Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a lényeget pont írod is, hogy szabályozatlan piac (kvázi OTC). ahogy olvastam, te régi motoros vagy. mi ebben az eredményben számodra az újdonság?
    vagy úgy gondolod, hogy egyforma árakat kéne kapnod mindegyiknél?
    Itt nem az a lényeg, hogy eltérnek a brókereknél az árak, hanem hogy mekkorát szúrt mindegyik brókernél lefele az árfolyam, amikor nem volt mire.

Linkelem az IB által adott árfolyamot ezekben az órákban:
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Nem kellene egyforma árfolyamokat kapnom. Illene azonban, hogy körülbelül egyformák legyenek.
      A 2-3 pipes eltérések beleférnek, de ez 30 volt.

Hozzászólás

• https://charts.mql5.com/9/235/cadjpy...point-of-2.png

Tessék, egy újabb gyöngyszem.
        1 pippel fentebb kapok SL-t.
        EGY MM számlán?! Ezt meg hogy? Jaaaa, persze, persze el is felejtettem, mt4 manager.

Majd jól elmagyarázzák, hogy ott volt a következő "ticken ár". Aha, igen, ott volt, ott ott. :-))

Hozzászólás

• Sensus-nál is ez volt (stp), elvileg 12 bank adja a likviditást a prime brókerének, vagy a prime bróker csúsztatott vagy a sensus.
          Most nézem, Fxcm, activtrades, acfx is.

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem kellene egyforma árfolyamokat kapnom. Illene azonban, hogy körülbelül egyformák legyenek.
            A 2-3 pipes eltérések beleférnek, de ez 30 volt.
            tökéletesen értem, és nekem sem tetszik, de ilyen a forex. a valutaváltóknál és a bankoknál is hatalmas eltérések vannak a valuta/devizaárfolyamok jegyzésében. "sajnos" a forex is erre hasonlít, hisz teljességgel szabályozatlan a piac és decentralizált.
            a likviditás (nem)megoldása szinte "bármekkora" eltérést lehetővé tesz szélsőséges esetben. aztán az MM, NDD, ECN katyvasz és a láthatatlan ügyeskedés a háttérben szintúgy.
            ezzel nem mondok újat nyilván, de oda kell menni, ahol számodra elfogadhatóan kiegyensúlyozottnak tűnik (és persze ez se garancia semmire a jövőre nézve).
            na meg bizonyos esetekben rendszerhiba is simán lehetséges.

a konkrét példa azt mutatja szerintem (bár csak tipp), hogy teljességgel más a likviditásszolgáltatói háttér, mert az IB-nél egyáltalán nem volt semmilyen kilengés, viszont a többinél nem csak egynél szúrt le.

akármi miatt is, de ha történt egy kiugró eset, meg kell reklamálni ha nagyon gyanús, aztán jó esetben, normális brókernél helyére kerülnek a dolgok, ha valami gikszer van/volt.

Hozzászólás

https://charts.mql5.com/9/235/cadjpy...point-of-2.png

EGY MM számlán?! Ezt meg hogy? Jaaaa, persze, persze el is felejtettem, mt4 manager.

Majd jól elmagyarázzák, hogy ott volt a következő "ticken ár". Aha, igen, ott volt, ott ott. :-))
              na igen.. sajnos ezek a szabályozatlanságból fakadó járulékos költségek és szinte lehetetlen bármit is tenni ellene :-\
              kivéve ha mindig a jó irányba állsz

Hozzászólás

• Igen, ez nagyon tetszik, mármint az, hogy járulékos ktg-nek nevezed az ilyen kellemetlenségeket. Valóban az, hisz ha megnézzük, 1 pippel lőttek fölém, az sl teljesülése szempontjából mindegy, mert sl-re mentem, az meg hogy 1 pipcost-nyival többet vontak le nem érdekes, remélem nemsoká meg tudom mutatni, "hogy ennek meglesz a böjtje az XM felé", ill. pont nemrég tettem fel egy pozitív slip-et, ahol számomra kedvezően történt az elszámolás, ugyanis tp alatt zárt és számolt el a cég. Itt kb 10$ a "kár", ott meg 60$ volt a nyerő pluszban, szóval ez így OK. Fogjuk rá, hogy OK, mivel számszakilag jó, elvi kérdéskört meg hagyjuk, mert úgy nagyon nem OK, sem a negatív, sem a pozitív slip.

Mivel az xm és társai teljesítési környezete nem igazán tetszik, így csak markerszámlákat tartok ilyen helyeken, tesztelésnél hasznos 1-1 ilyen szituáció.
                Engem sosem a veszteség zavar, ha azt azért szenvedem el, mert rossz volt a meglátásom az ármozgást tekintve. Engem azok a helyzetek zavarnak, amikor a bróker kapzsisága kézzelfogható és néha előfordul, mindennek tetejében, hogy meg akarják magyarázni, hogy ez így korrekt, szabályos és ez a normális.

Amúgy érdekes a kérdéskör, de azt hiszem lerágott már a csont, mivel az én megfigyelésem alapján igen nehézkes rendes környezetben kereskedni. Nem lehetetlen, hiszen elérhető már kisebb összeggel is szabályzott bróker, szabályzott környezetben történő kereskedéssel (NEM REKLÁMNAK ÍROM - mielőtt valaki beleköt).
                Aztán ha esetleg valaki nem 10-20-500-10.000$-al akar kereskedni, hanem más összegek szerepelnek a környezetében, akkor a lehetőségek másabbak.

