Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ja, pont felebredtem akkor, en is bekotottem, van 0.19 longom osszesen, nem piszkalom tovabb. En a korabban felltolt h4-d1 abrat tradelem, ha kimerul ez a trade, kilepek ebbol is es nyitok inkabb uj pozikat masik helyen. Jo meglatas volt equalizer es minden egyutt allt hozza.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Es ezert nem huzom be BE-re sem, vannak meg hianyzo arhullamok felfele, h4-en nem latszik jol.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Es ezert nem huzom be BE-re sem, vannak meg hianyzo arhullamok felfele, h4-en nem latszik jol.
        En behuztam BE-be, ha innen visszamegy a beallasi pontomhoz a 61.8-nal, akkor ez egy bearish flag volt... a tredeles egyik lenyege a capital preservation... minden esetre fel kell keszulni, en pedig erre az esetre keszulok fel a BE-el:

Click image for larger version

Name:	USDCHF alternative.png
Views:	1
Size:	97,7 KB
ID:	158284

De mindenkepp ez egy jo trade-nek nez ki, lehet megy felfele vagy 170 pipet, kb. annyi van benne...

Hozzászólás

• Itt egy masik kicsike... mivel meg megvan ezen a paroson a hosszutavu shortom, igy hedge-kent nyitottam meg ezt a tredet...

Name:	EuRGBP short term buy setup.png
Size:	139,4 KB
ID:	158285

Meg nem keso beszallni... az R/R nagyon jo

Hozzászólás

• A poziciom felet itt veszem ki es utana a maasik felet BE-be huzom

Name:	EuRGBP short term buy setup.png
Size:	110,1 KB
ID:	158286

Hozzászólás

• Sziasztok!

Equalizer a napokban kérte, hogy mutassam meg én hová huzogatom a vonalkáimat. Hát legyen, bár csalódást fogok okozni, mert az előttem szólóktól eltérően nekem fogalmam sincs merre fog menni az ár, max forgatókönyveim vannak...

Naposon:

A trend csökkenő, de elbizonytalanodást érzékelek. A júliusi éves lowt az ár kétszer csak megsérteni tudta, de élesen visszapattant, és egy kb 300 pipes range alakult ki immár ötödjére folyamatosan visszatesztelve ezáltal a májusban elesett napos ék alsó szárát.

Name:	usdchf-napos.png
Size:	83,5 KB
ID:	158287

Óráson:

Az ár a 96,5-es ellenállásról nagy momentummal elpattant (1, H1 támasz. 2. H1 MA200, 3. Emelkedő h4-es trendvonal.)

Name:	usdchf-H1.png
Size:	77,2 KB
ID:	158288

Mi következik ebből számomra?

Ugyan a csökkenő napos trend még él, de vakon már nem hiszek benne. A felpattanások erős momentuma miatt kicsit nagyobb valószínűséget adok annak, hogy a range elesik és az ár visszatér az ékbe. Figyelési pont alacsony idősíkon: 97,5 zóna
              1. ha törik: target a 98,5, mely 1, az ék felső szára, 2, D1 MA200, 3, range fibo 123,6.
              2. Ha fordul az ár, cél a 96,5-ös ellenállás

Stop mindkét esetben az alacsony idősík szintje alá/fölé. A cél dinamikus, tehát nem jelent automatikus kilépést, exit, felezés, ráépítés, stophúzás bármelyike előfordulhat az ár targeten történő viselkedésétől függően.

A hegymászás megtanított arra, hogy a csúcsot számtalan úton meg lehet közelíteni. A fontos az, hogy mindenki olyan ösvényt válasszon, melyen komfortosan, biztonságban érzi magát,mert a valódi cél nem a csúcs, hanem az út maga. Ezért én a trading során igyekszem mentálisan nem elköteleződni egyik irányba sem. Nyilván el tudom képzelni, hogy 98,5-ről az ár visszateszteli a 97,5-öt, majd mivel megtört a D1 napos trend kilő a világűrbe. De azt is, hogy ez csak egy fals kitörés lesz (ha lesz) és az ár egy visszahull a mélybe egy új mélypontra. Stratégiámat nem egy szubjektív vízióra építem fel, hanem a víziót igyekszem a chart által adott objektív konfirmációs jelekre építeni. Mint ahogy a hegyet is lépésről lépésre, folyamatosan a lábunk elé figyelve kell megmászni...

