Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockas
    kommentálta válaszát
    Az Equity robot majd máskor lesz tesztelve, valami pörgősebb (olcsóbb) környezetben.
    A nagy terv nem jött be.. és döglött a piac ahhoz is hogy visszamásszon legalább nullába a long...
    Kilőttem az összes poziciót

//de legyen igaza Vacendaknak is: ne finnyáskodjunk, le van tojva az egész hiszen így legalább sokkal több sörrevaló maradt
    Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2019-11-08, 17:38.

• kockas
    kommentálta válaszát
    újabb hétvégi funnyság.
    Most a swap fagyás van műsoron
    Azt hiszik nem tudom melyiket kellene lezárnom...
    ---------------------------------------------------
    Me (17:41) The problem: Mt4 not show the actual swap rates.
    London DC server
    Operator (17:41): The swap rates will be updated at 20:00 o'clock MEZ
    Me (17:42): its ok, but why not show the actual/old?
    Me (17:42): now everything is zero
    Operator (17:43): Which symbol we are talking about?
    Me (17:43): all symbols
    Operator (17:44): OK let me check.
    Operator (17:45): Forex?
    Me (17:45): yes
    Me (17:46): Market watch, right mouse click, Specification
    Operator (17:46): No swaps are calculated for forex on weekends.
    Me (17:47): its funny answer, but not true
    Operator (17:49): The 3 days swap for forx symbols is on wednesday. Please check the specification.
    Me (17:50): yes, but I allways got Swap chargings on sunday night when the market open.
    Me (17:52): so please try to repair!!
    Weekend is 2 day minimum and impossible to imagine without swap.
    Me (17:55): Now I will make some screenshot about our talking and we will continue this on monday with our trading history/invoice.
    Operator (17:59): Please send us your account history and we will verify this.
    Me (18:01): right.

----------------------------------------------
    szóval ha jól értelmezem jövő héten vagy azért *germózhatok majd velük ha mégiscsak kapok/vonnak swapot,
    ha meg nem vonnak le semmit, akkor meg az elmúlt 1-2 év hétvégéjéért amikor levontak
    //* ez a germózni szó a németekre azért elég találó

• kockas
    válaszolt
    Mellékeltem az Equitystop robotot is.
    //nem tesztelt!!, de annyira primitív, hogy működnie kell.

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	69,2 KB
ID:	187129
    Csatolt fájlok

Szólj hozzá::

• kockas
    kommentálta válaszát
    bekattant a long.
    ha gyorsan átszakad az nem lesz jó és nincs ami megfogja (nem támasz szint hanem STOP LOSS)
    Elég macernyák lenne kiszámolni hogy hova kellene rakni az összes stopját hogy a fő cél megmaradjon.
    És gyors lefele menetnél nem is lehet igazán stophúzogatni a meglevő nyerőket.
    A fő cél: 500 EUR alá nem süllyedhet a héten a számla, mert ez volt a target erre a hétre.
    Ez amolyan pszicho stop. Kegyetlen nehéz volt 180ról visszatornázni a kezdeti értékre.
    Sokkal nehezebb mint lebombázni
    Megnyomva is ezért lett most. Az agresszív money management az újraszülinapi ajándéka.
    Ekezdtem összebarkácsolni egy Equity stop loss robotot, mert nem tudok sajna egész nap mellette ülni és várni az 500 EUR Equity értékre hogy megnyomhassam a CloseAll gombot.

• kockas
    válaszolt

Name:	
Views:	0
Size:	102,4 KB
ID:	187126

• kockas
    válaszolt
    igen, a struktúrák működnek...bár lehet eleve az a magasabb rendű, sokkal egyszerűbb elemi struktúra működött, ami alapján eredetileg be lett kötve
    én is rajzoltam valamit. Nem azt, egy még elemibbet. Tudom volt már nem egy kísérleti bizonyításod a véletlenül megrajzolt vízszintes vonalakkal.
    Nyilván nem szabad bekötni minden csúcsot. A helyzet persze itt sem olyan egyszerű. Kell hozzá egy bizonyos szűrő:
    Sajnos/illetve szerencsére nehéz definiálni azt a majd 8-10 évnyi, már nem is tudom mennyi chartbámulást-gyakorlást,
    de ha valaki beáldozza az időt rá, akkor találhat jobb/más belépési pontokat a zászlótörésnél.

Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	184,9 KB ID:	187124

• equalizer
    válaszolt
    kockas a tegnapi AUDCAD setup margojara... WOW, mi? A strukturak megis elorelathatoan mukodnek... es a kis 1 perces beallasi setup is ott volt... vagyis meg az R/R-t = profitot is lehetett rajta maximalizalni...

Name:	Screen Shot 11-8-2019 at 5.31 AM.png
Views:	236
Size:	175,1 KB
ID:	187119

• kockas
    kommentálta válaszát
    akkor még nem tartottak érdemesnek rá hogy rádnézzenek....
    majd eljön az ideje.

• Vacendak
    kommentálta válaszát
    "//érdemes figyelni amikor homokórázik az egérmutató..." Olyat sosem tapasztaltam.

• kockas
    kommentálta válaszát
    mondom hogy nincs ezzel gond, mindenki szokott rákötni.
    A vonalkáidat pedig nem fogom megfejteni, bőven elvagyok a sajátjaimmal és van olyan amit tényleg nem lehet ránézésre megfejteni, de ha meta, akkor gyárilag fel vagy törve...
    //egyébként nekem metán az M30 a legjobb, így legalább nem interferáljuk egymást, de ott nem is igazán vonalkázok, mert arra alkalmatlan*!!
    (*más programokhoz képest, majd rájössz ha kipróbálod valami komolyabb programon, főleg kisebb időtávon. Szóval nálam csinálhatják a screenshotot a nyominger dealerek, nem fognak jó vonalkát látni...)

//érdemes figyelni amikor homokórázik az egérmutató....az is egy jó megerősítő jel

• David Chateau
    válaszolt
    Kamionos hogyhogy visszatertel? mi vokt veled az elmult ropke 2 evben? udv a klubban

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Mar hogyne lenne statisztikam? esti viccnek jo. Zoli nem tudom, mire gondokt pontosan, ez igy onmagaban ertelmezhetetlen volt, azt hittem ez vilagos
    Nekem van statisztikai elonyom, kulonben minek lennek meg a szakmaban?
    Statisztikai elony az, amit itt produkalni KELL, kulonben semminek semmi ertelme, kiveve a jatek elvezete

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Es akkor a legnagyobb veszto sorozatrol meg nem is beszeltunk
    Igazabol a matek azon resze az erdekes, amelyben a pszichonkra legjobban hato szamok vannak. Par ilyen: legnagyobb veszto szeria R-ben, penzben, idoben. Atlagos veszto, atlagos nyero penzben, napi veszteseglimit, legnagyobb bekotheto poziszam es lotszam a szamla fuggvenyeben. A hazautalasok mekkora DD-t adnak a szamlan, ehhez merten a tovabbi jatek mikent mehet, mikor utalunk haza, stb. Ezek nelkul igazabol elmelkedes az egesz trade 'sajnos'. A hobbi tradeles, es a komoly tokekivetel kozott eleg sok kulonbseg van, foleg pszichoban... Na mindegy, ez mar masik tema, de orulok, valaki legalabb foglalkozik vele

• Vacendak
    kommentálta válaszát
    Ejj, majd elsiklottam a véleményezésed leglényegesebb "pontja" felett. Sz'al 6. "Nyilván volt ott valami más jel..." - nyilván, jól gondolod, de 30p-en az nem jelenik meg valamiért. Annyit azért "elmondok", hogy sosem használom a 30p-es chartot - hadd fogalmazzak úgy; a lényeg "kódolva" van. Aki megfejti a lenézett "vonalkáimat", az előtt emelem kalapom! Komolyan "mondom", van az is - western.

• Vacendak
    kommentálta válaszát
    ...És 5. mint 5. -kékkel jelőlt- opciónál shortoltam újra. Másodjára már nem "kapkodtam" el.
Working...
X