Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Rákerestem, mások hogy látják. Íme néhány (egymásnak is ellentmondó) elképzelés:

https://www.actionforex.com/technica...kly-outlook-43
    https://www.tradingview.com/chart/GB...SaGeRH-GBPUSD/
    https://forexnews.pro/2017/10/27/gbp...e-top-pattern/
    https://forexnews.pro/2017/10/27/gbp...e-analysis-36/
    https://forexnews.pro/2017/10/27/gbp...-back-shortly/
    https://www.fxempire.com/forecasts/a...nalysis-446855

Szóval nincs egyetlen jó módszer, vagy tévedhetetlen elemző. „Jósolni nehéz, különösen a jövőt illetően” (Mark Twain).
    Csatolt fájlok
    http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Eldontottem, hogy habar senki nem kerte, megis megosztom veletek a nezetemet a GU-rol, multi TF analizisben fentrol lefele, mivel szerintem hamarosan szep mozgasokat lathatunk rajta. Hatha megis segit valakin, meg itt is ahol egy kezemen meg tudom szamolni azokat akik erdekeltek lehetnek...

1. Mint mar sokszor mondtam, a hosszutavu iranyt a M chart strukturai adjak meg, ez most igy nez ki:

Click image for larger version

Name:	GBPUSD monthly.png
Views:	1
Size:	89,9 KB
ID:	158627

Itt szerintem egy ABC struktura befejezo fazisaban vagyunk (inkl. divergencia van a MACD-n az A es C csucs kozott)

A tortenelmi ertekek meg igy neznek ki (ez nagyon hosszutavu elorejelzes, beszelunk ugy 10 ev mulva, hogy mi lett az analizisembol... ):

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 5.13 PM.jpg
Size:	194,1 KB
ID:	158628

Tehat a honapos chartbol latszik, hogy miutan a C hullam befejezodik, onnan egy nagyobb C hullam fog megindulni felfele amely nagyon sokat fog tartani.

2. A W charton pedig kianalizaljuk kicsit azt a C hullamot ami a W-n befejezoben van:

Name:	GBPUSD weekly.png
Size:	151,1 KB
ID:	158629

Itt egy 5 hullamu C hullam van kialakuloban, egy WXYXZ struktura (a W es Y kozott nincs divergencia igy az elvarasom meg egy alj, egy Z, ami megadja majd a divergenciat is es onnan majd a fordulas). Egy kovetkezo lefele impulzus mar csak az X hullam korrektiv kinezetebol is konnyen kikovetkeztetheto.

3. De ahhoz, hogy megertsuk, hogy ez mikor kovetkezik be, nezzuk meg kicsit azt az X hullamot kozelebbrol, a D chartrol.

Az elso alternativam az, hogy mivel nincs divergencia, igy meg van egy uj csucs ami at kellene torjon... ebben az esetben ez lenne az elvart mozgas:

Name:	GBPUSD daily alt1.png
Size:	152,2 KB
ID:	158630

A masik alternativam az, hogy divergencia nelkul fogunk zuhanni lefele, nem lesz uj csucs, ezt alatamasztani kivanja az a teny is, hogy lefele pattanunk a hetes trendvonalrol (narancssarga)

Name:	GBPUSD daily alt2.png
Size:	145,7 KB
ID:	158631

Mindket verzioban a kozos az a 300 pipes felfele mozgas ami kovetkezik es onnan a Daily impulzus lefele, tobb szaz pip, az elso impulzus 127%-aig, ott pedig majd meglatjuk, hogy melyik alternativa lesz a nyero.

4. De addig is, meg tudjuk tredelni a kovetkezo ket mozgast ami mindket alternativaban ugyanaz, nezzuk kicsit a 4h chartot ezert, hatarozzunk meg egy setup-ot:

Name:	GBPUSD 4h.png
Size:	141,9 KB
ID:	158632

Lathato, hogy volt egy lefele impulzusunk es azota korrekcioban vagyunk, aminek hianyzik a C hullama. Ezt szeretnenk elkapni felfele (mivel ez 300 pipet jelent) es csak azutan majd a shortot, ami lenyegesen nagyobb lesz ennel. De C hullamot, foleg az elejetol megfogva soha nem erdemes kihagyni... de ellene shortolni sem... Elliott szerint a C hullam a "sucker's play", vagyis magyarra forditva itt szopjak a legtobben be a csicset, shortra varva a bull trendben... moneymentor-t es mentoraltjait most ezzel megmentettuk a "visszatesztelesnel beallos" alca short pozitol ami pont akkor vagta volna ki a SL-ukat amikor kb. vissza is fordul lefele... ne aggodj moneymentor, ezt nem csak te szivod be, ezert veszit 95%-a a retail tradereknek...

