Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Iron bedőlés is hogy kezdődött? Berakták a TC-be hogy gyanú esetén elvehetik az ügyfél pénzét.... Na ezt XM is elkezdte. Nekem innen egyértelmű az irány.
    Addig nem lesz gond míg valakinél meg nem teszik ,utána számíthatnak a tömeges tőke kivonásra.Sztem jövőre ennek a cégnek is annyi lesz.

Hozzászólás

• antaran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Hogyan biztosíthatja azt valaki, hogy az általa alkalmazott EA megfeleljen az XM fent hivatkozott teljesen általános feltételének?
      Az XM.com már akkor is írta a dorgáló emailt, ha egy multiple pending order expertet futattam...

Hozzászólás

• XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az XM.com már akkor is írta a dorgáló emailt, ha egy multiple pending order expertet futattam...
        A dorgáló email, vagy akár a szerződésbontás is az ő dolguk (mondjuk ETX már kicsit túlzásba viszi, minden nyerő ügyfelet belassítanak 30-50 eur nyerőtől....nagyobb nyerőnél azonnal bontják a szerződést)

De az ügyfél pénze szent. Még elméleti szinten se nyúlhat hozzá....

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egész pontosan kettőt függesztett fel a CySec Alul beraktam a linket is. Szóval ez nem sok. Ciprus amúgy SEMMIvel sem rosszabb, mint egy FCA. Ugyanazok a követelmények vannak, ráadásul ugyanúgy EU-s. A gyakorlat az más kérdés. Emiatt tényleg érheti hátrány a ciprusi cégeket, mert korrupt az egész CySec, de ettől még lehetnek jó ciprusi cégek. Ehhez viszont jól kell ismerni az adott céget. Csak a menedzsment dönti el, mennyire korrektek.

http://www.cysec.gov.cy/en-GB/entiti...firms/cypriot/
          Iron nincs felfüggesztve ezek alapján.
          A menedzsment is csak addig korekt amig profitban van a ceg, csak az nem mindegy .hogy ha FCA alatt van a ceg a financial ombudsman 30 nap alatt valaszt ad,es nem 9 honap. ha egy FCA alatt levo brokinal gondod van es megemlited ,hogy esetleg problemad van egybol megtaltosodnak. a ciprusi brokerek honlapjan meg infot sem talalsz ,hogy ez jogodban al.Szerintem az egesz ciprusi brokervilag elindult az enyeszet utjan, persze most a cysec megtaltosodott ,de ez csak parasztvakitas.
          koltoi kerdes? miert ne ba@akodnanak veled a ciprusi brokerek, amikor latjak, hogy az iron megteheti 11honapja? a tobbi broki is megteszi.

szerintem egy boki addig korekt amig veszitesz nalluk , amikor elkezdesz nyernyi es nem keveset akkor mar mas a szitu. velem az iden 4 FCA altatt levo broker bontott szerzodest mert tul sokat nyertem, ja es nem voltak bonuszos szamlak., de a depot es a nyeresseget visszautaltak.

alapvetoen igazad van a menedzsment donti el de csak addig amig megeri

Hozzászólás

• suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ....
            pontosan. és nagyon nem mindegy, hogy mennyire van könnyű dolguk, amikor elqrták/elsinkófálták a "dolgokat".

Hozzászólás

Miért lenne rosszabb? Én elolvastam a töménytelen szabályozási feltételeket. CySec-ben majdnem teljesen pont ugyanaz van benne, mint az FCA dokumentumaiban. Én ezt írtam. És azt is írtam, hogy a gyakorlat dönti el. Most az iron kibukott, ez tény, de én nem tennék rá semmit, hogy angoloknál nem lehet hasonló sohasem...

A másik: Iron miatt hülyeség egész Ciprust lehúzni. BÁRHOL megkopaszthatnak BÁRHOGYAN. És bárhol lehet jó cég, ahogy rossz is. Ez nyilván kockázat, ezért tesszük ki a tőkénk ~10%-át egy brókerhez.

