Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockas
    válaszolt
    equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kockas, valahol asszondtad, hogy szeretnel egy hedge trade-et latni itt... Most kotottem be egyet, egy olyat amilyet szoktam altalaban...

Szcenario: hosszutavu longban vagyok az USDJPY-en... semmikeppen nem szeretnem zarni, mivel sosem lehet tudni mikor ugrika meg mint allat... de mutatkozott egy meg "valodi elliottos" szemmel is tokeletes rovidtavu sell setup... mit csinalok en ilyenkor? Hat rahedgelek a hosszutavu poziciomra, beallok shortba es az ha jol alakul, kiveszek kis plusz profitot a hosszu pozim mellett. Ha rosszul alakul, a kis vesztesegnyivel fennebb kerul a SL ahhoz, hogy BE-ben legyen...

[ATTACH]13494[/ATTACH]
    Nem a hedge, hanem a moneymanagementje miatt szeretnék már végigvinni egy olyat hogy:
    Legyen ez a hosszútávú long példa-->

a. 1 egység vétel teszem azt legyen 1000 pip a Take profit

b. ha elment kb 100-200 pipet felfele akkor a megfelelő korrekciós pontnál 2 egység short

c. az első 1 egység virtuális breakevenpontjánál záródik a 2 egység short,
    és az azon keletkezett teljes nyereség betolódik plusszba a hosszú távú long trédbe az 1 egység mellé.
    Úgy kiszámolva a közös stop hogy nullára kijöjjön mindkettő ha mégsem jön be a hosszú távú long

d. Leszarom tabletta a TP-ig mindkét futó long pozira

Matematikai előny nincs benne.
    Ez csak egy fajta kihívás ami piszkál.
    Emiatt talán adna pszichológiait hogy ne zárjam le idő előtt.
    Élőben csinált már valaki hasonlót?

Amit kérdezni szeretnék Tőled vagy bárkitől aki úgy érzi penge benne:
    arányaiban mekkora pozival szoktatok rövidtávon visszahedgelni?
    A kezdő hosszútávú egység duplájával vagy ugyanakkorával?

Szólj hozzá::

• equalizer
    válaszolt
    Kockas, valahol asszondtad, hogy szeretnel egy hedge trade-et latni itt... Most kotottem be egyet, egy olyat amilyet szoktam altalaban...

Szcenario: hosszutavu longban vagyok az USDJPY-en... semmikeppen nem szeretnem zarni, mivel sosem lehet tudni mikor ugrika meg mint allat... de mutatkozott egy meg "valodi elliottos" szemmel is tokeletes rovidtavu sell setup... mit csinalok en ilyenkor? Hat rahedgelek a hosszutavu poziciomra, beallok shortba es az ha jol alakul, kiveszek kis plusz profitot a hosszu pozim mellett. Ha rosszul alakul, a kis vesztesegnyivel fennebb kerul a SL ahhoz, hogy BE-ben legyen...

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-9-2018 at 2.01 PM.jpg
Views:	1
Size:	200,5 KB
ID:	160458

• David Chateau
    válaszolt
    willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na zártam az olaj shortot. Ezt beszoptam. Ellenben nyitottam longot. Ha ez se jön be, rá se nézek többet az olajra.
    Stopodtól még messze volt, nem? Én is longot várok ekkora visszarántás után, kérdés, jó lesz-e a szitu, délután "olaj NFP" lesz, azaz inventory

• willow
    válaszolt
    Na zártam az olaj shortot. Ezt beszoptam. Ellenben nyitottam longot. Ha ez se jön be, rá se nézek többet az olajra.

• Xipho
    válaszolt
    Mai EUR/USD Shortok...

Mai EUR/USD Shortok...
    A mai Trump beszéd változtathat valamin?
    Csatolt fájlok

• Tback
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezekkel a GU shortokkal gyanús vagy Te nekem nagyon.

