Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

HalászÚr Poefix szignál

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért lényegtelen, hogy a forexen kereskedők mekkora aránya nyer?
    Nem tudom, hogy pontosan az emberek hány százaléka veszteséges a tőzsdéken, de állítólag 90% körül van. Na most nekem ez tök mindegy, hogy 70,80 vagy 90%. Az a lényeg, hogy én mit csinálok. Mi közöm nekem, ahhoz hogy a kereskedők hány százaléka veszteséges? Nem értem, hogy ez egyáltalán miért kérdés. Az a jó(még ha ez bunkóságnak is hangzik), ha több a vesztő kereskedő hiszen az ő pénzük hozzám vándorol.

nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a forexen ez az arány lényegtelen, akkor más üzleti lehetőség esetén miért olyan fontos?
    A tőzsde az tőzsde. A más üzlet meg nem hasonlítható a tőzsdéhez. Pl. azért sem, mert ezt általában egyedül szoktuk végezni az otthon melegéből. Lehet, hogy egy adott területen vannak cipőboltok és nem megy a szekér. Oké. De ez teljesen más, mint a tőzsde. Nem összehasonlítható. Nyilván megnézem, hol nyitok cipőboltot, de tőzsde esetében értelmetlen ilyenekkel foglalkozni. Ott max. azt nézzük meg, hogy hol nyitunk számlát. Természetesen a kereskedők többsége mindenhol veszteséges.

Miért jó üzlet egy olyan lehetőség, amiben a nyertes köztudottan ritka mint a fehér holló?
    Sok üzlet jó lehet, ha megvan a megfelelő hozzáállás. Az sokat segít. Az hogy egy üzletben a tömegek rosszul járnak, az-az ő dolguk. Az én dolgom meg az én dolgom.

Ha az előbbi jó üzlet, akkor miért átverés egy olyan üzleti lehetőség, amiben a nyertesek arányát nem ismerjük?
    A nyertesek arányát nem ismerjük, de ismerünk sok mást, amiből ki lehet következtetni, hogy jobb elkerülni. Ezt diktálja a józan paraszti ész.

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem sikeres kereskedő nem fog neki állni szignált szolgáltatni. Meg keresi a havi 5-10 ezer dollárját és eléldegél. Minek foglalkozna ilyenekkel?
      Lehet hogy igazad van, nem tudom a kérdésre a választ.
      Azt azonban érdemes leszögezni hogy minden trader a havi pénzét X kockázat árán és Y időráfordítással keresi meg.
      Ezek a valódi korlátai annak hogy végtelen mennyiségű pénzt keressen, annak ellenére hogy a rendszerének elvárt értéke pozitív.

Trader fejjel gondolkodva ha valakinek van lehetősége Z időráfordítással, 0 kockázattal megkeresni havi szinten egy adott nagyságú pénzt, akkor kizárólag az összeg mértéke és a ráfordított idő aránya az ami döntő lehet.
      Talán ez lehet az oka annak hogy igazán nagy, ismert (főként nem Magyar) tradereknek a legtöbb esetben van még valami kiegészítő szolgáltatásuk.
      Lehet hogy ez csak a havi rezsit fedezi, de ha az kockázat mentesen megvan, akkor szerintem nem hagyja ott a földön heverni.

Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Vannak emberek, akiknél egyértelműen látszik, hogy hazudnak. Ránézel és látod, hogy kókler. Anélkül, hogy kipróbálnád, hogy mit csinál. Ez abból is látszik, ahogy beszél és viselkedik. Nem kell hozzá jósnak vagy pszichológusnak lenünk, hogy átlássuk a dolgokat. Elég a józan paraszti ész is(és egy kis múltbeli tapasztalat, ami tőled vagy másoktól származik).
      Persze, lehet hogy hazudnak. Mondjuk Halásznak pont megvan a kiállása hozzá, ez kétségtelen. Ettől még nem feltétlenül becstelen, vagy csaló. Nekem nem tisztem ezt eldönteni, így nem is gondolkodom ezen, mert nincs értelme.
      Nem ért a kereskedéshez, még alap szinten sem, de ezt soha nem is tagadta, sőt elmondja hogy megtanulhatatlanaforex.

