Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerinted
    Ha ha ha
    Oké, akkor úgy fogalmazok, végtelen verziója van

equalizer: voltál Eplényben? Két éve lenyomtam, ****om lefagyott az öt fokos víztározó átúszásakorXD

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

equalizer: voltál Eplényben? Két éve lenyomtam, ****om lefagyott az öt fokos víztározó átúszásakorXD
      Vinned kellett volna gumibugyiba épített fókazsíros szopogatót.

---------------------------------

Figyelem, ****zésre alkalmas chartok következnek!

Előre mondom: nem értek hozzáviszontszólok
      Ez az Elliott egy szopókanyalóka ha benézel egy hegyet-völgyet.

Itt mintha valami nem stimmelne a grállal.
      Nálam a zárójelbenkisbetűs széria hulláma nem teljesíti a C hullám által elvárt feltételt, hogy legyen magasabb mint az A.
      Ergo ez nem ELLIOTT, vagy max nevezhetjük unortodox Ellienek.
      Nagyon könnyű egy számozást benézni, állandó agyalást igényel.
      Én megmondom őszintén, ezt az Elliotos cuccot az IkrekhavábanszületettNőknektudnámjavasolniaSodoku helyett.
      A FIBO szintjeidnél is a 21.4% elég alternatív, bár van benne ráció!
      (a tömeg 23.6-ot nézi, de ezt használhatod fordítva is. Így nem lehet elb@szni.

De EQ most szerencséd van!
      Az én varázsgömböm is esést jósol, bár az igazi belépő már elkésett.
      Tisztán látszik hogy az A pontból kiinduló vonalhoz fel sem engedték az árfolyamot a bevételért remegő shortosok.
      a Target fele: a D mélysége, a fele pedig a kispöcöknél felette, extravékonyóvszerrel a finishnél.
      STOP: C teteje.

--------------------

bekötöm e?
      Még demoban sem.
      csak szopogattam a témát, mert zárva a piac.
      Csatolt fájlok
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Tback pipjei
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• És a trade plan, nem ütöm annyira, mert van két másik párom is.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Szeretik egymást, utolérni nem fogja, de kergetni igen
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• És az NU. Pénteken zártam egy keveset, újra bekötöttem, meglátom, hogy mit csinál, valószínű, hogy még lejövünk az európai session-ben, így 90 körül megint zárok, ha az történik, amit várok. Holnap délután ütöm majd erősebben. Mert megérdemli.
              Ezek a hobbi pozijaim, nagyobb pozícióim a GU-n vannak.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

De hamar bemelegedsz ujra amikor felfutsz egy fekete sipalyan egy homokzsakkal a nyakadban... nincs idod kihulni. Komoly kihivast teljesitettel, gratula!

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Vinned kellett volna gumibugyiba épített fókazsíros szopogatót.

---------------------------------

Figyelem, ****zésre alkalmas chartok következnek!

Előre mondom: nem értek hozzáviszontszólok
                  Ez az Elliott egy szopókanyalóka ha benézel egy hegyet-völgyet.

Itt mintha valami nem stimmelne a grállal.
                  Nálam a zárójelbenkisbetűs széria hulláma nem teljesíti a C hullám által elvárt feltételt, hogy legyen magasabb mint az A.
                  Ergo ez nem ELLIOTT, vagy max nevezhetjük unortodox Ellienek.
                  Nagyon könnyű egy számozást benézni, állandó agyalást igényel.
                  Én megmondom őszintén, ezt az Elliotos cuccot az IkrekhavábanszületettNőknektudnámjavasolniaSodoku helyett.
                  A FIBO szintjeidnél is a 21.4% elég alternatív, bár van benne ráció!
                  (a tömeg 23.6-ot nézi, de ezt használhatod fordítva is. Így nem lehet elb@szni.

De EQ most szerencséd van!
                  Az én varázsgömböm is esést jósol, bár az igazi belépő már elkésett.
                  Tisztán látszik hogy az A pontból kiinduló vonalhoz fel sem engedték az árfolyamot a bevételért remegő shortosok.
                  a Target fele: a D mélysége, a fele pedig a kispöcöknél felette, extravékonyóvszerrel a finishnél.
                  STOP: C teteje.
                  Nezd, en lenyegeben egyetertek veled abbol a szempontbol, hogy ha shortba allasz itt, stop a C folott es target a D alatt, az jo trade. De ez csak 1:2 R/R... es a szived sajogni fog amikor 60% DD-ben leszel... leatlagolhatod fennebb, de tudod, hogy nem szep dolog veszto trade-re raepiteni...

