Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a gyönyörűséget nézte, kötötte valaki?
    Eurjpy

[ATTACH]11414[/ATTACH]
    Igen, en kotottem... shortba tenyleg gyonyoru sell setup volt, barmikor bekotnem, ha ilyet latnek... de gondolom te longra gondoltal...

Hozzászólás

• EURJPY-rol ez volt a velemenyem meg joval a tortentek elott

Click image for larger version

Name:	EURJPY sell setup.png
Views:	1
Size:	191,6 KB
ID:	158499

a 61.8%-nal be is shortoltam meg akkor is, ha meg latok lehetoseget benne, hogy meg egy csucsot usson... de ez sosem garancia, viszont a lefele impulzus es a tokeletes 3 hullamu flat korrekcio minden standardom szerint sell setup volt amit nem lehetett kihagyni... ha most csinal egy bullish flag-et, kiveszem a poziciom 1/2-et es a masik felet hagyom, hogy esetleg usse ki a BE-t... ezt csakis azert, mert az is lehet, hogy egyszeruen beszakad mint allat es akkor legalabb egy fel pozival legyek benne... de ha meg egy csucsot ut, akkor mar legalabb egy fel pozinyi profitot szedjek ki belole...

Mindenkeppen en ezen a paroson csak shortra kereskednek, annak van igazi potencialja. De ha szep bullish flag szuletik, meggondolok egy rovidtavu longot is az elozo csucsot veve targetnek es mielobb BE-be kerulni.

Hozzászólás

• Ez egy masik trade amit jo elore jeleztem mar itt... hanyan vagytok benne? ... En mindenesetre benne vagyok es joleso erzes szamolni a pippeket...

Name:	EURAUD sell pozi.jpg
Size:	203,7 KB
ID:	158500

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen, en kotottem... shortba tenyleg gyonyoru sell setup volt, barmikor bekotnem, ha ilyet latnek... de gondolom te longra gondoltal...
          A múlt heti shortok az már a múlté.
          Csütörtökön, pénteken ez nálam is shortra volt kötve, egészen tegnapig (hiszen lefelé ment...), a 131.800-as szintig, itt volt a tp.

A jövőt ugyanúgy nem jósolnám mint eddig, csupán egy jól látható szinten vagyunk, ami lényeges lehet, hogy folytatódik a közép/rövid távú esés, vagy inkább a D1-es trend megy tovább felfelé..

Egyébként a Te fotódon a szaggatott fehér vonal azt hivatott jelezni hogy az árfolyamnak merre "kellene" mennie?

Hozzászólás

Egy szakmai kerdes mindenki reszere (Alpin, toled egy ramki-s valaszt szeretnek kapni... ):

Szerintetek miert jo/rossz/nem annyira jo/nem annyira rossz ez a sell setup?

[ATTACH]11419[/ATTACH]
            Szerintem nem lehet tudni még, hogy mi lesz, legalábbis én nem látom. Technikailag lefelé kellene menni, de ez az a pont, ahol ugorhatunk egyet felfelé is a pain and suffering for a long time után. Figyelni kell, hogy mit csinál az európai session, utána el lehet szerintem dönteni a mai napon. Most még korainak tartom a belépőt.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ez egy masik trade amit jo elore jeleztem mar itt... hanyan vagytok benne? ... En mindenesetre benne vagyok es joleso erzes szamolni a pippeket...

[ATTACH]11421[/ATTACH]
              Szerintem mindenki benne volt!
              Nézd meg hogy zuhant, szerintem csak shortok voltak rajta.

Természetesen megvolt, hiszen az aug 29.-i előző csúcsot kevesen vannak a világon akik nem vették volna észre.
              Mivel nem tudott tartósan fölötte maradni, így előbb, utóbb a shortnak volt meg a helye, ez nem is kérdéses.

Én tegnap zártam a shortot ebben, bekönyvelve a pippeket.

Name:	euraudh1.jpg
Size:	220,4 KB
ID:	158502

Hozzászólás

A múlt heti shortok az már a múlté.
                Csütörtökön, pénteken ez nálam is shortra volt kötve, egészen tegnapig (hiszen lefelé ment...), a 131.800-as szintig, itt volt a tp.

A jövőt ugyanúgy nem jósolnám mint eddig, csupán egy jól látható szinten vagyunk, ami lényeges lehet, hogy folytatódik a közép/rövid távú esés, vagy inkább a D1-es trend megy tovább felfelé..

Egyébként a Te fotódon a szaggatott fehér vonal azt hivatott jelezni hogy az árfolyamnak merre "kellene" mennie?
                A múlt heti shortok az már a múlté. - Nekem, ha minden jol megy, ez meg jocskan a jelen+jovo...

A jövőt ugyanúgy nem jósolnám mint eddig, csupán egy jól látható szinten vagyunk, ami lényeges lehet, hogy folytatódik a közép/rövid távú esés, vagy inkább a D1-es trend megy tovább felfelé.. - ez egy igazan komoly kulonbseg a piachoz valo hozzaallasaink kozott, espedig az, hogy ha nem is most, de a kovetkezo csucs utani esesben en 5-6 honapot fogok benne ulni kiveve 2700 pippet (legalabbis a terv szerint). De ha esni fog mar most, akkor is mar benne vagyok... es nem erdekelnek azokutan azok a napos visszatesztek ami altalaban a daytrader-t megijeszti es kiszall, mert "hiszen aznap felfele ment a piac".

