Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockas
    válaszolt
    köszi EQ!, de AUDCADnak már mindegy
    Már minden az NZDben van.
    Jelenleg kb 55% esély van hogy elérjük az alját és bekötődik a long, vagy kistoppolódik az egész 1 korsó sörnyi plusszban.
    Viszont ha eddig eljutok, akkor nem zárom a shortot azokat tartom tovább, mert azzal majd megütközünk amikor longolod

Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	143,7 KB ID:	187109

Szólj hozzá::

• Vacendak
    válaszolt
    Ez a "rájátszás" talán kockas-nak is tetszeni fog, bár amilyen "ínyenc"...
    ...Csak, hogy ne higgye, hogy az előző egyszeri és megismételhetetlen volt.

• independence
    kommentálta válaszát
    A profitmaximalizálás egy nagyon fontos elem, amiben a pozícióépítés elengedhetetlen. Ebben egyetértek veled.

Ami azonban a profitmaximalizálás legnagyobb ellenfele, az az, hogy az ember részeladást hajt végre akkor, amikor végre pluszban van és jó irányba halad az árfolyam. Ilyenkor vinkább venni érdemes és nem részben kiszállni. Ha célár közelében van az árfolyam, akkor célárasan menedzselni stb.. Az ilyen részeladással azt érjük el, hogy a profitot nem engedjük futni, hanem lekorlátozzuk és épp a ritka, kiugróan nagy profitoktól zárjuk el magunkat. Így nem is nagyon jön össze az a 20R havonta, többre meg esély sincs.

Egyébként gratula, minden profit kell.

• equalizer
    válaszolt
    kockas beleneztem kicsit az AUDCAD rovidtavu strukturaba... ezt latom:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 11-7-2019 at 7.53 PM.png Views:	0 Size:	161,5 KB ID:	187103

A short rovidtavon meg jo is lehet... varj egy impulzust lefele + egy korrekciot kisebb TF-en es shortolhato setup lesz... mindenkeppen varj egy konfirmaciot (imp+korr). Ha nincs konfirmacio kisebb TF-en, nincs trade, egyszeru.. ha van konfirmacio, akkor az imp utani korrekcio vegen allj be es amikor az arfolyam elhaladja az imp aljat, teheted BE-be... onnan meg mar akkor kell nezd amikor az A aljat toredezi az arfolyam es az elso bullish jelre kiveszed a profitot...

Ha fennebb megy, ugyanugy keresel majd egy imp lefele + korrekciot es megismetled a folyamatot amig elindul...

PS: ezt keresed beallonak:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 11-7-2019 at 8.04 PM.png
Views:	185
Size:	109,1 KB
ID:	187104

• equalizer
    kommentálta válaszát
    NZD shortba? az ugyanaz nalam mint az AUDCAD... bocsi na, nem akarlak semmilyenfelekeppen befolyasolni a donteseidben... en ott longolni akarok, es nem kotok shortot meg akkor sem, ha latom, hogy realis esely van, hogy az aljat teszteljuk...

• kockas
    kommentálta válaszát
    bár nem mondtál semmit, egye fene legyen igazad, kilőttem AUDCADet, ráérek majd longolni ha tényleg alásüllyed.
    Cserébe beraktam ezt is, meg a maradékot is az NZDbe.
    Érzem hogy akarják az összes pénzem
    Stoppok berakva az összesnek úgy hogy maradjon belőle egy büdös nagy semmi
    Ha bejön majd meghívlak 2 sörre is, ki fog belőle jönni.

//a függő long limitemet módosítani kellett immár 0.36ra...

• equalizer
    kommentálta válaszát
    csak azert kerdeztem mert az orason nem kecsegtet sell setuppal, legalabbis az en nezetem szerint.

a longra setupra varni es addig shortolni gondolatot mindig is veszelyesnek tartottam... nem is inkabb a gyakorlati kerdes miatt, mintsem pszihologiailag... mert megdolgozza a pszihedet amig shortolod es siman elmehet a kedved, a meggyozodesed a long setup-tol amire eredetileg vartal... ezert is tudok olykor 1 evet is varni egy setupra... pl. ezust, gaz

• Vacendak
    kommentálta válaszát
    1. Bármit osztok meg, nem várok érte semmit. Ha mégis méltatja valaki, megköszönöm - nézd el nekem!
    2. Szép, nem szép, mindkettőt pozitívban zártam - nekem ez elég.
    3. Az Rrrrr-ek nem érdekelnek, tulajdonképpen azt sem tudom mi az - "megkövezhetsz" érte ha úgy tetszik.
    4. Megvallom, "rossz szemmel néznék rád", ha eltántoríthatnálak a véleményedtől, és nem, nem haragszom érte!
    Utoljára szerkesztve a következő által: Vacendak; 2019-11-07, 19:24.

• kockas
    kommentálta válaszát
    gyakorlatilag semmi, csak Kamionos visszatérése alkalmából tisztelegni akartam előtte azzal hogy megtrédeltem az egyik régi gondolatát amivel mostanában kísérletezek.

https://forum.tozsde.hu/forum/keresk...994#post186994

Valóban nem jó irányba indult el, de végülis még van 5 napja hogy leszálljon arra szintre ahonnan longolni szeretném
    Érted... Ha már úgyis longolni szeretném egy adott szintről, akkor amíg odaér, akkor addig akár shortolhatom is.
    Gondolatisíkútökömáttét--->igen, kegyetlenül veszélyes és legfőképp duplán értelmetlen ha nem jó irányba megy, de maga az elképzelés zseniális,
    meg simán kijöhet belőle a dupla RR és a sok izgalom!!

• equalizer
    kommentálta válaszát
    az AUDCAD-et milyen TF-en es miert adod?

• kockas
    válaszolt
    ezt érti valaki mi alapján kalkulálnak ??

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	76,7 KB
ID:	187095

• ANONYMOUSFX
    válaszolt
    Reggel és most.
    Csatolt fájlok

• equalizer
    kommentálta válaszát
    A baranyaid is szep trade-eket kotottek! Gratula erte! ... de mennyi $$$-t csinaltak az iden a baranyaid? Mert csakis az a lenyeg. Ha megelnek belole, akkor az mar valami... ha profitot csinalnak konszisztens modon, az is jo...

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Ez egy szep trade! es egyetertek, 2R-t meg lehet 2 ora alatt is csinalni... sosem errol volt szo, hogy lehet vagy sem... de mennyi $$$-t csinaltal az iden, abszolut ertekben? en amugy nem hiszem, hogy idohatekonyabb a mikro pozikkal valo daytrade a nagy lot size-al valo swing trade-hez viszonyitva... matematikailag nem adja a szele a hosszat...

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Ezeket meg a bárányok kötik, akik inkább hallgatnak.

Working...
X