Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Random Trade

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Random Trade

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!
    Mi a véleményetek a véletlenszerű tradelésről?
    Teljesen random belépés, mindegy az irány, majd a pozíció helyes managelése.
    Van aki tradel így sikeresen? Megosztaná a tapasztalatait, managelési eljárásait?

Pontosan mire gondolsz? Csupán arra, hogy véletlenszerűen nyitunk 1, azaz egy pozit és majd lesz vele valami? Vagy esetleg belefér a grid, hedge netán multy currency, korreláció és ezek megfelelő- de alapvetően még mindig iránysemleges- kombinációja?

Hozzászólás

Igen, bármi ilyesmi belefér.
      Kíváncsi vagyok, hogy vajon lehetséges-e csupán helyes manageléssel profitosnak lenni.
      Úgy is a beszállóra kell a egkevesebb hangsúlyt fektetni-a legtöbbet a kiszállásra...sokan ezt vallják

Hozzászólás

pipes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen, bármi ilyesmi belefér.
        Kíváncsi vagyok, hogy vajon lehetséges-e csupán helyes manageléssel profitosnak lenni.
        Úgy is a beszállóra kell a egkevesebb hangsúlyt fektetni-a legtöbbet a kiszállásra...sokan ezt vallják
        Én csak ebben "hiszek", vagyis csak ezzel foglalkozom, de nem vagyok trader, nem értek a szakmához. Csak lelkes amatőr vagyok...

Hozzászólás

Ez egy jó nagy butaság

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez egy jó nagy butaság
            Lehet. Bizonyos szempontból mindenképpen.

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én csak ebben "hiszek", vagyis csak ezzel foglalkozom, de nem vagyok trader, nem értek a szakmához. Csak lelkes amatőr vagyok...
              Engem érdekelne ez a megközelítés. Írhatnál erről bővebben.

Hozzászólás

Én is áldoztam erre kb. egy negyed évet. Véletlenszerű belépés és utána többféle MM. Volt grid és hedge, sőt Martingale is Mondhatnak nekem bármit a profik, én tudom, hogy működőképes a véletlenszerű belépés, ha ésszel csinálják. Vannak rá jó kis stratégiák, bár nem túl népszerűek, mert ha van egy jó MM, akkor legalább egy egyszerű edge-t érdemes keresni hozzá, és akkor picit még sikeresebb lehet a rendszer.
                Vannak erről hozzászólásaim a fórumon csak már nem tudom merre

Hozzászólás

Ez akkor működne, ha az árfolyamban nem lenne semmilyen rendszerezettség, ha tök véletlenszerűen menne az egész össze-vissza. Akkor lehetne ordereket bedobálni TP-vel SL nélkül, oda-vissza hedge-elve az egészet de ha már van egy trend vagy valamennyire szabályos oldalazás (szinte mindig van vagy az egyik vagy a másik) akkor ez a módszer dugába dől

Ha ez ennyire egyszerű lenne, már rég mindenki xarrá keresné magát, de akkor ki veszítene?

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Engem érdekelne ez a megközelítés. Írhatnál erről bővebben.
                    Nyitok egy longot EJ-n és egy short-ot GJ-n. Egyiknek jó lesz, másiknak rossz, nagyjából hegde-elik a számlát, pontosabban ez esetben teljesen. Majd egyik egységnyi idő alatt több pipet mozog, mint a másik... Ha az mozog többet, amelyik éppen trend irányba megy, akkor jó, lehet zárni valamekkora kisebb profittal. Ha az mozog többet, amelyik a trend ellen megy, akkor van a gridezés, rákötök erre a trend ellenire, vagy azonos lottal (így is már 2:1 lesz a javára), vagy esetleg egy kisebb lotszorzóval emelt lottal, pl. 1.2-vel, vagy 1.5-tel.
                    Ha fordulnak (mert nagyjából együtt fordulnak, hiszen ezek együtt mozgó párok), akkor vélhetően nem kell sok korrekció a profitos záráshoz.
                    És ezzel párhuzamosan ugyanezt megcsinálom másik 2 EJ, GJ charton is, csak az előzőekhez képest ellenkező iránnyal (merthogy kezdetben fogalmam sem lehet, merre indul el a mozgás. Később sem lesz fogalmam, de nem is érdekel.)

