Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    eurusd eredeti hozzászólása:

a biztonságom érdekében szerencsére pénteken zárás előtt nem tudtam az említett stoppom feljebb húzni, ma gappel nyitott a piac...így frankó mínuszban átugrotta a stopszintem és úgy zárta a rendszer a pozícióm, ami nem történt volna meg, ha 22.50kor feljebb tudtam volna tenni a stoppot.

Tehát amikor kinyitott a piac záródott a long poziciód. A beadott stop szinten, vagy a rosszabb piaci áron záródott?
    Sajnos nem a stopnál mert az 1 pippel brékíven felett pluszban volt, hanem volt egy 8-10 pip körüli spread-tágítás, ami általános nyitáskor sajna.

Hozzászólás

• Ha jól értem nem a piaci áron, hanem a stop környékén záródott. Ez akkor nem is olyan vészes. Akár ez egy piros pont is lehet az XM-nek. Nekem egy másik ciprusi cégnél így volt:

Nyitott EUR-USD long pozíció. ( igazán nem nagy a spread ) – Hétvégén euróra ható politikai döntések, görögök vergődése, stb. Piacnyitás kb. 100 pippel feljebb réssel. – Nekem a nyitási ár a beadott célárat ugrotta át vagy 60 pippel. A pozíció záródott pontosan a beadott céláron. Beszéltem a brókercéggel, mi a helyzet a beadott cél és stoppokkal , ha a piac gap – el átlépi. Egyből a védekező szöveg indult: Nem vállalnak felelőséget, ha a beadott stop, vagy cél áron nincs árjegyzés, azaz átlépheti, és nagyobb veszteség is keletkezhet. Tehát szerintem sok helyen az van beállítva, hogy ha pl. long esetén a gap átlépi a beadott stoppot, akkor jóval lejjebb zárnak, ha viszont a gap a célárat lépi át akkor a beadott céláron zárnak. A különbözet profitja meg megy a kasszába.

Kedves Gábor! Ez az XM MT4 rendszerben hogy van beállítva?

Hozzászólás

• Brokercégtől függetlenül az első legjobb jegyzett áron van lehetőség egy pozíció záródásának, ha volt stop. Ahol nem járt az ár, ott nem tud bezárni. Ilyen szempontból a demoszámlák érdekes dolgok, mert ott azt mutatja, hogy zár egy ilyen helyzetben a legtöbb brokernél. Én emiatt nem kereskedek shares-t meg ilyeneket ilyen brokereken, mert ha lesz 1 nagy gap, a kijelölt stopom értéke hiába volt egy ilyen esetnél a számlám 2%-a, ha az első jegyzett ár amin teljesülni tud a megbízás bezárása, annyira messze van mondjuk, hogy akár csődbe is vihet 1 ilyen megbízás.

Ezt külön fűszerezheti, ha nagy pozícióról van szó és a dealing megtúrja olyanra, hogy mégsem az adott broker általi első jegyzett áron teljesül, hanem mondjuk azért hagy még mozgást neki, azt se fogod tudni megreklamálni pl egy market makernél.

Hozzászólás

• Att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha jól értem nem a piaci áron, hanem a stop környékén záródott. Ez akkor nem is olyan vészes. Akár ez egy piros pont is lehet az XM-nek. Nekem egy másik ciprusi cégnél így volt:

Nyitott EUR-USD long pozíció. ( igazán nem nagy a spread ) – Hétvégén euróra ható politikai döntések, görögök vergődése, stb. Piacnyitás kb. 100 pippel feljebb réssel. – Nekem a nyitási ár a beadott célárat ugrotta át vagy 60 pippel. A pozíció záródott pontosan a beadott céláron. Beszéltem a brókercéggel, mi a helyzet a beadott cél és stoppokkal , ha a piac gap – el átlépi. Egyből a védekező szöveg indult: Nem vállalnak felelőséget, ha a beadott stop, vagy cél áron nincs árjegyzés, azaz átlépheti, és nagyobb veszteség is keletkezhet. Tehát szerintem sok helyen az van beállítva, hogy ha pl. long esetén a gap átlépi a beadott stoppot, akkor jóval lejjebb zárnak, ha viszont a gap a célárat lépi át akkor a beadott céláron zárnak. A különbözet profitja meg megy a kasszába.

Kedves Gábor! Ez az XM MT4 rendszerben hogy van beállítva?

Kedves Att16, Kedves Fórumozók!

Ahogyan azt royalinvest leírta, úgy kerül egy StopLoss vagy TakeProfit lezárásra, tehát az első jegyzett áron, ahol eléri a stop szintet.

Amennyiben van árjegyzés az előre beállított szinten, akkor pontosan ott kerül végrehajtásra.

