Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• EUR/GBP nálam 0.8870 a célár.Keressünk még egy kicsit

Hozzászólás

• akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Update:
      GBPUSD elérte ma a célárat.
      AUDUSD kivett.+1R
      EURGBP még nyitott.
      Nem figyeltem a gu part, de ha mar raneztem, nyitok egy kicsi 002-est ra, buy stoppal 90-nel, olyan mintha lenne ebben meg szufla, lehet, hogy visszaesik ma, de akkor longolom lejjebbrol, viszont nem olyan intenziven, mint a mai parokat. Szerintem a parnal volt egy ciklusujraindulas, igy varok tole meg ket szintet felfele.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        EUR/GBP nálam 0.8870 a célár.Keressünk még egy kicsit
        Igen, ugyanaz a tortenet, viszont itt ma megvolt az 50 pipes kitarazas es ezzel lezarult a harom napos ciklus. Szerintem itt is ujraindulunk, es ha mar raneztem, nyitok erre is egy kicsi shortot..
        Ha ujraindulunk, megyunk lejjebb is.. az elso celarat kicsit feljebb tennem, 8930-ra, a visszateszt utan meg a 88-as regioban keresgelnek, bar nalam ez mindig pa es szemelyes jollakottsag kerdese, ugyhogy ez majd akkor dol el, ha ottvagyunk.

Hozzászólás

• Eddig jó vagyok, de nem mondanám, hogy csak jó érzéseim vannak.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Aztán szokás szerint kicsit túltoltam.
            Lássuk ki nevet a végén..
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A többit sem apróztam, egyelőre én nevetek és veszteség itt már nem lesz, mindjárt zárok néhány pozit, kiveszem a pendingeket és ennyi volt mára a posztolásból is, ma dolgoznom kell ; )
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Na lassuk ebbol ki mit ert meg, magyarazat nelkul...

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 9-13-2017 at 3.04 PM.jpg
Views:	1
Size:	127,8 KB
ID:	158197

(ha semmit, akkor a magyarazat ott van egy masik topicban, a honap kereskedeseben)

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Na lassuk ebbol ki mit ert meg, magyarazat nelkul...

[ATTACH]11083[/ATTACH]

(ha semmit, akkor a magyarazat ott van egy masik topicban, a honap kereskedeseben)
                  A képet nézve mondom tolok egy longot, de azt nem láttam, hogy ezt egy órája posztoltad... ha ha ha.. lekéstem róla.

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A képet nézve mondom tolok egy longot, de azt nem láttam, hogy ezt egy órája posztoltad... ha ha ha.. lekéstem róla.
                    Errol szerintem joval elobb lekestel, mert ez a tegnap reggeli setup volt...

Hozzászólás

Update:
                      GBPUSD elérte ma a célárat.
                      AUDUSD kivett.+1R
                      EURGBP még nyitott.
                      Update:
                      EURGBP is elérte a célárat.Nyitott kötés jelenleg 0.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Nos,ez volt az utolsó tradepost.
                        Jöjjenek akkor a gyíkok,azaz a gyakran ismételt kérdések(amik itt,privátban,vagy mindenhol lettek feltéve)

GY.I.K.:

Mi alapján kereskedsz?
                        -Szintek alapján,amit jónéhány igen jelentős piaci szereplő is használ.

Meg tudod tanítani,hogyan kell definiálni ezeket a szinteket?
                        -Nem!

Milyen párokon kereskedsz,illetve mennyi poziciót nyitsz egyszerre?
                        -Jelenleg azokat tradelem,amelyek itt láthatóak voltak.
                        Maximum 6 trade nyilhat egy időben.

Mennyi ideje kereskedsz?
                        -Több mint 10 éve.

Miért posztolod a tradeket ide?
                        -Azért,mert többször olvastam itt,hogy "nem lehet a forexel pénzt keresni",
                        és én megakartam mutatni,hogy lehet!Hülyeség azt állítani hogy nem lehet!

Minden tradet kiposztoltál,vagy megemlítettél?
                        -Igen!

Milyen kockázatot vállalsz?
                        -1R!

Milyen célárakat használsz?
                        - 3-tól akár10R.(-amennyiben ezt R/R -ben akarjuk kifejezni.).

Mennyi a Pf a számláidon?
                        - 3-8 között.Ha kevesebb mint három,nem örülök!A nyolc ritka!

Hogyan kezeled a stoppot?
                        - +2-3 R -nél már illő 1R-be tennem.A cél 75-százalékának elérésénél egy szinttel feljebb igyekszem tenni a stoppot.Csak szintek alá módosítom a stoppot.

Mekkora számlán kereskedsz?
                        -nagy számlán.

Melyik brókernél van számlád?
                        -közvetlenül egy nagy bankkal kereskedem.(játék számláim vannak természetesen kis brókereknél is).

Milyen platformot használsz?
                        -MT5 van egy "híddal"kapcsolatban a bank saját szoftverével,vagy egyenesen a bankét használom.

