Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tomy lehet ezt még fokozni is... cél észak
    Mehet az még fentebb is!
    A Te piros karikád nem fogja megállítani.
    Azon a szinten fogok olyan mennyiségű long ordert belevágni a markethdepht aktuális sorába, hogy kilövi magát egészen 1,36000-ig!

Bár ismerve magamat a GBP emelkedést pont nem biztos hogy ezzel a párral fogom végigkísérni. Van GU longom, de van ami Nekem ettől többet hoz a GBP emelkedésen.

Sok sikert minden GU lovagnak, remélem kaszáltok vele.

Hozzászólás

• Gbpcad

És hogy érthető legyen hogy mit kötök GBP long spekire, akkor itt van az élő példa.
      GBPCAD long.

Nekem ez a megszokott szinten belépő volt már hétfőn is.
      Az kivett nullában.
      Tegnap újra kötve lett, ugyanazon a szokásos (heti nyitó felett) szinten.
      Ez ment eddig kb 3000pontot longra.
      Ment még valamelyik GBP pár ennyit? Nem is tudom.... (ja, igen, a GBPAUD, amit persze ugyanígy, heti nyitón vettem meg...az ma 3500-at ment. )

Szóval nálam GU-ban ezért nincs túl nagy pozi méret, mert usd nekem nem elég "gyenge" pár a gbp mellé.
      Gu ma ment max fele annyit mint gbp cad.
      Ha már egyszer kifizetem azt a nyamvadt spreadet a brókernek, akkor keressek én is rendesen. Ez amolyan életfilozófia.

Ja, és ami a lényeg, még úgy kb 3 x ennyit várok tőle (gbpcad).
      Szóval vannak lehetőségek rendesen.

Click image for larger version

Name:	GBPCADlong.JPG
Views:	1
Size:	144,7 KB
ID:	158600

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        És hogy érthető legyen hogy mit kötök GBP long spekire, akkor itt van az élő példa.
        GBPCAD long.

Az kivett nullában.
        Ment még valamelyik GBP pár ennyit? Nem is tudom.... (ja, igen, a GBPAUD, amit persze ugyanígy, heti nyitón vettem meg...az ma 3500-at ment. )

Szóval nálam GU-ban ezért nincs túl nagy pozi méret, mert usd nekem nem elég "gyenge" pár a gbp mellé.
        Ha már egyszer kifizetem azt a nyamvadt spreadet a brókernek, akkor keressek én is rendesen. Ez amolyan életfilozófia.

[ATTACH]11526[/ATTACH]
        Mert a ciklus más-más pontján vannak. Mindegy a pár, hiszen ha kevesebb mozgást vár tőle az ember, akkor nagyobb lotmérettel lehet ütni. Menni fog a GU is hamarosan.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

GBPCAD long.

Az kivett nullában.

[ATTACH]11526[/ATTACH]
          (: eruvajednattakebgímatoxirtáMamejreketazssivygoh ,ejedizattirámtsommezsihtzA
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

GBPCAD long.

Az kivett nullában.

[ATTACH]11526[/ATTACH]
            Én is néztem ezt a gbpcad lehetőséget, de nem találtam hozzá megfelelő stop helyszínt, az első heti nyitó ár visszateszt völgye alá tettem, de kevés volt. Te hogy jártál el?

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én is néztem ezt a gbpcad lehetőséget, de nem találtam hozzá megfelelő stop helyszínt, az első heti nyitó ár visszateszt völgye alá tettem, de kevés volt. Te hogy jártál el?
              Nekem kb 140 pipre van egy szint, az amolyan célár kinézetű.
              Ehhez tettem egy 70 pipes stopot és így indítottam.

Mivel tegnap a GBP íránya merőben megváltozott és ez szinte minden gbp párnál elég szembe tűnő volt, így 1.69200-nál zártam a tradet.
              Ez majdnem +4R lett.
              Majd ha ismét magához tér GBP, akkor folytatom a longot, újranyitva egy megfelelő szinten.

Hozzászólás

Nekem kb 140 pipre van egy szint, az amolyan célár kinézetű.
                Ehhez tettem egy 70 pipes stopot és így indítottam.

