Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• UCAD, második sorozat, kisebb mérettel, cél 1.3230 környéke.

Click image for larger version

Name:	USDCADM30july24.png
Views:	1
Size:	40,9 KB
ID:	185926

Hozzászólás

• Brent long, remélem jó lesz 65.60-ig, de még talán 67.20-ig is.

Click image for larger version  Name:	BCOUSDM15july24.png Views:	1 Size:	43,7 KB ID:	185928

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Brent long, remélem jó lesz 65.60-ig, de még talán 67.20-ig is.

Click image for larger version Name:	BCOUSDM15july24.png Views:	1 Size:	43,7 KB ID:	185928
        Figyu Rewand!

A nagy kérdés hogy tartottad e tépéig az előző úesdékeddet vagy csak most rávettél még egy picit nyalogatva a sebet?

Ez a mostani kettő (USD/CAD long) és (BRENT long) azt azért remélem tudod hogy totál hülyeség....
        El kellene döntened hogy mit szeretnél.
        Olajat adni vagy venni?
        Ne mondd hogy arbitrázsolni mert azt ezekre a grafikonokra nem hiszem el.
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Figyu Rewand!

A nagy kérdés hogy tartottad e tépéig az előző úesdékeddet vagy csak most rávettél még egy picit nyalogatva a sebet?

Ez a mostani kettő (USD/CAD long) és (BRENT long) azt azért remélem tudod hogy totál hülyeség....
          Olajat adni vagy venni?
          UCAD-et nem tartottam végig, mert nem mozgott, ha felment, zártam, ennyi történt, amennyit itt látsz, nézegessed, ha akarod, én nem fogom, a nyereség érdekel, nem az, hogy minden a terv szerint ment-e vagy nem. Ha valaki tartotta, akkor jó volt a TP szint. Nem számítottam rá, hogy ennyi ideig egy helyben mozgunk, más trédem is volt, nem csak ez.
          Van még néhány kisebb zárás is, de nem lényegesek, van pluszos/mínuszos is, kb egyenlő arányban, ha akarod azt is hozzáteszem.

Click image for larger version  Name:	UCAD1.PNG Views:	1 Size:	116,9 KB ID:	185932

Három havi tréd eredmény. A kiugrás és az esés utalás és kivét. A tiéd milyen? Elég transzparens a kereskedésem, a tiéd milyen?

Click image for larger version  Name:	results.PNG Views:	1 Size:	34,8 KB ID:	185933

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            Tök jó görbe!
            Mint egy igazi robot! amolyan HorváthAndrisos No loss robot
            Az biztos hogy így nehezebben fognak kifigyelni hol is van a stoppod.

Azért megmondom mi nem tetszik ezzel a görbével:
            Statisztikailag ez mindössze 40 tréd ha abból indulok ki hogy ezt az USDkeddet 45 tételben kötötted be.
            Átlagban heti 3-4db tréd amit kvázi SL nélkül nyomva simán reprodukálható a grafikon 3 hónap alatt (egyénre szabott számlamérettel, kellő önfegyelemmel, megfelelő szabadidővel).

Azért beszarás hogy a görbe szerint a pénzkivétet is kisebb tételekben csinálod
            Végülis jó stratégia ha van rá esély hogy nemet mondanának az egyszeri nagyobb zsetonra.

Ne várj tőlem görbét, trédlistet.
            Én gyakorlatilag már nem kereskedem. Csak hobbiből foglalkozom vele és azt is leginkább a program írási hülyeségeim miatt,
            amit még nem sikerült leállítanom...

Ettől független amit a BRENT <> USDCADról írtam, azt tartom.
            Ez a párhuzamos kötéspárod fundakorrelációsan teljesen értelmetlen!
            Mondanám hogy kíváncsian várom mi lesz a summa végeredményük ......
            de kis tépével, nagy stop lossal nyilván mindkettő sikerrel zárulhat és
            lehet majd rá mellet verni......//de ez a párosítás akkor sem tetszik.

• Rewand
            Rewand kommentje
            Editing a comment
            Ok, értem, hogy mi felől jössz és hogy mindent kiszámolsz. Én nem tudom, hogy hány trade-em volt, sokszor van, hogy csak egy párra koncentrálok, a többi meg szalad.*Egyébként reális, hogy hetente 3-4 trade-em van egy irányba, mert nem is tudok többet követni.

Korrelációkat nem nézek, csak önmagában a chart-ot, tehát ha azt látom, hogy a Brent fel kell menjen, akkor nem gondolok arra, hogy az rossz-e vagy jó-e a USD/CAD-nek, mert azt megint csak magában nézem.

Csak egy betét és egy kivét volt, az nincs elaprózva.

