Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez az mire? Ez kaszinókban szokás.
    Ha nyereséges vagy, akkor valóban nem fogod használni, illetve csak egy kifejezett esetben lehet hasznos.
    Ha kezdő vagy, akkor meg úgyis veszítesz, akkor pedig szerintem sok embernek segítség, hogy egyáltalán kipróbálja hogy milyen valós pénzzel tradelni,vagy épp ezzel csökkenti a veszteségét.

Kaszinóban nem igen járok, de nyilván ennek ott is megvan a szerepe.
    Akinek hasznos, az használja, akinek nem, az nem.

Egyébként nem is értem hogy miért téma állandóan ez a bónusz dolog.
    Ha valaki nyit egy számlát, önmaga rendelkezik róla hogy kér-e bónuszt, vagy nem. Aki kér az kap, aki nem, az nem.
    Kár ezen ennyit rugózni.
    És nyilván a másik oldalt, a brókereket is meg lehet érteni.
    Ha bróker cégem lenne, én biztos hogy kínálnék bónuszt, ha a törvények lehetővé teszik.
    Ott van rá részletes felhasználási szabályzat, aki igényli a bónuszt, annak meg kutya kötelessége elfogadni a szabályzatot és aszerint használni azt.

Hozzászólás

• Nekem a bónusz rossz ómen. Az indulók többsége úgy is bukik, így a bónusz tényleges kifizetésére sosem kerül sor. Éppen ezért nem is kell valódi fedezet mögé, csak a számlán virtuálisan jelenik meg, és mivel a forexen sok a házon belüli kötés/teljesítés ez a pénz a valóságban soha sehol nem lesz látható. Egy célja van, ügyfeleket szerezni, akik nagy része valódi pénzt hagy ott. Szerintem ezeknél a cégeknél gáz van.
      Nem hiszek az ingyen ebédben.

Hozzászólás

• De logikusan ez a cégnek ingyen van.
        Hiába adja oda a bónuszt,ez csak virtuális pénz amit kereskedésre fordíthatsz.Szóval ez ingyen van a forex cégnek akkor meg nem mindegy? Szerintem de,nekünk meg nem is kell feltétlen kérni,arra jó kereskedésre fordítsad amit bukhatsz is,de legalább nem buktál valós munkával megkeresett pénzedből.Plusz azt sem tudhatod hogy elbukja valaki,lehet valaki 1 éve demózik és sikeres kereskedő de mivel szegény (nagy eséllyel ezért sodródott ebbe az irányba) nincs pénze beutalgatni több száz $-árt.Így legalább nincs benne semmi vesztesége amit nem mindenki engedhet meg magának.
        Kaszinóba meg nem igen láttam bónuszt,vagy is valós kaszinóknál nem igen,online ott igen van.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nekem a bónusz rossz ómen. Az indulók többsége úgy is bukik, így a bónusz tényleges kifizetésére sosem kerül sor. Éppen ezért nem is kell valódi fedezet mögé, csak a számlán virtuálisan jelenik meg, és mivel a forexen sok a házon belüli kötés/teljesítés ez a pénz a valóságban soha sehol nem lesz látható. Egy célja van, ügyfeleket szerezni, akik nagy része valódi pénzt hagy ott. Szerintem ezeknél a cégeknél gáz van.
          Nem hiszek az ingyen ebédben.

Gyuri eredeti hozzászólása
          De logikusan ez a cégnek ingyen van.
          Hiába adja oda a bónuszt,ez csak virtuális pénz amit kereskedésre fordíthatsz.Szóval ez ingyen van a forex cégnek akkor meg nem mindegy? Szerintem de,nekünk meg nem is kell feltétlen kérni,arra jó kereskedésre fordítsad amit bukhatsz is,de legalább nem buktál valós munkával megkeresett pénzedből.Plusz azt sem tudhatod hogy elbukja valaki,lehet valaki 1 éve demózik és sikeres kereskedő de mivel szegény (nagy eséllyel ezért sodródott ebbe az irányba) nincs pénze beutalgatni több száz $-árt.Így legalább nincs benne semmi vesztesége amit nem mindenki engedhet meg magának.
          Kaszinóba meg nem igen láttam bónuszt,vagy is valós kaszinóknál nem igen,online ott igen van.
          Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy amíg érezhetően "süt rólatok" a brókerek iránti ellenszenv, gyűlölet, addig esélyetek sincs traderként megszerezni a nagy dohányt.