Mivel tegnap a GBP íránya merőben megváltozott és ez szinte minden gbp párnál elég szembe tűnő volt, így 1.69200-nál zártam a tradet.
                Ez majdnem +4R lett.
                Majd ha ismét magához tér GBP, akkor folytatom a longot, újranyitva egy megfelelő szinten.
                Az a szint több mint 3 hete alakult ki, olyan messzi szinteket is figyelsz? Nem tudom, h jól emlékszem e, de mintha azt írtad volna, hogy csak egy hétre visszamenő szintek érdekelnek.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ez nagyon tetszik nekem:

[ATTACH]11520[/ATTACH]

Name:	EURAUD sell setup EQ.jpg
Views:	2
Size:	192,7 KB
ID:	158603

Te Eq, van ennek a három nappal ezelőtti eur/aud sell setupodnak valami "B" terv változata nálad?

Mert most ugye így néz ki a helyzet.
                  Nálam egy long kör megvolt a szokásos szinten, amiből tegnap szálltam ki, de most tanácstalan vagyok, hogyan tovább?

Name:	euraud h1.JPG
Views:	1
Size:	159,9 KB
ID:	158604

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az a szint több mint 3 hete alakult ki, olyan messzi szinteket is figyelsz? Nem tudom, h jól emlékszem e, de mintha azt írtad volna, hogy csak egy hétre visszamenő szintek érdekelnek.
                    Mivel az volt a legközelebbi szint, így nincs is mást nézni tp-re.
                    Ha 3 hete volt, hát 3 hete volt.
                    Én sem 1-2 napra terveztem a benn maradást a tradeben, de hát így jött ki.

Az "egy hétre figyelek" az mást takar.

Van egy folyamat. A cél a mielőbbi ésszerű kockázat csökkentés.
                    Utána kezdődik az igazi buli, ha összejön.

Hozzászólás

Mivel az volt a legközelebbi szint, így nincs is mást nézni tp-re.
                      Ha 3 hete volt, hát 3 hete volt.
                      Én sem 1-2 napra terveztem a benn maradást a tradeben, de hát így jött ki.

Az "egy hétre figyelek" az mást takar.

Van egy folyamat. A cél a mielőbbi ésszerű kockázat csökkentés.
                      Utána kezdődik az igazi buli, ha összejön.
                      Figyellek.
                      Tomy_one_week_look.ex4 is under constuction
                      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Valaki üldögél még rajtam kívül eur/try shortban? Elég jó swap-ot fizet úgy tűnik(2.9 usd/nap,0.1 lot)

Hozzászólás

• tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Valaki üldögél még rajtam kívül eur/try shortban? Elég jó swap-ot fizet úgy tűnik(2.9 usd/nap,0.1 lot)
                          Szia Tapci!

Azért vigyázz evvel, mert a líra carry trade a feketeövesek játszótere. Minden az időzítésen és a kulcsforduló helyes felismerésén múlik, mert egyébként a pár minden swing trade szempontból értelmezhető idősíkon (h1 és a felett) long trendben van, ráadásul a napos momentum is felfelé mutat. (igaz ez utóbbi talán-talán kifulladóban van) Ugyanakkor a napos ATR kb 40-szer nagyobb, mint a swap és bármikor beszúrhat egy egy 2000 pip feletti gyertya, mint legutóbb pár hete, ha egy hedge fund a City-ben úgy gondolja, a havi profitcél teljesítésülését egy kis stop takarítással biztosítja be.

Ettől függetlenül valóban lehet, hogy a mostani elbizonytalanodásból fordulat lesz, viszont szerintem ne kényelmes carry-ként menedzseld a pozit, hanem kő kemény contrarian trade-ként. Sok sikert.

Hozzászólás

• tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Valaki üldögél még rajtam kívül eur/try shortban? Elég jó swap-ot fizet úgy tűnik(2.9 usd/nap,0.1 lot)
                            Erdogan csinal meg egy puccsot, es lottek az egesznek, tapasztalatbol mondom, nagyon ovatosan azzal a szarral. Volt egy evem, amikor haromszoroztam a szamlam ezen, de aztan elhataroztam, hogy soha tobbe nem nyulok a try-hoz, mert iszonyatosakat tud mozogni. Alpinforex is right.

Hozzászólás

• Ha mar itt vagyok, GU, 3260 a cel, felmegyunk a teto fole, aztan jovunk le kicsit, majd fel kicsit, le kicsit, fel kicsit, majd big short.
                              Nem leszek most itt nagyon, forex tudasomat melyitem inkabb 1-2 hetig es a pozijaimra fokuszalok.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Köszönöm a tanácsokat (megfogadom),valami hasonlóra számítottam.

Hozzászólás

Working...
                                X