5. Ahhoz, hogy beallonk legyen, megvarunk egy impulzust + flag-et az oras charton, kb. igy:

Name:	GBPUSD 1h.png
Size:	150,1 KB
ID:	158633

A flag kitoresenel longba lehet allni, SL a flag alatt (de meg biztosabb az alj alatt) es menni kell amig a C hullam veget er, ennek specifikus jelei vannak (az, ami a beallasi jel is, csak forditva shortra... )

Egyszeru a dolog, ha tevedek es nem ez lesz belole, akkor nem is volt buy setup, tehat beallasi jel, ergo nem vagyok a trade-ben, mert nem azt csinalta amire vartam, ergo nincs veszteseg... Mindig csak a legnagyobb valoszinusegu trade setup-okat erdemes megkereskedni ami olyan mintat ad amit ismerunk, teszteltuk. Mert ket-harom ilyen trade/honap mondjuk 5-10 standard lottal mar meghozza a betevot...

PS: buszke vagyok egyik tanitvanyomra, (fogalmazzunk inkabb ugy, hogy baratomra, hiszen ingyen tanitottam meg) akinek en adtam at a hullamelmeletet, hiszen engem is tulszarnyalva 93:3-as W/L aranyt hozott ki
      az utolso 2 honapban, ebbol ket veszto trade-et a mult het penteken elkonyvelve... gratula! hisz itt van kozottunk a hatterben...

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Rákerestem, mások hogy látják. Íme néhány (egymásnak is ellentmondó) elképzelés:

Szóval nincs egyetlen jó módszer, vagy tévedhetetlen elemző. „Jósolni nehéz, különösen a jövőt illetően” (Mark Twain).
        Akkor én is ''jósolOK''
        Tervrajzot nem adok ki!

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
        Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Rákerestem, mások hogy látják. Íme néhány (egymásnak is ellentmondó) elképzelés:

https://www.actionforex.com/technica...kly-outlook-43
          https://www.tradingview.com/chart/GB...SaGeRH-GBPUSD/
          https://forexnews.pro/2017/10/27/gbp...e-top-pattern/
          https://forexnews.pro/2017/10/27/gbp...e-analysis-36/
          https://forexnews.pro/2017/10/27/gbp...-back-shortly/
          https://www.fxempire.com/forecasts/a...nalysis-446855

Es ezzel mit is akarsz mondani? Hogy nincs tevedhetetlen elemzo? PERSZE, hogy nincs 100%-os elemzo, soha senki nem is allitott mast, en sem. De ezek akiket itt felsoroltal meg csak amator kategoriaba sem kerulnek, egyet-kettot kiveve.

Szoval, lassuk is miket nezel a neten:

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 6.06 PM.jpg
Size:	202,0 KB
ID:	158635

Ezzel specifikusan egyetertek, okos elemzonek nez ki, jol latja a dolgokat.

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 6.07 PM.jpg
Size:	189,8 KB
ID:	158637

Habar ez sokat nem lat a piaci osszefuggesekbol, de azert most szerencsebol jol latja, hogy felfele az irany, rovidtavon. A szint egy kicsit santit, mert ha atutjuk a csucsot akkor mar nehezen lesz short ebbol aztan, de na, megteszi.

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 6.08 PM.jpg
Size:	193,0 KB
ID:	158638

Ez is kapizsgalja, hogy hova megyunk.

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 6.10 PM.jpg
Size:	195,3 KB
ID:	158639

Ez egy szegyen az Elliott hullamelmeletre nezve...

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 6.11 PM.jpg
Size:	206,7 KB
ID:	158641

ez sem sokat ert belole... ABCDE struktura altalaban haromszog, na most ha az amit berajzolt haromszog, megeszem a korzomet... amugy a gondolatmenet meroen teves. Meg ha felfele is megyunk majd, a struktura nincs rendben.

Name:	Screen Shot 10-29-2017 at 6.12 PM.jpg
Size:	186,1 KB
ID:	158640

Hosszabb tavon ez is helyesen latja a lefele utat.

Te moneymentor, remelem nem azt csinalod, hogy osszekombinalsz par ilyen otletet es abbol csinalsz egy atlagolast majd megtredeled azt...

