Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak úgy lett, ahogy gondoltam, rengeteget lehúztam ezekről a párokról.
    Csatoltam két összefoglalót, az egyik az agresszív számlám utolsó egy hónapja aug 23-tól (a hirtelen ugrások betétek, kivétek), a másik a konzervatív számla szeptembertől mert akkor lett megnyitva. Ez a felségem próbabefektetése, tehát óvatosabban bánok vele ; )
    Ahogy akarki, én sem posztolok többet, hagyok másokat érvényesülni. A forexhez nem kell komoly tőke, csak tudás, hogy a kicsiből nagy legyen. Azt hiszem ennek mostanra mindenkinek nyilvánvaló kell, hogy legyen.
    Gratulálok! ... a feleségednek
    Pár pozícicim nekem is megnyílt közben kisebb-nagyobb pontossággal, de a lényeg, hogy megnyílt. Van ami sétálgat 2-3 napja.
    - sok a kép... nem engedi feltölteni i i iiiii
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gratulálok! ... a feleségednek
      Pár pozícicim nekem is megnyílt közben kisebb-nagyobb pontossággal, de a lényeg, hogy megnyílt. Van ami sétálgat 2-3 napja.
      - sok a kép... nem engedi feltölteni i i iiiii
      ... akkor ide
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kosz C@maro, Felesegem biztos szereti, egyszeru, utom, amig meleg : )
        Mit nem adnanak masok, ha latnak, amit mi latunk..
        Meg szelhamoskodok egy utolsot..
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Kosz C@maro, Felesegem biztos szereti, egyszeru, utom, amig meleg : )
          Mit nem adnanak masok, ha latnak, amit mi latunk..
          Meg szelhamoskodok egy utolsot..
          Én is beleugrottam az Olajbizniszbe Kávé - Cukorral keverve... közben kiszedett az Olaj +BE ... az is szép összeg lett.
          a Kávé charthoz közben Cukrot irtam itt a kapkodásban... nehéz igy posztolgatni ekkora ''zűrzavarban'' Jó, hogy pluszba tudtam húzni az SL-eket
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Közben keresem...hová tűnt a DAX shortom... nagyon +BE húztam az SL-t, de joowan ez igy is, viszont az Októberi GER30 Opcióim nagyon jól állnak... eddig. Reggel nem engedett venni a békaseggealól akkor a mai maxon eladtam
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Én is beleugrottam az Olajbizniszbe Kávé - Cukorral keverve... közben kiszedett az Olaj +BE ... az is szép összeg lett.
              a Kávé charthoz közben Cukrot irtam itt a kapkodásban... nehéz igy posztolgatni ekkora ''zűrzavarban'' Jó, hogy pluszba tudtam húzni az SL-eket
              Kaveval nem jatszom, GU addikt vagyok.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Kaveval nem jatszom, GU addikt vagyok.
                Erről lemaradtam 1,345-nél itthagyott... nem mentem utána, meg rengeteg lehetőség adódott ma, csak... sok woot a dógom
                Berakom a megbízásokat, aztán jön ami jön

Hozzászólás

Erről lemaradtam 1,345-nél itthagyott... nem mentem utána, meg rengeteg lehetőség adódott ma, csak... sok woot a dógom
                  Berakom a megbízásokat, aztán jön ami jön
                  Azert csak ovatosan, az ido es a hely nem a legidealisabb. Ki tudja merre akarjak vinni ilyenkor az arat. Ilyenkor lezarok jonehany poziciot, nem akarok beragadni sokkal a hetvegere. Hadd dolgozzanak a buy stopok ha megyunk meg egy nagyot eszaknak.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A tegnapi GU pozijaiat zartam meg az alamerules elott, ez azert csunya csinalas volt.. Nem veletlenul mentunk ala az elozo melypontnak. Meghagytam a korabban feljebb nyitott pozicioimat viszont es kivancsian varom, hol nyit a piac. Meg mindig ugyanazt a korabban posztolt chartot tredelem es nalam meg mindig long, tehat piacnyitaskor ha eszaknak lesz az ar, akkor visszatesztkor long, ha delnek, de a tegnapi melypont felett, akkor azonnal long, es ha delnek, de a melypont alatt, akkor varok kicsit es nezem a pa-t, hogy lassam mi a szandek.
                    UC-jeim tobbseget is bezartam, ami maradt, az pillanatnyilag ellenem fordult, de itt sokkal erosebb long elvarasom van, ezt is pakolni fogom az elso adando alkalommal.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

