Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Capitano, szia! Nem kellemetlen, mert nem 1 ticket nem találtam el, hanem 40 pöttyöt + ktg, de nem is korrekt, mert ez elviekben nem így működik.
    Ha én odateszem a megbízásom valahova annak ott kell lennie, ott KELL teljesülnie.

Példa : Zöldségpiac. 10 kofa, mind tojást árul, ki 30huf-ért, ki 31-ért s van aki 35-ért.
    Megy a vevő és mert nagyon szereti a rántottát azt mondja, hogy kofák, gyertek, mindenkitől megveszem az összes tojást AZON AZ ÁRON, AMI ÁR AZ ÁRCÉDULÁRA VAN ÍRVA. Kofák mennek, eladják 30-31-35-ért, de az árat nem írja át senki. Ha az árat valaki át merészeli írni, jön a felügyelet és azonnal, máris, haladéktalanul a kofa fenekébe dugdossa a tojásokat, nem csak a sajátját, de még a depoban álló 2 raklapnyit is. Ezt nevezzük szabályzott piacnak.

A 30 pipes spike sem így működik.

Maga a piac nem így működik.

STP? ECN? NDD? Miii? Tessék? Ha ezt még egyszer valaki nekem megemlíti, esküszöm, hogy összeszedem magam és szánok ár egy órát és leírom, hogy hogy működik a piac a retail szegmensben, mert nemhogy az ügyfelek 99%-nak nincs róla gőze, de nekem úgy tűnik, hogy problémák vannak a sales ágon is.

Hozzászólás

• Vagyis sokan kamuzzák az ndd-t, oké, de kell legyen olyan hogy tényleg nem mm valaki.
      Nem igazán hiszem hogy folyamatos 50% bónuszt adna az xm úgy hogy stp-be le is fedezi a pozikat, így sok ügyfél folyamatosan kibukdosná a cég bónusz pénzét a likviditás adóhoz.
      Emiatt kérdeztem meg hogy még is kinél fedez. Mert állítják magukról.

Hozzászólás

• Senki nem fedez sehol. Vagy náluk kötsz vagy a likviditás poolba.
        Ennyi.
        Nincs tier 1 nagybank nincsenek angyalok és nincsenek teljesen őszinte brókercég sem.

Vagy náluk kötsz és szét szívatnak mm dolgokkal.
        Vagy náluk kötsz de azt kamuzzák ecn és stp kötéseket engednek.
        Vagy rajtuk átmegy és likviditás poolba kötsz.

Elsőnél vannak bónuszok.
        Másodiknál bónusz nélkül profitálnak rajtad.
        Harmadik az amit ti össze vissza hívtak és az DMA.

Második és harmadik az ahol szűkek a spreadek de soha nem fogjátok megtudni melyik igazából. Nem, sales se fogja tudni soha. Senki sem olyan hülye, hogy sales kollégának, vezetőnek elmondja.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Vagyis sokan kamuzzák az ndd-t, oké, de kell legyen olyan hogy tényleg nem mm valaki.
          Nem igazán hiszem hogy folyamatos 50% bónuszt adna az xm úgy hogy stp-be le is fedezi a pozikat, így sok ügyfél folyamatosan kibukdosná a cég bónusz pénzét a likviditás adóhoz.
          Emiatt kérdeztem meg hogy még is kinél fedez. Mert állítják magukról.
          Nagyon ráérek.
          Stp annyit jelent, hogy nincs dealer. Ettől lehet mm simán.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Gondolom úgy érted Zalán hogy van egy prime brókerük aki bankokkal, pénzintézetekkel, brókerekkel áll kapcsolatban.
            Tehát akkor átfogalmazom a kérdésem, arra hogy közvetetten kik a likv.-i?
            Lényeg ugyanaz, hogy végül hol köt ki a pozim, amennyiben úgy dönt az xm hogy lefedezi és a prime bróker pedig tegyük fel nem fogad szembe hanem bepárosít, vagy tovább küldi a megbízásom bankoknak..

Ha már itt vagy kérdezem hogy ugye rosszat jelent ha fxpronak a szokásos duplája a piaci szpred ecn en (0,8 pip)?
            Véleményem szerint általában 0-0,4 kéne legyen.
            Vagy tágít rajta a cég vagy ilyen rossz árakat kap.
            Nem, nem így értem.
            Úgy értem ahogy leírtam.

Hozzászólás

• Valós email egy valós brokertől az ügyfélnek. Időpont: napjainkban

Dear XY,

We are emailing you with regards to your XXXXXXXXXXXX account(s) .

Please note that, following an internal review, we have changed the setting of your account(s), resulting in a different execution mode. This means that trades on your account will be referred to our Trade Desk and executed manually.

Kind regards

Őszinteségi rohamot kaphattak?

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                tökéletesen értem, és nekem sem tetszik, de ilyen a forex. a valutaváltóknál és a bankoknál is hatalmas eltérések vannak a valuta/devizaárfolyamok jegyzésében. "sajnos" a forex is erre hasonlít, hisz teljességgel szabályozatlan a piac és decentralizált.
                a likviditás (nem)megoldása szinte "bármekkora" eltérést lehetővé tesz szélsőséges esetben. aztán az MM, NDD, ECN katyvasz és a láthatatlan ügyeskedés a háttérben szintúgy.
                ezzel nem mondok újat nyilván, de oda kell menni, ahol számodra elfogadhatóan kiegyensúlyozottnak tűnik (és persze ez se garancia semmire a jövőre nézve).
                na meg bizonyos esetekben rendszerhiba is simán lehetséges.

a konkrét példa azt mutatja szerintem (bár csak tipp), hogy teljességgel más a likviditásszolgáltatói háttér, mert az IB-nél egyáltalán nem volt semmilyen kilengés, viszont a többinél nem csak egynél szúrt le.

akármi miatt is, de ha történt egy kiugró eset, meg kell reklamálni ha nagyon gyanús, aztán jó esetben, normális brókernél helyére kerülnek a dolgok, ha valami gikszer van/volt.
                A valutaváltó nagyon jó hasonlat!

