Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondom a feher trendvonal alatti zaszlo a konfirmacio, nem a mostani, ami a feher trendvonal folott van... elvileg egyetertek a chartjaiddal. En mar nem longolom ezt a parost, hanem shortra nezem, a felfele limitalt mozgas, nem tudni honnan fordul, lehet most, lehet 100 pip mulva.
    Ezt felreertettem, igen, megegy zaszlo lefele az nem lenne kedvezo jel, rovidtavon. En hosszutavra nem tredelek nagy pozikkal, tehat nem akarom elkapni a longot vagy shortot, csak kovetem az arciklust, es bumm neki a fordulopontnal, ami vagy trendiranyu vagy nem. Akar short van, akar long, mindig felmegyunk, majd lemegyunk, ezt nem szeretem, mert lassan no vele a szamlam. Ezert dontom el napon belul, hogy long-e vagy short, amellett, hogy fel szemmel a h4-en vizualisan lathato ciklust is kovetem. Azert ha ranezel egy h4-es es egy d1-es chartra, akkor felmerulhet benned, hogy a h4-es tortenet lejatszodik majd a d1-en. H4-en egy szintet jottunk felfele, most rajzoljuk a masodikat, vagy egy sima sh-t, de innen akkor is felfele lehet csak menni... a lenyeg viszont ilyenkor is az, hogy mely ponton szall be az ember pa szerint, mert csak az szamit, ha tetrol van szo.
    De tovabbfolytatva a technikai reszt, az elozoekhez jon az usd parok ciklusainak eszaki iranyu ujraindulasa, tehat ujra harom szint felfele pl UJ-n. Nem tredeltem, mert ezt tredeltem, de talan jeleztem mar ezt egy korabbi posztban. Egyszeruen ilyenkor nincs mas irany, csak ciklusiranyu.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Szintszamlalas ujrainditasa akkor a legjobb, ha elotte a piac beall a rossz iranyba. Parhuzamok...
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kezdodik a munkanap. Csokkentettem is a kitettsegem 0.22 minilotra, gondoltam kicsit a zsebemre is es szeretek nyugodtan aludni.
        A forex konnyu, ennyire.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ezt az armozgast is szeretem. UC. Megy a zsebbe egy resze.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ugye milyen fucking elorelathato a piac? most lesz megint egy BE tredem, de muszaj volt megprobalni a shortot arra az eshetosegre, hogy ez beesik... ugy nez ki pont meglesz az uj csucs es aztan esik be... jo trade lesz.

Click image for larger version

Name:	USDCHF sell setup 1h_2.png
Views:	1
Size:	150,9 KB
ID:	158275

Ha most egy zaszlot csinal, leallitom a shortot profitban es beallok egy longra a trendvonal kozeleig

Hozzászólás

• Itt a buy setup, 1 percesen, szokasomtol elteroen ez tenyleg jo beallonak tunik... megvasarolom a 61.8%-ot, ha lemegy odaig, ha nem megy le akkor pedig a kitorest...

Name:	USDCHF buy setup.png
Size:	110,7 KB
ID:	158276

Hozzászólás

Ugye milyen fucking elorelathato a piac? most lesz megint egy BE tredem, de muszaj volt megprobalni a shortot arra az eshetosegre, hogy ez beesik... ugy nez ki pont meglesz az uj csucs es aztan esik be... jo trade lesz.

[ATTACH]11173[/ATTACH]

Ha most egy zaszlot csinal, leallitom a shortot profitban es beallok egy longra a trendvonal kozeleig

[ATTACH]11174[/ATTACH]
                Minden attol fugg, hogyan menedzseled a tradet. Nalam ez meg mindig long es rengeteg longot lehuztam mar rola. A csucson zartam, azutan csinaltam hulyeseget is, visszakotottem nehany pozit. A piac eleg elorelathato, csak a trader nem mindig fegyelmezett.
                Elore megmondtam, mit fogok csinalni pl gu-val es pont az lett, amire szamitottam. Azt is latni kell, hogy a long nem bukott meg el. Semmi mas nem tortent, mint 1-2-3-bang, 1-2-3-bang, egyelore, GU-n, ugyanez tortent uj-n is, szintugras elott.
                A piac strukturalisan lathato elore, nem feltetlenul arszintek szerint.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A piac strukturalisan lathato elore, nem feltetlenul arszintek szerint.
                  Persze, hogy strukturalisan, sosem mondtam mast... ...de *****ra elorelathato.

Nezd az USDCHF-ot... 5 hullam lefele es mehet a long, amekkora lotot epp megbirsz...

Size:	132,6 KB
ID:	158278

Hozzászólás

Persze, hogy strukturalisan, sosem mondtam mast... ...de *****ra elorelathato.

Nezd az USDCHF-ot... 5 hullam lefele es mehet a long, amekkora lotot epp megbirsz...