A tegnapi GU pozijaiat zartam meg az alamerules elott, ez azert csunya csinalas volt.. Nem veletlenul mentunk ala az elozo melypontnak. Meghagytam a korabban feljebb nyitott pozicioimat viszont es kivancsian varom, hol nyit a piac. Meg mindig ugyanazt a korabban posztolt chartot tredelem es nalam meg mindig long, tehat piacnyitaskor ha eszaknak lesz az ar, akkor visszatesztkor long, ha delnek, de a tegnapi melypont felett, akkor azonnal long, es ha delnek, de a melypont alatt, akkor varok kicsit es nezem a pa-t, hogy lassam mi a szandek.
                      UC-jeim tobbseget is bezartam, ami maradt, az pillanatnyilag ellenem fordult, de itt sokkal erosebb long elvarasom van, ezt is pakolni fogom az elso adando alkalommal.
                      Mivel a nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy a hosszú futamidejű brit szuverén kötelezettségek osztályzatát az eddigi "Aa1"-ről egy fokozattal "Aa2"-re rontotta és az új besorolás kilátása stabil, ezért egy hirtelen GBP gyengülést várok, de mindjárt kiszámolom

Hozzászólás

Mivel a nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy a hosszú futamidejű brit szuverén kötelezettségek osztályzatát az eddigi "Aa1"-ről egy fokozattal "Aa2"-re rontotta és az új besorolás kilátása stabil, ezért egy hirtelen GBP gyengülést várok, de mindjárt kiszámolom
                        Az ****a, akkor meg inkabb long : )
                        Nem nezek hireket, minden ott van a charton : )

Hozzászólás

• Es ha belegondolunk, melyiknek nagyobb a varhato impact-je?
                          https://petition.parliament.uk/petitions/200004
                          Mondjuk ezzel a hirrel se foglalkozom, de ha szamolsz, ezzel is szamolj

Hozzászólás

Ha eles szamlan nyomod a dolgokat, akkor vigyazz az USDCHF longokkal... ha demon, akkor adj neki, esetleg tapasztalatot fogsz nyerni belole. En lassan elkezdem shortolni, ket lehetoseget latok benne:

Click image for larger version

Name:	USDCHF sell setup 1h.png
Views:	1
Size:	144,9 KB
ID:	158260

Az en velemenyem az, hogy ennek van meg egy felfele a piros trendvonalig (nem latni divergenciat a MACD-n), de tevedhetek es megindulhat mar most lefele attorve a feher trendvonalat, az lenne csak az igazi konfirmacio, egy zaszloval alatta.

Tehat: a mostani zaszlo kitoreset mar megshortolom es a feher trendvonalnal BE-be teszem arra az eshetosegre ha visszafordulna a piros trendvonalig. Ott meg majd egy ujabb ilyenszeru zaszlonal megint shortra megyek, ennek nagy utja van lefele.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha eles szamlan nyomod a dolgokat, akkor vigyazz az USDCHF longokkal... ha demon, akkor adj neki, esetleg tapasztalatot fogsz nyerni belole. En lassan elkezdem shortolni, ket lehetoseget latok benne:

Az en velemenyem az, hogy ennek van meg egy felfele a piros trendvonalig (nem latni divergenciat a MACD-n), de tevedhetek es megindulhat mar most lefele attorve a feher trendvonalat, az lenne csak az igazi konfirmacio, egy zaszloval alatta.

Tehat: a mostani zaszlo kitoreset mar megshortolom es a feher trendvonalnal BE-be teszem arra az eshetosegre ha visszafordulna a piros trendvonalig. Ott meg majd egy ujabb ilyenszeru zaszlonal megint shortra megyek, ennek nagy utja van lefele.
                              Persze, hogy éles számlám nyomom, mi máson, demon nem lehet pénzt csinálni
                              Ha azt gondolod, hogy megyünk még felfelé a piros vonalig, akkor észak.
                              A zászlóból való kitörés csali lehet, nem konfirmáció, lásd a korábbi mintázatot. Most éppen pont ugyanazt a mintát rajzoljuk..
                              Az a helyzet, hogy a jelenlegi pozijaim nyugodtan elmehetnek még 50 pipet délre, nem zavar, de mintázat alapján én még várom a 97.50-et vagy a 98-at. Adni nem adok neki, csak azokban a helyzetekben, amikor adni szoktam, tehát nem azért, ahova megérkezik az ár, hanem azért, ahogyan megérkezik az ár oda, ahol a visszafordulást várom.
                              Én most még nem akarom eldönteni, hogy ez mi pozíciófelvétel szempontjából (általában long, de minimális long pozíciókkal), ahhoz látnom kell a nyitást, illetve ha az nem ad elég információt, akkor a hétfői ázsiai sessiont vagy az abból való kitörtés jellegét.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

A zászlóból való kitörés csali lehet, nem konfirmáció, lásd a korábbi mintázatot.
                                Mondom a feher trendvonal alatti zaszlo a konfirmacio, nem a mostani, ami a feher trendvonal folott van... elvileg egyetertek a chartjaiddal. En mar nem longolom ezt a parost, hanem shortra nezem, a felfele limitalt mozgas, nem tudni honnan fordul, lehet most, lehet 100 pip mulva.

Hozzászólás

Working...
                                X