Hozzászólás

• Mindenkit aki fx-ezik a tőzsdére küldeném néhány hónapra, látná, hogy milyen hajszálpontosan lehet ott kereskedni. Elárulom, hogy@ra nem lehet. A kötések nem úgy történnek ahogy lerajzoljuk magunknak. Piac.
                  Ezt az XM-et vagy mi a csudát azért nem védeném. Kaptam tőlük privátban egy olyan primitív promóciót, hogy talán mindenkit hülyének néznek?

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mindenkit aki fx-ezik a tőzsdére küldeném néhány hónapra, látná, hogy milyen hajszálpontosan lehet ott kereskedni. Elárulom, hogy@ra nem lehet. A kötések nem úgy történnek ahogy lerajzoljuk magunknak. Piac.
                    Ezt az XM-et vagy mi a csudát azért nem védeném. Kaptam tőlük privátban egy olyan primitív promóciót, hogy talán mindenkit hülyének néznek?
                    igazából nem is az a lényeg, hogy "hajszálpontos-e", hanem minden dokumentálva van és kívülállóként is ellenőrizhető. sokkal nehezebb belepiszkálni, ill. büntetik is. egyszóval szabályozott.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Windows 10-re frissítettem és feltettem rá az XM mt4 platformját , de nincs olyan hogy MQL4 mappa ez hogy lehet????? Közben meg az alapindikátorok működnek, de hogy működhetnek ha nincs is indicators mappa? Na mind1 ez fura... visszatérek Win7re..

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ....
                        Ha én odateszem a megbízásom valahova annak ott kell lennie, ott KELL teljesülnie.

Példa : Zöldségpiac. 10 kofa, mind tojást árul, ki 30huf-ért, ki 31-ért s van aki 35-ért.
                        Megy a vevő és mert nagyon szereti a rántottát azt mondja, hogy kofák, gyertek, mindenkitől megveszem az összes tojást AZON AZ ÁRON, AMI ÁR AZ ÁRCÉDULÁRA VAN ÍRVA. Kofák mennek, eladják 30-31-35-ért, de az árat nem írja át senki. Ha az árat valaki át merészeli írni, jön a felügyelet és azonnal, máris, haladéktalanul a kofa fenekébe dugdossa a tojásokat, nem csak a sajátját, de még a depoban álló 2 raklapnyit is. Ezt nevezzük szabályzott piacnak.

A 30 pipes spike sem így működik.

Maga a piac nem így működik.

....
                        a példa kicsit sántít, hisz ilyen megbízás nincs, hogy mennyiség: összes. persze lehetne, hogy "bármennyit" kivehet a brókered, aki látja a könyvet, és az is igaz, hogy azt azon az áron kapja meg/adja el, amennyiért a könyvben volt (már ha utólag nem érvényteleníti a tőzsdefelügyelet valamilyen technikai hiba kapcsán).
                        de a stop-loss nem így működik, még a szabályozott tőzsde esetén sem. a te stop-loss megbízásod az aktiválódási szintig be sem kerül a könyvbe. még az is lehetséges szélsőséges esetben - ha nem lehet beállítani piacira (van egyáltalán ilyen?), hanem csak limitre -, hogy egyáltalán nem teljesül a stop-loss, aztán felfüggesztési limitig zuhan a papír ki tudja hány napig, mire lezárhatod.

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          igazából nem is az a lényeg, hogy "hajszálpontos-e", hanem minden dokumentálva van és kívülállóként is ellenőrizhető. sokkal nehezebb belepiszkálni, ill. büntetik is. egyszóval szabályozott.
                          A belepiszkálás az ott valóban durva dolog. Olyan sem lehet mint amikor a Saxo utólag átárazott - sztem. Igaz ennek előnye is volt, az FxPro a negatív egyenlegeket nullára állította.

Hozzászólás

• TMforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

Windows 10-re frissítettem és feltettem rá az XM mt4 platformját , de nincs olyan hogy MQL4 mappa ez hogy lehet????? Közben meg az alapindikátorok működnek, de hogy működhetnek ha nincs is indicators mappa? Na mind1 ez fura... visszatérek Win7re..
                            bár ez némileg off, de 7-esben a rendszerfelügyeletet kellett kikapcsolni, hogy a saját telepítési könyvtárába rakja a profilt és ne a felhasználó programjai által közösen használt AppData könyvtár Local, LocalLow, Roaming almappájának valamelyikébe.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Senki nem fedez sehol. Vagy náluk kötsz vagy a likviditás poolba.
                              Ennyi.
                              Nincs tier 1 nagybank nincsenek angyalok és nincsenek teljesen őszinte brókercég sem.

Vagy náluk kötsz és szét szívatnak mm dolgokkal.
                              Vagy náluk kötsz de azt kamuzzák ecn és stp kötéseket engednek.
                              Vagy rajtuk átmegy és likviditás poolba kötsz.
                              Akkor vedd úgy mintha azt kérdeztem volna az xm től hogy a likviditási poolnak akihez csatlakozva van kik a likviditás szolgáltatói. Csak én röviden úgy fogalmaztam hogy kik adják a likviditást.

Hozzászólás

• Az a kérdés melyik likviditás poolba vannak bekötve. Onnan már mi látjuk kik vannak bekötve oda.

Hozzászólás

Working...
                                X