Az en verziom az, hogy innen meg felmegyunk attorve azt a zarojelbenkisbetus A hullamot a C hullammal, ezt megteszem longra, ha setup-ot ad es utana sokkal fennebbrol mint te, ugyancsak shortba lepek... igy nyerek egyet a longon es feltehetem az egesz profitot amit igy nyertem ugyanarra a shortra amiben te mar benne leszel, 60% DD-ben, ugyanazzal a targettel, viszont igy az en R/R-em 1:5 lesz...

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 10-30-2017 at 7.01 AM.jpg
Views:	1
Size:	185,7 KB
ID:	158655

Persze ez, ha ugy alakul ahogy varom... Megtortenhet az is, hogy ez egy contracting flat volt es ugy alakul ahogy te berajzoltad, innen mar lemegyunk... de extrem kis valoszinuseget latok benne, mert:

- az elso amit varok (es az elorejelzeseimet is arra epitem) az egy regular flat, ami az esetek nagyjabol 70%-aban igazolodik be, ezert ezt varom startbol

- alakulhat expanded flat-e is, ez az esetek 15-20%-a, ezt ugyanugy tradelem mint a regulart, kiveve, hogy itt elobb atutjuk az aljat mielott visszafordulna es utnenk egy uj csucsot (ezt a szcenariot is szeretem, mert tobb pipet ad, mint a regular) ez a masodik dolog amire varok, amikor a regular flat0nek kinezo minta atuti az aljat

- persze az expanded flat kozben alakulhat running flat-e, amikor atuti az aljat de nem ut uj csucsot... ez az esetek 5-8%-a... kucifantos dolog ezt trade-elni, altalaban BE-vel zarodik a dolog es sok bosszusaggal, miutan visszaadsz egy jo nagy adag profitot a piacnak

- es utoljara marad a contracting flat, amit te is szepen berajzoltal - ezt igazan nem szeretem, mert altalaban lemaradok ezen trade-ekrol, mert nem ad beallot... az egyeduli megoldas ugy tredelni ahogy bemutattad, viszont a kicsi elofordulasi rataja miatt szerintem veszelyes... inkabb kihagyom ezeket, a counter-trend belepo voltuk miatt es azert, mert ahol, visszanezetbol nezve, a tokeletes beallo lett volna, abban a pontban nekem meg regular flat az elvarasom...

Tisztán látszik hogy az A pontból kiinduló vonalhoz fel sem engedték az árfolyamot a bevételért remegő shortosok. - ez mindig ugy nez ki, amikor egy flat van kialakuloban, mivel ide-oda mozog az ar egy korrekcion belul... itt ha nem vagy turelmes vagy nem ismered a statisztikai elofordulasi adatokat, amikrol az elobb beszeltem, hajlamos vagy elsietni a beallott... es nem mindenki a C csucsod fole helyezne a stopjat, garantalom neked... van aki sokkal lennebb es azok szopjak be a csicset a legjobban, mert pont akkor fordul lefele az ar majd, miutan oket pipre pontosan kiszedte az arfolyam (vagy a sajat mm brokerjuk spreadkiterjesztese, jotekonykodasi celbol, hiszen onkentelenul adakozni is szep dolog...)

Hozzászólás

• Engedd meg nekem Kockas, hogy a nezeteden keresztul probaljam atadni az en nezetemet:

Name:	Screen Shot 10-30-2017 at 7.27 AM.jpg
Size:	178,3 KB
ID:	158656

Azert tunik neked nagyon szubjektivnek az Ellie, mert nem hasznalsz objektiv eszkozt a hullamok azonositasara (onnan latom, ahogy azokat a kis i-ii-iii-iv-v-oket odaraktad a chartra - mondjuk ugy, hogy hasracsapassal, kizarolag "szemmertek" alapon, amit ugy neveznek, hogy "fixing the charts", visszanezetbol, hogy bele tudj magyarazni egy 5 hullamot egy velt impulzusba, ahol evidens, hogy csak 3 hullam van... tipikus Ellie hiba = szopasok melegagya)

Volt Elliott-nak egy mondasa amin majdnem mindenki atcsuszik: "the looks of it" amit a korrektiv hullamok aranyossagara ertett, nem lehet egy 2-es hullam 25 pip es 5 gyertya es ugynazon TF-en es strukturan belul a 4-es hullam 200 pip es/vagy 150 gyertya...

