Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Leverage kérdés / kérés

Az volna a kérdésem, hogy használ-e valaki, vagy hogy van-e valakinek ötlete, hol találok olyan kiegészítőt MT4-hez, ami nem csak real time, hanem trade statisztikában kimutatja, pl oszlopgrafikonban, vagy valami ilyen vizuális megjelenítésben, hogy az adott számlán, az adott időszakban mekkora margint használtak a pozíciók.
    Tehát egy olyan kellene, ami kiteszi hogy az elmúlt héten, tradek szintjén az aktuális leverage mondjuk 1:30 volt, utána 1:42 lett, majd pozi zárás után felugrott 1:20-ra.

Ha nincs ilyen, akkor az is megoldás lehet, ha van valakinek egy ilyen excell, amibe kiteszem a statementet és ugyanúgy kirajzolja ezt.

Remélem érthető.
    Ha valaki tud megoldást rá, az érdekel.
    Cserébe adok valami hasznosat, amire szükség van.
    Jöhet privátba is.

Köszi.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az volna a kérdésem, hogy használ-e valaki, vagy hogy van-e valakinek ötlete, hol találok olyan kiegészítőt MT4-hez, ami nem csak real time, hanem trade statisztikában kimutatja, pl oszlopgrafikonban, vagy valami ilyen vizuális megjelenítésben, hogy az adott számlán, az adott időszakban mekkora margint használtak a pozíciók.
      Tehát egy olyan kellene, ami kiteszi hogy az elmúlt héten, tradek szintjén az aktuális leverage mondjuk 1:30 volt, utána 1:42 lett, majd pozi zárás után felugrott 1:20-ra.

Ha nincs ilyen, akkor az is megoldás lehet, ha van valakinek egy ilyen excell, amibe kiteszem a statementet és ugyanúgy kirajzolja ezt.

Remélem érthető.
      Jöhet privátba is.

Köszi.
      Az adataid megvannak, mikor mi történt min?

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az adataid megvannak, mikor mi történt min?
        Hát persze hogy megvannak, mint mindenkinek a meta statementben.
        Nem történt semmi.

Nem egy konkrét esetet akarok nézni, hanem általánosan érdekel hogy a pozijaim a számlámon milyen margint (tőkeáttét formájában, grafikusan megjelenítve) használnak.

pl. nem keresnék ilyet ha egy myfxbook, vagy hasonló ezt regisztrálná, statisztikázná.
        De úgy tudom hogy ezt nem teszi.

Hozzászólás

Remélem érthető.
          Jöhet privátba is.

Köszi.
          Fu, nem ígérem, hogy lesz, de nekünk van régről egy ilyen scriptünk, ami lementi csv-be a cuccokat. Ha nem bonyolult, akkor átírom a kódját marginra, hétvégén ránézek.
          HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Fu, nem ígérem, hogy lesz, de nekünk van régről egy ilyen scriptünk, ami lementi csv-be a cuccokat. Ha nem bonyolult, akkor átírom a kódját marginra, hétvégén ránézek.
            Nekem akár olyan fapados verzió is jó, hogy lementem a statementet, átmásolom egy excelbe, ami megcsinálja nekem a kért grafikus ábrázolást.
            Én nem vagyok ennyire penge excel kezelésben, illetve az is kérdéses, hogy a statement az éppen múltban aktuális számlaegyenleget miből látja? Szóval vannak kérdések a fejemben, mint laikusnak ezzel kapcsolatban.

Hozzászólás

• EU

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem úgy tűnik hogy EU lejött oda ahova H4-ben le kellett.
              M30 ban látszólag vége a jelenlegi short szakasznak.
              Bepróbálkoztam egy longgal, napi low stoppal.

[ATTACH]13507[/ATTACH]

[ATTACH]13508[/ATTACH]
              Fentebb húzom a tegnap nyitott EU longon a stopot ide:

Click image for larger version

Name:	euh1.jpg
Views:	1
Size:	192,3 KB
ID:	160491

Hozzászólás

Fentebb húzom a tegnap nyitott EU longon a stopot ide:

[ATTACH]13529[/ATTACH]
                Én meg hagyom még szaladni az AU-mat
                Várok egy stopvadászatot, majd egy tetőt, ott zárok.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Remélem érthető.
                  Jöhet privátba is.

Köszi.

Szia Tback!

Nem garantálom, hogy ez megoldást jelent a problémádra, de a neten kutakodva az alábbi (ingyenes) expertet találtam:

https://www.mql5.com/en/code/13242

Az alábbi mondatra alapozom, hogy egy rápillantást megérhet:

With the default settings the indicator displays two lines: the line of the balance sheet and the line of the equity. Additionally, it is possible to display the level of the used margin (as a histogram) and free equity (additional line) throughout the trading history, which allows to assess the aggressiveness of trade.

Ha alapból nem teljesen az igényeid szerint működne, akkor én a helyedben ráírnék az expert készítőjére, hátha két kattintással tud valamit bütykölni rajta:

https://t.me/igor_korepin

Hozzászólás

• UJ-t kicsit átszabtam, lejjebb tettem a TP-t, bár egy részt ADR-nél valószínűleg zárok. Illetve tettem még a pozikhoz.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szia Tback!