Az xm-es számla marad, nem kell aggódni a cégnek, ha lesz pozitív vagy negatív élményem, mindenképpen megosztom.

Szép, sok zöld pipben gazdag estét kívánok mindenkinek!

Hozzászólás

• Lajos, menj amcsi határidőre, főbb devizák ott is vannak. Szerintem pár ezer dolcsitól már megéri.
                  HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

....

Szép, sok zöld pipben gazdag estét kívánok mindenkinek!
                    tökéletesen igazad van, a járulékos költséget (veszteséget is írhatnánk) igazából a határidős piac szabályozottsága és költségszintjéhez viszonyítva értettem, de valóban az a nem reklámozott, szabályozottabb bróker megfelelő tőkével nem is kérdéses, hogy jobb választás az átláthatóság szempontjából (pláne ha a többi feltétel is elfogadható, nem ismerem részleteiben).

és viszont neked is!

Hozzászólás

• Kedves erla01, Tisztelt Fórumozók,

Ahogyan azt erla01 is írta, a csatolt képernyőfelvétel alapján az adott megbízást alaposan kivizsgáltuk, amelyre rövid időn belül válaszoltunk is.

Október 26-án, hétfő este 23:45 -kor (szerver, ciprusi idő szerint), a kérdéses ár leszúrás nem ok nélkül történt, tehát nem érintette meglepetésként a piacot, hiszen előre voltak jelezve a várható NZD-al kapcsolatos híradások. Ez a híradás Új-Zélandon minden hónapban általában 26.-ika körül történik, de a pontos dátumról a különböző FOREX-el kapcsolatos híradási honlapokon, ahogyan az XM honlapján is, a gazdasági naptárban (http://www.xm.com/hu/calendar) előre lehet tájékozódni. Az aktuális adat jóval eltért az előrejelzettől, ami a hirtelen esést okozta, többek között a híradással kapcsolatos kereskedés egyik legfontosabb és legismertebb kockázati tényezője.

Az árakat a likviditásszolgáltatóinktól kapjuk, ez nem befolyásolható és a rendszer, amint az ár elérte a Stop Loss szintet, lezárta az ügyletet.

Az XM-nél STP-modellel dolgozunk, ami a megbízások azonnali lebonyolítását, azaz a megbízások 99.35 %-ának 1 másodperc alatti végrehajtását jelenti. Cégünknél ugyanakkor nincs újrajegyzés és nincs megbízás visszautasítás.

Üdvözlettel,

Csilla - XM képviselő

Hozzászólás

https://charts.mql5.com/9/235/cadjpy...point-of-2.png

Hello erla, a konkrét eset nagyon kellemetlen nyilván, de korrekt.
                        A sell (bid) ordered ask áron záródott (buy), ahogy annak lennie kell.
                        A spread-en is látszik, hogy bőven belül van a range-en.

Hozzászólás

• Kedves Csilla!
                          Más (kevés) brókernél nem szúrt le az ár, nálatok őhozzájuk képest 50 (!!!) pippel lejjebb volt.
                          Tehát ha stp ben vagytok akkor tényleg szeretném tudni kik a likviditás szolgáltatóitok a régi bónuszos és az új számlatípusotoknak.
                          Állítólag stp a bónuszos is, rég óta ezt írjátok a gyik ben.
                          Van már huf az újhoz?

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kedves Csilla!
                            Más (kevés) brókernél nem szúrt le az ár, nálatok őhozzájuk képest 50 (!!!) pippel lejjebb volt.
                            Tehát ha stp ben vagytok akkor tényleg szeretném tudni kik a likviditás szolgáltatóitok a régi bónuszos és az új számlatípusotoknak.
                            Állítólag stp a bónuszos is, rég óta ezt írjátok a gyik ben.
                            Van már huf az újhoz?
                            Nincs likviditás szolgáltatójuk.
                            Nem így működik a piac.

Max egy likviditás poolba vannak bekötve és annak lehetnek likviditás szolgáltatói. A kérdés tehát inkább az, hogy melyik ez a likviditás medence? Ha ezt tudod akkor megtudod nézni kik vannak bekötve mint szolgáltatók is.

Hozzászólás

• Bocs még annyit, hogy célszerű azoknál a brókereknél körbe nézni és össze hasonlítani akik ugyan ez likviditás medencébe vannak bekötve. Ha úgy is eltér akkor a broki a hibás.

Hozzászólás

• Gondolom úgy érted Zalán hogy van egy prime brókerük aki bankokkal, pénzintézetekkel, brókerekkel áll kapcsolatban.
                                Tehát akkor átfogalmazom a kérdésem, arra hogy közvetetten kik a likv.-i?
                                Lényeg ugyanaz, hogy végül hol köt ki a pozim, amennyiben úgy dönt az xm hogy lefedezi és a prime bróker pedig tegyük fel nem fogad szembe hanem bepárosít, vagy tovább küldi a megbízásom bankoknak..

Ha már itt vagy kérdezem hogy ugye rosszat jelent ha fxpronak a szokásos duplája a piaci szpred ecn en (0,8 pip)?
                                Véleményem szerint általában 0-0,4 kéne legyen.
                                Vagy tágít rajta a cég vagy ilyen rossz árakat kap.

Hozzászólás

Working...
                                X