A másik dolog hogy szerintem nem tisztázott általánosságban a bónusz felhasználhatósága számotokra.Talán ez a másik oka az ellenszenvnek.
          (pl. nem várja senki a bónusz kifizetést, senkit nem érdekel "valódi fedezet" egy virtuális dolog mögé, stb..) Ingyen ebédről pedig szerintem itt szó sincs, abban én sem hiszek.

A harmadik dolog hogy nem számoltátok még ki szerintem soha, hogy kezdőként (vélhetően eleinte veszteségesként) a bónusszal jobban jártok-e vagy sem.

Negyedszerre pedig a 90/90/90-en az hogy bónusz vagy nem bónusz, az ég világon semmit sem fog változtatni!

Azt kellene nagyon, de nagyon átgondolni és nyilván ez a dolog nem az itt szóban forgó cégről szól, hogy valaki traderként megértette-e igazán azt hogy a brókerre égetően szükségünk van! Elengedhetetlen ehhez a melóhoz, sőt tovább megyek, kis pénzűeknek össze kellene tenni a tenyerüket hogy létezik olyan hogy tőkeáttét! Hogy nem ki vagytok dobva a valós piacra, aztán nesze, vegyél 1 kontraktot és ne akarj kevesebbet, kisebbet, mert NINCS, meg hasonló dolgok.
          Szóval érdemes nagyon, de nagyon másként látni azt a mi valójában lehetőség, óriási lehetőség és nem hátrány.

Ez egy kökemény spekulatív játék, amit űzünk.
          Fizethet nagyon, de nagyon jól. Lehetünk marhára óvatosak, meg körültekintőek, meg védhetjük a tőkénket, meg hasonlók, de aki nem kész a kockázat vállalásra, aki nem érti meg azt hogy NEKÜNK mit jelent a pénz, annak ez a játék nem való.
          Ez a dolog nem arról szól hogy nyissunk 100 dollárral számlát, aztán majd meglátjuk hogy működik-e.
          NEM fog működni! Nem a 100-as miatt, hanem amiatt ami a fejekben van a 100.- usd mögött...

Sajnos ezek a tények.

Hozzászólás

• Kérdés, hogy bölcs dolog volt-e a tőkeáttételt kiengedni az OTC-re kiskereskedőknek. A felügyeletek most megpróbálják visszagyűrni a szellemet a palackba.

Hozzászólás

Kérdés, hogy bölcs dolog volt-e a tőkeáttételt kiengedni az OTC-re kiskereskedőknek. A felügyeletek most megpróbálják visszagyűrni a szellemet a palackba.
              Feltehetnénk úgy is a kérdést, hogy bölcs dolog volt e a képzetlen, nulla szakmai tudású embereket az OTC piac, (vagy egyáltalán bármely piac) közelébe engedni?
              Az okozat megszüntetésével még nem fog megszűnni az ok...
              Nem biztos hogy a "szellem" a hibás azért hogy "jogosítvánnyal" nem rendelkező emberek ülhetnek "száguldó autóba" és csinálhatják a tömeges baleseteket.
              Ha van leverage, ha nincs, ugyanezen emberek ígyis-úgyis rommá bukják magukat.
              A tőkeáttét csak egy kifogás, ami mögé szeretnek bújni a felelősséget, kockázatot vállalni nem képes emberek.
              A gondolkodással van a baj, nem a tőkeáttéttel.

