Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Bekerült még egy 0.02es short.
    Az oka kiderülhet akár a számlatörténetből is, de legfőképpen meg kellett őket ijeszteni mert elkezdett felfele kúszni
    tehát ha szisztematikus szeretnék maradni, akkor növelni kellne még a longot 0.04 el.
    Már nem piszkálom. Talán majd kézzel ha nagyon alászáll.
    Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	141,4 KB ID:	187080
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• 2R akár 2 óra alatt is megvan! Ez jóval időhatékonyabb, mint 2 hetet várni egy setupra, aztán másik 2 hetet a célbaérésre.
      4 hét alatt nagyon sokszor 2R, az bizony nagyon sok R. Akkor hol van a hatékonyság, és a profitmaximalizálás, stb...
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ez egy szep trade! es egyetertek, 2R-t meg lehet 2 ora alatt is csinalni... sosem errol volt szo, hogy lehet vagy sem... de mennyi $$$-t csinaltal az iden, abszolut ertekben? en amugy nem hiszem, hogy idohatekonyabb a mikro pozikkal valo daytrade a nagy lot size-al valo swing trade-hez viszonyitva... matematikailag nem adja a szele a hosszat...

• independence
        independence kommentje
        Editing a comment
        A profitmaximalizálás egy nagyon fontos elem, amiben a pozícióépítés elengedhetetlen. Ebben egyetértek veled.

Ami azonban a profitmaximalizálás legnagyobb ellenfele, az az, hogy az ember részeladást hajt végre akkor, amikor végre pluszban van és jó irányba halad az árfolyam. Ilyenkor vinkább venni érdemes és nem részben kiszállni. Ha célár közelében van az árfolyam, akkor célárasan menedzselni stb.. Az ilyen részeladással azt érjük el, hogy a profitot nem engedjük futni, hanem lekorlátozzuk és épp a ritka, kiugróan nagy profitoktól zárjuk el magunkat. Így nem is nagyon jön össze az a 20R havonta, többre meg esély sincs.

Egyébként gratula, minden profit kell.

• Ezeket meg a bárányok kötik, akik inkább hallgatnak.
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        A baranyaid is szep trade-eket kotottek! Gratula erte! ... de mennyi $$$-t csinaltak az iden a baranyaid? Mert csakis az a lenyeg. Ha megelnek belole, akkor az mar valami... ha profitot csinalnak konszisztens modon, az is jo...

• Reggel és most.
      Csatolt fájlok
      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• ezt érti valaki mi alapján kalkulálnak ??

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	76,7 KB
ID:	187095

Hozzászólás

• kockas
          kockas kommentje
          Editing a comment
          bár nem mondtál semmit, egye fene legyen igazad, kilőttem AUDCADet, ráérek majd longolni ha tényleg alásüllyed.
          Cserébe beraktam ezt is, meg a maradékot is az NZDbe.
          Érzem hogy akarják az összes pénzem
          Stoppok berakva az összesnek úgy hogy maradjon belőle egy büdös nagy semmi
          Ha bejön majd meghívlak 2 sörre is, ki fog belőle jönni.

//a függő long limitemet módosítani kellett immár 0.36ra...

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          NZD shortba? az ugyanaz nalam mint az AUDCAD... bocsi na, nem akarlak semmilyenfelekeppen befolyasolni a donteseidben... en ott longolni akarok, es nem kotok shortot meg akkor sem, ha latom, hogy realis esely van, hogy az aljat teszteljuk...

• Kamionos
          Kamionos kommentje
          Editing a comment
          Köszi Kockás Már el is felejtettem ezt az aranyköpést A pszichét jól edzi egyébként, úgyhogy nem volt haszontalan az az időszakom. Kicsit túltrédeltem magam akkoriban, de mentségemre legyen, hogy pluszos tudtam lenni az árral szembe kötött pozikon is.

• kockas beleneztem kicsit az AUDCAD rovidtavu strukturaba... ezt latom:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 11-7-2019 at 7.53 PM.png Views:	0 Size:	161,5 KB ID:	187103

A short rovidtavon meg jo is lehet... varj egy impulzust lefele + egy korrekciot kisebb TF-en es shortolhato setup lesz... mindenkeppen varj egy konfirmaciot (imp+korr). Ha nincs konfirmacio kisebb TF-en, nincs trade, egyszeru.. ha van konfirmacio, akkor az imp utani korrekcio vegen allj be es amikor az arfolyam elhaladja az imp aljat, teheted BE-be... onnan meg mar akkor kell nezd amikor az A aljat toredezi az arfolyam es az elso bullish jelre kiveszed a profitot...

