Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XM.com

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem szoktam a szemetet gyűjteni kedves D. Zoli, viszont többen jelezték a csalódott klubtagjaid közül hogy már nem az eredeti van fent.

Még ezt is letagadod?
    "Megpróbál a nagy nyilvánosság előtt lejáratni másokat, és igyekszik ezzel befolyásolni a közvéleményt."

Az eredeti van fent Péter, szóval valaki most megint hazudik!

https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=hu

Hozzászólás

• De bizony beletöröltél.

Ahhoz mit szólnál ha én is tennék be ide a fórumra magánlevelezéseinkből egyet amiben azt ecseteled, hogy végre nem kell a kereskedéssel görcsölnöd?

Nem süllyedek le a szintedre, nem teszek fel ezekről screenshotot.

Zoli, neked soha nem volt igazán fontos a trédelés, nem is kerestél belőle egy forintot sem.

Írogathatod a lejárató cikkeidet, de nem tudsz kereskedni, ez mindenkinek egyértelmű.

Nem vagy tréder, mégis másokat oktatsz pénzért. Ez számomra csalás, szélhámosság. A csalásfára mégis tőlem függetlenül kerültél fel, semmi közöm nem volt hozzá. Sokan észrevették, hogy félrecsúsztál, bele abba a mocsokba ami ellen magad is harcoltál.
      Senki nem fog nálad megtanulni pénzt keresni a trédeléssel, hiszen a "mester" eleve rossz úton jár.

Kihasználtam a havi fórum keretemet,

Bye

Hozzászólás

• shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        De bizony beletöröltél.
        Tagadod a tagadhatatlant, és folytatod a rágalmazást tovább és tovább és tovább...
        Miközben fogalmad sincs semmiről, és bizonyítani sem tudsz semmit az állításaidból.
        Ráadásul még a dumámat is ellopod.
        Jobb is, ha ebben a hónapban már nem járatod le jobban magad!

Hozzászólás

• Fú, mammeg mi folyt itt.... Csak kapkodom a fejem, jó barátok egymásnak esnek. Ti tudjátok mi az igazság, de tényleg kicsit ovi. Amúgy shortos fb miért lett állítólag read only? Politikai okai voltak?

Hozzászólás

• Na, van egy jó ötletem. Ne vitatkozzunk, mert az senkinek se jó. Mivel lassan indul a margincall-projekt, ezért bárki, aki oktat, és felvállalja a számláját, az csatlakozhat hozzánk, sőt, meg is hívjuk egyúttal

Szerintem ennél jobb lehetőség a kibontakozásra senkinek sem kell.

Zalán, ********* Zoli, shortosgyula, erla01 Lajos, mivel ti tradereknek valljátok magatokat, gyertek! Ássuk el a csatabárdot, és tegyünk valamit a hazai forexes közösségért. A költségeket én, és két barátom álljuk, ezzel ne törődjetek Legalább egy-egy napra gyertek be.
            Ugyanez vonatkozik a brókercégek oktatóira XM-esek, Admiralosok.
            HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Akit érdekel v érint
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kapitány eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akit érdekel v érint
                Akkor menjünk időrendben:
                Megjelenik a cikk szombat reggel.
                Napközben többször módosul, amíg nyelvtani hibákat, vagy fogalmazást javítok.
                A Google cache este elmenti az állapotot.
                Szerdán reggel Péter reagál a cikkre.
                Csütörtök reggel kitalálja, hogy máris módosult a cikk.

Mikortól? Szombat estétől? Nem, nem módosult!

Majd ma fog lekapcsolni reggel 9-kor, mert tettem egy ajánlatot a Péternek. A jövőben pedig tartom magam ahhoz, amit abban leírtam, és kettőnkön kívül még jó pár embernek elküldtem, akik valahogy belekeveredtek ebbe az egészbe.

Hozzászólás

• Egy tomondatban ossze lehet a kakasviadalotokat foglalni: A trader-titanok osszecsapasa... a magyar kereskedesvilag kremje.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egy tomondatban ossze lehet a kakasviadalotokat foglalni: A trader-titanok osszecsapasa... a magyar kereskedesvilag kremje.
                    Egyikünk sem trédertitán, de én bármikor, bárki előtt tudok őszintén beszélni magamról.
                    A másik félről pedig nem kívánok a jövőben nyilatkozni.

