Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    No comment a kép mellé, mert ez csak a féligazság
    és semmit sem ér mióta Uri Geller meghajlította
    A teljes igazság odaát van, Scully vitte magával.
    Kerestem a mellei közt, de nem leltem.
    Csak a bugyijába rejthette.

Ezekszerint meg kell tanuljak jobban odafigyelni arra amit mondasz...

Hozzászólás

• Szerencset probaltam uj vel is.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kockaseggu nagyon komoly az a felbontás 😃
        Csak nem egy ilyenen tolod?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hozzászólás

• En meg zartam a pozijaimat hetvegere, nem mentunk veluk sehova. 0.12 maradt uc longban.
          Equalizer, azert az nekem is feltunt, hogy sokszor kistoppoltak, mielott sikerult beleallnod az eg shortba. Ha tudod, hogy merre megy az ar, miert hagyod magad kistoppolni? En mondjuk azt csinalom, hogy kisebb pozicioval kezdek es addig rakok ra,ameddig arra megy es azt csinalja, amit varok. Ha nem igy van, akkor visszaveszek. Pl uc, reszlegesen visszavettem, mert nem azt csinalta napon belul, amit gondoltam. Rengeteg paron ujraindult a ciklus, ezen is azt vartam. Akkor dol ez meg, ha az elozo felmeno ciklus masodik szintje alatt zarunk napiban. Tehat nalam ez meg long, es a legrosszabb, ami tortenhet, hogy lemegyunk meg egy szintet, mielott megindulunk felfele (vagy nem lesz igazam es akkor pa fuggvenyeben stop). Nehany pozibol lathato, hogy az ujraindulast korabbrol vartam, de egy tevedes miatt az elmelet nem dolt meg, tehat csak rovid ido kerdese, hogy visszakeruljunk ugyanoda, ahol korabban jartunk. A stop nem azt kellene jelentse, hogy nem volt igazunk, a poziciohalmozas azt, hogy pont azon az uton jarunk, amit elkepzeltunk, mig a visszavetel azt, hogy a nem pontosan megjosolhato kimenetelek szama idolegesen novekszik?
          Egyebkent meg igy tortentek a zarasok tegnap, volt meg egy rovid gbpusd-m is, a jen part meg idejekoran lezartam.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Equalizer, azert az nekem is feltunt, hogy sokszor kistoppoltak, mielott sikerult beleallnod az eg shortba. Ha tudod, hogy merre megy az ar, miert hagyod magad kistoppolni?
            Azert, mert nem tudom, hogy merre megy az ar, hanem csak sejtem, statisztikai alapon, a strukturak milyensegenek fuggvenyeben. Egyreszt azert hagyom magam kistoppolni, mert altalaban relativ nagyobb pozival lepek be es akkor 50-100 pip ellenem nagy veszteseg lenne, masreszt pedig, mivel csak akkor allok be amikor mar jelem van arra, hogy most indulhat az ar a kivant iranyba, amikor az megindul es megy 20-40 pipet, teszem BE-be, mert ha az ar veletlenul visszafordul es uj csucsot ut, akkor az analizisem nem volt megfelelo es uj lehetoseget varok fennebbrol. Mindig jo egy impulzust a kezdetenel megfogni, mert igy tudod csak a legjobb R/R-t kihozni egy trade-bol es ahhoz, hogy elkapd a kezdetet par sikertelen trade-et le kell nyelj, mert azt ugy senki nem tudja megmondani real time-ban, hogy egy impulzus pontosan hol fog kezdodni, de egy savot mar be lehet erre azonositani.

Egy jo pelda erre a GU... shortban voltam, jo profitban, de kivagott a SL mivel az analizis miszerint ez le fog menni onnan ahonnan elkepzeltem helytelennek bizonyult... megtortenik ilyesmi is.

Hozzászólás

• Equalizer, tudhatod, hogy merre megy az ar, ha nem is azert, amiert en gondolom, visszatero, tipikus strukturakbol akkor is kiindulhatsz a beleponel. 50 pip, nem kell tobb, nem kell elkapnod a nagy trendeket sem.
              1 2 3 bang, vissza.
              1 2 3 bang, vissza.
              Van tobb kombinacio es struktura is, ez csak egy a sokbol.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A negyzetes resz ugyanaz a struktura, 1 es 2 szint, korben a stopvadaszat. Muszaj volt meg egy szintet lepni felfele. Hogyan? Resettel, a szintszamlalas ujrainditasaval.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• EUR/GBP látványos célár teljesülés!Fiam kezdi értékelni a Kapitányt!Természetesen saját pénzből csengeti a tovább tanulást zárt fórumon.Mégegyszer köszi Rewand.

Hozzászólás

• Mikor az rsi,mikor a mozgóátlag,mikor a bollinger,mikor a szintek,(naposon min.)mikor a napos spike,ha fölötte az a szar ha alatta az a szar ha imádod a gyertya fotmációkat szereted az ámerikai vonalat rail road truck inside bar kezded kapisgálni.És még mindíg nem gazdagodtál meg ,akkor menjél a p..ba.
                    Dolgozni nem szégyen.Képzeld el ha mindenki kereskedne

Hozzászólás

Equalizer, tudhatod, hogy merre megy az ar, ha nem is azert, amiert en gondolom, visszatero, tipikus strukturakbol akkor is kiindulhatsz a beleponel. 50 pip, nem kell tobb, nem kell elkapnod a nagy trendeket sem.
                      1 2 3 bang, vissza.
                      1 2 3 bang, vissza.
                      Van tobb kombinacio es struktura is, ez csak egy a sokbol.
                      Nem ertek egyet, tobb okbol is... es maradjunk annyiban, hogy SENKI nem tud(hat)ja merre megy az ar, csak sejtheti, kisebb vagy nagyobb bizonyossaggal, attol fuggoen, hogy mennyire jo a tehnikai elemzese.