[ATTACH]11177[/ATTACH]
                    Inkab nezz ra a gumokra, 1-2-3-bang. Nem hinnem, hogy az 1M-es harom hullam lefele mukodne, most mar felfele megyunk.
                    Minden ott van a charton, csak jobban meg kellett volna neznem.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Inkab nezz ra a gumokra, 1-2-3-bang. Nem hinnem, hogy az 1M-es harom hullam lefele mukodne, most mar felfele megyunk.
                      Minden ott van a charton, csak jobban meg kellett volna neznem.
                      En nem tudom te hol latod, az egypercesen, hogy felfele menne... ez korrektal, hogy elerje az entry point-omat...

A kulonbseg az, hogy te "nem hinned, hogy mukodik" en meg tudom, hogy mukodik a dolog... ezeket tredelem (az esetek 75%-aban ugy mukodnek ahogy rajzoltam) ennyin mulik.

Nem tudom mit jelent az az 123bang, de a gumora rajottem, hogy azok a korrekciok...

Hozzászólás

En nem tudom te hol latod, az egypercesen, hogy felfele menne... ez korrektal, hogy elerje az entry point-omat...

A kulonbseg az, hogy te "nem hinned, hogy mukodik" en meg tudom, hogy mukodik a dolog... ennyin mulik.

Nem tudom mit jelent az az 123bang, de a gumora rajottem, hogy azok a korrekciok...
                        Érdemes megnézni az UC chartjaimat és megnézni, hogy a négyzetek után hogyan ment az eredeti ármozgás és mi lett végül. Véletlen? #779
                        De láthatóan én is elfelejtem amit a charton berajzolok, illetve nem követem a mobilomon az mt4-es ábráimat

PS: egyelőre még felfelé megyünk ; )

Hozzászólás

• Egyébként amit te mondasz, az tényleg működik ebben a helyzetben, viszont elég késő van már hozzá. London close trade-ként ezek nagyon jó set-up-ok, sok minden egyéb együttállás mellett. És ha ránézek az ábráimra, akkor reális, hogy megint lejjebb menjünk, szerintem nem egypercesben, hanem nagyobb tf-ben, de meglátjuk, hogy mi lesz, azért ezt így most ebben a helyzetben nem tudom megmondani, a lényeg, hogy ha odaér, ahova te várod, tényleg lehet neki adni megint.
                          Csatoltam az ábrát is, simán lehet, hogy jön két nap short, majd csak utána egy tisztességes long.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Egyébként amit te mondasz, az tényleg működik ebben a helyzetben, viszont elég késő van már hozzá. London close trade-ként ezek nagyon jó set-up-ok, sok minden egyéb együttállás mellett. És ha ránézek az ábráimra, akkor reális, hogy megint lejjebb menjünk, szerintem nem egypercesben, hanem nagyobb tf-ben, de meglátjuk, hogy mi lesz, azért ezt így most ebben a helyzetben nem tudom megmondani, a lényeg, hogy ha odaér, ahova te várod, tényleg lehet neki adni megint.
                            Ez ha lemegy amig varom nemhogy rateszek valamennyit, hanem $1k rizikoval probalom megfogni az 1:10 R/R-t...

De a lenyeg nem is ez a trade... hanem amikor feler oda a nagyobb TF trendvonalhoz, onnan a short... na az lesz a trade. Amit itt nyerek ezen, azt mind felteszem rizikokent a shortra...

Ha ez azt csinalja amit a chartodon mutatsz, tehat meg 3 hullamot lefele, akkor mar lefele megyunk... de en nem igy latom

Hozzászólás

Ez ha lemegy amig varom nemhogy rateszek valamennyit, hanem $1k rizikoval probalom megfogni az 1:10 R/R-t...

De a lenyeg nem is ez a trade... hanem amikor feler oda a nagyobb TF trendvonalhoz, onnan a short... na az lesz a trade. Amit itt nyerek ezen, azt mind felteszem rizikokent a shortra...

Ha ez azt csinalja amit a chartodon mutatsz, tehat meg 3 hullamot lefele, akkor mar lefele megyunk... de en nem igy latom
                              Én is felfelé trédelem ; )
                              De ezt most nem szabályos módon, tehát lehet, hogy mínuszba megyek és adok neki ott, ahol kell.

Hozzászólás

Én is felfelé trédelem ; )
                                De ezt most nem szabályos módon, tehát lehet, hogy mínuszba megyek és adok neki ott, ahol kell.
                                Latod, csak turelem kerdese kivarni a pillanatot... milyen szep kis zaszlo formalodott... kozben aktivalodott az entry orderem 61.8%-nal, ugyhogy mehetunk felfele...

Size:	138,4 KB
ID:	158281

Mikor atuti a zaszlo csucsat rakom BE-be, ki tudja, meg a vegen egy bearish flag lesz belole... mert az is lehet

Hozzászólás

Working...
                                X