Hozzászólás

• Vélemény XM-ről

Üdv mindenkinek!
                      Új vagyok és az XM-mel kapcsolatos véleményemet/tapasztalataimat osztanám meg.
                      Mikró számlám volt/van náluk, erről tudok írni. Közel 2 éve van náluk számlám. Mivel nem volt tapasztalatom forexes ügyletekkel kapcsolatban, ez a 2 év tanuló időszaknak is nevezhető. Nagyjából 400 ezer forintot fizettem be összesen, amit el is vesztettem.
                      A hírdetett 30 dolláros (7000 huf) bónuszt rendben megkaptam, ennek köszönhető többek között, hogy őket választottam. Igaz figyelni kell regisztrációkor, mert ez a bónusz nem autómatikus. Ha jól emlékszem külön be kell jelölni, hogy igényli az ember.
                      Természetesen mivel kezdő voltam, gyorsan elvesztettem.
                      Mikró számlán az ember gyorsan akar pénzt keresni, ehhez pedig kockázatot kell vállani, ergo csak idő kérdése mikor veszíti el az ember tőkéjét. Újra és újra befizettem, általában kisebb összegeket 10-20 ezer forintokat. Összességében nem vettem észre nagyobb csúsztatásokat, igaz nem is figyeltem rá.
                      Egészen a legutóbbi esetig, amikor is észrevettem, hogy az általuk közvetített árfolyam jelentősen eltér az investing.com árfolyamától. Véletlenül pont az a gyertya nem egyezett, amelyik kiütötte az SL-t nálam, ezért is vettem észre. Elkezdtem természetesen reklamálni. A support általánoságokkal próbált leszerelni, később bedobták, hogy a lehető legjobb ár elérése végett több liquidity providerrel (market makerrel) állnak kapcsolatban. Kértem, hogy nevezzenek meg egyet, csak megnéztem volna az árfolyamukat, de ezt nem tették meg eddig. Csak továbbítottak egy másik emailcímre. Nem hiszem, hogy az ügyben "igazam lesz" a végén, annyit pedig nem ér meg nekem, hogy 15-16 dollárért FPA-FCA hoz forduljak.

http://prntscr.com/jgjb4t

Ráadásként az utolsó nap belefutottam egy szép kis SL csúszásba, ami természetesen megint csak nem erősítette a szememben a cég megbízhatóságát. Ezért úgy döntöttem, hogy kiveszem a megmaradt pénzecskémet.

http://prntscr.com/jgjcjn

Nos igen, de a cég nem utal ki több pénzt a számládra közvetlenül, csak amennyit befizettél róla. Mivel én a korábbi számlámat lezártam náluk (ahol több százezres "keret" már összegyült, tehát ennyit elvesztettem), ezen az új számlán pedig ez volt az első befizetésem, csak a befizetésemet adták vissza. 2000 forintos profitomat pedig csak Nettetllerre vagy Skrillre utalahattam volna ki, ha lenne ilyen számlám. De nincs, és 2000 forintért nyitni egy számlát valahogy nem volt kedvem.

Összességében: ha kezdő vagy, tanulni jó a platform - bróker.
                      Ha saját tőkét akarsz befetetni, akkor én magam nem ajánlom a céget, mert a dolgok csak addig mennek simán, amíg vesztesz. Amint nyerni kezdesz bizony belefutsz érdekes dolgokba. A pénzkivétel igen érdekesen zajlik, nem tudok hirtelen olyan pénzügyi céget mondani, aki nem teljesítene pénzügy kifizetést egy VISA számlára a befizetéseken túl. Van náluk opció banki utalásra, ha jól tudom a legkisebb összeg 60 dollár. Tehát az én esetemben ez egy sakk matt szituáció (2000 huf - 7-8 USD).
                      Egyébként meg ajánlom, hgy ha tudsz angolul, olvass utána a cégnek a neten. Fogsz találni jópár érdekes dolgot a cégről.
                      Nem nevezném őket csalóknak. De nem tudom megbízhatónak sem jellemezni. Ha bróker céget keresel, menj máshova.

Hozzászólás

• Robert the Lost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Üdv mindenkinek!
                        Új vagyok és az XM-mel kapcsolatos véleményemet/tapasztalataimat osztanám meg.
                        Szia Robert,

Érdekes dolgokat írsz, amire mondanék pár szempontot, hogy legközelebb ne fuss bele ilyen dolgokba.
                        Amit írok, NEM az xm védelmében teszem, mert megvan a saját elfogulatlan véleményem minden brókerről, így az XM sem kivétel.

