Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    GBPUSD
    technikailag:
    1M – short, csatorna tetejéről fordul, PT akár 0,95 környéke
    1W – még long minor trend, de ellenállásról visszafordult, bár még nem tört meg, vannak divergenciára utaló jelek
    1D – short minor trend, PT 1,298, PT2 1,265
    4H – emelkedő trendvonal megtört, visszatesztelte, egyelőre shortos várakozás

De a jövő héten rengeteg hír fogja megrángatni az árfolyamot.
    A várakozások a hét elején ez alapján szerintem is inkább a shortos forgatókönyvnek kedveznek. Aztán meglátjuk...
    Ugyancsak tehnikailag:

1M – short, csatorna tetejéről fordul, PT akár 0,95 környéke - az, hogy short, az evidens, de nincs ott semmilyen csatorna aminek a tetejerol fordulna... 0.95 pedig kicsit meresz elkepzeles, de sosem lehetetlen semmi, csak kicsi valoszinusegu

1W – még long minor trend, de ellenállásról visszafordult, bár még nem tört meg, vannak divergenciára utaló jelek - szo sincs long minorrol ezen a TF-en, ez egyertelmu downtrend amiben vagyunk, ennek keressuk az 5-ik lefele hullamat hamarosan - semmilyen divergenciara utalo jel nincs, sem kulso sem belso divergencia, legalabbis a MACD szerint...

1D – short minor trend, PT 1,298, PT2 1,265 - ez sem short trend, hanem ez long trend... ez az a long minor amirol az elobb beszeltel... itt annyi a helyzet, hogy szerintem egy TF-el el van csuszva az analizised... de annyit, hogy a short trendet itt nem tudom, hogy mibol vonod le, csak egyetlen impulzus van lefele es a tobbi korrekcio, tehat itt nincs mi a trendet neked megadja, hiszen egy trendhez legalabb 2 impulzus kell, definicio szerint

4H – emelkedő trendvonal megtört, visszatesztelte, egyelőre shortos várakozás - itt vesztenek a legtobben penzt, mert felreismerik, az esetek nagy tobbsegeben, a strukturak viselkedesmodjat... az a tores + visszateszt amirol te most beszelsz, az esetek mervadoan nagyobb szazalekaban nem short lesz, hanem long setup...

Ha ebbol nem tiszta, hogy mit akarok mondani, szoljatok, es teszek chartokat minden TF-re, a, SZERINTEM, helyes tehnikai analizissel...

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Furcsa, hogy miert mondod azt, hogy nem hinned, hogy atuti a D pontot, amikor elotted van egy tokeletes peldaja annak, hogy a regular flat eseteben a D pont ki kell utodjon... nezd meg pl. a DFGH strukturadat... struktura szempontjabol ugyanaz a regular flat mint az elvart ADHI struktura... vagy meg kisebben, az F es G kozotti struktura... erted?

Ha te I-nel shortolod, anelkul, hogy megvard, hogy atusse a D-t, azt nagy valoszinuseggel elveszted. A K-val pedig egyetertek, miutan az I megvolt es egy impulzus jon lefele, egy 3 hullamu korrekcional, ergo a K pont, mehet a short.
      Várjuk meg, hogy mi lesz. Nem az I pontnál shortolok, hanem az akkor lejátszódó PA szerinti belépési jelnél. Nem kereskedek árszintekre, irrelevánsnak tartom őket, csak arra, amit akkor látok majd, ha felértünk kb oda. 50 pip ide vagy oda nem számít, a minta a lényeg, az én ármintám szerint a D érintetlen kell maradjon.
      A szerencse az, hogy ezt szinte bárhonnal lehet majd shortolni, mert mindenképpen megy egy nagyot délnek.
      Meg van írva

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Várjuk meg, hogy mi lesz. Nem az I pontnál shortolok, hanem az akkor lejátszódó PA szerinti belépési jelnél. Nem kereskedek árszintekre, irrelevánsnak tartom őket, csak arra, amit akkor látok majd, ha felértünk kb oda. 50 pip ide vagy oda nem számít, a minta a lényeg, az én ármintám szerint a D érintetlen kell maradjon.
        A szerencse az, hogy ezt szinte bárhonnal lehet majd shortolni, mert mindenképpen megy egy nagyot délnek.
        Meg van írva
        Szerintem nagyon veszelyes az amit csinalsz... de Te tudod.