Ami nagyon fontos: megfelelő kezdőtőke és kezdőlot megválasztása, de így vélem=tapasztalatom, hogy ilyen korrelációs grid-hedge módszernél sokkal merészebben lehet a kezdőlotot méretezni, mintha egy számlán csak egy páron gridezne az ember. Főleg, ha nem is hegde-elne...

Ez még nem elég azonban, mert szeretem a kockázatot a lehető legjobban megosztani, és ezért ezt a fenti hadműveletet minél több korreláló párral végezni.

A "minél több", "megfelelő méret", stb fogalmak relatív fogalmak, ne menjünk bele, hogy pontosítsam, mert NEM LEHET. Ez benne a kockázat, de azt gondolom, hogy jól kezelhető.

Kérdés még a rákötés távolsága, és a profit mértéke. Jenes párokon én, mivel egyelőre automatán csinálom, a rákötést min. 100 pipre tettem, vagy annál nagyobbra.

Ez a számla bukni fog. (Pont az utolsó pontban foglaltak miatt.) De kit érdekel, ha már duplázott vagy többszörözött? Vagy esetleg sok kisebb számlát különböző párokkal, különböző időpontban indítok? - És még néhány trükk.. - Ezzel meg csak azt szeretném jelezni, hogy a hagyományos, vagy professzionális kockázatkezelés mellett vannak nem professzionális, vagy kifejezetten agyatlan módszerek (ha ez valakinek jobban tetszik így), amelyek mégis működhetnek.

Hozzászólás

Kösz. Van benne logika. Ez is azt mutatja, hogy több úton el lehet indulni.

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én is áldoztam erre kb. egy negyed évet. Véletlenszerű belépés és utána többféle MM. Volt grid és hedge, sőt Martingale is Mondhatnak nekem bármit a profik, én tudom, hogy működőképes a véletlenszerű belépés, ha ésszel csinálják. Vannak rá jó kis stratégiák, bár nem túl népszerűek, mert ha van egy jó MM, akkor legalább egy egyszerű edge-t érdemes keresni hozzá, és akkor picit még sikeresebb lehet a rendszer.
                        Vannak erről hozzászólásaim a fórumon csak már nem tudom merre
                        ha találsz valami stratégiát, vagy korábbi hsz-t, akkor kérlek oszd meg velünk!

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ez akkor működne, ha az árfolyamban nem lenne semmilyen rendszerezettség, ha tök véletlenszerűen menne az egész össze-vissza. Akkor lehetne ordereket bedobálni TP-vel SL nélkül, oda-vissza hedge-elve az egészet de ha már van egy trend vagy valamennyire szabályos oldalazás (szinte mindig van vagy az egyik vagy a másik) akkor ez a módszer dugába dől

Ha ez ennyire egyszerű lenne, már rég mindenki xarrá keresné magát, de akkor ki veszítene?
                          M1 charton van egy fajta káosz elmélet a véleményem szerint. Azt mondják, hogy ott a sok ezer robot irányítja főleg a chartot, így nehéz irányban gondolkodni. (Persze egy minimális rendszer ott is van az biztos.)

Hozzászólás

Ha lenne bármiféle rendszer, az legalább 1 db 100%-os jelzést adna. "Adjatok egy db biztos pontos, és kifordítom magából a világot."
                            http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

pipes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              M1 charton van egy fajta káosz elmélet a véleményem szerint. Azt mondják, hogy ott a sok ezer robot irányítja főleg a chartot, így nehéz irányban gondolkodni. (Persze egy minimális rendszer ott is van az biztos.)
                              Vagy káosz van van momentum.

Hozzászólás

Working...
                              X