Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Gábor

Ha holnaptól mégsem fizetnének, pontosan mi az ami meggátolja önöket, hogy évekig maguknál tartsák az ügyfelek pénzét. (azt hagyjuk, hogy nem olyanok..

Próbáljuk a mellébeszélés most elhagyni. Cysec látjuk, hogy semmit nem segít, tehát arra se hivatkozzunk.

Konkrét választ kérek.
    Kedves Adamy, kedves fórum tagok!

Egy brókercég életében, amennyiben a kifizetések egyik napról a másikra nem kerülnének teljesítésre, tehát ahogyan felvetette, ha holnaptól nem fizetnénk, az mindenféleképpen azt jelentené, hogy a cég nagy bajban van, különböző gondjai vannak. Ilyen döntések nem egyik pillanatról a másikra történnek, ahogyan ok nélkül sem fagyasztja be kifizetéseit egy cég.

Abban az esetben, ha pénzügyi gondokkal küzdene a cég és ebből kifolyólag a kifizetések nem kerülnének végrehajtásra, a Befektetői Kompenzációs Alap ( Investor Compensation Fund) az, ami 20 000 EUR tőkéig biztosítja minden ügyfél befektetéseit, egyben biztosítja arról, hogy pénzét elveszíteni ily módon nem tudja, tehát biztosítva van.

Mivel cégünk a CySec szabályozás alatt működik, ezért az lenne valóságtól eltérő állítás, hogy nem ez az a szervezet az, amely szintén biztosítja cégünk kifogástalan és szabályozott működését. Továbbá azt is jelenti, hogy minden tevékenységünk megfelel az Európai Uniós normáknak és szabályoknak, jogosultan vesz részt cégünk az Uniós piacon.

Üdvözlettel

Somogyi Gábor - XM képviselő

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      1, Lelki ismeret
      2, Érdek hogy ne romoljon a hírneve.
      3, Cysec.

Nem jó számodra nagy összeget utalni brókerhez.
      A beutalt kis egyenlegedet hosszú távon elbukod, vagy ha nyereséges szupertrder vagy akkor bármelyik fizető brókernél össze tradelhetsz annyit hogy mehess egy számodra megbízható jóhoz.

Engem az érdekel inkább hogy honnan kapja a likviditást a piaci spredes számlájuk, nem e egy mm től, remélem egy olyan pooltól amibe vannak banki tagok is.
      Nagyon vonzó (ha valóban minden esetbeni) a negatív védelem.

Kedves csodamacska, kedves fórum tagok!

Mint már korábban szóba került a likviditás szolgáltatóink listája, illetve megnevezése, továbbra is ugyan azzal az információval tudok szolgálni.

A likviditás szolgáltatóink neve nem publikus, több szolgáltatótól, pénzügyi intézettől érkeznek az árak, konkrét nevek kiadására nincs lehetőségünk.

Üdvözlettel

Hozzászólás

• XM képviselő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kedves Adamy, kedves fórum tagok!

Egy brókercég életében, amennyiben a kifizetések egyik napról a másikra nem kerülnének teljesítésre, tehát ahogyan felvetette, ha holnaptól nem fizetnénk, az mindenféleképpen azt jelentené, hogy a cég nagy bajban van, különböző gondjai vannak. Ilyen döntések nem egyik pillanatról a másikra történnek, ahogyan ok nélkül sem fagyasztja be kifizetéseit egy cég.

Abban az esetben, ha pénzügyi gondokkal küzdene a cég és ebből kifolyólag a kifizetések nem kerülnének végrehajtásra, a Befektetői Kompenzációs Alap ( Investor Compensation Fund) az, ami 20 000 EUR tőkéig biztosítja minden ügyfél befektetéseit, egyben biztosítja arról, hogy pénzét elveszíteni ily módon nem tudja, tehát biztosítva van.

Mivel cégünk a CySec szabályozás alatt működik, ezért az lenne valóságtól eltérő állítás, hogy nem ez az a szervezet az, amely szintén biztosítja cégünk kifogástalan és szabályozott működését. Továbbá azt is jelenti, hogy minden tevékenységünk megfelel az Európai Uniós normáknak és szabályoknak, jogosultan vesz részt cégünk az Uniós piacon.

Üdvözlettel

Hogy stílszerű maradjak a cég nevéhez:
        Ezt az egészet én most virtuálisan XeleM......de ha véletlen hirtelen bekebelezik a törökök, akkor majd nyomok neki egy számlanyitàssal egybekötött tráj longot
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Üdvözlöm Gábor!

Nekem lenne egy kérdésem, pusztán a szakmai kíváncsiság hajt.

