Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Számlakivonat

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

https://www.myfxbook.com/members/sho...system/1666204

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Látom, erősen skalpolgatsz, de majd Alpin kezelésbe veszi a számlád
      Darastonius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ööö ok? Kezelésbe veheti, bármit is jelentsen.
      Szia „Oszkár”!* ... Ööö, akarom mondani Darastonius!

Én vagyok az a mumus, akire Camaro utalt. Köszi a coming outot, a pozítív eredményekhez szívből gratulálok. Kérlek engedd meg, hogy néhány vélelmezett gyenge pont megnevezésével elgondolkodtassalak, reményeim szerint hozzájárulva ezzel további fejlődésedhez.

1. A tradek 87 százalékában kézzel szálltál ki, annak ellenére, hogy a kereskedések nyolcvan százalékában volt stop és/vagy limit. Ez nekem a stratégiádba vetett hit gyengeségéről tanuskodik.

2. Tovább erősödik ez a meggyőződés, ha a nullába húzott tradeket vizsgálom meg. (a pozitív stop értéket tekintettem annak) A 30 BE trade közül öt esetben vett ki a stop (pár pont csúszást még stop teljesülésnek vettem), kétszer teljesült a célár, az esetek háromnegyedében ugyanakkor kézzel zártál, pedig elvben már nem volt kockázat. Emiatt a potenciálisan még megnyerhető 1831 pipből mindössze 890 pipet realizáltál. Érdemes lenne a konkrét árfolyammozgás ismeretében megvizsgálnod, hogy miképp alakult volna az eredményed ezekben az esetekben, ha ráülsz a kezedre.

3. A profitgörbe alakulását elemezve látható, hogy az első duplázáshoz 247 trade kellett, a másodikhoz mindössze 20. Ez persze lehet egy villámcsapásszerű megvilágosodás eredménye, de valószínűbb, hogy részben kockázatnövelés, részben szerencse áll mögötte. (az utolsó 10 trade találati aránya 80%, átlagos pip 92, ugyanez az előző 257 kereskedés esetében 48% és 15 pip) Nem csodálkoznék azon, ha eufórikus hangulatban lennél (közvetve az újabb depozit elhelyezés és a fórum megjelenés is utalhat erre). Tényleg nem az örömödet szeretném elrontani, csak féltőn figyelmeztetlek: ilyen esetekben a legkönnyebb nagyot bukni, hisz a bátorság növekedését még nem támasztja alá statisztika. (kicsi a minta)

4. Még valami: bár ez részemről adatok híján meglehetősen spekulatív, a profit factor (1,55) és a pipben kifejezett nyerő vesztő arány (2,82) különbsége arra utal, hogy nem fix tőkearányos kockázattal dolgozol. Mivel többnyire dollár elszámolású termékekben kereskedsz, ha tippelnem kellene az arany és az indexek esetében gondolnék kisebb risket (=dollár egyenértéket), mint ami a megnyert pipekből következik. Ha van erre objektív szabályod, akkor no problem, viszont ha esetleges a pozíció méretezés, akkor ez egy plusz kockázati elem a rendszeredben.

További sikeres kereskedést!

*Remélhetőleg érted a megszólításod mögöttes üzenetét. Ha zavar, érdemes intézkedned.

Hozzászólás

Egy jó trade kell az életben és nyugdíjba is lehet menni :-)
        https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

Hali Alpin. Köszi, hogy vetted a fáradtságot, és kielemezted a dolgokat. Sok hasznos dolog van benne, néhányra elég jól ráéreztél. Erősen diszkrecionális a kereskedésem, ezért értem, hogy nehezebb kibogozni a dolgokat, plusz ahogy telik az idő és fejlődöm, úgy lesz egyre stabilabb a dolog. Az előző évi szakasz igazából csak zaj, nagyon sokat kapkodtam ahhoz képest ahogy most csinálom. Február 1-től kicsit pontosabb a kép, ahogy most kereskedem.

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          1. A tradek 87 százalékában kézzel szálltál ki, annak ellenére, hogy a kereskedések nyolcvan százalékában volt stop és/vagy limit. Ez nekem a stratégiádba vetett hit gyengeségéről tanuskodik.
          Igen, ez a gyakori kapkodással együtt járt. Manapság már nem húzom BE-be a trade-eket, ha valami nagyon nem tetszik, inkább kiszállok.

