Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

GBPUSD-vel kapcsolatban, ha longra jatszasz, es a tegnap ezt jelentetted ki, hogy habar a kisebb (15m, 1h) TF-ek shortra mutattak, azert a nagyobbal (4h, 1d) meg mindig felfele... El kell szomoritsalak, nekem a nagyobb TF-ek mutatnak lefele... ime, igy:

[ATTACH]11477[/ATTACH]

nekem a feher alternativa a favoritom most, statisztikailag nagyobb valoszinuseget latok benne a time factor miatt (az eddigi korrekcio tul kicsi meg idoben). De barmelyiket is nezem, innen vagy teljesen lefele megyunk, vagy meg kicsit lefele aztan fel es utana a nagyobb zuhanas. Az is lehet, hogy megnezem hogyan alakul ez a mostani kisebb TF-es korrektiv flag es shortba allok meg kb. 100-120 pipnyit, tetszik ez a flag, ami 15 percesen egy komplex WXY korrekcio...

Sok sikert!
    Most megnyugtattál a fehérrel, szerintem is a főút balsávjában fordulunk.
    ... a kép, lehet számotokra maszatolás, nálam viszont mérvadó
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Meglatjuk uc-t, egyebkent ott en is longot latok, ezt korabban is mondtam, mert szerintem a d1 utolso szint felfele meg hianyzik. Itt tehat valoszinu, hogy egyutt megyek majd Tback-kel, felfele. Ezt be-re huztam, nem hagynam ott semmikeppen.ps ki is vagott.
      A gu-n nalam struktura azonossag van, be is kereteztem, ahhoz, hogy ebbol kiforduljunk, ma kellene egy short nap, es a heten se szabadna alaesnunk a tegnapi melypontnak.A vonalad szamomra is lehetseges ezzel egyutt, csak meg nem latom megvalosulni. Annyira sok pozim nincs mar rajta, letepeztem amit tegnap nyitottam. Ha lemegyunk es a pa tamogatja, nap vegen nyitok ujakat. Ma egyebkent se tudok tredelni.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• EURAUD-t figyelem shortra. Mar van rajta pozim fentrol, de most, ha ez a struktura kijatszodja magat, meg egy pozit teszek ra es lennebb hozom a felso pozim SL-at, igy mar dupla pozival zuhanok ugy, hogy a profit mar garantalt.

Click image for larger version

Name:	EURAUD sell pozi 2.png
Views:	1
Size:	156,1 KB
ID:	158556

a kisebb A hullam 127%-a egybeesik az egesz korrekcio 38.2% szintjevel, es nem, ezek a FIB szintek, de meg a ketto egybeesese sem S/R szintek...

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Most megnyugtattál a fehérrel, szerintem is a főút balsávjában fordulunk.
          ... a kép, lehet számotokra maszatolás, nálam viszont mérvadó
          Magyarazd kicsit, hogy Te ebben a krix-krax-ban mit is latsz pontosabban? Mi szerint dontod el, hogy felfele vagy lefele fog menni?

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Meglatjuk uc-t, egyebkent ott en is longot latok, ezt korabban is mondtam, mert szerintem a d1 utolso szint felfele meg hianyzik. Itt tehat valoszinu, hogy egyutt megyek majd Tback-kel, felfele. Ezt be-re huztam, nem hagynam ott semmikeppen.ps ki is vagott.
            A gu-n nalam struktura azonossag van, be is kereteztem, ahhoz, hogy ebbol kiforduljunk, ma kellene egy short nap, es a heten se szabadna alaesnunk a tegnapi melypontnak.A vonalad szamomra is lehetseges ezzel egyutt, csak meg nem latom megvalosulni. Annyira sok pozim nincs mar rajta, letepeztem amit tegnap nyitottam. Ha lemegyunk es a pa tamogatja, nap vegen nyitok ujakat. Ma egyebkent se tudok tredelni.
            Erdekes, hogy mit latsz benne, nekem a hasonlosag csak formailag tunik fel, strukturailag teljesen mas adottsagokkal kellene felszerelkezve legyenek, ettol fuggetlenul a kimenetel hasonlo is lehet, de sokkal kisebb valoszinuseggel. Es a kereskedest, legalabbis en, a valoszinusegekre epitem, nem pedig a kinezetelre.