MONDOK NEKTEK EGY TITKOT: A TEHNIKAI ELEMZES KERESKEDESBELI ERTELME NEM AZ, HOGY VISSZANEZETBOL OSSZUK AZ ESZET, HOGY EZ EGY SZINT, CANDLESTICK FORMACIO VAGY MITTUDOMENMI VOLT ES LAM MILYEN SZEPEN PATTANT ONNAN AZ AR, AZT A KISISKOLAS LANYOM IS MEG TUDJA CSINALNI... A REALIS ERTELME ES ERTEKE AKKOR VAN AMIKOR, PAR LEPESSEL ELORE, MEG TUDOD MONDANI, HOGY NAGY VALOSZINUSEG SZERINT MERRE ES KB. MEDDIG MEGY MAJD AZ AR, ELORE ES NEM UTONEZETBOL...

Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A negyzetes resz ugyanaz a struktura, 1 es 2 szint, korben a stopvadaszat. Muszaj volt meg egy szintet lepni felfele. Hogyan? Resettel, a szintszamlalas ujrainditasaval.
                      A kijelolt negyzetes reszekben, strukturailag, en nem latok hasonlosagot, ha csak nem arra az altalanossagre gondolunk, hogy mindegyik egy korrekciot leplez...

Stopvadaszat csak egyes brokereknel (a szarabbaknal) letezik... a bankkozi piacon nem letezik stopvadaszat, mivel nem a traderek/spekulansok/brokerek vezetik/befolyasoljak a bankkozi devizapiacot es az erejuk, osszevetve is, annyira kicsi, hogy par tiz pipes stopvadaszat kizartnak veheto.

Azt pedig, hogy miert volt "muszaj meg egy szintet lepni felfele resettel, a szintszamlalas ujrainditasaval" pedig vegkepp nem ertem...

tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mikor az rsi,mikor a mozgóátlag,mikor a bollinger,mikor a szintek,(naposon min.)mikor a napos spike,ha fölötte az a szar ha alatta az a szar ha imádod a gyertya fotmációkat szereted az ámerikai vonalat rail road truck inside bar kezded kapisgálni.
                      Dolgozni nem szégyen.Képzeld el ha mindenki kereskedne
                      Nehez ertelmet talalni a kommentjeidben, ugy altalaban... de a mostanival mintha egyet is tudnek erteni, altalanos modon, nem pedig szemelyeskedve.

Hozzászólás

• A forexben pont az a szep, hogy mindannyian pont ugyanazt az armozgast nezzuk, de megsem ugyanazt latjuk. En pl. nem is ertem a chartjaidat, lehet azert, mert nem latom oket rendesen a szinezes miatt, es fogalmam sincs, hogy mit es miert csinal akarki. C@maro trade-jeit sem ertem, legalabbis a chartok alapjan. Kockarol mar nem is beszelek. Szoval tulajdonkeppen itt senkirol nem tudom, hogy mi alapjan lep be, illetve ki, csak azt, hogy epp longban van-e vagy shortban, kiutottek-e vagy profittal zart. Szerintem masok is kb ennyire ertik az en trade-jeimet. Ami az egyik tradernek evidens, mert honapokat, eveket toltott a tesztelesevel, az egy masik trader szamara nem jarhato, nem hiteles ut vagy egyszeruen nem ertelmezheto. Pont ezt szeretem a forexben, ahogyan a szemelyisegek megmutatkoznak rajta keresztul.

Hozzászólás

• Termeszetesen be- es visszakotottem oket.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Adtam, adok meg neki, longban hiszek.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Adtam, adok meg neki, longban hiszek.
                              Adtam neki,hittem benne, es meg mindig hiszek benne, de ez mar egy masik setup, nem az tortent gu-n amit vartam. 30 dd az ara eddig a mai napra, mert az uc jol muzsikalt es sikerult azert longokon is javitanom a helyzetet.
                              Ebbol az lesz ami ezutan lesz, szerintem ezek meg mindig longban vannak, csak a gu kacskaringosan megy eszaknak. Minden long ha vege short.
                              Harom nap szunet jon utazas miatt, jo tredelest.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Adtam neki,hittem benne, es meg mindig hiszek benne, de ez mar egy masik setup, nem az tortent gu-n amit vartam. 30 dd az ara eddig a mai napra, mert az uc jol muzsikalt es sikerult azert longokon is javitanom a helyzetet.
                                Ebbol az lesz ami ezutan lesz, szerintem ezek meg mindig longban vannak, csak a gu kacskaringosan megy eszaknak. Minden long ha vege short.
                                Harom nap szunet jon utazas miatt, jo tredelest.
                                Csak úgy lett, ahogy gondoltam, rengeteget lehúztam ezekről a párokról.
                                Csatoltam két összefoglalót, az egyik az agresszív számlám utolsó egy hónapja aug 23-tól (a hirtelen ugrások betétek, kivétek), a másik a konzervatív számla szeptembertől mert akkor lett megnyitva. Ez a felségem próbabefektetése, tehát óvatosabban bánok vele ; )
                                Ahogy akarki, én sem posztolok többet, hagyok másokat érvényesülni. A forexhez nem kell komoly tőke, csak tudás, hogy a kicsiből nagy legyen. Azt hiszem ennek mostanra mindenkinek nyilvánvaló kell, hogy legyen.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X