Nekem, mint tradernek egyáltalán nem jó az, ha a lúzerek vesztik a pénzt.
              Miért?
              Mert ha ezek miatt az emberek miatt korlátoznak a felügyeletek sok dolgot, azzal nekem is korlátozzák az eredményességem számos szempontját.
              Aztán ott fogunk tartani a sok lúzer miatt, mint usa, hogy 1:50 a max, meg fifo nyitás, zárás, meg nem mehet a hedge, nem tud normálisan futni a robotod, meg hasonló dolgok, amikkel a profikat szívatják, de valójában az agyatlan játékszenvedélyes vesztőket, csak minimálisan tudják korlátozni.
              Nekem ez a bajom azzal, hogy tudás nélküli emberekkel hagyják agyonvágni pl. a forex piacot, ami most úgy ahogy van pont jó nekünk.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy amíg érezhetően "süt rólatok" a brókerek iránti ellenszenv, gyűlölet, addig esélyetek sincs traderként megszerezni a nagy dohányt.

A másik dolog hogy szerintem nem tisztázott általánosságban a bónusz felhasználhatósága számotokra.Talán ez a másik oka az ellenszenvnek.
                (pl. nem várja senki a bónusz kifizetést, senkit nem érdekel "valódi fedezet" egy virtuális dolog mögé, stb..) Ingyen ebédről pedig szerintem itt szó sincs, abban én sem hiszek.

A harmadik dolog hogy nem számoltátok még ki szerintem soha, hogy kezdőként (vélhetően eleinte veszteségesként) a bónusszal jobban jártok-e vagy sem.

Negyedszerre pedig a 90/90/90-en az hogy bónusz vagy nem bónusz, az ég világon semmit sem fog változtatni!

Azt kellene nagyon, de nagyon átgondolni és nyilván ez a dolog nem az itt szóban forgó cégről szól, hogy valaki traderként megértette-e igazán azt hogy a brókerre égetően szükségünk van! Elengedhetetlen ehhez a melóhoz, sőt tovább megyek, kis pénzűeknek össze kellene tenni a tenyerüket hogy létezik olyan hogy tőkeáttét! Hogy nem ki vagytok dobva a valós piacra, aztán nesze, vegyél 1 kontraktot és ne akarj kevesebbet, kisebbet, mert NINCS, meg hasonló dolgok.
                Szóval érdemes nagyon, de nagyon másként látni azt a mi valójában lehetőség, óriási lehetőség és nem hátrány.

Ez egy kökemény spekulatív játék, amit űzünk.
                Fizethet nagyon, de nagyon jól. Lehetünk marhára óvatosak, meg körültekintőek, meg védhetjük a tőkénket, meg hasonlók, de aki nem kész a kockázat vállalásra, aki nem érti meg azt hogy NEKÜNK mit jelent a pénz, annak ez a játék nem való.
                Ez a dolog nem arról szól hogy nyissunk 100 dollárral számlát, aztán majd meglátjuk hogy működik-e.
                NEM fog működni! Nem a 100-as miatt, hanem amiatt ami a fejekben van a 100.- usd mögött...

Sajnos ezek a tények.

Szerintem nagyjából én is így kátom.
                Nem gyülölöm a forex cégeket, hiszen nekem rájuk van szükségem, és eddig is volt. Én nem tartozom a forex cégeket köpködök közé, nem is írtam ilyesmit. A bónusz arra vonatkozott, hogy a leírtak miatt nekem ezek a cégek nem szimpatikusak.
                Ami a képzetlenséget illeti, az mindenkinek a saját felelőssége. Egy zöldséges üzlethez sem kérnek szakmai végzettséget. A különbség az, hogy itt gyorsabban és nagyobbat buknak, ezért szidják az egész világot a kudarcukért. Ezen nem az említett szigorítások segítenek, hanem az egyén önfelelősség vállalása. Hiába a szigorítás, a képzettséghez kötés, vizsgatétel stb., aki veszít, 90%-ban a brókert fogja hibáztatni.
                Megoldás? Kis tőkéseknek és kezdőknek kell a forex a kis kockázat miatt. A határidőhöz hasonló felügyeleti kontroll és felelősség kellene. Valamint a forexezőnek fel kell tudni fognia, hogy piszok nagy a felelőssége, hogy egy USA fx-t vagy egy harmadik világbeli forex céget (garanciák nélkül, ám remek bónusszal) választ-e. Ehhez jön még annak az elfogadása is, hogy nem biztos, hogy mindenki az ő 10 eurós stopjára vadászik.
                Arról nem is beszélve, hogy a forex cégek között is vannak megbízhatóak és a határidősök között erősen kockázatosak. Bár a határidős brókerekhez még nem volt szerencsém.