Én csak azt mondom, hogy amit árul, annak a logikai felépítése használható gondolat menet, anélkül hogy a részleteket olyan szinten láttam volna valaha mint pl. Dávid.

Az viszont kifejezetten bosszantó, hogy az emberi butaság és az előítélet képes annyira mély érzelmi reakciókat kiváltani, hogy ilyen egyszerű stratégiai gondolatok (mint a poefix alapjai) nem kerülnek továbbgondolásra, hogy esetleg hogy lehetne ebből egyéni stratégiákat kialakítani, vagy feljavítani olyan emberek számára, akik napi szinten azon agyalnak hogy "egy-két ember van csak az egész országban, akik képes megélni a tradeből". Na ezzel van a bajom. Ezeknek az embereknek pont a "faék" egyszerűségű dolgokkal kellene foglalkozniuk, ahelyett hogy a mindennapjaikat addig bonyolítanák, hogy a végén pénz és lelkesedés hiánya miatt a végleg kiesők táborát erősítenék....

Amit Dávid fentebb írt, mint saját tapasztalat, az lehet hogy jó pár vesztes, ám kezdő tradernek egy kevésbé bonyolultan alkalmazható rendszer része lehetne.

Az az álláspontom, hogy MINDENKITŐL lehet valamit tanulni.
      A nyitottság (nem a naívság) több eredményt tud hozni, mint a totális elzárkózás.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azt azonban érdemes leszögezni hogy minden trader a havi pénzét X kockázat árán és Y időráfordítással keresi meg.
        Ezek a valódi korlátai annak hogy végtelen mennyiségű pénzt keressen, annak ellenére hogy a rendszerének elvárt értéke pozitív.
        Ha valakinek kevés pénze van,kis tőkével kereskedik és szignált akar szolgáltatni pénzért, hogy több pénze legyen, akkor én ezt megértem. Vagy lehet kiakarja fizetni ebből a rezsit. Oké ez rendben, de egy szignálszolgáltató ember miért nem tud őszintén viselkedni? Miért nem mondja el ezt az egészet őszintén? Miért játssza meg magát? Miért adja elő magát úgy, mintha ő lenne a világ legjobb tradere? Tehát az kép, amit mutat magáról nem összeegyeztethető azzal az okkal amit írsz, hogy legyen egy kis pénze a szignálszolgáltatásból is. Aki profi kereskedő az sok pénzt keres és nem foglalkozik szignálszolgáltatással.
        Na de tegyük félre ezt az egészet és tegyük fel, hogy szeretetből csinálja. Oké, de akkor miért pénzért? Ha én profi kereskedő vagyok és szeretnék másokon segíteni, akkor ingyen csinálnám. Hiszen sok pénzem van és nincs szükségem más pénzére. Max. ha lenne trading room vagy valami, akkor megkérném a tagokat, hogy abba segítsenek be. De ez lenne a maximum. A másik dolog, hogyha segíteni akarok, akkor nem szignálokat adok, hanem megtanítom az illetőket kereskedni. Nem halat adok, hanem megtanítom őket halászni. Szóval ez az egész nem stimmel. Egy biztos az illető eltűnt.
        Már sokan eltűntek egyébként. Maradjunk ennyiben. És én sejtem az okokat.

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az az álláspontom, hogy MINDENKITŐL lehet valamit tanulni.
        A nyitottság (nem a naívság) több eredményt tud hozni, mint a totális elzárkózás.
        Ha valaki elő áll pl. egy akkora badarsággal, hogy: "a forex nem tanulható", akkor én azok után nehezen tudok megnyílni. Amikor túl nagy hülyeségeket kell hallgatnom, akkor bezárkózom. Mindenkitől lehet tanulni valamit(de ez a valami nem mindig jó), de nem mindenkitől érdemes, mert hülyeségeket nem akarok tanulni.

Hozzászólás

Na ez így már sokkal érthetőbb és világosabb.

A forex és a tőzsde valóban eléggé más műfaj mint az egyéb üzleti lehetőségek, ez nem vitás.
          Csak azért vontam össze őket, mert azt tanultam, hogy a gondolkodást érdemes minél magasabb absztrakciós szinteken kezdeni.