Mi az oka annak, hogy később zár néhány termék, mint ahogy én tudok kereskedni rajtuk / hamarabb kezd mozogni a piac vasárnap, mint én tudok rajta bármit is tenni.

PLD: vasárnap este 23:00-tól már mozognak az árak, de én leghamarabb csak 23:05-kor tudok bármit is tenni a megbízásaimmal.
          Vagy ott a spanyol index, az árak 21:00-ig "mozognak", de én csak 20:55-ig tudok rajta kötni. Azaz van 5 perc, amíg nekem tehetetlenül kell néznem a piacot, ráadásul a nyitó (GAP) záró (zárási pullback) kiemelt időszakban.
          Mondok egy példát, hogy ez engem miért zavar picit. Pld bentmarad egy pozim hétvégén és véletlenül jófelé ment a GAP, célárat kivettem pénteken (mert tp közelében hajlamos vagyok játszani a jobb hozamért a gap-re). Zárnék 23:00:01-kor, mert ott a GAP, túl a pénteken tűzött céláron, de nem tudok, mert nem lehet kereskedni 23:05-ig. Közben a GAP meg elkezd visszatöltődni és meg nézem, ahogy olvad a hozamom. Ez a kevésbe kínos eset. Ennél van vacakabb is.
          Az fent felhozott spanyol index zárása. Van 5 perc fekete lyuk, ami azért kellemetlen, mert mi van, ha én egy GAP-re játszom? Egy olyan GAP-re, aminek megléte 100%os, pld egy hétvégi választás kimenetele. Ugye nem kell mondanom, hogy mi történik az utolsó 5 percben ilyenkor, amit nekem tehetetlenül kell végignéznem?

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Mi az oka annak, hogy később zár néhány termék, mint ahogy én tudok kereskedni rajtuk / hamarabb kezd mozogni a piac vasárnap, mint én tudok rajta bármit is tenni.
            Szerintem tudod a választ. A brókernek kell a te 5 perced. És a te pénzed is. Természetesen.
            willow

Hozzászólás

• Megvárnám az XM véleményét erről, nem hiszem, hogy kell nekik az 5 percem, mert az nem összeegyeztethető a "legjobb teljesülés, lehető legjobb teljesítés" elveivel.

Hozzászólás

Üdvözlöm Gábor!

PLD: vasárnap este 23:00-tól már mozognak az árak, de én leghamarabb csak 23:05-kor tudok bármit is tenni a megbízásaimmal.
                Vagy ott a spanyol index, az árak 21:00-ig "mozognak", de én csak 20:55-ig tudok rajta kötni. Azaz van 5 perc, amíg nekem tehetetlenül kell néznem a piacot, ráadásul a nyitó (GAP) záró (zárási pullback) kiemelt időszakban.
                Mondok egy példát, hogy ez engem miért zavar picit. Pld bentmarad egy pozim hétvégén és véletlenül jófelé ment a GAP, célárat kivettem pénteken (mert tp közelében hajlamos vagyok játszani a jobb hozamért a gap-re). Zárnék 23:00:01-kor, mert ott a GAP, túl a pénteken tűzött céláron, de nem tudok, mert nem lehet kereskedni 23:05-ig. Közben a GAP meg elkezd visszatöltődni és meg nézem, ahogy olvad a hozamom. Ez a kevésbe kínos eset. Ennél van vacakabb is.
                Az fent felhozott spanyol index zárása. Van 5 perc fekete lyuk, ami azért kellemetlen, mert mi van, ha én egy GAP-re játszom? Egy olyan GAP-re, aminek megléte 100%os, pld egy hétvégi választás kimenetele. Ugye nem kell mondanom, hogy mi történik az utolsó 5 percben ilyenkor, amit nekem tehetetlenül kell végignéznem?
                a brókereknek külön statisztikájuk van arra hogy mennyire vagy eredményes GAP/nyitási/zárási kereskedésben. A meta dealing desk automatája személyre szabottan perces pontossággal hangolható, hogy Neked mikor nyisson/zárjon a piac.
                én jártam már így többbször is.....: http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/956...html#post42262

ez egy 2006-os doksi róla:
                http://www.trade2win.com/boards/atta...ugin-guide.pdf

már akkor volt benne intelligens gapkezelés!!

a válaszban az lesz, hogy a Te tőkédet, érdekeidet védik az esetleges likviditáshiány okozta "rossz" árból eredő veszteségeid ellen,
                de kíváncsian várom én is a kifogáskezelést.

