Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A tegnapi webináron elhangzott elmélet a gyakorlatban. Mikor keresnék először LONG belépést egy esés után?
    1, Épüljön magasabb alj, utasítsa el a piac a további esést.
    2, Szoruljanak csapdába a shortosok, és legyen esély kivenni az ő stopjaikat fölfelé.
    3, A magasabb ajl megépülése után már rajzolható az az emelkedő csatorna, amiből trendváltásnál még ki is kellene gyorsulni. Ha ez nem sikerül, az is jelzés.
    4, Felezés a csatorna tetején a 9:00 órás nyitás előtt, mert bizonytalan lehet a nyitás körüli mocorgás.
    5, A maradékot kivették, van ilyen.

Mekkora profitot jelentenek ezek a betett tradek? Hány R?

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Mekkora profitot jelentenek ezek a betett tradek? Hány R?
      Ez a kereskedés kevesebb mint 1R volt, de nem az R miatt lett berakva. Csupán a tegnapi előadáson elmondott szemléletem megerősítéseként, hogy hol keresnék először egy eső mozgás után fordulásra utaló jeleket és utána egy long irányú belépőt.
      Egyébként azt tudom mondani, hogy az átlag nyerőim kb másfélszer akkorák, mint az átlag vesztőim. Mindezt 51-60%-os találati arány mellett.
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egyébként azt tudom mondani, hogy az átlag nyerőim kb másfélszer akkorák, mint az átlag vesztőim. Mindezt 51-60%-os találati arány mellett.
        Az teljesen jó Nekem az lenne a kérdésem, hogy ez mely termékekre van véve, vagy hányat tradelsz?

Hozzászólás

• coyote
          coyote kommentje
          Editing a comment
          Gyakorlatilag ez "kuss téma" részleg. Mégis ez a legérdekesebb. Mellé meg még csak nem is kéne magyarázni, hogy mi van. S, mindez halandóknak, akarom mondani haladók részvételével.Amúgy meg a téma mindig körbejár, ismétli magát a történelem és lásd milyen érdekes. Még nekem is. )))DDD

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          independence Igen, jók a kategóriáid. De mi alapján vannak? Mert szerintem R-ben megtermelt eredményeket kéne nézni, ha pusztán a matekot vizsgáljuk. Ugyanakkor pénzből élünk, aminek nem feltétlen van korrelációja a megtermelt R-ekkel. Nálam szinte teljesen korrelál a kettő, de ez se igaz teljesen, és ez az én esetem. A kérdésedre azért nehéz válaszolni, mert mindenkinek más az egyedi szükséglete, ami neki megfelel. Nyilván nekem is van véleményem olyan emberek rendszeréről, akikről tudom, hogy "ők mindig tudják, hogy merre megy az ár" például, de még sorolhatnám a tipikus eseteket. Amikor halkan megkérdezem, miért cfd-ket tradelnek még csak, akkor mély hallgatás a válasz. Végülis ez is egyfajta válasz, ami a statisztikájukból ered
          De nem szűkítem le a lehetőségeket, vagy azt a tudást, amit még nem ismerek, azaz hogy ki mit miért hogyan csinál. Tehát a véleményeim ellenére képes vagyok azt revidiálni adott input esetén.
          Azzal viszont egyet tudok érteni, hogy akármilyen rendszerről is van szó, kb 20 tréd alatt minimum 3-4-5R-t le kell tudni gyártani, ha az ember ebből meg is akar élni. Ezalatt nagyon bizonytalan a hozam, amit csak súlyosbít az, hogy pszichoterhe is nagyobb valószínűleg. Erről smk készített korábban tengernyi jó statisztikát.
          Egy szó, mint száz: akinek van megbízható, és legalább annyit tudó rendszere, mint amit pár sorral feljebb itt írtam, az emelni fog lotokat, mert nincs indok, ami miatt ne ezt tenné huzamosabb ideig (kivéve, ha valami olyan gát van, amit nem képes az illető meglépni fejben, vagy a körülményeiben). De az is igaz, hogy a legtöbb gát amiatt van, mert nincs biztos rendszer, ami értelmezhető eredményeket mutatna.
          Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2019-03-14, 15:34.

• Forex Klub
          Forex Klub kommentje
          Editing a comment
          A Forex Klub topikban folytatom........
          https://forum.tozsde.hu/forum/t%C5%9...rex-klub/page9

• Ezt sem kapkodtam el.