Ezt azt jelenti, hogy ha pénzt akarok keresni, akkor a kereskedést úgy nézem, mint egy pénzkereseti lehetőséget a sok közül.
          Így bizonyos szempontok szerint akár teljesen más felépítésű-működésű pénzkereseti lehetőségekkel is össze tudom hasonlítani azt.

Ugyanez a helyzet ha stratégiát akarok fejleszteni, akkor a kereskedést úgy nézem, mint egy stratégiai játékot a sok közül.
          Ez elképesztően hasznos, mert így rengeteget tanulhatok minden olyan stratégia felépítéséből, ami valamelyik másik stratégiai játékban sikeresnek mondható.

Ez a fajta gondolkodás az oka, hogy nem tudok olyan éles határt húzni a forex/tőzsdei kereskedés és mondjuk e szignál között.
          Az rendben van hogy más műfaj a kettő, ezért más szempontok szerint kell kiértékelni őket, de azzal egyáltalán nem tudok azonosulni,
          hogy az egyik nagyon jó, a másik viszont nagyon rossz. Azt is könnyebb lenne elfogadni hogy mindkettő jó, és azt is hogy mindkettő rossz.
          De hogy ajánlhatóság szempontjából egymás ellentétei legyenek, na ezzel nem tudok egyet érteni.

Hozzászólás

• Két dologra reagálnék.

1. A szignál utoljára: tényleg nem érdekel, sok más dolog van amire nem adok ki pénzt, mert anélkül is tudom, hogy nem fog működni.
            Abban biztos vagyok, hogy egy olyan marketing-rendszer ahol nincs új befizető, viszont folyamatos a lemorzsolódás, rövid időn belül elhal.

2. Tback, Dávid írjátok, hogy pár ember van akit ismertek, hogy ebből él.
            Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan közülük, aki otthon burokba zárva létrehozott magának egy hosszú évek óta nyereséges forex daytrade rendszert. Közben nem beszélt senkivel, nem járt el sehova, nem kért tanácsot, nem mondta el senkinek miből él.

Hozzászólás

• Timothy Wilson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Két dologra reagálnék.

1. A szignál utoljára: tényleg nem érdekel, sok más dolog van amire nem adok ki pénzt, mert anélkül is tudom, hogy nem fog működni.
              Abban biztos vagyok, hogy egy olyan marketing-rendszer ahol nincs új befizető, viszont folyamatos a lemorzsolódás, rövid időn belül elhal.

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan közülük, aki otthon burokba zárva létrehozott magának egy hosszú évek óta nyereséges forex daytrade rendszert. Közben nem beszélt senkivel, nem járt el sehova, nem kért tanácsot, nem mondta el senkinek miből él.
              1. Miért ne működhetne a szignál? Ne keverjük össze azzal, hogy esetleg nálad nem működne, de másnál igen.

2. Miért ne beszélne senkivel? Miért ne járhatna el bárhova? Kérdést se értem. Ez nem egy paranoiás, elmebetegeknek való szakmaXD Mindenki magának hozta létre a rendszerét persze, de az információforrásokból (net, esetleg mentor, oktatás, máshonnan szedett ötlet, stb, ami bárkinek elérhető ugyanúgy).

Hozzászólás

• Timothy Wilson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Két dologra reagálnék.

Szerintem ez csupán feltételezés.
                Abból indulsz ki hogy amit Halász elad, az az ő kitalálása.
                Ha így lenne, akkor igazad lenne, de nyilvánvaló hogy ő is valahonnan veszi azt amit továbbértékesít.
                Mi van akkor ha egy olyan személy, személyek vannak az egész mögött, akik mindannyiunknál magasabb szinten van szakmailag?
                Akkor is tudod előre hogy "nem fog működni", mert Halász akarja neked eladni és nem tetszik az értékesítési módja, meg a személyisége?
                Én erre írtam hogy némi nyitottság lehet előny (nem Halásszal, hanem rendszerekkel, elgondolásokkal szemben).
                De nyilván, te Döntesz.

Timothy Wilson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Gondolom csak költői a kérdés....

