Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Random Trade

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Kamionos: engem is érdekel a dolog, told demón, és csatold a myfxbook-hoz, hogy láthassuk. Éppen elég hiteles lesz attól, hogy Te csinálod
    Én már két oktatótól is hallottam, hogy random belépéssel és 1:2 RR-es SL/TP beállításokkal is nyereséges lehet bárki (az egyik trendirányt azért próbált megállapítani, a másik azt sem), de mivel oktatókról van szó, nem hiszek nekik Annyi eszem meg türelmem nem volt, hogy teszteljem, de lehet, hogy ráveszem magamat majd egy pár napos teszterrel való bütykölésre

Azt hiszem értem, mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy valaki nyitogassa ugyan azokat a pozikat: a nyitás egyforma lenne, de a kilépés különbözne, hiszen mindenki maga dönti el, hogy miért és mikor lép ki, így az eredmények is mások lennének.
    Ez szerintem jó ötlet, de sajnos én nem tudom bevállalni, mert amikor délelőtt dolgozom, akkor néha annyian vannak nálam, hogy egyszerűen nem tudnék belépni.
    Mondjuk itt az is érdekes lenne, hogy ugyan akkora SL-t használtok-e, vagy azt is mindenki maga dönti el? Gondolom a lotméret az egyforma kellene legyen.
    Jó kis kísérlet lenne

Moncsicsi: én természetesen rajta vagyok az ügyön, van egy újabb random belépéses módszerem. Jó, nem az enyém, hanem loptam, de nem ez a lényeg Visszateszteltem GBPUSD-n, ami olyan meggyőző volt, hogy kedden elkezdtem az éles tesztet, eddig nem lehet panaszom a teljesítményre
    Érdekesség, hogy EURUSD-n ugyan azon időszak alatt fele olyan jól sem teljesített, csak a 44%-át hozta a GBPUSD-s tesztnek.

Most keresem a párokat, ahol jól működhet a rendszer, addig csak GBPUSD-n tolom. Ha jól muzsikál, akkor megosztom majd a myfxbook-omat is (a sokatmondó Free Lunch nevet kapta a számla ), de egyelőre titokban nyomom, úgy kisebb a beégés veszélye

Hozzászólás

Szerintem (!) a demónál hitelesebb egy centes számla és nem sokkal drágább.

Kamionos: én drukkolok, h megcsináld a kísérletet ez miatt: "Én úgy gondolom, hogy nekem ez az egyik erősségem". Nekem pont ez a legnagyobb gondom, néha komoly nyerőket is "sikerül" nullázni . Ha nyomon tudnánk követni akkor sztem nagy segítség lenne ez sokunknak.

Ati: Hajrá a GBPUSD-hez!

Hozzászólás

deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintem (!) a demónál hitelesebb egy centes számla és nem sokkal drágább.
        XM.COM most ad 100$-t amihez cent számlát is választhatsz 0.01 kötèsmèrettel.
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          XM.COM most ad 100$-t amihez cent számlát is választhatsz 0.01 kötèsmèrettel.
          Inkább 100%-ot, nem?

Tényleg nem ez a demo-centes a lényeg. Ez csak egy kísérlet lenne, ha nem vad skalpolás, akkor tökmindegy, hogy éles vagy demo a számla, engem maga a művelet és az eredménye érdekel.

Én többféle grid stratégia (ezt úgy értem, hogy egyik trendben jó, másik oldalazásban, de van benne korrelációs alap is) összeolvasztását csinálom, mindegyik más páron kereskedjen és közös porfitban zárjon. A technikai feltételekkel, háttérrel még gondom van, de majdcsak...

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Inkább 100%-ot, nem?
            Nem. 100$ credit, ès a befizetèsedre is adnak 100%-ot. Èn is regisztráltam egyet játszani.

Hozzászólás

Nem. 100$ credit, ès a befizetèsedre is adnak 100%-ot. Èn is regisztráltam egyet játszani.
              Tehát ha befizetsz 200$-t, akkor kapsz 100$-t, csak "úgy" + 100$ bónuszt?
              Akárhogy nézem, én csak a 100% bónuszt látom náluk, ügyfélszolgálat meg most nincs.