Nem garantálom, hogy ez megoldást jelent a problémádra, de a neten kutakodva az alábbi (ingyenes) expertet találtam:

With the default settings the indicator displays two lines: the line of the balance sheet and the line of the equity. Additionally, it is possible to display the level of the used margin (as a histogram) and free equity (additional line) throughout the trading history, which allows to assess the aggressiveness of trade.

Ha alapból nem teljesen az igényeid szerint működne, akkor én a helyedben ráírnék az expert készítőjére, hátha két kattintással tud valamit bütykölni rajta:

Köszi,
                      Lehet hogy ilyesmi lenne jó, de egyenlőre nem akar menni, bármely metára teszem fel.

Megkérhetlek hogy tedd már rá egy mt4-re, hogy nálad elindul-e?

köszi.

Hozzászólás

Köszi,
                        Lehet hogy ilyesmi lenne jó, de egyenlőre nem akar menni, bármely metára teszem fel.

Megkérhetlek hogy tedd már rá egy mt4-re, hogy nálad elindul-e?

köszi.
                        Ne fáradj, közben megoldottam, megy.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia Tback!

Szóval ez egy szimpla equity indikátor, ami át tud váltani margin megjelenítésre.
                          Ilyenem van, de nem akarom mindig számolgatni a hisztogramból, hanem egy már konvertált histogram kell nekem.

Írok az embernek, hátha megcsinálja úgy ahogy kell.

Ilyesmit keresek:

Click image for larger version

Name:	LV.JPG
Views:	1
Size:	47,0 KB
ID:	160494

Hozzászólás

Nekem akár olyan fapados verzió is jó, hogy lementem a statementet, átmásolom egy excelbe, ami megcsinálja nekem a kért grafikus ábrázolást.
                            Én nem vagyok ennyire penge excel kezelésben, illetve az is kérdéses, hogy a statement az éppen múltban aktuális számlaegyenleget miből látja? Szóval vannak kérdések a fejemben, mint laikusnak ezzel kapcsolatban.
                            Hát, annyit fog tudni, ha tudja, hogy egyszerre mennyi volt a nyitott pozi, és max abból vissza tudod számolni majd excel alapján. Ha tudod a tőkeáttétet az egyes termékekre, akkor onnan már pofon egyszerű
                            HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Egy fél év után már azt hittem hogy abbahagytad az egész trade dolgot.
                              Abbahagyni?Ezt még akkor kellett volna abbahagyni,amikor elkezdtem!
                              Mostmár nem lehet abbahagyni,nincs mese,csinálni kell!

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Nyomjad a képeket, akár szöveg nélkül is, mert van bőven adósságod!
                              Most csak idetoltam a "képemet"(by C@maro ) egy kicsit,hogy szóvá tegyem milyen remek hogy fut a topic!

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hello Akarki, welcome back, én is csapatban gondolkodtam sokáig, de már nem, mert sok okból kifolyólag mára jobbnak látom a "Más is ezt látja?" típusú felvetéseket. Arra meg ez a fórum tökéletes.
                                Két párom van, AU long és EN short, nem is akarnék most másra nézni (kivéve figyelem az SP500-at, de lehetne az bármi más is). És a párjaim is lehetnének mások, szerintem teljesen mindegy, hogy melyiket trédeljük, mert szinte mindig mindegyik trédelhető. Inkább annak a híve vagyok, hogy 1-2 pár, de az mindent bele módon, minthogy nézegessem a mások által felvetett számos ötletet.
                                A csapatban való trédelésnek megvan az a hátránya, hogy akkor mások hibáját trédeljük, amit nehéz korrigálni a hit-faktor miatt. A saját hibámat könnyebb, mert rögtön tudom, hogy mit szúrtam el és folyamatos kapcsolatom van a pa-val, míg ha más gondolatmenetét követem, akkor általában nincs.
                                Van nekem két csapatom is, de egyre kevésbé vagyok aktív, pont a befolyásolás negatív hatásai miatt. Az ember hajlamos úgy viselkedni, mint egy majom, valaki bedob valamit, azt megnézzük, közben meg ezzel ki is szorítjuk a fejünkből azt, amire korábban fókuszáltunk, szóval elveszítjük a fonalat. Sokszor estem ebbe a hibába és nem értettem, hogy miért szúrom el a trédjeimet, miközben ha kevés párra koncentrálok, mindig sikeres vagyok.
                                Az is vicces, hogy eszembe nem jutott volna az AU-t és az EN-t trédelni, mert a GU-t és EU-t akartam shortolni, csak valaki átterelte a figyelmemet erre a két párra, én meg beleragadtam mindkettőbe. Jó szar az EN spread-je én meg ezt trédelem...
                                Mindig van mit tanulni Rewi!
                                A csapat dolgot én sem csinálnám már,de ha most kezdeném,úgy kezdeném!

Hozzászólás

Working...
                                X