Egyébként a Te fotódon a szaggatott fehér vonal azt hivatott jelezni hogy az árfolyamnak merre "kellene" mennie? - igen, a szaggatott feher nyil a vart iranyt mutatja, tobb lepesben, a strukturak elore vart kibontakozasa alapjan

Hozzászólás

• Na, akkor valaki kommentelje meg ezt is pls. Nem fér a fejembe a short még mindig. Valószínűleg nem ez az a pont, ahol egyáltalán benne kellene lennem egy poziban is, de szerintem ez minden, de nem short. De lehet, hogy csak hozzánőttem. De ha nagyon átértelmezem a chartot, akkor még két nap shortot is látni vélek. Szóval most nem értem, hogy mi van. Vélemény?
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

Természetesen megvolt, hiszen az aug 29.-i előző csúcsot kevesen vannak a világon akik nem vették volna észre.
                    Mivel nem tudott tartósan fölötte maradni, így előbb, utóbb a shortnak volt meg a helye, ez nem is kérdéses.

[ATTACH]11423[/ATTACH]
                    Szerintem meg ***** kevesen voltak benne, gratula Neked, ha ezt elkaptad...

Zuhant, az biztos, de szerintem nem csak shortok voltak rajta... volt jo par long is aki most a fogat szijjjjja...

Es mi van a tobbi szignifikansabb csuccsal? Azokat szerinted kihagyta az aki erre a mostani csucsra gyurt ra S/R szempontbol? Mert ha azokat nem hagyta ki, es miert hagyta volna, hiszen S/R szintek voltak azok is, akkor ez a mostani fogas csak arra jo, hogy a felgyult veszteseget most minimalizalja...

Name:	Screen Shot 10-17-2017 at 9.24 AM.jpg
Size:	205,3 KB
ID:	158504

Én tegnap zártam a shortot ebben, bekönyvelve a pippeket. - en nem zartam a pozit, es meg jo sokaig nem is fogom zarni... majd akkor gondolkodom benne amikor az A hullam alja korul fogunk egereszni, akkor megnezem majd, hogy mit lehet kezdeni es keszulok majd a zarasra es a nagyobb longra

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Na, akkor valaki kommentelje meg ezt is pls. Nem fér a fejembe a short még mindig. Valószínűleg nem ez az a pont, ahol egyáltalán benne kellene lennem egy poziban is, de szerintem ez minden, de nem short. De lehet, hogy csak hozzánőttem. Vélemény?

Name:	Screen Shot 10-17-2017 at 9.33 AM - 2.jpg
Size:	198,3 KB
ID:	158505

Nekem ez inkabb sell setup kinezetu mint buy... de ez annyira rovidtavu, hogy mire felismered el is ment elotted, kifutja magat es megofordul

Hozzászólás

[ATTACH]11426[/ATTACH]

Nekem ez inkabb sell setup kinezetu mint buy... de ez annyira rovidtavu, hogy mire felismered el is ment elotted, kifutja magat es megofordul
                        Tehát a hétre long, ha jól értem..

Hozzászólás

[ATTACH]11423[/ATTACH]
                          Amugy erdekes dolgot vetettel fel. Szerinted miert volt az aug. 29.-ei csucs szignifikansabb? Mert azt jo 60 pippel attorte az arfolyam... miert nem akkor mar a 2016-os juniusi csucs volt a norma? Nekem peldaul annak az attorese jelentette azt, a struktura milyensegevel szorosan egybevetve, hogy egy impulzusnyit lefele fogunk innen menni...

Name:	EURAUD SR.png
Size:	152,2 KB
ID:	158506

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tehát a hétre long, ha jól értem..
                            Valami ilyesmit latok most pillanatnyilag bele:

Name:	GU.png
Views:	2
Size:	163,9 KB
ID:	158507

Hozzászólás

Valami ilyesmit latok most pillanatnyilag bele:

[ATTACH]11428[/ATTACH]
                              Ok, köszi, nem áll távol attól, amit várok. Makacs vagyok, benne maradok.

Hozzászólás

• Bemutatom egyik opcios szopasomat... az USDMXN-en.

Par honappal ezelott csinaltam egy analizist es az elvaras az volt, hogy mivel a lefele struktura befejezodott, az akkori analizisem alapjan, onnan csak felfele van mar, be is rajzoltam az utat (a feher nyilak) amely szerint az arfolyam kellett volna menjen:

Name:	USDMXN.png
Size:	189,9 KB
ID:	158508

Vettem is ra egy bazi nagy opciot, relativ olcson, 18.8-as SP-vel, szeptember 27.-i lejarattal...

Mint utolag latjuk, az arfolyam tokeletesen azt csinalta amit elore megjosoltam, strukturalis szinten... csak az ido faktorral volt a baj, hogy azt nem 2-3 het alatt hozta ossze, hanem 3 honap alatt... igy az opciom, annak ellenere, hogy tokeletes volt az elorejelzes, vesztesegkent zarult a time decay miatt... ilyenkor jobb az, hogy spot-on allsz be es hagyod menni

Hozzászólás

Working...
                                X