Hozzászólás

• Gyere, sorozzunk egyet, elmondom

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

Equalizer a napokban kérte, hogy mutassam meg én hová huzogatom a vonalkáimat. Hát legyen, bár csalódást fogok okozni, mert az előttem szólóktól eltérően nekem fogalmam sincs merre fog menni az ár, max forgatókönyveim vannak...

Naposon:

A trend csökkenő, de elbizonytalanodást érzékelek. A júliusi éves lowt az ár kétszer csak megsérteni tudta, de élesen visszapattant, és egy kb 300 pipes range alakult ki immár ötödjére folyamatosan visszatesztelve ezáltal a májusban elesett napos ék alsó szárát.

[ATTACH]11186[/ATTACH]

Óráson:

Az ár a 96,5-es ellenállásról nagy momentummal elpattant (1, H1 támasz. 2. H1 MA200, 3. Emelkedő h4-es trendvonal.)

[ATTACH]11187[/ATTACH]

Mi következik ebből számomra?

Ugyan a csökkenő napos trend még él, de vakon már nem hiszek benne. A felpattanások erős momentuma miatt kicsit nagyobb valószínűséget adok annak, hogy a range elesik és az ár visszatér az ékbe. Figyelési pont alacsony idősíkon: 97,5 zóna
                  1. ha törik: target a 98,5, mely 1, az ék felső szára, 2, D1 MA200, 3, range fibo 123,6.
                  2. Ha fordul az ár, cél a 96,5-ös ellenállás

Stop mindkét esetben az alacsony idősík szintje alá/fölé. A cél dinamikus, tehát nem jelent automatikus kilépést, exit, felezés, ráépítés, stophúzás bármelyike előfordulhat az ár targeten történő viselkedésétől függően.

A hegymászás megtanított arra, hogy a csúcsot számtalan úton meg lehet közelíteni. A fontos az, hogy mindenki olyan ösvényt válasszon, melyen komfortosan, biztonságban érzi magát,mert a valódi cél nem a csúcs, hanem az út maga. Ezért én a trading során igyekszem mentálisan nem elköteleződni egyik irányba sem. Nyilván el tudom képzelni, hogy 98,5-ről az ár visszateszteli a 97,5-öt, majd mivel megtört a D1 napos trend kilő a világűrbe. De azt is, hogy ez csak egy fals kitörés lesz (ha lesz) és az ár egy visszahull a mélybe egy új mélypontra. Stratégiámat nem egy szubjektív vízióra építem fel, hanem a víziót igyekszem a chart által adott objektív konfirmációs jelekre építeni. Mint ahogy a hegyet is lépésről lépésre, folyamatosan a lábunk elé figyelve kell megmászni...
                  Szia Alpin,

koszonom, hogy megosztottad a nezeted! Ha nem gond es megengeded nekem, kicsit belevezetem az en szemszogemet is, hatha segit nekunk megfogni egy bazi nagy tredet, tobb szem tobbet lat alapon... en nem osztom azokat az elmeleteket, amelyek szerint ahhoz, hogy nyerj a piacon, valakinek vesztenie kell, ez hulyeseg, foleg a devizapiacon... es azt sem, hogy minel tobben ismernek egy mozgast es beallasi/kiszallasi pontot annal nagyobb a valoszinusege, hogy az "egyuttes ero" elviszi a francba a setup-ot... mi, retail trederek, porszem vagyunk a piacon, 0.5% (a hedge fund-okkal egyutt), ami semmi... 0 befolyasolasi kepesseg az arfolyamra nezve

Hát legyen, bár csalódást fogok okozni, mert az előttem szólóktól eltérően nekem fogalmam sincs merre fog menni az ár, max forgatókönyveim vannak... - de ugye milyen jol hangzik az, hogy "tudom merre fog menni az ar"? Olyan gurus cucc...

A trend csökkenő, de elbizonytalanodást érzékelek. A júliusi éves lowt az ár kétszer csak megsérteni tudta, de élesen visszapattant, és egy kb 300 pipes range alakult ki immár ötödjére folyamatosan visszatesztelve ezáltal a májusban elesett napos ék alsó szárát. - Ezt a range-t hullamelmeletben ugy hivjak, hogy Flat correction, de eddig mar biztos, hogy szakemberre valtal te is benne, ugyhogy ez nem neked szol, hanem esetleg annak aki nem tudna. A lenyeg, hogy, hullamelmelet alapjan, meg egy impulzust varunk a naposon lefele, amely at kellene usse az utolso aljat, ami egesz szep trade-nek igerkezik... ez az a short amelyet meg szeretnem fogni es rizikokent erre a trade-re felteszem az egesz profitomat amit most csinalok a kis 170 pipes felmenon amibe a reggel alltam be a setup alapjan amit posztoltam...