2. Tovább erősödik ez a meggyőződés, ha a nullába húzott tradeket vizsgálom meg. (a pozitív stop értéket tekintettem annak) A 30 BE trade közül öt esetben vett ki a stop (pár pont csúszást még stop teljesülésnek vettem), kétszer teljesült a célár, az esetek háromnegyedében ugyanakkor kézzel zártál, pedig elvben már nem volt kockázat. Emiatt a potenciálisan még megnyerhető 1831 pipből mindössze 890 pipet realizáltál. Érdemes lenne a konkrét árfolyammozgás ismeretében megvizsgálnod, hogy miképp alakult volna az eredményed ezekben az esetekben, ha ráülsz a kezedre.
          Ha ezt így tudtam volna régebben, az sok stressztől megkímélt volna. Bár most megtudva is ugyanolyan hasznos a jövőre nézve. Valahogy volt olyan érzésem, hogy ez a helyzet és megfontoltabbnak kellene lennem, csak nem tudtam hogyan tudnám lemérni.

3. A profitgörbe alakulását elemezve látható, hogy az első duplázáshoz 247 trade kellett, a másodikhoz mindössze 20. Ez persze lehet egy villámcsapásszerű megvilágosodás eredménye, de valószínűbb, hogy részben kockázatnövelés, részben szerencse áll mögötte. (az utolsó 10 trade találati aránya 80%, átlagos pip 92, ugyanez az előző 257 kereskedés esetében 48% és 15 pip) Nem csodálkoznék azon, ha eufórikus hangulatban lennél (közvetve az újabb depozit elhelyezés és a fórum megjelenés is utalhat erre). Tényleg nem az örömödet szeretném elrontani, csak féltőn figyelmeztetlek: ilyen esetekben a legkönnyebb nagyot bukni, hisz a bátorság növekedését még nem támasztja alá statisztika. (kicsi a minta)
          A kapkodásos fázison úgy érzem túlléptem már, azért jobbak az eredmények, illetve áprilistól kezdve a lépés is elég jól kijött. A duplázás gyorsulása annak a következménye, ahogy a lotméretet emelem, de a menete teljesen tervezett.

Depozitot az első óta nem tettem a számlára, amik (eddig) jöttek, azok a rebate-ek. Pénzt betenni nem tervezek, erről a számláról max. kivéve lesz pénz, vagy elbukva. A számlát lehet követni majd, nem terveztem, hogy leveszem innen őket.

4. Még valami: bár ez részemről adatok híján meglehetősen spekulatív, a profit factor (1,55) és a pipben kifejezett nyerő vesztő arány (2,82) különbsége arra utal, hogy nem fix tőkearányos kockázattal dolgozol. Mivel többnyire dollár elszámolású termékekben kereskedsz, ha tippelnem kellene az arany és az indexek esetében gondolnék kisebb risket (=dollár egyenértéket), mint ami a megnyert pipekből következik. Ha van erre objektív szabályod, akkor no problem, viszont ha esetleges a pozíció méretezés, akkor ez egy plusz kockázati elem a rendszeredben.
          Igen, erre van szabály, igazából azonos összeget kockáztatok mindig, csak a szituáció változik, hogy éppen mennyi pip távolságra van a stop, mert hogy hova megy a stop meg a beszálló az a piaci helyzettől függ. Szóval a lotméret és a piptávolság is változik, de a kockáztatott összeg fix. Ha pedig elérek egy adott profitmennyiséget, akkor utána a kockáztatott összeg mennyiségét emelem, és azzal együtt változik a lotméret.

Köszi még egyszer hogy kielemezted, olvastam tőled azóta ilyen elemzést, nagyon hasznos képesség, hogy ennyi mindent ki tudsz olvasni a statisztikákból, mert könnyebben tudod, hogy mi is a helyzet a stratégiáddal. Sajnos én sosem vetettem elég energiát a kereskedés "műszaki" oldalába, ezért is köszi az elemzést.

Hozzászólás

Working...
          X