Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Random Trade

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Akkor van probléma, ha valaki a saját meggyőződését, még ha az tapasztalatra és matematikával alátámasztott tényekre épül is, abszolutisztikusan jelenti ki.
    Holott ezek csak az igazság egy-egy szeletei.
    Mindenkinek az igaz, amit a saját hitrendszere alapján annak hisz, annak akar hinni.
    És igaza is van.

De ettől még létezik más szempont, más "valóság" is.

Addig nincs értelme beszélgetésnek, amíg mindenki képessé nem válik arra, hogy a saját abszolútizált igazságát annyira megkérdőjelezhetővé tegye magában, hogy ezáltal képes legyen egy olyan nyitottságra, amellyel legalább megengedi magának, hogy a másként gondolkodó ötletei hassanak rá, meghallgassa, befogadja. Ez nem egyetértést kell, hogy jelentsen.

Ami a témát illeti: tény az is, bizonyítható, hogy aki totál "bután" kereskedik, semmi elemzést nem csinál, illetve nem ért a piacelemzéshez, sem technikai, sem fundamentális szinten, az is képes lehet pénzt keresni. Nincs értelme ezen vitatkozni, elég csak megnézni pár myfxbook-os számlát.
    Ja, hogy olyan a kockázata, meg a mittudomén, micsodája, ami nekem nem professzionális, nem vállalnám, esztelennek tartanám? Az már az én bajom! De ő addig pénzt keres. Követezetesen, megismételhetően, stb. úgy, hogy esetleg a számla elvesztésének kockázatát is belekalkulálja a költségvetésébe, és ilyen értelemben a kockázatkezelésbe.

A magam részéről én ilyen random jellegű kereskedéseknél nem tudnék egyetlen devizapárral boldogulni. És SL-el felfegyverkezve sem, csakis gridezésben gondolkodom. DE! ... és itt jönnek az egyéni ötletelések, ami megkülönbözteti minden más rendszertől, vagy minden más ember számlájától. Mert ne feledjük: a gridezés az nem annyi, hogy nyitok, emelek, "oszt jónapot"!

Hozzászólás

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A profitos linken elèrhető. http://www.profit.hu/extrem/
      Befizetès nèlkül jóvàírják a 100$-t, ès utána a beutalást mèg duplàzzák.

Megpróbáltam. Kitöltöttem mindent,de nem engedte. Igaz,hogy nem vagyok regisztrált Profit-os...próbának jó volt.

Hozzászólás

Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Megpróbáltam. Kitöltöttem mindent,de nem engedte. Igaz,hogy nem vagyok regisztrált Profit-os...próbának jó volt.
        Én is így jártam.

Hozzászólás

Ma újra próbáltam. Engedte. mMg is kaptam a 100$ bonus-t. Azzal, ha jól értem kereskedhetek és,ha hasznom van,akkor ki is vehetem?(természetesen,ha a kivét feltételeinek megfelelek.)

Hozzászólás

Milyen linkről nyitottad, mert én nem kaptam meg a bónuszt?

Hozzászólás

siria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Simán. Xm.com. Éles számla nyitás.

Viszont ahogy most nézem már nincs ez az akció kiírva. Lehet,hogy lejárt?

Hozzászólás

siria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Itt is írom: ez a 100$ csak új ügyfeleknek fog menni. Aki régi ügyfélként nyitott és meg is kapta, annak is inaktiválni fogják a számláját, úgyhogy ne kereskedjen rajta, fölösleges.

Bónusz: ne keverjük ezzel a 100$-ral.
                Új befizetéseknél (és azt hiszem, csak új ügyfeleknél, de ebben nem vagyok biztos) jár most 100% bónusz, valamekkora felső összeghatárig.
                Meglévő ügyfeleknek midnen befizetésre jár 30% hűségbónusz.

Elnézést az OFF témáért, de most itt ez a 100$-os XM számla felvetette a kérdést. De erről itt ennyi elég.

Hozzászólás

Érdekes kísérlet kezdődik kedden, de az agyalás már beindult, jönnek az ellenzők és a támogatók egyaránt Én kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
                  http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=480517

Hozzászólás

http://forums.babypips.com/newbie-is...anagement.html

Röviden pénzfeldobással belépés+nagy RR=nyereséges tréder. 1:3 és 1:4 RR-nél már nyereséges. Ha ez így van (márpedig miért készítene MeiHua hamis statisztikát?), akkor mit kínlódunk mindig a belépéssel?
                    MeiHua kísérlete megerősítés nekem, miszerint a SL elhelyezés az egyik -ha nem a legfontosabb- része a kereskedésnek. A SL-nak kívül kell esnie az átlagos mozgáson, különben kiráznak a trédből.