Lásd például CHF-erősödést: amcsiban, angliában is befuccsoltak a cégek. Csak amerikában inkább kitömték az FXCM-et, mert nem akartak nagy balhét csinálni, meg úgyis ők nyomtatják a dolcsit Cipruson nem volt annyi lóvé (és akarat), hogy kimentsék a cégeket. Ennyi volt a különbség, különben most az amcsikra fújna mindenki, mekkora szemetek. Mindenhol lehet szemétkedni, és korrektnek is maradni. Nem kell elhinni, egyszerűen elég csak megnézni a forex VALÓDI működését, csak sajnos azt max 10 ember ismeri szerény hazánkban igazából.
              "Kitömték", nagyon OK.
              Az Alpari dőlése után az FCA/FSCS/KPMG botlásokkal de korrekt módon levezényelték a kifizetéseket. Az ügyfélpénzek pedig nem tűntek el a számlákról! A saját tőkéjét vesztette el az Alpari.
              Mi a fenének nyomultok Ciprus mellett mikor más lehetőségek vannak?? Talán nem érdek nélkül.
              Teljesen közismert a ciprusi pénzügyi állapot!
              Talán az FxPro nem engedné szélhámos módon dőlni a ciprusi ágát de ott is van brit ág.

Hozzászólás

• Eszem agaban sincs kardoskodni egyetlen orszag vagy ceg mellett sem. Annak orulnek, ha felfogna mindenki, hogy:
                -broker barhol atverhet
                -charge back-ot kihasznaljuk
                -max 10%-ot utalunk ki egy ceghez
                -folyamatosan monitorozzuk a cegeket
                -minden jatekot csak esszel (chf, bonusz)

Ide kellene mindenkinek eljutni. Ciprusra karogni meg semmi ertelme. Nem rosszabb, mint barmelyik masik hely. Vagy valaki azt gondolja, hogy az fxcm-et ingyen mentettek meg? Tokmindegy, en nem akarok vitazni senkivel, de a hozza nem ertes magasfoka megy. En evekig jartam utana a dolgoknak, es gondoltam, segitek par infot megosztani, mi fan terem a forex valojaban. Ha valaki nalam valamivel tobbet tud, akkor nem okoskodok, hanem megvitatom, hogy en ezt es ezt gondolom, beszeljuk meg. De itt a legnagyobb vitazok nagy hozzaertoknek tunnek, aztan tudas az nulla. Ez az oktatokra eppugy igaz, mint a bonuszosokra.

Nekem tokmindegy, ki hol nyit szamlat, mert semmi erdekem sincs. De ha baj van, megis megtalalnak, hogy tudnek-e segiteni

Igen, Irontol nem lesz penz, ezen tovabb kell lepni, ez van. Lehet probalkozni, de at lett verve a nep.

Xm-et meg hagyjatok ki a balhebol, mert tokmindegy, mi van leirva, a gyakorlat maskepp mukodik. En se dicserem oket, de egy kalap ala vonni cegeket nagy butasag.
                HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A menedzsment is csak addig korekt amig profitban van a ceg, csak az nem mindegy .hogy ha FCA alatt van a ceg a financial ombudsman 30 nap alatt valaszt ad,es nem 9 honap. ha egy FCA alatt levo brokinal gondod van es megemlited ,hogy esetleg problemad van egybol megtaltosodnak. a ciprusi brokerek honlapjan meg infot sem talalsz ,hogy ez jogodban al.Szerintem az egesz ciprusi brokervilag elindult az enyeszet utjan, persze most a cysec megtaltosodott ,de ez csak parasztvakitas.
                  koltoi kerdes? miert ne ba@akodnanak veled a ciprusi brokerek, amikor latjak, hogy az iron megteheti 11honapja? a tobbi broki is megteszi.

szerintem egy boki addig korekt amig veszitesz nalluk , amikor elkezdesz nyernyi es nem keveset akkor mar mas a szitu. velem az iden 4 FCA altatt levo broker bontott szerzodest mert tul sokat nyertem, ja es nem voltak bonuszos szamlak., de a depot es a nyeresseget visszautaltak.