Vigyazz a GBPUSD-vel, 1 ora mulva fontos hirek vannak es ezt az alkalmat kihasznalhatjak, hogy ejtsek az arfolyamot, de kemenyen... mert a struktura ezt megengedi, a rozsaszin alternativa alapjan. En shortban vagyok, mint ahogy mondtam az elobb.

Hozzászólás

• Formailag es strukturalisan is ugyanannak latom, ha mo-on leszek mt4-esitem es posztolom, hogy mit latok. A hir miatt lejohetunk 55 kornyekere. Pontosabban nem a hir miatt, hanem azert, amire a hirt hasznaljak, szerintem. Meglatjuk ezt is meg ma.

Hozzászólás

• Apropo alternativak, ime itt van egy az EURAUD-re, ez egy nagy valoszinusegu setup, mikor mar mindenki azt hiszi, hogy lefele az ut, az alj elott megall a C hullam es a nagyobb C hullamra felfele megy, majd amikor mindenki meg van gyozodve, hogy felfele megyunk, akkor a nagyobb C hullam befejezodik es megkezdodik az eses... es tokeletes flat a flatben a flatben struktura, nagyon szep...

Name:	EURAUD sell pozi 3.png
Size:	191,4 KB
ID:	158557

Alpin: rozsaszinnel jelolve a brutalis V fordulok amikrol a minap beszelgettunk... ezeket lehet opcioval elore megtradelni. De spoton is ezek hozzak a legtobb lovet (vagy viszik a legtobbet, ha PA kereskedo vagy es benezed a bazi mozgasnak kinezo, de hamar es brutalisan fordulo C hullamokat)

Hozzászólás

• DAX sell setup

Meg egyszer felhivom a figyelmet a DAX setup-okra. (Nem kell figyelembe venni azt amit mondok es azt sem ahogy analizalok, de azert, ha jo trade-et akarsz, csak vess egy sanda pillantast olykor a DAX-ra).

1. Egy kis emlekezteto, hogy mit varunk el a hetes charton:

Name:	DAX weekly Y.jpg
Size:	201,0 KB
ID:	158558

A honapos Y hullam, hetes Z hullamjanak a napos Y hullamjanak a vegen vagyunk, szerintem, innen egy napos X hullam utan jon az utolso napos Z ami befejezi a hetes Z-t ami befejezi a honapos Y-t es utana egy nagy zuhej lesz, olyan 2008 tipusu.

2. A napos charton eszreveheto, hogy a napos Y hullam veget jarjuk, szerintem be is fejezodott, mivel a 4 oras Z hullamban megvolt az 5 hullam es belso divergenciaval parosult trendvonaltores tortent ma, impulziv modon.

Name:	DAX daily setup Z.png
Size:	181,5 KB
ID:	158559

3. Vegul a 4 orason keressunk mar egy jo short beallot, ime:

Name:	DAX 4h setup.png
Size:	149,3 KB
ID:	158560

Az en olvasatomban, ha tokre biztosra akarsz menni, akkor megvarsz a trendtores utan egy flag-et es annak a kitoresenel shortba allsz, SL vagy a flag folott, vagy pedig az egesz struktura folott (ez utobbi biztonsagosabb).

Viszont az en beallom kicsit agresszivebb lesz (mivel az elkepzelesem szerint ez a struktura akar nagy valoszinuseggel kesz is van a lefele menetre):

Name:	DAX sell setup.png
Size:	158,2 KB
ID:	158561

En megkockaztatom, hogy beallok a 61.8%-nal, a stoppom a struktura (csucs) folott es hejho Silver... a feher trendvonal cseppet elcsuszott, de sebaj, azt mar attortuk, azt tudjuk.

PS: meg jobban orvendenek, ha ugy kerulnek be pozicioba, hogy az ar felgappel holnap reggel vagy hetfo reggel, de nem uti at a csucsot... mert az entry orderem oda lesz keszitve 61.8%-hoz, a gap pedig jobb poziba juttat majd... ha igy lesz, akkor korrigalom majd, gap eseten, a pozim nagysagat attol fuggoen, hogy hol indul az arfolyam (tehat rakok meg ra rendesen, hogy az eredeti rizikom legyen lefedve).