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            En is kivancsi lennek MM latasmodjara... csak egy nyilvanvalo ellentmondasra hivtam fel a figyelmet, pont a kezdok akaratlanul valo felrevezetesenek megelozese celjabol... meg arra, hogy esetleg ne varjunk shortot meg ott ahol esetleg longnak nez ki es ez az esetek >80%-ban igy tortenik... de lehet csak nalam nez ki longnak, masnal ez tenyleg short... akkor kimeritjuk az a <20%-nyi eselyt es a fejemre ugorhat MM, hogy na megmondtam... de attol meg mindig a 80-20 arany az ami nekem megadja a trade iranyat ilyen esetekben.
            Oke, persze, nyilvan az a jo, ha ugyanugy latjuk a piacokat, de mindig lesznek masok, akik nem ugyanugy latjak. Kezdoknek meg halado szint, amikrol mi itt diskuralunk. Meg talan nem a joslatainkkal fogjuk oket felrevezetni, sot, azzal pont jot teszunk, ha mi, mint "guruk" maskeppen velekedunk a piacrol technikai elemzes szemmel, mert elvegre nincs szent gral

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Oke, persze, nyilvan az a jo, ha ugyanugy latjuk a piacokat, de mindig lesznek masok, akik nem ugyanugy latjak. Kezdoknek meg halado szint, amikrol mi itt diskuralunk. Meg talan nem a joslatainkkal fogjuk oket felrevezetni, sot, azzal pont jot teszunk, ha mi, mint "guruk" maskeppen velekedunk a piacrol technikai elemzes szemmel, mert elvegre nincs szent gral
              elvegre nincs szent gral - de, van!

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ...mert elvegre nincs szent gral
                Szerinted
                Ha ha ha

Hozzászólás

Te moneymentor, remelem nem azt csinalod, hogy osszekombinalsz par ilyen otletet es abbol csinalsz egy atlagolast majd megtredeled azt...
                  Nem, azt az általad nagyra becsült Halászúr csinálta.

Én magamnak elemzek.
                  A linkeket/képet pedig érdekességként raktam be.

A többit meglátjuk.
                  Felesleges egozni.

Hozzászólás

Nem, azt az általad nagyra becsült Halászúr csinálta.

Én magamnak elemzek.
                    A linkeket/képet pedig érdekességként raktam be.

A többit meglátjuk.
                    Felesleges egozni.
                    Te, kihozott a Halaszur a szignaljai reven 20%-ot havonta? Ki... ***** jo marketinget csinalt? Igen... Tudta hogy kell felmerni a piacot? Igen... Tovabb tudott allni ***** gyorsan mikor felmerte, hogy nem kifizetodo a biznisz? Igen... Akkor??? Erdemes bizonyos szempontokbol nagyrabecsulni ezen tulajdonsagai reven? Igen... jol csinalta! Anelkul, hogy elitelnenk az emberi tulajdonsagai miatt...

Egozas ide vagy oda... itt ma csak te neveztel roman mesemondonak... de tudom, hogy konnyen megy itt egyeseknek a tamadobol egybol az aldozat szerepebe eses...

Hozzászólás

• Egy kis kikapcs.

Ez az igazi kihivas, nem a kereskedes :

Name:	Image1.jpg
Size:	194,0 KB
ID:	158642 Click image for larger version

Name:	Image2.jpg
Size:	193,4 KB
ID:	158643

Name:	59f1d2446701de2811df9ff9.jpg
Size:	205,5 KB
ID:	158644 Click image for larger version

Name:	59f235d7dfa5795e117e71b4.jpg
Size:	217,8 KB
ID:	158645

Abban igazuk van, you'll know at the finish line... Alpinforex biztos tudja mirol beszelek, amikor 500 meter magasan log a koton egy szikla peremen...

Hozzászólás

Te, kihozott a Halaszur a szignaljai reven 20%-ot havonta? Ki... ***** jo marketinget csinalt? Igen... Tudta hogy kell felmerni a piacot? Igen... Tovabb tudott allni ***** gyorsan mikor felmerte, hogy nem kifizetodo a biznisz? Igen... Akkor??? Erdemes bizonyos szempontokbol nagyrabecsulni ezen tulajdonsagai reven? Igen... jol csinalta! Anelkul, hogy elitelnenk az emberi tulajdonsagai miatt...