Hozzászólás

Azt hiszem értem, mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy valaki nyitogassa ugyan azokat a pozikat: a nyitás egyforma lenne, de a kilépés különbözne, hiszen mindenki maga dönti el, hogy miért és mikor lép ki, így az eredmények is mások lennének.
                Igen pont erre gondoltam, amikor azt kérdeztem, hogy velem tart-e valaki? Szerintem lenne értelme.
                Poziméret mindig ugyanakkora lesz. A stop része a pozimenedzsmentnek, úgyhogy azt mindenki oda tenné, ahová jónak gondolja. Legkésőbb nap végén amcsi piaczáráskor pozik zárása.
                Igazából nem akarok semmit bizonyítani, csak a kíváncsiság hajt, úgyhogy van egy LMAX demo számlám két hete, szerintem azt fogom akkor használni.
                Várom a jövő heti adagot. Két instrumentum/nap+irány.

Hozzászólás

Ha az alapfeltételezésből indulunk ki, miszerint a "belépés mindegy" (egyetlen logikus magyarázatként, azért mert az ármozgás is véletlenszerű) akkor ebből egyből következik h managelni is teljesen felesleges. Ha az egész csak ennyin múlna, baromi egyszerű lenne robotokat írni, akik 1 másodpercenként nyitnának pozíciókat és utána valami okos "management" szisztémával zárogatnák a profitot. Ilyen nyílvánvalóan nincs.

A belépéstől 2 dolog függ: mekkora a kezdeti kockázat és mekkora az esély a kistoppolódásra.

A kilépéstől függ a profit nagysága.

Kár egy ilyen banális alaptételt megkérdőjelezni

Hozzászólás

Tehát ha befizetsz 200$-t, akkor kapsz 100$-t, csak "úgy" + 100$ bónuszt?
                    Akárhogy nézem, én csak a 100% bónuszt látom náluk, ügyfélszolgálat meg most nincs.
                    A profitos linken elèrhető. http://www.profit.hu/extrem/
                    Befizetès nèlkül jóvàírják a 100$-t, ès utána a beutalást mèg duplàzzák.

Hozzászólás

A profitos linken elèrhető. http://www.profit.hu/extrem/
                      Befizetès nèlkül jóvàírják a 100$-t, ès utána a beutalást mèg duplàzzák.
                      Jah, hogy ez ilyen "profitos" mutyi!
                      Köszönöm!

Hozzászólás

Lehet off lesz amit írok, de: szerintem a legnagyobb haszna annak lenne, ha több trader összejönne(skype pld), és midenki elmondaná, ő hogyan képzeli el a piacot, miért mozog úgy ahogy, éppen annál a mozgásnál ő mire gondol, mi lehet az oka stb.. ebből a legtöbbet lehetne tanulni, mindenkinek más az elképzelése. de ha összekötnénk egymás agyát, sokkal okosabbak is lehetnénk(akár)

csak sajna van egy hátulütője...nem tudni, van e kakukktojás, aki csak okosodni akar de a többinek semmi használható infót nem tud adni. lehetek akár én is

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Lehet off lesz amit írok, de: szerintem a legnagyobb haszna annak lenne, ha több trader összejönne(skype pld), és midenki elmondaná, ő hogyan képzeli el a piacot, miért mozog úgy ahogy, éppen annál a mozgásnál ő mire gondol, mi lehet az oka stb.. ebből a legtöbbet lehetne tanulni, mindenkinek más az elképzelése. de ha összekötnénk egymás agyát, sokkal okosabbak is lehetnénk(akár)

csak sajna van egy hátulütője...nem tudni, van e kakukktojás, aki csak okosodni akar de a többinek semmi használható infót nem tud adni. lehetek akár én is
                          De az egész fórum ilyen, ha nem is skype-csoportokkal, de végülis ez a cél.

Ebben a topikban speciálisan egyfjata "módszert" vagy akármit akarunk kipróbálni.
                          Nem indikátor, nem vonal, nem villa, nem PP szignál, hanem más.