Hozzászólás

• Tback én rám hogy értetted hogy süt rólam a brókerek iránti ellenszenv? Nem értem ugyan is én pont védtem őket,a bónusz mellé is kiáltam szóval nem értem ezt mért írtad rám :/

Hozzászólás

• A Cysec alatt vege a bonusznak :
                    http://www.cysec.gov.cy/CMSPages/Get...e-14007451d7e8
                    Es valoszinuleg FCA alatt is ez kovetkezik
                    Akinek bonusz kel az keresgelhet az egzotikus szigeteken bejegyzett brokik kozott.

Hozzászólás

• OK, OK de a tőzsdét nem véletlenül találták ki. Ott nem fognak korlátozni a kereskedésben.

Hozzászólás

OK, OK de a tőzsdét nem véletlenül találták ki. Ott nem fognak korlátozni a kereskedésben.
                        Ez sem teljesen igaz, de most ne is ezt taglaljuk.

Bármilyen forexes cucc korlátozása nem megoldás!
                        Mindig az oktatásban, felvilágosításban van a megoldás. Megengedhetnének bármit, ha nem lenne eszetlen, aki kipróbálja, de sokan rommá bukják magukat, és ezért betiltanak jó dolgokat is. Tőkeáttétel, bónusz, de még a bináris opció is tud jó móka lenni. Advanced dolgokról most ne is beszéljünk...

Szerencsejátékosoknak meg tökmindegy, hol buknak, illúzió ugyanaz. Kezdők is bukhatnak, de ésszel nyilván nem fognak vagyonokat.

Jegyzem meg, amíg ment a bónuszozás, addig Iron, XM, és társai ****a cégek voltak itt a fórumon is
                        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Feltehetnénk úgy is a kérdést, hogy bölcs dolog volt e a képzetlen, nulla szakmai tudású embereket az OTC piac, (vagy egyáltalán bármely piac) közelébe engedni?
                          Az okozat megszüntetésével még nem fog megszűnni az ok...
                          Nem biztos hogy a "szellem" a hibás azért hogy "jogosítvánnyal" nem rendelkező emberek ülhetnek "száguldó autóba" és csinálhatják a tömeges baleseteket.
                          Ha van leverage, ha nincs, ugyanezen emberek ígyis-úgyis rommá bukják magukat.
                          A tőkeáttét csak egy kifogás, ami mögé szeretnek bújni a felelősséget, kockázatot vállalni nem képes emberek.
                          A gondolkodással van a baj, nem a tőkeáttéttel.