Lehet jártál Londonban-benn-fenn az uborkában, hallottál esssztassszt.....
    és most a bitchhardbrexitrejackpotozol....
    Figyelj, egyszerű a recept.
    Megnéztem valamelyik nap KlubbosZoli pár videóját.
    Belefájdult még a fejem is, de mondom ha már végignéztem és ennyi időt rászántam, meg amúgy is olyan lelkesen magyarázott valami nyerőmaximálisról, gondoltam kipróbálom.
    Láttam hogy ő lefelezi amikor jó irányba ment.
    Kiszámoltam hogy ez így nem jó, meg ugye nem is erről beszél, meg hát azt olvastam valahol hogy ahogy a tömeg csinálja, na pont úgy nem jó.
    Szóval arra jutottam, hogyha shortolok és van olyan szerencsém, hogy esik az a nyomorult chart, akkor nem felezek, nem zárok egészben sem, hanem nyitok még egy kicsikét folyamatosan.

Na, ennyi a lényeg.
    Ha Te is néznél videókat, akkor most neked is lenne ilyen.

Londonban meg vagy 10 éve nem voltam, akkor is én hülye ősszel mentem és olyan szar idő volt, hogy még egyszer nem fogok oda menni, hacsak nincs valami halaszthatatlan dolog a Westminsterben.

• C@maro
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olaj banyek, na az a nem mindegy. Napi tetőről majdnem 3 dollár esés.
    Én este OLAJra léptem, miután 2,7ért visszavettem a máj 2.-ai 2,80as Gázt amiért 2,70et kaptam, 2,65ért amit ma megint befektettem eladásra... na
    micsoda hülye üzletek
    Olajra léptem 15:30 kor is azt leTPztem 68 on /az sokkOiL vooot
    az elübb ujra beléptem
    Csatolt fájlok

• equalizer
    válaszolt
    Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hej EQ, az, hogy fizikailag nem teszem be, nem jelenti azt, hogy nincs. Ha nem az van, amit várok, akkor vagy kikattintom a pozikat vagy fizikailag (digitálisan) beteszek egy stopot. Egyébként láthatod, hogy az sp500-ra is betettem, van amikor használok.
    Ne aggodj, vannak ilyen veszto sorozatok... a lenyeg, hogy amikor meghuzod a vonalat, az eredmeny utan adoznod kelljen... ezert csinaljuk, nem?

• Rewand
    válaszolt
    equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogyan tud kistoppolodni valaki aki nem hasznal stoppokat???
    Hej EQ, az, hogy fizikailag nem teszem be, nem jelenti azt, hogy nincs. Ha nem az van, amit várok, akkor vagy kikattintom a pozikat vagy fizikailag (digitálisan) beteszek egy stopot. Egyébként láthatod, hogy az sp500-ra is betettem, van amikor használok.

• equalizer
    válaszolt
    Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minden ****kodik, én szívok a pozijaimmal, az összessel. Kistoppolódtam, nemrég újrakötöttem a párjaimat, meglátjuk, mi lesz belőlük, a héten eddig csak veszteséget láttam.
    Hogyan tud kistoppolodni valaki aki nem hasznal stoppokat???

• Rewand
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én ma délelőtt longolgattam, de nem tört ki, arany is beesett, mondom jól van, este Trump, holnap inventory, lesz itt még jó belépő shortra, hát ez most elkúródott kissé, majd meglátjuk...
    Minden ****kodik, én szívok a pozijaimmal, az összessel. Kistoppolódtam, nemrég újrakötöttem a párjaimat, meglátjuk, mi lesz belőlük, a héten eddig csak veszteséget láttam.
    Csatolt fájlok

• David Chateau
    válaszolt
    willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olaj. Napi. Short. Csak meg ne bánjam.
    Én ma délelőtt longolgattam, de nem tört ki, arany is beesett, mondom jól van, este Trump, holnap inventory, lesz itt még jó belépő shortra, hát ez most elkúródott kissé, majd meglátjuk...

• willow
    válaszolt
    Olaj. Napi. Short. Csak meg ne bánjam.
    Csatolt fájlok

• David Chateau
    válaszolt
    Olaj banyek, na az a nem mindegy. Napi tetőről majdnem 3 dollár esés.

• kockas
    válaszolt
    Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    GU shortok.

Következő short nyitás bekészítve.

[ATTACH]13472[/ATTACH]
    Ezekkel a GU shortokkal gyanús vagy Te nekem nagyon.

Lehet jártál Londonban-benn-fenn az uborkában, hallottál esssztassszt.....
    és most a bitchhardbrexitrejackpotozol....

Working...
X