Egozas ide vagy oda... itt ma csak te neveztel roman mesemondonak... de tudom, hogy konnyen megy itt egyeseknek a tamadobol egybol az aldozat szerepebe eses...
                        Az a baj hogy nem vagy tisztában MoneyMentor belső értékeivel
                        Vajh miért bír különleges jelentőséggel eme szókombináció??
                        Misink viselkedése könnyen összetéveszthető a sima regulár flag masággal ahogy hozzád viszonyul, de nem az.
                        Ne vedd a szívedre! Csak szimplán fogadd el.
                        Ezt sokan mások is beszopják, de hidd el neked sem kell mindent értened

A lényeg a belső érték.
                        Ha meglátod benne, belőled is kitörhet és újabb C csúcsokra juthat fúúllmimentesen
                        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az a baj hogy nem vagy tisztában MoneyMentor belső értékeivel
                          Vajh miért bír különleges jelentőséggel eme szókombináció??
                          Misink viselkedése könnyen összetéveszthető a sima regulár flag masággal ahogy hozzád viszonyul, de nem az.
                          Ne vedd a szívedre! Csak szimplán fogadd el.
                          Ezt sokan mások is beszopják, de hidd el neked sem kell mindent értened

A lényeg a belső érték.
                          Ha meglátod benne, belőled is kitörhet és újabb C csúcsokra juthat fúúllmimentesen
                          Azt a kovetkeztetest levontam mar a szavaidbol, hogy nem kellett sok ido neked ahhoz, hogy elsajatitsd a strukturak milyenseget/elnevezeseit...

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akkor én is ''jósolOK''
                            Tervrajzot nem adok ki!
                            ..................

A tervrajzolódat ellopták!

Bár a kis coppyntásból nagy coppanás lehet belőle a belső értékei nélkül
                            Csatolt fájlok
                            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

de tudom, hogy konnyen megy itt egyeseknek a tamadobol egybol az aldozat szerepebe eses...
                              Én meg úgy látom, te nem tudod elviselni, ha más is pisil a homokozódba.
                              Megy az ego? Keresse fel pszichológusát, gyógyszerészét…
                              Kölcsönösen fényezitek egymás(é)t kockással? Egészségetekre. Értelmes hozzászólás úgyse születik tőletek rég óta.
                              Becsülöd Halászt? Madarat tolláról…
                              Spartan? Lehet, hogy te még a pelenkádban rugdalóztál, mikor én már gi-ben (ha tudod, mi az). De miért kell ezt kirakni?

Na, nyomjátok. Pár nap múlva benézek, mire jutottatok.

Hozzászólás

Én meg úgy látom, te nem tudod elviselni, ha más is pisil a homokozódba.
                                Megy az ego? Keresse fel pszichológusát, gyógyszerészét…
                                Kölcsönösen fényezitek egymás(é)t kockással? Egészségetekre. Értelmes hozzászólás úgyse születik tőletek rég óta.
                                Becsülöd Halászt? Madarat tolláról…
                                Spartan? Lehet, hogy te még a pelenkádban rugdalóztál, mikor én már gi-ben (ha tudod, mi az). De miért kell ezt kirakni?

Na, nyomjátok. Pár nap múlva benézek, mire jutottatok.
                                Emlekezzunk honnan is indult el ez a "felhaborodasod"... meg mertem jegyezni, hogy talan egy kis ellentmondas van a forgatokonyvedben, ennyi az egesz, erre te meg lemesemondoromanoztal... de nekem ez inkabb vicces mint banto, ugyhogy mivel nem ertel celba ezzel, akkor most folytatod a hadjaratot... annal inkabb durva ez, minel nagyobb gore voltal mar akkor amikor en meg pelenkat hordtam... ha erted mire ertem

Hogy felszoptuk egymast Kockassal? Ezt akarod mondani? S akkor mi van? Nem volt olyan nehez alapul veve a stilusodat amit megnyilvanitottal, gyorsan rad cuppantunk, nemdebar?

Értelmes hozzászólás úgyse születik tőletek rég óta. - szerintem ebben a topicban, kiveve az ilyen frusztraciomegszolalasokat mint a tied, egesz ertelmes dolgok szulettek... kialakuloban van egy trollmentes zona, egy NO TROLL ZONE...

Becsülöd Halászt? Madarat tolláról… - en mindenkit becsulok, kit ezert, kit azert... meg teged is, csak meg meg kell kapjam mi az amiert... azt a belso tulajdonsagot amirol Kockas beszel, az intrinsic value-t amit oly melyre astal el magadban...

De miért kell ezt kirakni? - de miert ne? (mert tudtam, hogy felrobbansz toluk...) Nem te voltal az aki elegedetlenkedett, hogy itt mindenki megbujik egy noname nick moge? ... en bemutatkoztam, meg kepet is raktam magamrol, megosztottam egy hobbimat, meg a telefonszamom meg a facebook profilom is elerheto... vagy mi van, zavarja a Spartan kepem a te tul professzionalis/szakmai hozzaallasodat ezen a forumon?

Hozzászólás

Working...
                                X