No, ezzel a velemennyel mar lehet valamit kezdeni. Koszi

Tehat, abban igazad van, Ciprusra nem vet jo fenyt a dolog, de a tobbi kicsi ceg, akinek nincs ismerose a cysec-nel, annak most nehez, es nem egy kozuluk probal korrekt maradni. A traderek tobbsege nettoban veszit, tehat aki nyer, az se nyer annyit, amennyit a tobbi bukik. Persze lehet anomalia (pl bonusz), de nem jellemzo. FCA valoban komolyabb szerepet kap, de a tuskezes, a last look, a kesleltetes ellen semmit se tudnak tenni. Igen, ha sokat nyersz, az csak keves helyen jo, nagyon keves helyen, mert azon nincs annyi, vagy epp semennyi kaszalas nekik.
                  HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• antaran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hogyan biztosíthatja azt valaki, hogy az általa alkalmazott EA megfeleljen az XM fent hivatkozott teljesen általános feltételének?
                    Hagy előzzem meg a képviselőt a válasszal, erre a kérdésre úgyis elég nehéz lesz értékelhető választ adnia. Szóval a válasz egyszerű, minden EA megfelel a feltételeknek, amelyik FOLYAMATOSAN VESZÍT. A mesterséges intelligencia használata önmagában nem gond, a robot kereskedés közben akár csetelhet is a cég alkalmazottaival, írhat nekik verseket és szerezhet zenéket is. A kezdettől fogva minden FX brókercégnél tilos latency arbitrage trading sem gond, teljesen nyíltan, átlátszóan, és hosszú távon művelhető, mindaddig amíg elég sokat veszítünk vele.

Összegezve: szó szerint nem írhatták bele a szerződésbe, hogy nyerni és profitot kivenni tilos, ezért átfogalmazták. De mi átlátunk rajtuk, mint sajtos szendvics a folpackon.

Hozzászólás

• Kedves David,
                      A kockázat temérdek, OTC/tőkeáttétel/brókerek, az óvintézkedések indokoltak, melyeket leírtál!
                      Ezért gondolom, hogy ne súlyosbítsuk a dolgokat görögös kupival.
                      (Eltöltöttem jó pár évet én is a picon, bár OTC-n csak kb három éve vagyok.)

Hozzászólás

Eszem agaban sincs kardoskodni egyetlen orszag vagy ceg mellett sem. Annak orulnek, ha felfogna mindenki, hogy:
                        -broker barhol atverhet
                        -charge back-ot kihasznaljuk
                        -max 10%-ot utalunk ki egy ceghez
                        -folyamatosan monitorozzuk a cegeket
                        -minden jatekot csak esszel (chf, bonusz)

Ide kellene mindenkinek eljutni. Ciprusra karogni meg semmi ertelme. Nem rosszabb, mint barmelyik masik hely. Vagy valaki azt gondolja, hogy az fxcm-et ingyen mentettek meg? Tokmindegy, en nem akarok vitazni senkivel, de a hozza nem ertes magasfoka megy. En evekig jartam utana a dolgoknak, es gondoltam, segitek par infot megosztani, mi fan terem a forex valojaban. Ha valaki nalam valamivel tobbet tud, akkor nem okoskodok, hanem megvitatom, hogy en ezt es ezt gondolom, beszeljuk meg. De itt a legnagyobb vitazok nagy hozzaertoknek tunnek, aztan tudas az nulla. Ez az oktatokra eppugy igaz, mint a bonuszosokra.

Nekem tokmindegy, ki hol nyit szamlat, mert semmi erdekem sincs. De ha baj van, megis megtalalnak, hogy tudnek-e segiteni

Igen, Irontol nem lesz penz, ezen tovabb kell lepni, ez van. Lehet probalkozni, de at lett verve a nep.

Xm-et meg hagyjatok ki a balhebol, mert tokmindegy, mi van leirva, a gyakorlat maskepp mukodik. En se dicserem oket, de egy kalap ala vonni cegeket nagy butasag.
                        De hát mindenki aki nem ért egyet velük az vagy ironos vagy érdeke van...hihetetlen

Még mindig ott tartunk, hogy mindenki más hibája csak az ővék nem. De hát ez van...inkább tradelek kártyás utalással és folyamatosan veszem ki a profitot mint, hogy egy fca, mnb tök mindegy milyen cégnél ne tudjam zárni a profitot.

Nem lehet általánosítani
                        Xm is más, lmax is és acfx....lényeg, hogy okosan és ne kapzsin. Ha bónusz emberek se lettek volna kapzsik akkor most nem lenne ez az egész. Persze nagyon nincs rendbe ami történt de szerintem kifognak jönni azok a pénzek. Viszont hidd el teljesen hiába vitatkozol, segítesz azoknak akiket ez érintett.... Életükbe nem tradeltek normális profitot össze, nem tudják milyen az amikor megharcolsz minden % profitért...