Szerencsére nem úgy működik ez sem, hogy megszületünk, aztán valahol az életünk folyamán, amikor úgy érezzük hogy tradeből akarunk megélni, a nulláról, minden segítség nélkül nekünk kell feltalálni a spanyol viaszt.
                Minden, amit traderől tudni lehet, vagy alkalmaz az ember, azt már tömegek alkalmazták előttünk.
                Miért is kellene burokba zárva magunknak kitalálni olyan dolgokat újra, amik már léteznek?
                Időpocsékolás lenne és az emberi élet igen rövid erre.

Egy dolgot azonban megfigyeltem mindenkinél, aki vitte valamire ezzel a trade dologgal.
                Ezek az emberek eléggé józan gondolkodásúak, tárgyilagosak, eredmény orientáltak, kellőképpen nyitottak, szorgalmasak, nem szélsőségesek, nincs bennük elfogultság, és nem keresik hónapról hónapra az újabbnál újabb csodának látszó dolgokat.
                Haladnak egy ésszerű terv szerint és tudják hogy hova akarnak eljutni.
                Nem engedik hogy kizökkentse őket akár egy Halász féle dolog, vagy egy bármi más hasonló, amivel a lustaság érvényesítése mellett esetleg némi rövid távú pénzkereset reménye felcsillanhat.

Szóval ilyen jellemzőket sorolhatnék fel, ami közös ezekben az emberekben, mindamellett hogy különböző korúak, különböző személyiség típusok és legfőképpen teljesen különbözően kereskednek.

Az hogy ki, hova jár el, kikkel beszélget, miket olvas, stb, ezek magán ügyek, de nyilván való hogy mindenki képes tanulni olyanoktól, akik nála magasabb szinten vannak.
                Ott a hiba, amikor valaki azt hiszi (túl korán) hogy ő maga mások felett áll és képtelen a fejlődésre emiatt.

Hozzászólás

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Na ez így már sokkal érthetőbb és világosabb.
                  Az első hozzászólásomban is világos volt csak nem figyeltél eléggé. A hozzászólásod többi részével sem értek egyet, de nem akarom részletezni, mert nincs hozzá kedvem. Nem annyira fontos ez a téma, hogy időt szánjunk rá a továbbiakban szerintem. Hiszen ez tőzsde fórum.

Hozzászólás

ha segíteni akarok, akkor nem szignálokat adok, hanem megtanítom az illetőket kereskedni. Nem halat adok, hanem megtanítom őket halászni. Szóval ez az egész nem stimmel. Egy biztos az illető eltűnt.
                    Már sokan eltűntek egyébként. Maradjunk ennyiben. És én sejtem az okokat.
                    Sziasztok!

HalászÚr eltűnését én egy kicsit másképp látom. Van az a verzió, hogy „lám-lám, a csaló gazember fülét farkát behúzva elhúzta a csíkot, mikor fejére borítottuk a bilit.” És van az, hogy ami „előadást” láttunk HalászÚrtól (videók+fórum+FB+blog) egy tudatosan megkomponált marketing stratégia része volt, ami ugyan véleményem szerint hibás alapokon nyugodott, de láthatóan
                    • volt eleje („vírus” videók: érdeklődés felkeltése egy meghökkentő felütéssel),
                    • célcsoportja (a forexet ismerő, az iránt még érdeklődő, de nyereségesen kereskedni nem képes emberek),
                    • üzenete („ a forex nem tanulható”- mely rezonál a csalódott célcsoport érzéseire),
                    • megoldása a problémára (=”signal”, azaz „automatikus nyereség pirula” fagyipénzért)
                    • terméktámogatása (Halászúr hiperaktív többcsatornás netes akciói és reakciói)

Véleményem szerint a több kérdést felvető, mint megoldó 100 napos kihívás a látszattal ellentétben nem csak demonstrációs, vevőmeggyőző célt szolgált. Valójában ezt a 100 napot szánta HalászÚr a termék bevezetésére, mely után mérleget von: üzleti értelemben érdemes-e ezzel foglalkozni, avagy sem. Eltűnése arra utal, hogy a válasza egyértelmű nem volt, DE –és ezt azért bírálói nevében is javára írhatjuk-, hogy miután magában nullára írta a „márkaépítésbe” fektetett energiát, és üzleti értelemben BE-be húzta a stop losst
                    • eltakarította maga után a szemetet (facebook profilt, youtube videókat törölte, itt a fórumon elbúcsúzott, békejobbot nyújtva ellenfeleinek: http://forum.tozsde.hu/brokercegek/1...html#post92429
                    • a futó kötelezettségeit szerződésszerűen teljesítette (Júli 26-án tűnt el, Dávid szerződése október 24-én járt le, tehát a szignálok legalább eddig a napig megérkeztek)

