Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Újra shortba vagyok ebben a buzernyák olajban.
    Nem adod fel az olajat,pedig szivat!Ez dicséretes!

Hozzászólás

• akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem adod fel az olajat,pedig szivat!Ez dicséretes!
      Engem már 11x kiszedett, de megszedtem magam rajta semmi mínusz

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        GU short B hullám nézeted?
        Megfogtál! Ma a GBP párokon semmit nem láttam,egy nyomorék trendvonalat nem tudtam behúzni
        De ha jól látom,akkor a weekly b hullámra gondolsz ami nemsokára fibo 38-as szinthez ér 1,3345 körül?

Hozzászólás

Engem már 11x kiszedett, de megszedtem magam rajta semmi mínusz
          Na jó,de könnyű neked,V8 van a feneked alatt!

Hozzászólás

• VikThor1029 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megfogtál! Ma a GBP párokon semmit nem láttam,egy nyomorék trendvonalat nem tudtam behúzni
            De ha jól látom,akkor a weekly b hullámra gondolsz ami nemsokára fibo 38-as szinthez ér 1,3345 körül?
            Tedd fel a chartodat amit elemezni akarsz, az elemzeseddel egyutt. Segitek megerteni a dolgokat ugy, hogy elmagyarazom, hogy esetleg hol tevedsz, ha tevedsz, es hogyan csinald, hogy jo legyen.

Hozzászólás

Te mit nézel??? GBPUSD- mondtam

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tedd fel a chartodat amit elemezni akarsz, az elemzeseddel egyutt. Segitek megerteni a dolgokat ugy, hogy elmagyarazom, hogy esetleg hol tevedsz, ha tevedsz, es hogyan csinald, hogy jo legyen.
                EQU!Megnéznéd nekem a GbpJpy-t Elli szemével,hogy mit lát?
                Csak a kiváncsiság kedvéért...

Hozzászólás

• Hozzászólás

• akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    EQU!Megnéznéd nekem a GbpJpy-t Elli szemével,hogy mit lát?
                    Csak a kiváncsiság kedvéért...
                    Hosszabb tavon mindenkeppen le fogunk esni az elozo alj ala:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-15-2018 at 9.29 PM.jpg
Views:	1
Size:	196,3 KB
ID:	160548

De hogy e mikor fog megtortenni, azt nem tudom... egy mervado pelda erre a GBPCAD 3 eves korrekcioja mielott ugrott volna... nagyon komplex ez a korrektiv struktura olyannyira, hogy egyszeruen hamyagolom ezt a parost egy jo ideje.

Rovidebb tavon pedig ezt latom, de erre is fel kell keszulni, hogy komplex strukturak kereten belul tortenik meg, nem pedig egyens vonalu egyenletes mozgassal:

Name:	Screen Shot 5-15-2018 at 9.30 PM.jpg
Size:	195,9 KB
ID:	160549

En kihagyom ezt a parost, hiszen annyi szuperul epulo struktura van kialakuloban ahol bazi nagyokat lehet keresni. Minek kinlodni egy ilyen komplex korrektiv strukturaval?

Holnap teszek par jo lehetoseget par nagyon jo setup formajaban amiket epulni latok, olyanokat amibe beallsz es par honap mulva kiszallsz egy vagon dohannyal.

Hozzászólás

Te mit nézel??? GBPUSD- mondtam

Vagy erre gondoltál? Ha átüti az előző hight akkor vége a B hullámának

Hozzászólás

• 1. Az elso felkialtojel az, hogy korrektiv strukturara SOHA nem huzunk FIB szinteket, csakis impulzusra! Te pedig a korrektiv strukturat akarod FIB-ezni, ami egy vegzetes hiba, hiszen az impulzust korrektalja egy konszolidacio es ennek a merteket mered %-ban, nem pedig a korrekciot korrektalja az impulzust mint ahogyan Te varod azt. Erted? Vagyis: az elozo impulzust FIB-ezd fentrol lefele es nezd, hogy a korrekcio melyik szintig jott vissza, igy:

Name:	Screen Shot 5-15-2018 at 9.42 PM.jpg
Size:	197,9 KB
ID:	160552

2. A trendvonalad egyszeru ebben az esetben, ez a rozsaszin vonal:

Name:	Screen Shot 5-15-2018 at 9.43 PM.jpg
Size:	189,4 KB
ID:	160553

Na most, ezt ketfele keppen lehet kezelni, az elso eset az, hogy letortuk a trendvonalat es lefele megyunk, hogy atussuk az aljat es megcsinaljuk a weekly struktura utolso impulzusat, ehhez most kell egy nagyobb korrekcio es utana shortolom megint en is, mint Tback.

