy hány pipre van a jelenlegi stop.
                  Nézném pl. a H4-es ATR értéket és azt próbálnám elérni hogy egy olyan koncepció jöjjön létre, amivel egy ilyen értéken mindenképpen kívülre tud kerülni a stop, hogy jó eséllyel átélje az NFP-t.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nézném pl. a H4-es ATR értéket és azt próbálnám elérni hogy egy olyan koncepció jöjjön létre, amivel egy ilyen értéken mindenképpen kívülre tud kerülni a stop, hogy jó eséllyel átélje az NFP-t.
                    Az a baj, hogy a problémakör a következő:
                    Independence nem túlélni szeretné, hanem keresni rajta vagy max nem veszíteni

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az a baj, hogy a problémakör a következő:
                      Independence nem túlélni szeretné, hanem keresni rajta vagy max nem veszíteni
                      Merre akartok keresni vele??? felvagyle?

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        NFP-n a favoritom az USDJPY,
                        de most beálltak döntetlenre....
                        Az Ausztrálok se tudják mit akarnak
                        Ha szeretsz beállni nagy banzájba, ez az lesz...
                        En ma ra sem pillantottam a chartokra, nem voltam gepkozelben, ezt az NFP-t kihagyom, mivel nagyon nagy a kitettsegem USD szinten, amit foleg a USDMXN vitt fel nagyon, hiszen ott csak 1:10 a leverage-em... de meg van USDJPY longom es EURUSD shortom hosszutavra bekotve.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Amikor beléptem reggel, akkor a hírrel annyira még nem számoltam, mert addig 5-6 H1-es gyertya is lemegy. Ahogy írtam, látom azt az opciót is hogy messzebb teszem a stopot a csapkodás miatt, de a már meglévő pozim az eredeti mérettel akár -2R-re is kerülhetett volna és ezt nem akartam felvállalni. És a részzárást sem. Ha a hír előtt lépek be, más az ábra, hiszen akkor kisebb mérettel vállalom a nagyobb stopot.
                          Hát, ez most így alakult. Egyébként ritkán kereskedem ilyen erős híreknél, talán jobb is.

Hozzászólás

• Matematikai szemszögből a részzárás jobb megoldás, mert akkor -1R helyett tudod -2R-be rakni a stopod, ami így -1R marad (vagy másfél, ha most a teljesen vagy bukóban), és mégis benne maradsz a mozgásoknál, ha jó irányba megy.

Amúgy alapvetően hétfő meg péntek óvatosabb daytrade-t von maga után.

Hozzászólás

• Egyébként kockás jól látja. Mivel a tarde nem ment el jó irányba a hírig, így vagy keresni vagy minimálisat akartam veszíteni. Én ezt nem látom problémának.

Hozzászólás

Amikor beléptem reggel, akkor a hírrel annyira még nem számoltam, mert addig 5-6 H1-es gyertya is lemegy. Ahogy írtam, látom azt az opciót is hogy messzebb teszem a stopot a csapkodás miatt, de a már meglévő pozim az eredeti mérettel akár -2R-re is kerülhetett volna és ezt nem akartam felvállalni. És a részzárást sem. Ha a hír előtt lépek be, más az ábra, hiszen akkor kisebb mérettel vállalom a nagyobb stopot.
                                Hát, ez most így alakult. Egyébként ritkán kereskedem ilyen erős híreknél, talán jobb is.
                                Pedig semmi rendszerellenes mozgás nem volt UJ-n, minden a helyén volt és időben. Minden csatorna hozta az irányát és a szinteket.

TP-k zártak, long nyitott
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X