Ugyan a csökkenő napos trend még él, de vakon már nem hiszek benne.
                  - pedig ez a nagyon szep expanded flat ami kialakuloban van, aminek a C hullamanak a csucsat hamarosan elerjuk szerintem, pont arrol kellene meggyozzon, hogy innen lefele az irany, az esetek tobb mint 90%-aban... Ezert kockaztatom meg, hogy nagy pozival elkapjam ezt amikor jelet ad... es nagyon hamarosan jelet fog adni, posztolom majd amikor kiszallok a longbol es keresem a shortot...

A felpattanások erős momentuma miatt kicsit nagyobb valószínűséget adok annak, hogy a range elesik és az ár visszatér az ékbe. - ez az en szemszogembol azert van, mert a felpattanasok a flat korrekcio impulzusai.. az A es a mostani a C, a kozepso pedig a B amely szemelyiseget mostanra mar ismerned kell... ez lankasabb mint a tobbi ketto... innen az en 90%-10% aranyu velemenyem az, hogy lefele kovetkezik a felfelevel szemben. Az ek amelyrol beszelsz, az egy contracting flat korrekcio volt, az volt a hetes hullam 2.-ik hullamja... ez a mostani flat a 4.-ik es kovetkezik az utolso, az 5.-ik, amely impulzus

Hozzászólás

• Ime az en elkepzelesem, hogy mi fog tortenni. Alpin, kovesd figyelemmel a FIB extenziokat es a retracement-eket.

Name:	USDCHF sell setup daily.png
Size:	155,6 KB
ID:	158289

Hozzászólás

• Csak hogy tisztazzuk a tudom, hogy merre megy az ar dolgot
                      Nem gurus ez, tisztan technikai es vizualis a dolog, minden rajta van a charton. Tudom bizonyos esetekben, a tobbiben meg tudom, hogy nem tudom. Olyankor altalaban mas se tudja. Ennyi, amikor tudom utom, amikor nem, akkor nem. Es vannak rossz trade-jeim is, amikor figyelmen kivul hagyom azt, amit tudnom kellene, ha mar ezt nem csinalom, akkor leszek guru. De akkor se leszek, mert se idom, se kedvem nincs tanitani. Az biztos, hogy en nem szamolok valoszinuseget, rr-t, nem szoktam be-be rakni a pozikat, es nincsenek alternativ scripjeim se, ahogy tp-t se nagyon szoktam betenni. Viszont minden pozit figyelemmel kiserek, tehat le nem veszem a szemem az armozgasrol, ha poziban vagyok. Ami meg kulonbseg, hogy en nem azt nezem, hogy valamilyen arszintet elerunk-e, hanem hogy hogyan erjuk el. Ezert nincsenek trendvonalaim, szintjelzoim, fiboim, stb., csak egy session hatarolo. Ha egy indikatort lehetne csak a chartra tenni, akkor az az ejfeli session hatarolo lenne. Ennyi kell csak. Dehat nem vagyunk egyformak, es vegul is tenyleg az ut a lenyeg, a penz meg hogy kinek van igaza nem lenyeges.

Hozzászólás

Csak hogy tisztazzuk a tudom, hogy merre megy az ar dolgot
                        Nem gurus ez, tisztan technikai es vizualis a dolog, minden rajta van a charton. Tudom bizonyos esetekben, a tobbiben meg tudom, hogy nem tudom. Olyankor altalaban mas se tudja. Ennyi, amikor tudom utom, amikor nem, akkor nem. Es vannak rossz trade-jeim is, amikor figyelmen kivul hagyom azt, amit tudnom kellene, ha mar ezt nem csinalom, akkor leszek guru. De akkor se leszek, mert se idom, se kedvem nincs tanitani. Az biztos, hogy en nem szamolok valoszinuseget, rr-t, nem szoktam be-be rakni a pozikat, es nincsenek alternativ scripjeim se, ahogy tp-t se nagyon szoktam betenni. Viszont minden pozit figyelemmel kiserek, tehat le nem veszem a szemem az armozgasrol, ha poziban vagyok. Ami meg kulonbseg, hogy en nem azt nezem, hogy valamilyen arszintet elerunk-e, hanem hogy hogyan erjuk el. Ezert nincsenek trendvonalaim, szintjelzoim, fiboim, stb., csak egy session hatarolo. Ha egy indikatort lehetne csak a chartra tenni, akkor az az ejfeli session hatarolo lenne. Ennyi kell csak. Dehat nem vagyunk egyformak, es vegul is tenyleg az ut a lenyeg, a penz meg hogy kinek van igaza nem lenyeges.
                        Megint felreertesz... magamrol beszeltem... en vagyok az aki tudom magamrol, hogy 80%-aban az eseteknek tudom, hogy merre es meddig fog menni az ar... de latom te is magadra vetted, ugyhogy neked sincs baj az egeszseges magabiztossaggal...