Hozzászólás

• Accumulation, extention, 3 push down, true (intraday) trend. Business as usual.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Accumulation, extention, 3 push down, true (intraday) trend. Business as usual.
                      Ebbe azert ne nagyon eld bele magad... ennek meg van lefele. De ha birod marginnal, meguszhatod a mattot, mert meg par 10 pip utan utunk majd egy uj csucsot szerintem.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ebbe azert ne nagyon eld bele magad... ennek meg van lefele. De ha birod marginnal, meguszhatod a mattot, mert meg par 10 pip utan utunk majd egy uj csucsot szerintem.
                        Ezt jol lattad! Ki kellett lepnem belole, mert ellenem fordult. Alakul a long, igy allok vele, de ez nyilvan vicc, mert akkor is egy elcseszett trade, ha nyereseges lesz a vegere. Heti ciklusban sem hibazhatok, ezt kielemzem a hetvegen. Marginban meg meglepoen sokaig birnam, de ez nem margin kerdes, hanem nem lett volna szabad hibazni.
                        UC-ben mas is benne van? En belongoltam es tartom meg, hatha megugrik meg kerekre estig, egy pozit zartam csak.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ezt jol lattad! Ki kellett lepnem belole, mert ellenem fordult. Alakul a long, igy allok vele, de ez nyilvan vicc, mert akkor is egy elcseszett trade, ha nyereseges lesz a vegere. Heti ciklusban sem hibazhatok, ezt kielemzem a hetvegen. Marginban meg meglepoen sokaig birnam, de ez nem margin kerdes, hanem nem lett volna szabad hibazni.
                          UC-ben mas is benne van? En belongoltam es tartom meg, hatha megugrik meg kerekre estig, egy pozit zartam csak.
                          Nem tudom minek bohóckodsz így, de azt tudnod kell, hogy
                          ezzel az egyszerre Dollár le, Dollár fel dologgal egy minorosan majdnem egzotikum vagy
                          Lehet így legózni, de csak akkor éri meg, ha jobban jön ki a spread.
                          Mivel nálad ez nem játszik, ezért lehet egyszerűbb lenne nyomni egy GéBéPéCéHáeFet ...
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem tudom minek bohóckodsz így, de azt tudnod kell, hogy
                            ezzel az egyszerre Dollár le, Dollár fel dologgal egy egzotikum vagy
                            Lehet így legózni, de csak akkor éri meg, ha jobban jön ki a spread.
                            Mivel nálad ez nem játszik, ezért lehet egyszerűbb lenne nyomni egy GéBéPéCéHáeFet ...
                            Lehet, de nem nezem, alig van par, amit nezek. Azt tredelem, ami elottem van es azokon minden nap van valami, nem jutok el a gc-hez igy soha... nem nezem azt sem, hogy merre kellene mennie az usd-nek, csak hogy a parnak merre kell mennie. Mindegyik koveti a sajat ciklusat, neha egyutt, neha kulon mozognak. Es neha egyik vezeti a masikat, igy az egyiken elobb tortenik meg az, ami a masikon kesobb.
                            Egyebkent tok igazad van, megneztem a gc-t, es milyen szep, nem koszoltak el a tolvajok a mintat ugy, mint a gu-n. A gbp tehat long es az is marad meg egy ideig. Nalam. De en hivatalosan csak 50 pipet akarok, szoval van egy csomo nem hivatalos posztolt tredem is.

Hozzászólás

• Ebbol meg itt lezarok megegy pozit. A tobbi marad hetvegere.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ez egy jó trade volt addig, amíg el nem szúrtam azzal, hogy később betettem BE-be, 71-hez. Ki is vágott. Bekötöttem utána néhány 5 mikrost, de közel sem jártam olyan jól velük, mint ahogyan ezzel jártam volna, még ha pluszban is vannak. ***** SL-ek, ezért nem szoktam betenni őket, inkább kikattintom a pozikat ha nem az van, amit akarok. Gondolkodtam azon is, hogy zárom a felső 1-2 pozit, hogy lejjebb mehessen a BE, de így utólag könnyű okosnak lenni.
                                A 4 5 mikrosomból kettőt már zártam. Itt most zárom a többit, van még pozim múltkorról 0.25-nyi.
                                Ha hagytam volna az eredeti tervet és nem szórakozok az SL-lel, lassan már teljesen BE-ben lennék a GU-n.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X