Magas volatilitás, gap esetén a megbízás az első, a limithez legközelebb jegyzett áron kerül lezárásra. Ez érvényes StopLoss és TakeProfit szintekre is, tehát előfordulhat pozitív vagy negatív irányú csúszás is.

A lényeg tehát, hogy csak és kizárólag valós, jegyzett áron kerül bármilyen megbízás lezárásra.

Üdvözlettel

Gábor - XM Képviselő

Hozzászólás

• - A lényeg tehát, hogy csak és kizárólag valós, jegyzett áron kerül bármilyen megbízás lezárásra. -

Köszönöm a választ.

Hozzászólás

• att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              - a lényeg tehát, hogy csak és kizárólag valós, jegyzett áron kerül bármilyen megbízás lezárásra. -

köszönöm a választ.
              epic
              HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Tisztelt Shortosgyula!

Ha jól emlékszem egy korábbi bejegyzésed alapján,elhoztál az XM-től közel (vagy több,mint?) 80000 USD-t,úgyhogy csak nem lehetnek annyira rosszak! Na jó,azért attól is függ,mennyit tettél be...

Hozzászólás

• Tisztelt XM képviselő!

Napok óta 4 pont a spread az ausztrál indexre, a teljes ottani kereskedési időben (itteni idő szerint nagyjából éjfél és reggel 6:30 között.)
                  Ez a spread eddig 1 pont volt ebben az időszakban, a 4 pont enyhén szólva megnehezíti a kereskedést. (Bizonyos esetekre, pl skalpolás, lehetetlenné is teszi.)

Megkérdezhetem, hogy mi ez a változtatás, és most már ez végleg így marad?

Válaszát előre is köszönöm!

Hozzászólás

• goapsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tisztelt XM képviselő!

Napok óta 4 pont a spread az ausztrál indexre, a teljes ottani kereskedési időben (itteni idő szerint nagyjából éjfél és reggel 6:30 között.)
                    Ez a spread eddig 1 pont volt ebben az időszakban, a 4 pont enyhén szólva megnehezíti a kereskedést. (Bizonyos esetekre, pl skalpolás, lehetetlenné is teszi.)

Megkérdezhetem, hogy mi ez a változtatás, és most már ez végleg így marad?

Válaszát előre is köszönöm!
                    Miért nem írsz vagy telefonálsz az ügyfélszolgálathoz vagy egyéni ügyintéződhöz?

Hozzászólás

• Tegnap már megkérdeztem őket cseten (az angol ügyfélszolgálatot, mert éjjel ők voltak elérhetőek) azt mondta, hogy utánanéz, és elküldi emailben a választ.

Csak ma nem jött ez a válasz, és a spread még mindig 4 pont.

Holnap megkérdem a magyar üf-et is, de gondoltam, megkérdem itt is, hátha...

Hozzászólás

• goapsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Tegnap már megkérdeztem őket cseten (az angol ügyfélszolgálatot, mert éjjel ők voltak elérhetőek) azt mondta, hogy utánanéz, és elküldi emailben a választ.

Csak ma nem jött ez a válasz, és a spread még mindig 4 pont.

Holnap megkérdem a magyar üf-et is, de gondoltam, megkérdem itt is, hátha...
                        Valóban szoktak itt jelentkezni.
                        Küldj nekik emailt is.

Hozzászólás

• vigyázni kell a ciprusi brókerekkel. Ahogy hallom már XM is egyre lassabban fizet, és egyre többet trükköznek az árakkal spreadekkel.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Valóban szoktak itt jelentkezni.
                            Küldj nekik emailt is.
                            Megkérdeztem cseten.

Hát, érdekes. Azt mondja az ügyfélszolgálatos, hogy nekik nincs ráhatásuk az árakra, mert azt a likviditásszolgáltatók adják (azaz nem rajtuk múlik)
                            Ezt azért nehezen tudom elképzelni, hogy egy brókercégnek ne legyen ráhatása az általa közvetített árakra...
                            Mellesleg a likviditásszolgáltató egyszer csak fogja magát, és négyszeresére emeli az árrést?

Abban maradtunk, hogy utánanéz, és üzen.
                            Remélem, h megoldják, mert így kereskedhetetlen az index. Ha a likviditásszolgáltatók adják, akkor szóljanak nekik, hogy vegyenek vissza, mert ez a spread nemhogy nem versenyképes, de teljességgel kezelhetetlen.

Hozzászólás

• Nap vicce. Mindig van min szörnyülködni.
                              HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Hát, igen.

Remélem gyorsan visszarakják az 1 pontot, mert ebből így nem lesz trade.
                                Egy átlag 50 pontot mozgó indexen messze van a "versenyképestől" a 4 pont spread kereskedési időben. Ha ezt a likviditásszolgáltató adja, akkor ideje lenne versenyképesebbet keresni.

Hozzászólás

Working...
                                X