Viccet felreteve, abban igazad van, hogy a helyes tehnikai elemzes mellett nagy valoszinuseggel meg lehet josolni az arfolyam iranyat es meg ennel is sokkal tobb mindent, ott van minden a charton... a multbol kovetkeztetsz a jovore es itt, de mas teren is az eletnek, ez kivaloan mukodik.

Tudom bizonyos esetekben, a tobbiben meg tudom, hogy nem tudom. Olyankor altalaban mas se tudja. - ebben azert ne legyel annyira biztos... ott van a tegnap esti beszelgetesunk az USDCHF long setup-rol amit tettem es az elso reakciod ra...

Az ok-okozati viszonyt pedig a legjobban szemleleti a kovetkezo kijelenteseid: Az biztos, hogy en nem szamolok valoszinuseget, rr-t, nem szoktam be-be rakni a pozikat, es nincsenek alternativ scripjeim se, ahogy tp-t se nagyon szoktam betenni. ==> (ebbol kovetkezik, hogy...) le nem veszem a szemem az armozgasrol, ha poziban vagyok ; felteszem a kerdest, hogy akkor milyen meggyozodes alapjan mesz az arfolyammal? mivel az volatilis, barmikor adhat ijeszto jelet neked amikot befosol es kiszallsz egy mozgas egyhuszadanal amit pedig a strukturakat ismerve nem tennel...

Ezert nincsenek trendvonalaim, szintjelzoim, fiboim, stb., csak egy session hatarolo. Ha egy indikatort lehetne csak a chartra tenni, akkor az az ejfeli session hatarolo lenne. Ennyi kell csak. - ha neked ez mukodik es profitot termelsz akkor jo, nekem ez nem menne... mert a fent emlitett par eszkoz nelkul nincs ahogy strukturakat felismerj... kiveve egy adott TF-en a "gumokat", de az vajmi keves es nagy tevedesekre ad lehetoseget illetve nem hasznalod ki egy mozgasnak a teljes hosszat, nincs ahogy... neked ezekszerint a max. elvart R/R egy treden 1:2-3 lehet

Hozzászólás

• A fenti eszmefuttatás kiváló iskolapéldája néhány igen fontos dolognak, érzésnek, trade végeredménynek. stb...

Azon túl hogy kinek lesz igaza, avagy ki tudja/nem tudja jobban a jövőt, a lényegi különbség abban van, hogy azokban az esetekben (legyen ez 80%, vagy 60% vagy akármennyi) amikor az árfolyam a várt irányba megy, mit csinál a trader.

Az a tapasztalatom hogy a "nagy kép" tehát hosszabb idősíkok láttán sok esetben eltalálható, megjósolható, kielemezhető, vagy nevezhetjük bárhogyan a következő mozgási szakasz iránya.
                          Az a kérdéskör, hogy ezt ki, mikor, milyen eszközzel éri el, az teljesen lényegtelen.
                          Mindenki abban hisz e tekintetben, amiben akar.

A nagy dolog az ott kezdődik, amikor az történik amire a trader számított és most hogy megtörtént, a fene nagy egó és a heggyé nőtt önbizalommal a vállán végig is kellene tradelnie az adott szakaszt.
                          Na ez az ami már marha nehezen szokott menni.

Mert ugye az egy dolog hogy pl. usdchf meddig megy fel, mikor megy ismét le és hogy 1:30-as RR-el, agyonszűkített stoppal kellene követni azt amikor zuhanásba kezd...de ettől fontosabb az hogy mik az esélyeink az adott mozgásban a leginkább megfelelő managelésre.
                          Az a véleményem hogy annak előre megjósolása, hogy az adott árfolyam milyen módon fog menni az általunk esetlegesen eltalált irányba, egyenlő a lehetetlennel.
                          Persze vannak mozgás struktúrák, stb, de valljuk be, hogy még a következő gyertya színét sem tudjuk, nemhogy azt hogy hogyan fog valami pontosan lezajlani...