Robert the Lost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mikró számlám volt/van náluk, erről tudok írni. Közel 2 éve van náluk számlám. Mivel nem volt tapasztalatom forexes ügyletekkel kapcsolatban, ez a 2 év tanuló időszaknak is nevezhető. Nagyjából 400 ezer forintot fizettem be összesen, amit el is vesztettem.
                        A hírdetett 30 dolláros (7000 huf) bónuszt rendben megkaptam, ennek köszönhető többek között, hogy őket választottam. Igaz figyelni kell regisztrációkor, mert ez a bónusz nem autómatikus. Ha jól emlékszem külön be kell jelölni, hogy igényli az ember.
                        Természetesen mivel kezdő voltam, gyorsan elvesztettem.
                        Mikró számlán az ember gyorsan akar pénzt keresni, ehhez pedig kockázatot kell vállani, ergo csak idő kérdése mikor veszíti el az ember tőkéjét. Újra és újra befizettem, általában kisebb összegeket 10-20 ezer forintokat. Összességében nem vettem észre nagyobb csúsztatásokat, igaz nem is figyeltem rá.
                        Megnéztem az XM Micro számláját, hogy ez mire is jó.
                        Nem tudod hogy te megnézted-e mielőtt nyitottál náluk?
                        Mi volt az a tényező ami miatt ezt nyitottad?
                        Bónusz szabályzatukat elolvastad, mielőtt igénybe akartad venni azt, hogy mit kell Neked tenni ahhoz hogy megkapd?

Egészen a legutóbbi esetig, amikor is észrevettem, hogy az általuk közvetített árfolyam jelentősen eltér az investing.com árfolyamától. Véletlenül pont az a gyertya nem egyezett, amelyik kiütötte az SL-t nálam, ezért is vettem észre. Elkezdtem természetesen reklamálni. A support általánoságokkal próbált leszerelni, később bedobták, hogy a lehető legjobb ár elérése végett több liquidity providerrel (market makerrel) állnak kapcsolatban. Kértem, hogy nevezzenek meg egyet, csak megnéztem volna az árfolyamukat, de ezt nem tették meg eddig. Csak továbbítottak egy másik emailcímre. Nem hiszem, hogy az ügyben "igazam lesz" a végén, annyit pedig nem ér meg nekem, hogy 15-16 dollárért FPA-FCA hoz forduljak.
                        Hát igen, ez egy ilyen játék.
                        Mindannyian tudjuk ezt, akik már rég tradelünk, hogy ahány szabályozatlan bróker, annyi szabályozatlan árjegyzés.
                        Ezt vagy el kell fogadnod és ennek tudtában játszani itt, vagy szabályzott piacra kell menni, de akkor sem a 400 usd nem lesz elég, sem a jelenlegi tapasztalatod, azt hiszem.
                        Más ok miatt játszuink MT4 brókernél, bevállalva az előnyöket és elfogadva a hátrányokat, mert tisztában vagyunk a játékszabályokkal.

Ráadásként az utolsó nap belefutottam egy szép kis SL csúszásba, ami természetesen megint csak nem erősítette a szememben a cég megbízhatóságát. Ezért úgy döntöttem, hogy kiveszem a megmaradt pénzecskémet.

http://prntscr.com/jgjcjn

Nos igen, de a cég nem utal ki több pénzt a számládra közvetlenül, csak amennyit befizettél róla. Mivel én a korábbi számlámat lezártam náluk (ahol több százezres "keret" már összegyült, tehát ennyit elvesztettem), ezen az új számlán pedig ez volt az első befizetésem, csak a befizetésemet adták vissza. 2000 forintos profitomat pedig csak Nettetllerre vagy Skrillre utalahattam volna ki, ha lenne ilyen számlám. De nincs, és 2000 forintért nyitni egy számlát valahogy nem volt kedvem.
                        Nos, igen, a pénz be és kiutalásnak is vannak írott szabályai, amit a regisztrációkor el kell fogadni.
                        Te is ezt tettted, hiszen másként nem lehetne számlád.
                        Más kérdés hogy feltételezem nem olvastad el a pénzmosásra vonatkozó brókerek által használt szabályzatot, amibe pontosan le van írva annak menete amit most sérelmezel.

