Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• @independence
    Ha erre gondolsz, akkor én ebben egy darab kérdőjelet sem látok.
    https://forum.tozsde.hu/forum/keresk...105#post187105

Nézd, ha neked nem szimpatikus a részzárás, ne használd! Akik annyira ágálnak ellene, azok nem számolnak olyan esetekkel, amikor a részzárással már nyernek, a tartással meg vesztenének. Csak azt nézik, hogy amikor jönne a nagy mozgás, akkor ők már nincsenek benne a teljes induló mérettel. Viszont ki mondta, hogy a lezárt részt nem lehet újranyitni?!

@coyote
    Én még olvastam. Ezt vázoltam a fórum gazdájának, de állítólag neki erre nincs ideje. 1-2 moderátor a lefektetett szabályok mentén ténykedve, rövid idő alatt rendet tudna itt vágni! Mehetne a szemét, és maradhatna az értelmes tartalom.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Forex Klub:

Pontosan tudod, hogy miről beszélek. De azért bemásolom ide. Az idézett hsz.-ednél a kommentben kérdeztem először, majd írtam ezt a bejegyzést. Azóta már az equalizernek írt egyik hsz.-edben írtad, hogynapi 2-3 traded van, azaz kb. 50/hó. Így nem jön ki a havi 20 R profit. De még ha 5%-os találatot veszek, a megadott mutatóiddal is csak kb. 16R jön ki.

Sikeres vagy nem sikeres …... topik, 3957-es bejegyzés:

Mivel ez a Képek magyarázat nélkül topik, túl sok kommentárt én nem fűznék EQ "csodálatos" kereskedéséhez. Inkább én is rajzolok nektek.
      Dáviddal viszont egyetértek abban, hogy aki havi szinten nem csinál meg legalább 20R-t, az hagyja abba az egészet! Nem a kereskedett összeg nagyságától függ, hogy ki hol tart!

Érdekes ez a havi 20R profit. Azt gondolom, hogy ezt inkább trade mennyiségre nézve érdemes vizsgálni. Ahogyan a nyerők és vesztők véletlenszerű eloszlása a jellemző, így stratégiától függően az R-k sem biztos, hogy 10-20 darabonként fixen jönnek. 100-150 tradenak lesz egy R értéke, amit visszaoszthatunk kisebb kötésszámra és kapunk egy átlag értéket Hívhatjuk elvárt R értéknek is.[IMG]file:///C:/Users/KKNYGY~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG][IMG]file:///C:/Users/KKNYGY~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/IMG]
      És itt nem mindegy, hogy az a 100 trade 1-2 hónap alatt megy le vagy fél év alatt.

Azért is kérdeztem tőled FK, hogy mennyi kötésed van egy hónapban, mert ha jól emlékszem, és ha az eredményeid nem változtak, akkor az 50%-os találati arány és az 1,5 pay of ratioval nehezen jön ki egy hónapra a 20R profit konzisztensen. Én két lehetőséget látok. Vagy nagy mennyiségű traded van egy hónapban, vagy az átlagos vesztők mértéke az átlagos riskhez viszonyítva extrém magas ígya másfélszer nagyobb nyerő átlag 80 tradeval már hozhatja a 20R profitot.

Vettem két példát az 50% találatra az 1,5 pay of ratioval
      1. 100 trade: átl. veszteség 0,8R
      0,8R x 50 = 40R veszteség
      1,2R x 50 = 60R profit
      Eredmény:+ 20R

2. 80 trade. átl. veszteség 1R
      1R x 40 = 40 R veszteség
      1,5R x 40 = 60R profit.
      Eredmény:+ 20R

A második példában az 1 R átlagos veszteség extrém magasnak mondható, kemény mentális felkészültség kellene hozzá. Tulajdonképpen nincs veszteségcsökkentés. És ehhez jön a havi 80 trade, ami szintén nem kevés.
      Az első példához kell a magas tradeszám/hó.

Ezért kérdeztem rá kommentben a havi tradeid mennyiségére, mert a bejegyzéseid alapján nincs havi 100 traded, így nem jöt ki a matek. De ez csak feltételezés.

A saját adataid alapján nem jön ki neked 20R havonta. Most akkor hogy van ez a dolog?

Hozzászólás

• Áruld már el, honnan az Úr Istenből vetted az átlagos vesztő, vagy a találati arány értékét? Kiszívtad valakinek a kis........ból?
        Feltételezések feltételezések hátán!
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Pontosan tudod, hogy miről beszélek.

1. Ahogyan írtam is, az átlagos vesztőt feltételeztem. Legalább 1R-nek kellene lennie az átl. vesztőnek, ahhoz, hogy a másfeles pay of ratioval elérd az 1,5-es átl. profitot, így 50 trade val kijönne a 20R. De neked nem 1R az átl. vesztőd. 0,8-es átl. vesztővel vagy alacsonyabbal és 50 tradeval nem jön ki a 20R.
          2. 50% körüli találat, 1,5 pay of ratio. Ezt te adtad meg egy topikban, ahol gratuláltak neked, majd én is reagáltam rá. Ezután átvitted a témát a Forex Klub topikodba, ahol erről beszéltünk. Ezek a hsz-ek valamikor eltűntek onnan, ezért is kérdeztem rá a topikodban, hogy miért is töröltétek őket. Ezeket az adatokat te adtad meg, csak töröltétek. De hát ezt te pontosan tudod.
          .3. Napi 2-3 trade. Az elmúlt napokban te írtad eq-nek egy hsz-edben. De ezt is írtam, és ezt is tudod.

Összegezve:

1. Olvasd már el figyelmesen, amit írok, így elkerülhetőek a felesleges kérdéseid.
          2. Nincs értelme semmilyen beszélgetésnek, ha megadsz adatokat, kiderül, hogy az alapján nem jön ki a beharangozott teljesítményed, majd törlöd az érintett hsz-eket, és megkérdezed, hogy honnan veszem az adatokat.
          3. A kérdésre még mindig nem válaszoltál.
          4. Eddig azt hittem valamit elnéztem vagy elszámoltam, nem feltételeztem, hogy szándékosan torzítasz, de most már legalább tudom.
          5. A fentiek tükrében és a többiekkel folytatott beszélgetéseid tartalmatlanságából és mellébeszéléseidből az is világossá vált, hogy a havi 20R konzisztens kivétele egyenlőre csak álom a számodra.

Hozzászólás

• U.S. Treasury Bond

Hozzászólás

Working...
            X