50 pip ide vagy oda nem számít - nem is tudom, hogy honnan kezdjem ezt... nekem 50 pip plusz vagy minusz sok ezer dollar plusz vagy minuszt jelent, igy nem tudom megerteni, hogy miert nem szamit. Es it nem a lot size a lenyeg, mert 0.05 lottal is ugyanaz a helyzet aranyos kisebb abszolut ertekek mellett a tokere vetitve... ugyhogy ezt vagy gondold jobban meg, vagy magyarazd meg, hogy miert nem szamit

az én ármintám szerint a D érintetlen kell maradjon. - az en (letesztelt, backtesztelt, forward tesztelt es real time-ban sokszor tredelt) mintaim alapjan az esetek 85%-aban ez a minta kotelezo modon atuti a D pontot, az esetek 15%-aban pedig nem uti at... ezekbol a mintakbol elek meg a kereskedesben. Mar csak ebben a korrekcioban is, ha lemesz egy-ket TF-et, latni fogsz regular flat-eket amelyek igazoljak ezt az aranyt...

hogy ezt szinte bárhonnal lehet majd shortolni, mert mindenképpen megy egy nagyot délnek - ezzel ebben a pillanatban egyetertek (valtozhat ez is...), viszont ha elore lehet latni, hogy kb. meddig megy meg fel, akkor miert nem kivarni a pillanatot? mert akkor az R/R lenyegesen sokkal jobb lesz... es a pszichenek is jobbat tesz...

Hozzászólás

nincs ott semmilyen csatorna aminek a tetejerol fordulna...
          szo sincs long minorrol ezen a TF-en,
          Ebből is látszik, hogy a technikai elemzésnem egzakt tudomány. Én azt látom azokkal az eszközökkel, amit használok, te meg nem.
          Kinek lesz igaza? Fene tudja az ár alapján előre. Majd utólag elválik.

De nem erőből, arroganciával kell ezt kezelni – kivéve, ha nálad a szent grál és a varázsgömb... De kötve hiszem...
          Csatolt fájlok
          http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Ebből is látszik, hogy a technikai elemzésnem egzakt tudomány. Én azt látom azokkal az eszközökkel, amit használok, te meg nem.
            Kinek lesz igaza? Fene tudja az ár alapján előre. Majd utólag elválik.

De nem erőből, arroganciával kell ezt kezelni – kivéve, ha nálad a szent grál és a varázsgömb... De kötve hiszem...
            Nem nem, itt szo sincs arroganciarol... csak erdekesnek talaltam amiket irtal, pur tehnikai szempontbol.

Mert, az elobb azt allitottad, hogy 1W – még long minor trend, de ellenállásról visszafordult, bár még nem tört meg, vannak divergenciára utaló jelek. Ettol fuggetlenul most tettel egy 1W chartot, ahol tisztan latszik a downtrend... a long minor trend ezekszerint a te daily trended, a hetes strukturanak az a korrekcioja ami most erte el a hetes trendvonalat... esetleg. Ezert mondtam az elobb, hogy el vagy tolodva az analizisben egy TF-nyit.

De megis errol a chartrol honnan latod te a divergenciara utalo jeleket?

Hozzászólás

Ettol fuggetlenul most tettel egy 1W chartot, ahol tisztan latszik a downtrend... a long minor trend ezekszerint a te daily trended,

De megis errol a chartrol honnan latod te a divergenciara utalo jeleket?
              Ember, a multi time frame nem azt jelenti, hogy minden idősíkon mást kell látni!
              Ugyanazt az árat látom, csak más felbontásban.
              Amit M-en látok, azt W-n jobban meg tudom nézni, sőt D-n még részletesebben... Francokat tolódik el bármi is.

Divergenciát egyéb indikátoroknál látok (nem ezen a charton elemeztem.)

