Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskednék, na de hogyan?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kereskednék, na de hogyan?

Sziasztok,

Arra spekulálnék,hogy shortolnám az S&P500-at mert esésre számítok még 20-30% a következő 1 évben, emellé szeretnék még aranyat is venni,nyilván itt pedig növekedésre.
    Viszont fogalmam sincs,hogyan kell ezt megvalósítani, nem tudom melyik brókert válasszam, nem tudom,hogy hívják azt az opciót (?) amivel shortolni lehet, egyáltalán lehet-e ilyet stb.
    Segítséget szeretnék kérni,hogy lépésről lépésre mit kell tennem?
    Gondolkodtam azon is,hogy a portfolio.trader-el kapcsolatba lépni és általuk kötni , de nem értek a díjakhoz, feltételezem annak borsós ára van.

Hát egy kezdőnek mindezt elmagyarázni nem két perces dolog. De van egy ötletem. Keresd meg pénzügyes Misit, ő biztosan segit neked.
    willow

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Kösz az ajánlást.
      Valóban nem 2 perc.
      Távolról, MIFID nélkül befektetési tanácsot végképp nem adnék, de ha ragaszkodik a kollega az elképzeléséhez, egyfajta megoldást tudok a dologra.

Szia!

Alapvetően három megoldás lehet erre a célra:

1)CFD cégnél shortolsz és fizeted a swapot(oanda szerintem alkalmas, mert 1$/pont pozi is van)
    2)határidőn a MES/ES kontraktokon shortolsz és a lejárat előtt rollolod a következő contractra
    3)SPY ETF(asszem itthonról már nem lehet az IB-nél)

Aranynál ugyanez, csak az XAUUSD a cfd cégeknél és GC a határidőn.

Üdv: Chucky
    HunTraders.co.uk/invite/chucky - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      neked meg megint mi bajod ezen a szép vasárnapon?

• Reoxd
      Reoxd kommentje
      Editing a comment
      Hát igen, kb minden második szót értettem, csak kicsit naiv is vagyok,mert azt képzeltem, csak belépek egy webes felületre és kattintok kettőt amivel megteszem az ajánlatot, majd 1 év múlva ránézek és zárom a pozit,de nem lettem sokkal okosabb.

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      azért pár dolgot itt tisztába kell tenni: a termék, amit te shortolni akarsz masszív long trendben van 2009 óta, tehát a belépsz és kattintassz kettőt, majd évek múlva lezárod, azért nem teljesen így működik, a pozikat folyamatosan monitorozni kell(stoppot húzni, ráépíteni stb), illetve a belépésnél is érdemes egy kezdeti stoppot meghatározni főleg, ha trenddel szemben mész, vagy a teljes számlád a stop.... egyébként az oandának van webes tradingview felülete(trade.oanda.com) itt viszonylag könnyen lehet pozikat nyitni

másrészt, ha nem vagy tisztában a legalapabb fogalmakkal, akkor eléggé gyengülnek az esélyeid, főleg mert a swap mértéke jelentősen erodálja a profitodat, ha még el is találod az irányt, ezek a költségek nagyon jelentősek egy kereskedő szempontjából!!!!

Igen. Megpróbálom lefordítani egy kezdő számára.
    1, elég sok olyan cég van ahol nem tudod pl. direkt az instumentumot megvenni ezért ezek a cégek úgynevezett CFD kereskedők. (A CFD kifejezés a ‘contract for difference’ névből származik. Jelentése, egy befektetési eszköz, mely egy másik eszköz árfolyamát követi.)
    Pl. Plus500, Admiral MArkets, Oanda, XTB...

Minden CFD-s cégnél van SWAP (A swap egy olyan kamat, amelyet az ügyfél fizet az online brókercégnek azokért a pozíciókért, amelyeket napon túl is nyitva tart.) Minél hosszabb ideig tartod a pozícióid, annál magasabb a swap díja. A hosszú távú kereskedési swap költségek magasak lehetnek.

2, A MES és az ES tickerek az SP500 mini határidős opciókat jelöli. Itt nincs SWAP! Ezeket meg lehet shortolni, de mivel havonta lejárnak, így nyitni a következő hónapban egy hasonló pozit, ezt hívják görgetésnek azaz rollolod őket.

3, A SPY ETF instrumentum a mi kb. követi az SP500 árfolyam mozgását és ezt is lehet shortolni egyes cégeknél tőkeáttét nélkül pl. Tastyworks, vagy az IB-n (itt csak ausztrál marketen)
    Tőkeáttéttel pl: Plus500

Az opciós kereskedésbe szerintem ne menj bele tanulás nélkül!

Remélem kicsit érthetőbb.
    HunTraders.co.uk/invite/coinhunter - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Beszállok én is ebbe a "magyarázzuk el röviden"-játékba.

Nem kell aranyat venned. Nem kell indexet eladnod. Elég, ha az árak mozgására fogadsz.
      Nem kell, hogy az egész tőkédet betold (apropó, mekkora összegről beszélünk?). Elég egy előleg, a többit a bróker meghitelezi neked. Ennek ezért lehet egy minimális kamata.