Es lehet ugy is kezelni, mivel az utolso felfele mozgas atutotte a csucsot, hogy kialakuloban van egy expanded flat es meg van egy utolso impulzus felfele az eses elott, ebben az esetben fordulni fogunk felfele, uj csucsot utunk es uj trendvonal is keletkezik, a sarga:

Name:	Screen Shot 5-15-2018 at 9.44 PM.jpg
Size:	192,6 KB
ID:	160554

Mindket esetnek specifikus jelei vannak amik alapjan egesz jol lekereskedhetoek. Az elsonek a bearish flag amirol beszeltem, a masodiknak egy felfele impulzus es egy bullish flag.

Hozzászólás

Hosszabb tavon mindenkeppen le fogunk esni az elozo alj ala:
                          Gyors voltál!
                          Ok,értem,majd később visszatérünk rá!Most figyelem mi lex!

Hozzászólás

• Egy ****a trade setup longra az AUDCAD-en. Akik szeretik a csatornakat, azok most extazisba eshetnek, hiszen a hullamelmelet is alatamasztja azt, hogy ez egy nagy valoszinusegu buy setup:

Name:	Screen Shot 5-15-2018 at 9.25 PM.jpg
Size:	202,8 KB
ID:	160555

En mindenkeppen megtredelem, ha kisebb TF-en, mondjuk a H1-en kapunk egy impulzust es egy flag-et, annak torese a beallasi setup. Ha jol megnezzuk, akkor mar meg is van ez, a tores hianyzek meg csak.

Hozzászólás

1. Az elso felkialtojel az, hogy korrektiv strukturara SOHA nem huzunk FIB szinteket, csakis impulzusra! Te pedig a korrektiv strukturat akarod FIB-ezni, ami egy vegzetes hiba, hiszen az impulzust korrektalja egy konszolidacio es ennek a merteket mered %-ban, nem pedig a korrekciot korrektalja az impulzust mint ahogyan Te varod azt. Erted? Vagyis: az elozo impulzust FIB-ezd fentrol lefele es nezd, hogy a korrekcio melyik szintig jott vissza, igy:

[ATTACH]13591[/ATTACH]

2. A trendvonalad egyszeru ebben az esetben, ez a rozsaszin vonal:

[ATTACH]13592[/ATTACH]

Na most, ezt ketfele keppen lehet kezelni, az elso eset az, hogy letortuk a trendvonalat es lefele megyunk, hogy atussuk az aljat es megcsinaljuk a weekly struktura utolso impulzusat, ehhez most kell egy nagyobb korrekcio es utana shortolom megint en is, mint Tback.

Es lehet ugy is kezelni, mivel az utolso felfele mozgas atutotte a csucsot, hogy kialakuloban van egy expanded flat es meg van egy utolso impulzus felfele az eses elott, ebben az esetben fordulni fogunk felfele, uj csucsot utunk es uj trendvonal is keletkezik, a sarga:

[ATTACH]13593[/ATTACH]

Mindket esetnek specifikus jelei vannak amik alapjan egesz jol lekereskedhetoek. Az elsonek a bearish flag amirol beszeltem, a masodiknak egy felfele impulzus es egy bullish flag.

Nagyon szépen köszönöm! Kaptam egy remek trade lehetőséget is
                              Melyik könyvben van ez leírva így?
                              Most néztem Ramki A és B hullámokból a C lehetséges végét számolta ki Fibo-val...benéztem

Hozzászólás

Nagyon szépen köszönöm! Kaptam egy remek trade lehetőséget is
                                Melyik könyvben van ez leírva így?
                                Most néztem Ramki A és B hullámokból a C lehetséges végét számolta ki Fibo-val...benéztem
                                Arra figyelj meg, hogy Ramki nem FIB RETRACEMENT-et hasznal erre a celra, hanem FIB EXTENSION-t. A retracementet is hasznalhatod extenziokent, de oda minusz elojelu %-ot kell hasznalj. Ugyhogy egyszerubb az EXT.

Nem tudom melyik konyvben van ez igy leirva ahogy mondtam, de nalam ez a SZABALY. Logikai alapja van... az amit leirtam, hogy impulzust korrektalsz es nem korrekciot impulzalsz...

Hozzászólás

Working...
                                X