Összegezve:

Tback-el egyetértve szerintem Halászúr nem trader, soha nem is volt az. Ezért nem tudott mit kezdeni az excelben vezetett kimutatás kritikákkal, mert nem mélyedt el a szakma rejtelmeiben, valószínűleg nem kötötte be a szignáljait, a myfxbookról pedig csak futólag hallott. Véleményem szerint ő egy korunk hőse vállalkozó, aki megszimatolta, hogy a forex körüli hype-ban rengeteg pénz van, ugyanakkor volt annyira intelligens, hogy felmérte, képességeit nem az aranyásásban, sokkal inkább a lelőhely térkép árusításában tudja kamatoztatni. Feltételezésem szerint ezért valójában nem csinált mást, mint előfizetett a net egyik szignálszolgáltatójánál és egy sajátos arculatba csomagolva megpróbálta azt saját brandként továbbadni az általa beazonosítani vélt célcsoportnak: kockázat mentesen és többszörös haszonnal. Az ő logikája szerint nyilván ezt nem árulhatta el, hisz akkor a szignált két kattintással mindenki a forrásnál vásárolta volna meg. Hogy ez csalás lenne? Szerintem és az MNB próbavásárlás szerint nem. Valójában a fél világ ezt csinálja a divatmárkáktól kezdve, az Apple-n át a Fornetti sütödékig bezárólag. Hogy ügyesen csinálta-e? Szerintem formailag igen, tartalmilag viszont egyértelműen nem. Igény egyértelműen lenne a szent grállra, de azért koránt sem mindegy, hogy az milyen módon van tálalva. "Le style c`est l`homme meme." - A stílus maga az ember.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      HalászÚr eltűnését én egy kicsit másképp látom. Van az a verzió, hogy „lám-lám, a csaló gazember fülét farkát behúzva elhúzta a csíkot, mikor fejére borítottuk a bilit.” És van az, hogy ami „előadást” láttunk HalászÚrtól (videók+fórum+FB+blog) egy tudatosan megkomponált marketing stratégia része volt, ami ugyan véleményem szerint hibás alapokon nyugodott, de láthatóan.
                      Nincs nagy jelentősége ennek. Gusztustalan viselkedés volt ez már a kezdetektől. Akármilyen nézőpontból nézzük az eseményeket.

Hozzászólás

• Azért volt amit kihagyott, egy jó kuponos oldalon hirdethette volna magát a végén mint ez a szimpatikus fiatalember a zseniális (néhol nyelvtanilag hibás) kérdéseivel:

https://www.bonuszbrigad.hu/amerikai...ign=Qponverzum

És azért, hogy szakmai jellege is legyen a hozzászólásomnak, kiemelném az egyik pontját:

Eredményes stratégiák (konkrét példák a Top10 stratégiából)

Szeretném ha mindenki őszintén bevallaná hány stratégiát ismer a Top10-ből !! Vajon melyik lehet az első?
                        Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

Szerintem sikeres kereskedő nem fog neki állni szignált szolgáltatni. Meg keresi a havi 5-10 ezer dollárját és eléldegél. Minek foglalkozna ilyenekkel?
                          Vannak emberek, akiknél egyértelműen látszik, hogy hazudnak. Ránézel és látod, hogy kókler. Anélkül, hogy kipróbálnád, hogy mit csinál. Ez abból is látszik, ahogy beszél és viselkedik. Nem kell hozzá jósnak vagy pszichológusnak lenünk, hogy átlássuk a dolgokat. Elég a józan paraszti ész is(és egy kis múltbeli tapasztalat, ami tőled vagy másoktól származik).
                          Van akinek ez is magas de az bizonyos, hogy az illetőnek sem az üzleti élethez sem tőzsdézéshez köze sincs.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

Hozzászólás

Working...
                          X