Az S&P500-nál 1 egység az ár*50. Ennek minimum a 100-ad részét kell eladnod. De annak csak 5%-t kell előlegbe leraknod. Hitelkamat nincs, a fogadás maximális időtartama 365 nap.

Aranynál 1 egység az ár*100. Minimum 100-ad részét kell venni. Előleg 5%. Kamat van,max időtartam 365 nap.

Első lépések (amiben tudnék segíteni, bár szinte semmi jutalék nincs utána):
      - számlanyitás
      - tőke feltöltése
      - termék kiválasztása
      - kitalálni mennyit adsz/veszel először
      - valamilyen stratégiával időzíteni adást, vételt
      - gombot nyomni
      - ...
      Utoljára szerkesztve a következő által: pénzÜGYES; 2020-05-10, 12:06.
      https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

Kezd azért tisztulni a kép valamennyire. Én revoluton vásároltam részvényeket , és onnan volt egy elképzelésem ami ahogy látom az esésre spekulálás esetén kb teljesen máshogy működik, ugyebár ott egy részvényt megveszek pld tesla 300$-ért és ha gondolom eladom fél év után az adott piaci árfolyamon.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Nem működik bonyolultabban.
          1. Veszel, aztán ha akarod, valamikor eladsz piaci árfolyamon (és ezzel zárod a pozíciód).
          2. Eladsz, aztán ha akarod, valamikor veszel piaci árfolyamon (és ezzel zárod a pozíciód).

Igen egy egyszerű részvény kereskedelem (swing trade) igy zajlik. Megveszed és aztán magasabb árfolyamon eladod.
        Lefelé ár kereskedéséhez egy kicsit öszetettebb feladat.
        HunTraders.co.uk/invite/coinhunter - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Chucky tenyleg segiteni akart, de willownak igaza van abban, hogy vszinuleg nem sokat ertett belole

Hozzászólás

Etf iranyba menj el. Okvass utana, mi az az etf, es ha shortolni akarsz egy ekkora indexet, akkor talalsz hozza szorzokat is. Tehat van olyan etf, amely ketszeresen koveti le az index eseset. Ha az esik 10 pontot, az etf erteke felmegy 20-al. De rengeteg ilyen van. Tenyleg az a biztos, ha utananezel az ETF-eknek, rengeteg szakirodalom van roluk
            HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Rendben nyugtázom az információkat és utánaolvasgatok, köszi a segítséget! A másik kérdésemre nem kaptam választ, miszerint pld mi a helyzet a portfolio brokerrel? alapból is érdekes kérdés,mert 10-12%-os átlaghozamot promóznak, szóval egy passzív befektetőnek (mint nekem) akár jó ötlet lehet egy ilyen bróker által igazgatott számla is,plus feltételezem ha van elképzelésem mint pld most akkor azt a bróker meg is tudja csinálni. Erről véleményt tudnátok mondani?

Hozzászólás

• Coinhunter
                Coinhunter kommentje
                Editing a comment
                Én nem ismerem őket, de minden bróker cégnek van költsége, ha jó cégre bízod a pénzed (én még ilyet nem nagyon láttam 15 áv alatt) akkor akár átlagosan évi 3-5% hozamot csinálhatnak neked. Ha bármelyik befektetési brókerre bízod valószínüleg azonnal találnak olyan jó beszállókat, hogy a tőkéd rögtön be tudják fektetni. Egy rendes elemző-kereskedővan hogy napokig nem nyit poziciót, hiszen vár a megfelelő belépési pontra.

Ha érdekel a tőzsde világa kezdj el tanulni, és ne bízd senkire a pénzed.
                Ha hosszabb távon szeretnél befektetni és nem értesz hozzá, akkor semmi képpen se válasz tőkeáttétes terméket vagy opciót.

Akkor fektesd a pénzed osztalékfizető részvényekbe, ETF-ekbe. Egy hónappal ezelőtt csodálatosan olcsón lehetett a piacon vásárolni. De még most se késő... Mindenképpen diverzifikálj.
                És tanulj, tanulj, tanulj!
                Utána nyiss demó számlát és játékpénzzel gyakorolj a tőkeáttétes vagy opciós világban. Ha a demón fél-egy év után nyereségbe van a portfóliód, akkor kezdj élesbe ezekre a piacokra menni.
                Egyébb esetben valószínüleg hamar elveszted a pénzed nagy részét!
                Rengeteg oktató anyag, videó található az interneten. Pl. az én videócsatornámon is van viszonylag sok oktatóanyag.

• Reoxd
                Reoxd kommentje
                Editing a comment
                köszi a tanácsokat, egyelőre mélyebben nem szeretném beleásni magam a témába mert túl sok időt venne el,de egy alapszintű tudás kell mindenképpen. Emiatt is inkább hosszú távú üzletekben gondolkodom amire nem kell sok energiát fordítani. Vásárolni most biztosan nem fogok mivel ugye pont arra spekulálok,hogy még szakadni fog 20-40%-ot a piac, nyilván ha ez megtörtént és jövünk ki a recesszióból akkor vásárolni fogok, az viszonylag egyszerűbb,mert csak megveszem és tartom, ez a shortolás az ami komplikált a témában.
            Working...
            X