Sok a kis zárásom is, de pl az USD/CAD két hétvégét is kitartott, zártam ilyenkor is valamennyit, mert nem akartam 1,5-2 lottal benne maradni. Egyébként is zártam, ha micro mintázatok short-ot mutattak, majd úrjanyitottam. A trade hozott kb 300USD-t, hozhatott volna többet is, de a biztonság fontosabb.

A görbe balance görbe, tehát nem mutatja azt, ami DD-m van. Nem szokott sok lenne, de simán előfordult, hogy 1-2 ezerrel lejjebb kerültem.

Én is kíváncsian várom az eredményét a trade-eknek, mint mindig, láthatod, hogy van görgetett mínuszom is, pl SPX-en vagy 4000 dollár, tehát nem minden trade-em tökéletes. A lényeg, hogy tudjam mikor mi történik és mi várható, és ami várható, azt tudjam kezelni.

Sajnálom, hogy már nem kereskedsz, de akkor meg minek foglalkozol vele?

Brent esett egyet, rákötöttem!

• kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Figyu Rewand!

Olajat adni vagy venni?
          Még egy, sokkal szerencsésebb, ha ellenvéleményen vagy, feltolni a chartot, ami szerint a Brent és az UCAD is esni fog. Ameddig nem látom, nem fogom azt gondolni, hogy nem. UCAD-re már 7 minim van longra, győzz meg, hogy rossz a trade!

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            A trade párosításod végösszege rossz!!
            Az USD/CAD longod az kvázi olyan mint egy OLAJ eladás mert a Canadai dollár nagy mértékben az olaj árától függ.
            A Brent LONGOD ennek az ellentettje.
            Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni.....//persze tudom a chartok mutatják az irányt...de most szerintem bár áttételesen, de saját magad ellen is kötögetsz

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Ez már fundamentális gondolkodás, "vigyázat"!

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            igen, vigyázat!....ez egy veszélyes gondolat Volt.
            Az olvasása is kóros. A Velencei-tónál különösen

• Na még egy dolog. Amikor nyitsz egy pozíciót, akkor nem az van, hogy a rajt és a cél között mindegy, hogy mi van. Persze, hogy van egy célár, de nem mindegy, hogy hogyan, miért és mennyi idő alatt jut el oda az ár. Két árpont között rengeteg minden történik, amire tekintettel kell lenni.

Hozzászólás

• GBP trades

Name:	GBPCADH4.png
Size:	48,9 KB
ID:	185939Click image for larger version

Name:	GBPUSDH4.png
Size:	35,7 KB
ID:	185940Click image for larger version

Name:	GBPJPYH4.png
Size:	50,1 KB
ID:	185941

Hozzászólás

• Rewand
              Rewand kommentje
              Editing a comment
              Viktor, korábban kérdeztél már és én elirányítottalak a megfelelő helyre. Ez nagyon régen volt. A házi feladatot muszáj elvégezni, nem ismételhetek el mindig mindent többször, abból nem lesz tanulás. Annyira érted majd az ármozgást, amennyit egyedül beleteszel a tanulmányozásába.

• VikThor1029
              VikThor1029 kommentje
              Editing a comment
              Teljesen más vizekre eveztem, más stratégiát tanultam. Valamint inkább a hosszú távú mozgásokat figyeltem/figyelem. Be kéne építeni egy rövidebb távú stratégiát is, ezért érdeklődtem a rövid ideig tartott pozícióid után. A könyv megvan a mai napig igen, de ahogy sok másiknak, ennek se értem a végére.

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              Hova iranyitottad Vikthort ha szabad tudni?
              Egyebkent a megnyitott raepiteseket fix helyre rakod es benyilik ha arra megy az ar vagy vmilyen signal alapjan nyitod oket?

• Brentre rányitottam és itt be is zártam az új pozikat, 80 USD, fölösleges rizikó lenne tartani, akkor is, ha északnak megyünk, ráadásul elég sok brentet zártam már ma is, idetettem, hogy életszerűbb legyen.

Name:	BCOUSDM5.png
Size:	39,4 KB
ID:	185943

Name:	maizaras.PNG
Size:	112,0 KB
ID:	185944

Hozzászólás

• kockas
              #3920.1
              kockas kommentje
              Ma, 18:55
              A trade párosításod végösszege rossz!!
              Az USD/CAD longod az kvázi olyan mint egy OLAJ eladás mert a Canadai dollár nagy mértékben az olaj árától függ.
              A Brent LONGOD ennek az ellentettje.
              Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni.....//persze tudom a chartok mutatják az irányt...de most szerintem bár áttételesen, de saját magad ellen is kötögetsz

Értem amit mondasz, csak szerintem ez így nem igaz. Nézd meg a két H4-es chartot, első a brent, második az UC, mit látsz?