Nekem, mint tradernek egyáltalán nem jó az, ha a lúzerek vesztik a pénzt.
                          Miért?
                          Mert ha ezek miatt az emberek miatt korlátoznak a felügyeletek sok dolgot, azzal nekem is korlátozzák az eredményességem számos szempontját.
                          Aztán ott fogunk tartani a sok lúzer miatt, mint usa, hogy 1:50 a max, meg fifo nyitás, zárás, meg nem mehet a hedge, nem tud normálisan futni a robotod, meg hasonló dolgok, amikkel a profikat szívatják, de valójában az agyatlan játékszenvedélyes vesztőket, csak minimálisan tudják korlátozni.
                          Nekem ez a bajom azzal, hogy tudás nélküli emberekkel hagyják agyonvágni pl. a forex piacot, ami most úgy ahogy van pont jó nekünk.
                          Szerintem nem kifogás a tőkeáttét,nem nagyon hallottam még panaszkodni embereket,hogy azért bukik,mert "nagy volt a tőkeáttét".Nem is lehet,mert azt a trader határozza meg,a bróker csak meghúzza a határt.
                          Inkább abból indulnak ki a szabályozók,hogy megnézik összességében hogyan is áll ez az iparág,és azt látják,hogy a nagyok szivatják a kicsiket .Persze mindig van pár ember aki nyer,mindig is lesz,de ez nyilván nem változtatja meg a matematikát.Ezért aztán mivel betiltani nem akarják pld Amerikában,ezért inkább lassítják ezt a folyamatot az 50-s tőkeáttéttel.Engem például nem érint,mert most sem megyek 50 fölé,a hedge tiltással meg úgy vagyok,hogy az igazi banki piac úgy működik,mint mt5 ben.
                          De én is úgy gondolom,hogy nem korlátozásokkal kellene ezen változtatni.Szabályozás,szabályozás!Mégpedig az ármanipuláció szabályozása.Rögtön ott kellene kezdeni,hogy ndd brókerek vizsgálata,hogy tényleg azok-e!Aztán a bankok vizsgálata,árképzés,és egyéb áregyeztetések ügyében stb.Aki most is nyereséges,annak minden így jó ahogy van,ne is változtassanak semmin,mert így a tuti.A többieknek nem így a tuti.
                          Aki valóban minden körülmények között nyereséges tud lenni,annak meg mindegy.

Hozzászólás

• akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szerintem nem kifogás a tőkeáttét,nem nagyon hallottam még panaszkodni embereket,hogy azért bukik,mert "nagy volt a tőkeáttét".Nem is lehet,mert azt a trader határozza meg,a bróker csak meghúzza a határt.
                            Inkább abból indulnak ki a szabályozók,hogy megnézik összességében hogyan is áll ez az iparág,és azt látják,hogy a nagyok szivatják a kicsiket .Persze mindig van pár ember aki nyer,mindig is lesz,de ez nyilván nem változtatja meg a matematikát.Ezért aztán mivel betiltani nem akarják pld Amerikában,ezért inkább lassítják ezt a folyamatot az 50-s tőkeáttéttel.Engem például nem érint,mert most sem megyek 50 fölé,a hedge tiltással meg úgy vagyok,hogy az igazi banki piac úgy működik,mint mt5 ben.
                            De én is úgy gondolom,hogy nem korlátozásokkal kellene ezen változtatni.Szabályozás,szabályozás!Mégpedig az ármanipuláció szabályozása.Rögtön ott kellene kezdeni,hogy ndd brókerek vizsgálata,hogy tényleg azok-e!Aztán a bankok vizsgálata,árképzés,és egyéb áregyeztetések ügyében stb.Aki most is nyereséges,annak minden így jó ahogy van,ne is változtassanak semmin,mert így a tuti.A többieknek nem így a tuti.
                            Aki valóban minden körülmények között nyereséges tud lenni,annak meg mindegy.
                            Kis tőkeáttétellel legfeljebb hamarabb elbukja a számláját. Mi most a világbajnokságon 1:30 (devizapárok) és 1:15 (nemesfémek) tőkeáttétellel kereskedhetünk. Gyakorolni ez sem rossz

Hozzászólás

• Amúgy úgy kérdőjeles számomra a derivatív OTC, hogy az öt CFD-brókeremmel kapcsolatban nincs rossz tapasztalatom. Bónuszban és ciprusi brókerben nem utaztam.
                              Észt és FCA felügyelettiek voltak/vannak.
                              Az Alpari ráadásul be is dőlt, FSCS fizetett. Kb 6 hónapot kellett erre várni de "civakodás" nem volt.
                              Inkább itt a fórumon terjeng a káosz. A fejekben és a piaccal kapcsolatban is😊

Hozzászólás

Az Alpari ráadásul be is dőlt, FSCS fizetett. Kb 6 hónapot kellett erre várni de "civakodás" nem volt.
                                Inkább itt a fórumon terjeng a káosz. A fejekben és a piaccal kapcsolatban is😊
                                Dettó.
                                És egyetértek az utóbbiban is.

Hozzászólás

Working...
                                X