Akinek már nagyon megy a "lássuk előre a jövőt", azoknak jó feladat lehet a mozgások nyugodt lekövetésének feladatköre.
                          Valljuk be, az mt4 trailing stopon kívül léteznek kifinomultabb pozíció managelési lehetőségek is.

Erről érdemes lenne néha több szót ejteni, mint arról hogy kinek, hány %-osan lesz igaza a közeli/távoli jövőben.

Hozzászólás

• A meggyozodesemet korabban kifejtettem, nem reszleteznem megint, legalabbis nem teljes reszletesseggel
                            Nem tudom, hogy mi az rr-em, mert nem szamolom ki. Ha az rr-ed 1:1, de 10-bol 9-szer igazad van, akkor az rr-ed eleg jo lesz.
                            UC-n longban voltam, de volt egy short alternativa is, amit csak akkor lehet komolyan venni, ha a pa azt tamogatja. A terkepek adig jok, amig meg nem dolnek, addig viszont nagyon jok. A gumok szintek. A szintek strukturaja majdnem mindig hasonlo, ezert is lehet tudni, hogy merre megy az ar, ezen tul az az azsiai session es az utana valo pa elarulja, hogy merre van az arra. A szintek raadasul naaponta epulnek, ami segit abban, hogy hol kezdodik es hol vegzodnek a strukturak elemei. A szintek es a stopvadaszati strukturak (nem kell hinni bennuk, de a minta akkor is ott van a charton) egyuttesen alkotjak az arstrukturakat, amik elaruljak, hogy mirol szol az armozgas, mi az irany. Erre jon a session-ok szerepe es a belepesi jelek, errol is irtam korabban. Szoval eleg nehez tevedni, tobbszoros konfirmacio van, raadasul az arciklusok tobb tf-en mukodnek hasonloan, tehat tobbszoros megerosites mellett szinte nem lehet tevedni vagy olyan rr-ek vannak, amik mellett nyugodtan lehet.

Hozzászólás

• USDCHF kapcsán én sem látok annál többet mint bárki az előttem szólók közül.
                              Talán annyi a különbség, hogy én nem akarom feltétlenül " szíven lőni az elejtendő vadat", egyszóval nem keresem azt a hajszálpontosan megjósolható pontot ahol az árfolyam fordulni fog.
                              Elég ha a környékét megfogom és kicsit lazább követéssel, de inkább sokáig benne tudok lenni egy olyan tradeben, amit pl. D1-en játszunk le.
                              Kétségtelen hogy benne van egy esetlegesen kialakuló eső sávozásban akár 3000 pont is nyereségként.
                              Ha lehet, fogjunk meg ebből minél többet.

Addig is viszont ezerrel longolom ezt a párt!

Name:	usdchf daily.jpg
Size:	195,2 KB
ID:	158290

Hozzászólás

A meggyozodesemet korabban kifejtettem, nem reszleteznem megint, legalabbis nem teljes reszletesseggel
                                Nem tudom, hogy mi az rr-em, mert nem szamolom ki. Ha az rr-ed 1:1, de 10-bol 9-szer igazad van, akkor az rr-ed eleg jo lesz.
                                UC-n longban voltam, de volt egy short alternativa is, amit csak akkor lehet komolyan venni, ha a pa azt tamogatja. A terkepek adig jok, amig meg nem dolnek, addig viszont nagyon jok. A gumok szintek. A szintek strukturaja majdnem mindig hasonlo, ezert is lehet tudni, hogy merre megy az ar, ezen tul az az azsiai session es az utana valo pa elarulja, hogy merre van az arra. A szintek raadasul naaponta epulnek, ami segit abban, hogy hol kezdodik es hol vegzodnek a strukturak elemei. A szintek es a stopvadaszati strukturak (nem kell hinni bennuk, de a minta akkor is ott van a charton) egyuttesen alkotjak az arstrukturakat, amik elaruljak, hogy mirol szol az armozgas, mi az irany. Erre jon a session-ok szerepe es a belepesi jelek, errol is irtam korabban. Szoval eleg nehez tevedni, tobbszoros konfirmacio van, raadasul az arciklusok tobb tf-en mukodnek hasonloan, tehat tobbszoros megerosites mellett szinte nem lehet tevedni vagy olyan rr-ek vannak, amik mellett nyugodtan lehet.
                                Én tökre örülök hogy ilyen lelkes vagy és hogy ilyen összeszedetten látod azt amit le is akarsz kereskedni.
                                A magam részéről ugyanígy gondolkodom, csak kicsit más logikában.
                                A végeredmény a lényeg, hogy mennyi esik le az asztalra.

Hozzászólás

Working...
                                X