Hozzászólás

• Türelem, türelem...

Hozzászólás

• ...Jut eszembe, érdemes sell-re nyitni - hamarosan 1.11300 alá süllyed az EUR-USD árfolyama.

Hozzászólás

• Vacendak
              Vacendak kommentje
              Editing a comment
              Hát... ezt benéztem rendesen, de legalábbis magasabbra szállt mint amire számítottam.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Vacendak; 2019-06-07, 16:57.

• Hetek óta beszéljük hogy nagyon úgy néz ki, jön a trendforduló, ez szerintem megvolt. 23.-án spike, majd egy hét múlva visszateszt ami nem ütötte át. Jó eséllyel elindult a bika az eurusd árfolyamán, hamarosan usd kamatvágás is megerősíti. Szerintem

Hozzászólás

• Vacendak
              Vacendak kommentje
              Editing a comment
              Osztom a véleményed! A bosszantó az, hogy 1.1145-nél nyitottam long-ra, és mind amellett, hogy tudtam; mindenképp átüti az 1.1207-et mielőtt esetlegesen újra tesztelné a trendvonalam, valamiért zártam 1.1175-ön, ráadásul fordítottam is. A munkahelyi zsongás, kapkodás sajnos nem éppen ideális környezet a helyzet pontos felméréséhez, megítéléséhez...

• A bika elvesztette a csatát a medvével szemben - korrekció után mégiscsak eléri (esetleg át is üti) az árfolyam a korábban prognosztizált 1.1130-as szintet. Trendforduló elnapolva!

Hozzászólás

• UCAD long

Click image for larger version

Name:	USDCADM15_5.png
Views:	1
Size:	60,3 KB
ID:	185876

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                UCAD long
                Hozzáadtam még, de a TP-ket átváltoztattam, holnap akarok még longra kötni, visszateszt után, attól függően, hogy mit látok. Mára már nem várom, hogy felmenjen az eredeti TP szintre, meg nem is akarok itt ülni mellette, holnap is van nap.

Name:	USDCADM15_6.png
Size:	68,5 KB
ID:	185878

Hozzászólás

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  Szia Rewand!!

Ha miattam tértél vissza kb 8 hónap kihagyás után az HÍZelgő
                  Ha a futó nullapontegy / nulla kettőre felHÍZlalt portfóliadót akartad megmutatni,
                  akkor:
                  a gyíkemberek meg fognak büntetni!!
                  A kérdés a régi: Holastopp??
                  //HIZem ha látom

• Csak beneztem. Szamlameret nem erdekes, csak a kotes es az eredmenye. Stop ott van, ahol mindig is volt. 1.3036 alatt elgondolkozom a zarason.

Hozzászólás

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  Sajnos nincs mit tenni.
                  Úgy tűnik a gyíkemberek is benéztek ide, illetve alá a szintednek.
                  Vigyázz, kinéztek maguktak!!....és Akárki-k is ezek,nemcsak a pénzed akarják.

• Egyébként ez volt az előtte való trédem és az ármozgás-elvárásom. Azért mentem longra, mert 3060 környékén a short végét vártam, viszont a tegnapi mozgás mintázata alapján feljebb tettem a long belépőt, ez viszont nem ment akkorát, mint amekkorát vártam tőle. De ettől még a long trade valid, tehát tartom egyelőre. Ha valaki mást lát, szóljon.

Click image for larger version  Name:	USDCAD_1.PNG Views:	1 Size:	55,4 KB ID:	185882

Hozzászólás

• Kockás, nem baj, ha benéztek a szintem alá, az nem stop szint, csak figyelni való árszint. Megnézem, hogy mi történik ma, mert ez még mindig nem short kompozíció. Itt vagyok most:

Name:	USDCAD_3.PNG
Size:	61,9 KB
ID:	185894

PS: Valaki írt nekem, de nem tudok az üzenetekre válaszolni, hiányzik ez az opcióm. O.a.n.d.a.-nál vagyok.

Hozzászólás

• Nagyon behalt a forum megint....marciusba pedig tök jol pörgött. Hova tünt mindenki?
                    mindenki abbahagyta már?

Hozzászólás

• David Chateau
                      David Chateau kommentje
                      Editing a comment
                      Nyár van. Nyáron koktélozni kell a tengerparton
                      Majd ősszel bepörög

• Érdekes.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                    X