Name:	brent.PNG
Size:	23,1 KB
ID:	185947Click image for larger version

Name:	ucad.PNG
Size:	10,3 KB
ID:	185948

Hozzászólás

• Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	84,1 KB ID:	185950
                Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Értem amit mondasz, csak szerintem ez így nem igaz. Nézd meg a két H4-es chartot, első a brent, második az UC, mit látsz?
                baski semmit nem látok rajta.

De feltöltöttem amit látok (USDCAD H1 chart):
                ha kiütnek az kb 1R nyereség, ha nem, az 10
                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Rewand
                  Rewand kommentje
                  Editing a comment
                  Nem tudom jobban elkészíteni a chartot, de ha ránézel a periodus elválasztók mentén az ármozgásra, akkor láthatod, hogy azt az ármozgást, amit a brent 3 hét alatt rajzolt meg, az UC két hét alatt rajzolta meg. Teljesen együtt mozog a két pár, csak nem szinkronban.

• rpr
                  rpr kommentje
                  Editing a comment
                  Kockas: miert hagytad abba? Azt hittem te is kemenyen tolod ha mar a margin callon vip voltal

• kockas
                  kockas kommentje
                  Editing a comment
                  nem teljesen hagytam abba, csak leszokóban vagyok a kötögetősdiről.
                  Vannak más prioritások.
                  Saját chartolót fejlesztek, ez sok időt elvisz, meg túl sok kreatív ötletem van az élet minden területére,
                  amik sokkal izgalmasabbak ennél a pálcikás dolognál,
                  de nyomjátok csak nyugodtan.

• UC-t betettem 3160-as TP-re, de lezártam annyit, hogy csak 2 mini maradt. Brentre rákötöttem, de most nem várok tőle többet, mint 63.75, amit rákötöttem, azt ott zárom, holnap szerintem nem történik vele semmi, pénteken se, úgyhogy long, de semmi izgalmasat nem látok a hétre most már.

Name:	BCOUSDM15july24_3.png
Size:	59,8 KB
ID:	185957

Hozzászólás

• Nézzük megint az UCAD-et, nem mozdult, hozzáadtam és megint feljebb vittem a TP-met. Brentemmel jól jártam, viszont ahogy vártam, megint visszaesett, az eredeti 0,9x3-as pozíciómat azért tartom és ha kieste magát, megint rákötök longra, valszeg holnap. A TP szintet viszont 65.26-ra vittem le.

Click image for larger version  Name:	USDCADM15july25.png Views:	1 Size:	52,2 KB ID:	185966

Hozzászólás

• Rewand
                    Rewand kommentje
                    Editing a comment
                    Zártam 3160-nál most, elég mára.

• Brent alsó szekciót itt lezárom, hogy BE-be kerüljek, a fenti részt tartom, mert még mindig longra játszok, most 65.50-es TP-vel. UCAD-et nem trédelem, ott inkább már shortot keresek majd, de csak szerda-csütörtöktől.

Click image for larger version  Name:	BCOUSDM15july29.png Views:	2 Size:	51,5 KB ID:	185973
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Rewand; 2019-07-29, 20:03.

Hozzászólás

• Rewand
                    Rewand kommentje
                    Editing a comment
                    64.95-nél zártam tegnap az utolsót, máshova teszem a fókuszt, inkább spx meg dollár shortokra teszek fel minden margint.

• UJ short

Name:	USDJPYM30_2.png
Size:	40,9 KB
ID:	185975

Hozzászólás

• Rewand
                    Rewand kommentje
                    Editing a comment
                    Ez nem lett ideális, az első két szintet mostanra egy szintnek látom, tartom a pozíciót, valószínű, hogy meglesz a 109.5-110, onnan adok neki megint. SPX-em nagyot ment, az EU/EJ párjaim is, de ez utóbbiak nagy részét zártam is, most inkább már az EA/EN párok shortjait építem, illetve ott van még az UCAD, ami csak nem akarja elengedni az eredetileg várt 3230-at, hát hadd legyen, kiülöm az UJ-vel együtt. Leginkább az UJ lepett meg tegnap, miután nem csak hogy shortot vártam, de a felfelé menet 9. napja is eljött. mindjárt feltolom a chartomat.

• UJ chart, utólag tisztább a kép. Jobban meg kellett volna néznem a többi usd párt is. Érik az UCHF short. Holnap figyelni fogom.

Click image for larger version  Name:	USDJPYH4.png Views:	1 Size:	44,2 KB ID:	185981

Hozzászólás

Working...
                  X