Hozzászólás

• Sziasztok, jó reggelt!

Szerintem az Xm a fenti szövegrészben arra gondolt, hogy az olyan expertek vannak tiltólistán, amelyek a szerverüket lassíthatják. (Pld.: nyit egy EU longot és tickenként módosítja a célárat és sl-t a piactól állandó 1000 tickre, no ezt képzeld el 20 ügyfélnél, vagy 100nál, mi lehet az eredmény vajon??) Ezt senki sem nézné jó szemmel, annál is inkább, mert megterheli a szervereket és nagyobb problémát is okozhat, pld slip, amire igen érzékeny minden broki.

A ciprusi felügyelet az iron ügyben valóban egy csapat tehetetlen majomnak tűnt eddig, aztán lehet megváltoztatom a véleményem 2 hónap múlva az ügyfeleknek kedvező döntés születik.
                          A többi ciprusi cégnél pedig -Suncikával egyetértek- a menedzsment dönti el, hogy korrektek-e vagy sem. Nekem pld van tapasztalatom több ciprusi céggel és van köztük abszolút pozitív is. Az FXTM-nél nagyon korrektek voltak velem mindig, a support, az utalások rendben mentek, azonban a rendszerük gyenge pontja a hírek alatti slip, ami általában 3-4 pip, amivel ugyan tudnának mit kezdeni, de nem teszik, így megváltunk egymástól, de mindig szívesen gondolok rájuk.
                          Aztán ott az ACFX, életem pozitív csalódása volt, amikor az első hazautalásról swift riportot küldtek automatikusan, kérés nélkül...
                          Nem kell minden ciprusi céget egy kalap alá venni szerintem sem, de nagyon kell figyelni, mert bárki, bárhol átverhet. Nem kell az egekig magasztalni az angolokat sem, mert ott is van 1-2 rohadt alma a kosárban (ETX) és van elég "kívánatos" is pld ActiveTr.
                          Találni kell 3-4-5 olyan céget, akik megfelelnek, a pénzt szétosztani köztük s úgy kereskedni. VPS + Trédmásoló és kész is.

Sok zöld pipet mindenkinek mára is!

Hozzászólás

• Ennyi, igy van Lajos, Zalan!

Irontol valoban, kijohetnek meg a penzek, de inkabb szamitsunk a rosszabbra, akkor nem erhet kellemetlen meglepetes.

Hozzászólás

• Szerintem amivel az iron megprobalkozott az iden az meg a ciprusi felugyeletnek is meredek volt.talan a cysec az utolso oraban radobbent ,hogy ez nagy kart okozott mar es mielott meg az iron peldajat kovetni akarnak mas brokik is bekemenyitenek.lassan fog menni a rendteremtes de azert szerintem tisztulni fog a kep jovore.az ironnal pedig vagy befektetot talalnak vagy csod.onerobol mar a ceg nem al talpra mar foldig romboltak a ceg hirnevet.

Hozzászólás

• itt nem az a kérdés, hogy van-e korrekt és inkorrekt cég bármelyik felügyelet alatt (nyilván van ilyen is, olyan is mindenhol), hanem az a probléma, ha beüt a krach, akkor a pénzedhez jutsz-e és ebben pl. hathatós segítséget nyújt-e a felügyelet. itt nem csak a szándékos csalásról van szó értelemszerűen. FCA már oldott meg ügyeket (bár ahogy olvastam időigénye ennek is volt), viszont a cysec eddig csak asszisztált a sunnyogáshoz. még az is lehet, hogy nincs elég pénz az ICF-ben. van erről bármilyen publikus információ egyébként? na meg ismerve a ciprusi történéseket a pénzügyi válság kapcsán....
                                innentől kezdve a ciprusi pénzbeutalás inkább kaszinó, mint az angliai. persze a kockázatokat ismerve mindenki maga dönti el hova utal ez nem vitás.

ja és elindult az új, karácsonyi 500$-os bónusz az XM-nél! csak tessék, csak tessék.

Hozzászólás

Working...
                                X