Ez a kezdeményezés (már maga a topik neve is: Random kereskedés) a szűklátókörü, csak sablonok mentén és konvencionálisan gondolkodni képeseket bosszanthatja, de hát ők majd elkerülnek bennünket.

Az tökjó, amit javasolsz, szerintem is hasznos, és akik szerveződni akarnak úgy és arra, azoknak hajrá!

Hozzászólás

Jah, hogy ez ilyen "profitos" mutyi!
                            Köszönöm!
                            Nah, engem nem szeretnek a z XM-nél, sehogy nem akarnak ilyen számlát nyitni. Még az okát is "titkolják", nehogy javítani tudjak!

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha az alapfeltételezésből indulunk ki, miszerint a "belépés mindegy" (egyetlen logikus magyarázatként, azért mert az ármozgás is véletlenszerű) akkor ebből egyből következik h managelni is teljesen felesleges. Ha az egész csak ennyin múlna, baromi egyszerű lenne robotokat írni, akik 1 másodpercenként nyitnának pozíciókat és utána valami okos "management" szisztémával zárogatnák a profitot. Ilyen nyílvánvalóan nincs.

A belépéstől 2 dolog függ: mekkora a kezdeti kockázat és mekkora az esély a kistoppolódásra.

A kilépéstől függ a profit nagysága.

Kár egy ilyen banális alaptételt megkérdőjelezni
                              Én imádok banális dolgokat megkérdőjelezni. A világot mindig azok vitték előrébb, akik akár alapvetőnek tartott dolgokat is simán megkérdőjeleztek.
                              Ettől még persze lehet, hogy igazad lesz, de ez most egyáltalán nem lényeges. A kísérletezés jó dolog.

Hozzászólás

Sziasztok!

Ez egy nagyon érdekes téma, pusztán a saját véleményem írom le, hátha érdekel valakit.

Amikor kezdtem rájönni, hogy nem tudom megjósolni a jövőt, akkor természetesen átestem a ló túloldalára, és azt hittem, hogy a belépés tökmindegy. Ha a belépéssel nem keresek pénzt, akkor miért ne lehetne belépni amikor nekem szimpatikus, betenni egy trailing stoppot, és kész. Sokat teszteltem én is. A lényeg, hogy ha lezárult a trade, akkor már nyitottam a következőt, de a kiszállás mindig ugyanaz volt. Semmi egetrengető nem történt, más-más chartokon több 100db trade után is pici plusszban voltam. Meglepődtem, hogy más tesztek ugyanezzel a kilépéssel, de trendelemzéssel és szignállal már megfelelő elvárt értéket mutattak.

A helyzet az, hogy ha nem nézed a trendet és ha nem ugyanabban a szituációban lépsz be, akkor feladod a helyzeti előnyt. Lehet, h a brókerdíjat kitermeled, de hát ezt nem ezért csináljuk. Én a következőket tudtam leszűrni :

1. A belépés nem mindegy. Ugyanolyan fontos mint a kilépés. Az nem számít, hogy milyen szignálra lépsz be és mire lépsz ki, hanem az, hogy mindig ugyanazt a szabályt kell alkalmazni. Itt bukik el ugyanis mindenki...

2. Ha nincs managelés, akkor egységnyi elmozdulásnak az esélye 50%. 1x SL-hez képest a 2x Tp elérésének valószínűsége 25%. Hosszú távon (1000db) mindkét esetben 0 körül vagy.

3. Minden belépés véletlenszerű. Az hogy kialakul pl egy doji szignál, vagy bejelez az MACD, előre nem látható és nincs felette kontrollunk.

Ha pozitív managelést alkalmazunk, akkor hosszú távon minden startágia plusszban lesz, pusztán azért, mert a veszteséget elvágjuk, a nyereséget pedig bizonyos szabály szerint futni hagyjuk. Csak hát nem mindegy mennyi az a plussz. Az ilyen tesztek arra mindenképp jók, hogy a saját igaszságára magától jöjjön rá az ember.

Hozzászólás

Working...
                                X