Erre persze jöhetnek a 2-3 pipes SL-osok, hogy azzal lehet nagyot kaszálni, ha egyszer végre elindul a jó irányba. És biztos vagyok benne, hogy úgy is lehet pénzt keresni, ezen nem fogunk összeveszni

Olvasom tovább a topikot, kíváncsi vagyok

Hozzászólás

Ja igen, azt akartam még kérdezni, hogy ha ez így van, akkor miért nem fordított a nyereséges és a veszteséges tréderek aránya?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ja igen, azt akartam még kérdezni, hogy ha ez így van, akkor miért nem fordított a nyereséges és a veszteséges tréderek aránya?
                        Köszi a linket, ez egy plussz megerősítés nekem

Másoknak lehet kiveri a biztosítékot

Ha saját magamból indulok ki, akkor erre azt tudnám mondani, hogy az ember azt hiszi, a kontrollt úgy tudja megszerezni, ha biztosra megy, ezért minél több tradet szeretne megnyerni. Mivel a jövőt nem látjuk, a piacot nem mi mozgatjuk, ezért ez nem kivitelezhető. A fókusz a belépésen van, az eredményeket elsősorban a belépéstől várjuk, és elveszik a lényeg.

A másik, hogy a stratégia nincsen személyre szabva, nem veszi figyelembe a trader személyiségét.

A 3. a legnagyobb kihívás, a szabályok következetes és fegyelmezett betartása.

Erről amúgy a Van Tharp könyvekben lehet bővebben olvasni.

Hozzászólás

Érdekes kísérlet kezdődik kedden, de az agyalás már beindult, jönnek az ellenzők és a támogatók egyaránt Én kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
                          http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=480517
                          Ránéztem a topicra, és a kísérlet már régebben véget ért. A lényeg az volt, hogy EURUSD-n fejnél Buy, írásnál Sell, SL legalább 25 pip és valami S/R szinthez vagy kerek számhoz igazítva, TP 3-4-szeres, szintén valamilyen szinthez igazítva. 20 tréd után kb. -0.5%-on állt az egyenleg, ha valami jobb spread és swap értékű brokit talált volna, mint az Oanda, akkor talán +0.7% körül állna, azaz nem keresett, de nem is vesztett számottevően.

Ennek a kísérletnek is megvannak a tanulságai, mindenki levonhatja a magáét.
                          Kezdetnek mindjárt érdekes, hogy bár össze-vissza lépked be, de nem bukja el a számlát, vagy nem veszít nagyot, mint az "átlag" tréder tenné, köszönhetően a nagy RR-nek.
                          Cserébe cáfolódni látszik, hogy a nagy RR a gyógyír minden bajra, hiszen nem is gyarapszik a számla.

Úgy tűnik, hogy ha a random belépést kivenné a rendszerből, és csak az aktuális(nak látszó) trend irányéba lépkedne be, azért lehetne pozitív végeredményt csiholni ebből.

Hozzászólás

Egy német srác valami hasonlót csinált.( egy éven keresztül) Minden reggel 8.30-kor feldobott egy pénzt. 20 pipes SL-lel lépett be és m15-ön kezelte a kötést. 84% körül csinált egy évben EURUSD.

blogot is vezetett a kereskedéseiről. http://www.coin-flip-trading.com/

Hozzászólás

bár össze-vissza lépked be, de nem bukja el a számlát, vagy nem veszít nagyot, mint az "átlag" tréder tenné.
                              mondjuk ez inkább mm kérdése, nem a be és kilépés szabályáé.
                              Ha belegondolunk, hogy hogyan szokták elbukni a teljes számlákat az emberek, akkor kb annyi a recept h tegyél fel mindent (ez sok módon elérhető, tudom. most ne térjünk ki erre)
                              én legalábbis nem láttam még olyan embert, aki konzisztensen többszáz kötésben lenullázta a számláját 1-2% risk/trade-el.
                              (normális managelt kereskedésre gondolok, nem szélsőséges esetekre, mint ki-be ugrálással spread-re kifizetni az egyenleget... mondjuk EA hibából, vagy nem is tudom ki csinálna ilyet szándékosan.)
                              leginkább martingail, vagy egy-egy óriási vesztő kötés (elszakadt a cérna ) eredménye a margincall.
                              Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Hozzászólás

Working...
                              X