Ha fennebb megy, ugyanugy keresel majd egy imp lefele + korrekciot es megismetled a folyamatot amig elindul...

PS: ezt keresed beallonak:

Name:	Screen Shot 11-7-2019 at 8.04 PM.png
Views:	89
Size:	109,1 KB
ID:	187104

Hozzászólás

• Ez a "rájátszás" talán kockas-nak is tetszeni fog, bár amilyen "ínyenc"...
          ...Csak, hogy ne higgye, hogy az előző egyszeri és megismételhetetlen volt.

Hozzászólás

• köszi EQ!, de AUDCADnak már mindegy
            Már minden az NZDben van.
            Jelenleg kb 55% esély van hogy elérjük az alját és bekötődik a long, vagy kistoppolódik az egész 1 korsó sörnyi plusszban.
            Viszont ha eddig eljutok, akkor nem zárom a shortot azokat tartom tovább, mert azzal majd megütközünk amikor longolod

Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	143,7 KB ID:	187109

Hozzászólás

• Kamionos hogyhogy visszatertel? mi vokt veled az elmult ropke 2 evben? udv a klubban

Hozzászólás

• kockas a tegnapi AUDCAD setup margojara... WOW, mi? A strukturak megis elorelathatoan mukodnek... es a kis 1 perces beallasi setup is ott volt... vagyis meg az R/R-t = profitot is lehetett rajta maximalizalni...

Name:	Screen Shot 11-8-2019 at 5.31 AM.png
Views:	142
Size:	175,1 KB
ID:	187119

Hozzászólás

• igen, a struktúrák működnek...bár lehet eleve az a magasabb rendű, sokkal egyszerűbb elemi struktúra működött, ami alapján eredetileg be lett kötve
                  én is rajzoltam valamit. Nem azt, egy még elemibbet. Tudom volt már nem egy kísérleti bizonyításod a véletlenül megrajzolt vízszintes vonalakkal.
                  Nyilván nem szabad bekötni minden csúcsot. A helyzet persze itt sem olyan egyszerű. Kell hozzá egy bizonyos szűrő:
                  Sajnos/illetve szerencsére nehéz definiálni azt a majd 8-10 évnyi, már nem is tudom mennyi chartbámulást-gyakorlást,
                  de ha valaki beáldozza az időt rá, akkor találhat jobb/más belépési pontokat a zászlótörésnél.

Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	184,9 KB ID:	187124

Hozzászólás

• Click image for larger version

Name:	
Size:	102,4 KB
ID:	187126

Hozzászólás

• kockas
                      kockas kommentje
                      Editing a comment
                      bekattant a long.
                      ha gyorsan átszakad az nem lesz jó és nincs ami megfogja (nem támasz szint hanem STOP LOSS)
                      Elég macernyák lenne kiszámolni hogy hova kellene rakni az összes stopját hogy a fő cél megmaradjon.
                      És gyors lefele menetnél nem is lehet igazán stophúzogatni a meglevő nyerőket.
                      A fő cél: 500 EUR alá nem süllyedhet a héten a számla, mert ez volt a target erre a hétre.
                      Ez amolyan pszicho stop. Kegyetlen nehéz volt 180ról visszatornázni a kezdeti értékre.
                      Sokkal nehezebb mint lebombázni
                      Megnyomva is ezért lett most. Az agresszív money management az újraszülinapi ajándéka.
                      Ekezdtem összebarkácsolni egy Equity stop loss robotot, mert nem tudok sajna egész nap mellette ülni és várni az 500 EUR Equity értékre hogy megnyomhassam a CloseAll gombot.

• Mellékeltem az Equitystop robotot is.
                    //nem tesztelt!!, de annyira primitív, hogy működnie kell.

Name:	
Size:	69,2 KB
ID:	187129
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• kockas
                      kockas kommentje
                      Editing a comment
                      Az Equity robot majd máskor lesz tesztelve, valami pörgősebb (olcsóbb) környezetben.
                      A nagy terv nem jött be.. és döglött a piac ahhoz is hogy visszamásszon legalább nullába a long...
                      Kilőttem az összes poziciót

//de legyen igaza Vacendaknak is: ne finnyáskodjunk, le van tojva az egész hiszen így legalább sokkal több sörrevaló maradt
                      Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2019-11-08, 18:38.

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kamionos hogyhogy visszatertel? mi vokt veled az elmult ropke 2 evben? udv a klubban
                    Köszi Időnként benézek. Jó látni még itt régi arcokat. Hogy mi hozott ide, fogalmam sincs. Talán jó együtt lenni olyan emberekkel, akikkel legalább egy közös dologban egyformák vagyunk.

Hozzászólás

Working...
                    X