Hozzászólás

Ember, a multi time frame nem azt jelenti, hogy minden idősíkon mást kell látni!
                Amit M-en látok, azt W-n jobban meg tudom nézni, sőt D-n még részletesebben... Francokat tolódik el bármi is.

Nem kekeckedesbol kerdeztem, hanem azert, mert ellentmondasos volt a mondanivalod ket egymast koveto poszt kozott es meg szerettem volna erteni, hogy mi a gondolkodasmeneted.

a multi time frame nem azt jelenti, hogy minden idősíkon mást kell látni! - nem ertek teljesen egyet... lathatsz ugyanazt is, de mast is... most ebben a specifikus helyzetben igaz ugyan, hogy a M es W chartokon ugyancsak downtrend van, de ez nem szabaly, sot... eppenhogy nagyonis eltero a ket TF strukturaja, a M egy ABC tipusu korrekcioban van lefele es a W pedig a monthly korrekcio C hullamaban, ami egy impulzus, ergo nem korrekcio... tehat mar itt atirodik az, hogy ugyanazt latjuk csak kulonbozo TF-eken... azert csinalunk multi TF analizist, hogy megtudjuk, hogy milyen iranyban all egy instrumentum hosszutavon, kozep- es rovidtavon, amelyek meroben elterhetnek egymastol... en strukturakat latok minden TF-en, ugy lovom be az iranyt es enelkul beleesnek abba a hibaba, mint amit Te is jeleztel mar az elobb, hogy shortot varok ott ahol long lesz nagyobb valoszinuseggel, csak azert mert egy trendvonal attort... a trendvonalak magukban nem sokat ernek, strukturak nelkul tobbet tudsz rajtuk veszteni mint nyerni... igy kerulom el azt, hogy penzt veszitsek, megismerve az osszes lehetoseget amit egy struktura formailag felvehet

Francokat tolódik el bármi is. - megint csak kihangsulyozom: ha ez NEKED IGY megy, akkor hajra. de ha esetleg nyerni is akarsz majd valami penzt kereskedesbol, akkor majd atgondolod jobban ezt az allitasodat. Mint ahogy mas topikban is beszeltuk, vannak olyan penzkereseti lehetosegek ahol meroben maskepp kell gondolkodni, mint tehnikai analizisben...

Hozzászólás

Moneymentor, viszont a charton be kell tudni rajzolni, hogy mit látsz, az nem elegendő, hogy eddig ezt láttuk, aztán majd meglátjuk, ezt előre kell látni, legalább olyan forgatókönyvek mentén, amiket EQ feltesz. Nála van forgatókönyv és van kereskedési terv rá. Mindig eltalálja? Nem, de ebből lehet tanulni. Nálam egy forgatókönyv van. Mindig eltalálom? Nem, de ebből lehet tanulni. A múltat mindenki látja..

Hozzászólás

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Moneymentor, viszont a charton be kell tudni rajzolni, hogy mit látsz, az nem elegendő, hogy eddig ezt láttuk, aztán majd meglátjuk, ezt előre kell látni, legalább olyan forgatókönyvek mentén, amiket EQ feltesz. Nála van forgatókönyv és van kereskedési terv rá. Mindig eltalálja? Nem, de ebből lehet tanulni. Nálam egy forgatókönyv van. Mindig eltalálom? Nem, de ebből lehet tanulni. A múltat mindenki látja..
                    Egyetertek, nem az a lenyeg, hogy mindig eltalald, ez majdnem lehetetlen kuldetes... hanem az, hogy a lekereskedett setup-ok W/L kombinalva az R/R aranyai pozitiv zonaba vigyenek, minel jobban annal jobb... es amikor tevedsz, forgatokonyved legyen arra is, hogy hogyan menedzseled a vesztes pozidat... ez egy muveszet.

Hozzászólás

Szerintem nagyon veszelyes az amit csinalsz... de Te tudod.