Mennyi időt töltesz kereskedéssel naponta?
                        -30-50 percet vesz igénybe esténként,magyar idő szerint 20-24h között,amikor ráérek- helyezem el a függő megbízásokat.(esetenként napközben is tradelek,de ritkán).

Lehet ezt még eredményesebben csinálni?Van hova fejlődni?
                        -Természetesen!Mindig van hova fejlődni,másrészt amint említettem,maximum egy órát foglalkozom kereskedéssel,ebből következik,hogy ha egész nap figyelném az árakat,akkor pld sokkal kisebb stoppokkal tudnék belépni,és persze tudnék reagálni a helyzetekre.De nekem ez a ráfordított idő,és az ezzel járó eredmény megfelel.

Nem akarsz oktatni?
                        -Nem!

Mit javasolnál a kezdő-haladó tradereknek?
                        -Elszántság,akarat,szenvedély nélkül bele se kezdj!Számolj olyan 5-8 évnyi tanulással,és 3-4 év bukással!

Tanultál valamit oktatásokon,vagy fórumokon?
                        -Oktatáson nem voltam,persze sok trader előadását megnéztem kiváncsiságból.Fórumokon semmit sem tanultam.

Hozzászólás

Nos,ez volt az utolsó tradepost.
                          Szia Akárki!

Személy szerint én nagyon köszönöm az eddigi posztjaidat. Bevallom inspirálóan hatott rám, hogy ilyen komoly tétekkel valaki lazán, mentális béklyók nélkül tud kereskedni. Nekem már egy nagyságrenddel kisebb oddsok esetén megremeg a kezem, pedig egyébként hegymászóként az adrenalindús helyezeteket kimondottan kedvelem. Posztolt képeid szakmai oldalról is tartogattak meglepetéseket. Mivel magam is szintek alapján kereskedek a mai napig komoly fejtörést okoz, hogy a Te szintjeid hol a bánatban lehetnek, hisz, ha egyes chartokon látni vélek is egyet-egyet, a többin ugyanazok a setupok nem igazán fedezhetők fel. Mindenesetre az átlagosan 5-ös PF közel ötven százalékos találati arány mellett tekintélyt parancsoló eredmény, habár a chart időzónád alapján jelenleg Floridában nyaraló orosz oligarha és arab sejk egyaránt lehetnél a napnál világosabb, hogy nem örökségnek köszönheted jelenlegi üdülve-gyarapodó létedet. Respekt!

Hozzászólás

Nos,ez volt az utolsó tradepost.
                            Jöjjenek akkor a gyíkok,azaz a gyakran ismételt kérdések(amik itt,privátban,vagy mindenhol lettek feltéve)

GY.I.K.:
                            Nekem tetszik ez a gyíkemberek vs gyökerek megközelítés
                            Ha jól emléxem egyetlen nyilvános pszicho jellegű kérdésem volt a
                            mutimárszájbarágósanmitiskellpontosancsinálni típusú helyett,
                            és kaptam is rá rendes, használható választ.

A technikai dolgokat/rejtvényeket sokkal jobb szeretem megfejteni
                            Ez a topic egy darabig jó kis kincsesbánya volt ehhez a szenvedélyemhez.

A GY.I.K. lista fele is tartalmaz ténylegesen használható nem directbe kimondott információkat a nagy képhez,
                            bár nekem ez így már túl tömény.

SZINTE(K)ÁR érte hogy vége, de mégis örülök mert hisze(n/m hogy) értem, not need more.
                            Legyen ennyi elég mindenkinek.
                            Hadd evezzen a galaxis leggyorsabb hajója más vizekre

Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Update:
                              EURGBP is elérte a célárat.Nyitott kötés jelenleg 0.
                              Szia,

Az en EURGBP celaram itt van, a daily charton:

Name:	EURGBP daily setup.jpg
Size:	196,9 KB
ID:	158200

Az egyetlen pont ahol ki fogok szallni a trade-bol, az ekkor lesz (az elso nyil) es ott fogok visszaszallni short-ba (a masodik nyil):

Name:	EURGBP daily setup exit enter.png
Size:	192,2 KB
ID:	158201

A visszaszallo azert egy jo otlet, mivel most vagyunk az elso impulzusban egy nagyobb C impulzuson belul es miutan a masodik hullam lejart, kb. a masodik nyil korul, onnan egy harmadik hullam kellene kovetkezzen, amely ennel az elsonel is meredekebben es melyebbre fog zuhanni.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ..

.......

, onnan egy harmadik hullam kellene kovetkezzen, amely ennel az elsonel is meredekebben es melyebbre fog zuhanni.

Szia

Igen. Majd ELLIOTT kinek ükapjavoltNostredamus megmondja,
                                hogy milyen típusú Brexit megy végbe, milyen egyezményeket tudnak vagy sem aláírni Londonban.

A csík valóban húzhatja a repülőt!
                                Van amikor úgy néz ki, csak előtte fel kell szippantani
                                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Working...
                                X