Hozzászólás

• azért ez kegyetlen nagy business.
                  van hozzá kétezerért api is a lustábbaknak:

https://ittrendex.com/en/prices/item/109/

nekem ez belőle a kedvencem:
                  ** Freeze Level sets the interval in the points from the activation prices of pending orders and stop-levels Stop Loss / Take Profit. If during the opening of order the current market price gets into the specified interval, this order is “frozen” and cannot be modified, closed or deleted by the client. It is a hot topic for the companies which lap over the majority of clients` transactions because this limitation forbids the client to refuse or to change his position during the processing by the broker.

egyébként ha Téged áttettek az 5 perces büntikategóriába, akkor az azt jelenti hogy jó vagy benne, és ennek tényleg örülhetsz, közeledik az alagút vége

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    azért ez kegyetlen nagy business.
                    van hozzá kétezerért api is a lustábbaknak:

https://ittrendex.com/en/prices/item/109/

nekem ez belőle a kedvencem:
                    ** Freeze Level sets the interval in the points from the activation prices of pending orders and stop-levels Stop Loss / Take Profit. If during the opening of order the current market price gets into the specified interval, this order is “frozen” and cannot be modified, closed or deleted by the client. It is a hot topic for the companies which lap over the majority of clients` transactions because this limitation forbids the client to refuse or to change his position during the processing by the broker.

egyébként ha Téged áttettek az 5 perces büntikategóriába, akkor az azt jelenti hogy jó vagy benne, és ennek tényleg örülhetsz, közeledik az alagút vége
                    Ez sajnos mindenkire érvényes szabály......
                    www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Megvárnám az XM véleményét erről, nem hiszem, hogy kell nekik az 5 percem, mert az nem összeegyeztethető a "legjobb teljesülés, lehető legjobb teljesítés" elveivel.
                      igen XM sajátosság. valóban elég "cink" dolog, még egy függő, nem teljesült megbízást se enged törölni ebben az 5 perces ablakban. csak egyszer faragtam rá, utána már kerültem ezt az időszakot :-\

Hozzászólás

• Ezzel védekeznek a hétvégi gap abuse ellen.

Hozzászólás

Üdvözlöm Gábor!

Üdvözlöm Erla01!

Szeretném megköszönni, hogy kérdésével ismételten hozzánk fordult.

Az XM kereskedési órái eltérnek a piac általános kereskedési óráitól, pontosan azzal az öt perccel, amit Ön is említett.

http://www.xm.com/hu/forex-trading linkre kattintva a Spreadsheet alatt találja az általános FOREX, RUB, CNH kereskedési órákat. Pontosan annyival tér el az XM időpontja az általánostól, amelyet ön is említett, ennek pedig az az oka, hogy a piac nyitása után rögtön, illetve zárása előtt rögtön a magas volatilitás okozta kellemetlenségektől, abnormális spread-ektől megvédjük ügyfeleinket, számláikat.

Cégünk abból nem profitál, hogy „elvesszük” azt az öt percet, ha pontosabb szeretnék lenni, ezzel a plusz öt perccel összességében több pénzt veszítenének el ügyfeleink, mint nyernének, tisztelet a kivételnek.

Nem tartunk számon semmilyen statisztikát ügyfeleink nyitási/zárási/Gap kereskedéseiről, hiszen kivétel nélkül mindenkire vonatkozik a piac nyitási és zárási időpontja, ez nem egy büntetés.

Amennyiben további kérdés merülne fel, kérem, ahogyan eddig is, bizalommal forduljon hozzánk minden kedves fórumozó.

Üdvözlettel – Somogyi Gábor, XM képviselő

Hozzászólás

• Ez magas nekem, a többség kis lottal nyomja, mért ne lenne elég likviditás a világ legnagyobb piacán az utolsó 5 percben?
                            Még valami, ti mm vagytok, különben nem érné meg adnotok a bónuszt, nincs olyan stp bróker aki folyamatosan adja amit az ügyfelek nagy része elveszt ki a piacnak, a bróker veszteségére.
                            Szóval nem tom milyen volatilitásról beszélsz, de ha le is fedezitek a pozikat akkor is a fenti első mondatom érvényes.

Gyanúm szerint hülyének próbálsz nézni minket, nagy kár, vannak itt nagyon okos emberek is (véletlenül se magamra célzok , na jó de)

Hozzászólás

• Kedves Gábor!
                              Köszönöm megtisztelő válaszát, nagyon örülök neki, hogy ennyi biztonsági intézkedést hoznak az ügyfeleik érdekében!
                              Ha esetleg lenne még kérdésem, mindenképpen keresni fogom Önöket!

Hozzászólás

Kedves Gábor!
                                Köszönöm megtisztelő válaszát, nagyon örülök neki, hogy ennyi biztonsági intézkedést hoznak az ügyfeleik érdekében!
                                Ha esetleg lenne még kérdésem, mindenképpen keresni fogom Önöket!
                                Szarkazmusból csillagos ötös......
                                www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Working...
                                X