50 pip ide vagy oda nem számít - nem is tudom, hogy honnan kezdjem ezt... nekem 50 pip plusz vagy minusz sok ezer dollar plusz vagy minuszt jelent, igy nem tudom megerteni, hogy miert nem szamit. Es it nem a lot size a lenyeg, mert 0.05 lottal is ugyanaz a helyzet aranyos kisebb abszolut ertekek mellett a tokere vetitve... ugyhogy ezt vagy gondold jobban meg, vagy magyarazd meg, hogy miert nem szamit

az én ármintám szerint a D érintetlen kell maradjon. - az en (letesztelt, backtesztelt, forward tesztelt es real time-ban sokszor tredelt) mintaim alapjan az esetek 85%-aban ez a minta kotelezo modon atuti a D pontot, az esetek 15%-aban pedig nem uti at... ezekbol a mintakbol elek meg a kereskedesben. Mar csak ebben a korrekcioban is, ha lemesz egy-ket TF-et, latni fogsz regular flat-eket amelyek igazoljak ezt az aranyt...

hogy ezt szinte bárhonnal lehet majd shortolni, mert mindenképpen megy egy nagyot délnek - ezzel ebben a pillanatban egyetertek (valtozhat ez is...), viszont ha elore lehet latni, hogy kb. meddig megy meg fel, akkor miert nem kivarni a pillanatot? mert akkor az R/R lenyegesen sokkal jobb lesz... es a pszichenek is jobbat tesz...
                      Ok, megosztom, hogy mit gondolok.

50 pip ide vagy oda és D pont: 50 pip azért nem számít, mert szerintem az ármozgás ciklusokban zajlik (nálad EW, nálam más megfontolás alapján) és előre meghatározott(megtervezett) ármintákat követ. A jelenlegi árminta árszinteken jelenik meg, tehát az a kérdés, hogy a te mintád árszintre van-e értelmezve és a tesztjeid erre vonatkoznak vagy árszinteken átívelő mintázatra, ugyanis mindkettő előfordulhat és ez meg is tévesztheti a trédert. 50 pip kilengés mindössze annyit jelent, hogy egy kis zsebpénz ott fityeg valamely árszinten, amiért még elmegy az ármanipulátor, ha szükséges (de ezt is mintát követve teszi). Te stopot használsz, én meg nem használok, ha felismerem, hogy miről szól az 50 pipes mozgás, akkor nem ijedek meg, nincs mitől. DE: ez nem csak úgy a semmiből történik, hanem a napi ármozgáson belül, ami eleve elmondja, hogy miről szól a napi történet. A +-50 pip arról szól, hogy ez nem invalidálja az ármintát, nem arról, hogy beléptem és buktam 50 pipet, azt én se szeretem. A belépési pont teljesen független ettől, mert azt a PA határozza meg (az én PA-m, nem az a BS, amire a kezdőket meg akarják tanítani).
                      D pont felett bukik az ármintám, nagyon súlyosan. A D pontos longosokat nem szabad elengedni! Majd egyszer kifejtem, hogy miről szól ez az árminta, nagyon súlyos és csúnya dolog van rajta (és ez a forex kristálygömb is egyben ha ha ha).

Utolsó pont, én most longban vagyok, tehát kivárom a pillanatot, csak azt akartam jelezni, hogy ez akkora short most, mint a ház, ezt ágyazza meg a manipulátor, csak kb az I pontig kell felmenni, utána lehet neki adni, mert afölé már szerintem nem megy, de jobb megvárni a nagyobb pozikkal a K pontot, mert szakadni onnan fog. Nézzük végig és ha elérünk oda a mintám alapján, akkor elmondhatjuk, hogy az ármozgás igen gyakran előre jelezhető, alternatívák nélkül.

Hozzászólás

de ha esetleg nyerni is akarsz majd valami penzt kereskedesbol, akkor majd atgondolod jobban ezt az allitasodat.
                        Oké. Ha ez segít, akkor majd szabadidőmben csendben figyelem tovább a nagy román mesemondót, ahogy vizionálja az egyetlen lehetséges jövőt...

Rewand: ezzel kezdtem, leírtam egy forgatókönyvet, miután elemeztem, berajzoltam a saját chartomon. http://forum.tozsde.hu/devizatozsde/...html#post94662

Hozzászólás

• Fiúk, tegyük már félre, kinek van igaza. Végre Misi is tett egy érdekes meglátást. Szerintem rakja be ide a várakozásait, aki akarja, talán ez lesz a kezdőknek is a legjobb.