Es meg egy dolog, a time factor-t sem veszed figyelembe, pedig az is hasznos eszkoz, ami azt mondja az en strategiam szerint, hogy egy korrekcio nem igazan lehet az impulzusnal rovidebb, de inkabb 1:2 arany feletti kellene legyen, hogy biztonsaggal trade-elheto legyen... ez az oka annak, hogy te a (b) hullamot joval elobbre lattad befejezodni es valahogy meg kell magyarazni a tobbi reszet (innen a contracting flat teoria... ami olykor bejon, de tobbszor nem mint igen), en pedig az egesz impulzus utani reszt veszem egy komplexebb (b) hullamnak. Es mar csak ranezesre is jobban nez ki, nembeszelve arrol, hogy tobb Ellie szabalyt tart be mint a te verziod...

De mint mondtam, a te trade setupod is nagyon jo, csak szerintem nem az idealis.Visszanezetbol, par het mulva, okosabbak leszunk es erdemes lesz kianalizalni a kialakult helyzetet osszehasonlitva a mostani elorejelzeseinkkel. mert ugy a TE verziod mint az enyem is tokre megtortenhet Ellie alapon...

Hozzászólás

• Az en hullamszamozasom egyelore igy nez ki:

Name:	GBPUSD 15m.png
Size:	167,7 KB
ID:	158657

Ha kapunk egy flag-et, annak kitoreset megjatszom felfele.

Ha nem kapunk flag-et, hagyom menni.

Ha attorjuk az aljat, akkor is longra fogom varni. Ugyanaz lesz abeallasi setup-om, egy impulzus felfele meg egy flag.

Nezd a time-factor-t... imp es korrekciok kozott

Ne lass bele 5 hullamot ahol csak 3 van.

Kb. ezek a kulcszavak nalam.

Hozzászólás

És az NU. Pénteken zártam egy keveset, újra bekötöttem, meglátom, hogy mit csinál, valószínű, hogy még lejövünk az európai session-ben, így 90 körül megint zárok, ha az történik, amit várok. Holnap délután ütöm majd erősebben. Mert megérdemli.
                        Ezek a hobbi pozijaim, nagyobb pozícióim a GU-n vannak.
                        Itt változott a terv. Nem hinném, hogy újra lemennénk.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Pipek és dollárok reggelire, GU-t fel se teszem.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az en hullamszamozasom egyelore igy nez ki:

[ATTACH]11586[/ATTACH]

Nezd a time-factor-t... imp es korrekciok kozott

Ne lass bele 5 hullamot ahol csak 3 van.

Kb. ezek a kulcszavak nalam.
                            Bizony.. bár nem vagyok EW-ves, de ez pont így van. Én is figyelem, egy struktúrának kell, hogy legyen üteme, éppúgy, mint a zenének. Nem csak oda... szunk magas és mély hangokat.. az a botfülüeknek van csak oda..szva. EQ már hallja a zenét
                            Aki nem hallja, az csak óvatosan...
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Bizony.. bár nem vagyok EW-ves, de ez pont így van. Én is figyelem, egy struktúrának kell, hogy legyen üteme, éppúgy, mint a zenének. Nem csak oda... szunk magas és mély hangokat.. az a botfülüeknek van csak oda..szva. EQ már hallja a zenét
                              Aki nem hallja, az csak óvatosan...
                              Ez lenne az idealis buy setup, ha most kicsi TF-en csinal egy haromhullamu korrekciot (5-3-5 vagy 3-3-5 vagy akar 3-3-3 strukturaban) miutan csinalt egy 5 hullamu impulzust...

Name:	GU ideal buy setup.png
Size:	136,0 KB
ID:	158661

Kb. az 50%-61.8% kozott nezni fogom a buy setup-ot.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez lenne az idealis buy setup, ha most kicsi TF-en csinal egy haromhullamu korrekciot (5-3-5 vagy 3-3-5 vagy akar 3-3-3 strukturaban) miutan csinalt egy 5 hullamu impulzust...

[ATTACH]11591[/ATTACH]

Kb. az 50%-61.8% kozott nezni fogom a buy setup-ot.
                                Minek csinálna, már minden megtörtént, aminek meg kellett történnie.. nézz rá az Oandás rajzolt chartomra, felül, alul mindenkit kivágtak már. Most kivágják azt, aki felül van és behúzzák a buyereket a csőbe. Majd minkét tábort meghülyítik és elhúznak délnek. Bár egy dolog nem tetszik a történetben, amit még nem értek, de ez most mindegy, mert még nem vagyunk ott, ahol ez majd felmerül (a lényeg, hogy a végső shortot még nagyító alá kell vennem, mielőtt megtörténik vagy nem).
                                Meglátjuk..

Hozzászólás

Working...
                                X