Én kíváncsi lennék Misi látásmódjára is, főleg, ha nem csak technikai elemzéssel közelíti meg a potenciális trédeket.

Hozzászólás

Oké. Ha ez segít, akkor majd szabadidőmben csendben figyelem tovább a nagy román mesemondót, ahogy vizionálja az egyetlen lehetséges jövőt...

Rewand: ezzel kezdtem, leírtam egy forgatókönyvet, miután elemeztem, berajzoltam a saját chartomon. http://forum.tozsde.hu/devizatozsde/...html#post94662
                            Ok, most már jobban látom, hogy mire gondoltál, érdemes a magyarázat mellé rögtön odatenni a chartot
                            akkor shortoljunk együtt a héten

Hozzászólás

Megint sikerult neked mosolyt fakasztani az arcomra... koszonom ismet! Sertesedre pedig nem valaszolok... ha tudnal keves pszihologiat, tudnad, hogy ez minek a jele... azt pedig en toled most boknak veszem.

Engedd meg, hogy probaljak meg segiteni neked kicsit: mint mar annyiszor mondtam, neked speciell kiemelve, nalad nagy bajok vannak a megertessel, a helyzetfelismeressel, kb. ugy mindennel ami egy sikeres kereskedo tulajdonsag-arzenaljaban ott kellene legyen... egy elokvens pelda erre az, hogy allitasoddal ellentetben en sosem vizionalok egy egyetlen lehetseges jovot... ez nemcsak, hogy a chartjaimbol/setup-jaimbol is jol kiveheto, de emelett meg expressz le is irom, hogy milyen lehetseges jovokep alternativakra varok... ergo: te nem erted, hogy en mirol beszelek a chartokban, azt sem ertetted meg amit az elobb a TE chartjaidrol mondtam neked. A masik jol kiveheto pelda az, hogy sikerult neked ket egymasutani posztban, "tehnikai analizisben" amiben allitolag nagy tapasztalatod van, sot, mentorkent probalod magad promovalni, ellentmondanod magadnak... nem tetszik, hogy ezt masok eszreveszik es esetleg szova is teszik? elhiszem, hogy nem... az igazsaggal szembenezni sajat magunkrol nem mindig/mindenkinek olyan konnyu... Dolgozz kicsit eme tulajdonsagok fejlesztesen, garantalom, hogy sikeres(ebb) leszel ugy a kereskedesben, mint a mentoralasban, de minimum a posztjaid ertekenek a noveleseben...

Ne szidd Rewand-ot sem, hiszen a forgatokonyved ellentmondasos mivoltabol fakadoan nem konnyu megerteni, hogy mit akartal mondani... lehet ez a tipusu gondolkodasmod bejon a mentorkodasban meg buy&hold kereskedesben, de tehnikai analizisben objektivebb dolgokra van szukseg es a merce magasabbra van teve...

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Fiúk, tegyük már félre, kinek van igaza. Végre Misi is tett egy érdekes meglátást. Szerintem rakja be ide a várakozásait, aki akarja, talán ez lesz a kezdőknek is a legjobb.

Én kíváncsi lennék Misi látásmódjára is, főleg, ha nem csak technikai elemzéssel közelíti meg a potenciális trédeket.
                                En is kivancsi lennek MM latasmodjara... csak egy nyilvanvalo ellentmondasra hivtam fel a figyelmet, pont a kezdok akaratlanul valo felrevezetesenek megelozese celjabol... meg arra, hogy esetleg ne varjunk shortot meg ott ahol esetleg longnak nez ki es ez az esetek >80%-ban igy tortenik... de lehet csak nalam nez ki longnak, masnal ez tenyleg short... akkor kimeritjuk az a <20%-nyi eselyt es a fejemre ugorhat MM, hogy na megmondtam... de attol meg mindig a 80-20 arany az ami nekem megadja a trade iranyat ilyen esetekben.

Hozzászólás

Working...
                                X