Ha bement bankkártyáról 1 egység, akkor annyi mehet vissza kártyára.
                        Az e fölött összeg mehet a cég által biztosított egyéb kifizetési módokon.
                        A választás a Tiéd, amit előre láthatsz mielőtt számlát nyitsz bármelyik ilyen cégnél.
                        Az hogy van-e skrilled, vagy bankszámlád, vagy egyéb, az a brókert nem érdekli.
                        Neked kell rendelkezned olyannal, ami neked megfelelő.

Összességében: ha kezdő vagy, tanulni jó a platform - bróker.
                        Ha saját tőkét akarsz befetetni, akkor én magam nem ajánlom a céget, mert a dolgok csak addig mennek simán, amíg vesztesz. Amint nyerni kezdesz bizony belefutsz érdekes dolgokba. A pénzkivétel igen érdekesen zajlik, nem tudok hirtelen olyan pénzügyi céget mondani, aki nem teljesítene pénzügy kifizetést egy VISA számlára a befizetéseken túl. Van náluk opció banki utalásra, ha jól tudom a legkisebb összeg 60 dollár. Tehát az én esetemben ez egy sakk matt szituáció (2000 huf - 7-8 USD).
                        Egyébként meg ajánlom, hgy ha tudsz angolul, olvass utána a cégnek a neten. Fogsz találni jópár érdekes dolgot a cégről.
                        Nem nevezném őket csalóknak. De nem tudom megbízhatónak sem jellemezni. Ha bróker céget keresel, menj máshova.

Egy brókerben sohasem bízunk meg! Ez nem bizalmi kapcsolat, hanem tisztán pénzügyi, közöttünk és a kereskedést lehetővé tevő cég között.
                        Akkor használunk élő számlát, amikor már van olyan rendszerünk, ami demóban hatékony.
                        Jól tetted hogy nem költöttél ombudsmanra, mert ablakon kidobott pénz lett volna.

Remélem a jövőben szerencsésebb leszel és tapasztaltabb a következő brókerednél.
                        De tudnod kell, hogy amit itt tapasztaltál, az jó eséllyel máshol is meglesz, csak pepitában.
                        Ennek ismeretében döntsd el, hogy hol, mit és mivel akarsz kereskedni.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia Robert,

Ezt vagy el kell fogadnod és ennek tudtában játszani itt, vagy szabályzott piacra kell menni, de akkor sem a 400 usd nem lesz elég, sem a jelenlegi tapasztalatod, azt hiszem.
                          Helyesen: 400,000 ft.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Nos, igen, a pénz be és kiutalásnak is vannak írott szabályai, amit a regisztrációkor el kell fogadni.
                            Te is ezt tettted, hiszen másként nem lehetne számlád.
                            Más kérdés hogy feltételezem nem olvastad el a pénzmosásra vonatkozó brókerek által használt szabályzatot, amibe pontosan le van írva annak menete amit most sérelmezel.

Ha bement bankkártyáról 1 egység, akkor annyi mehet vissza kártyára.
                            Az e fölött összeg mehet a cég által biztosított egyéb kifizetési módokon.
                            A választás a Tiéd, amit előre láthatsz mielőtt számlát nyitsz bármelyik ilyen cégnél.
                            Az hogy van-e skrilled, vagy bankszámlád, vagy egyéb, az a brókert nem érdekli.
                            Neked kell rendelkezned olyannal, ami neked megfelelő.
                            Üdv,

Rosszul fogalamaztam. Nem a bankszámlám/creditkártyám szünt meg, hanem az XM-nél veztett számlát szüntettem meg. Aztán nyitottam 2-3 hónappal később egy új számlát - minden adatom maradt a régi. Sőt a hűség státuszom is legmagasabb szinten maradt az XM-nél. Ettől függetlenül a support megmagyarázta, hogy miért nem számít a régi XM számlámmal kapcsolatban befizetett összeg.

Azt nem tudtam, hogy hasonló kifizetési korlátozásokra számíthaok máshol is. Észben tartom.

A bónusszal kapcsolatban nem reklamáltam.
                            Nagyjából egyetértek a válaszaiddal, ezt nevezik tapasztalatszerzésnek. És ezért írtam le, hogy bárkinek akinek kedve támad forexezni, legyen egy kis támpontja, hogy mire is számíthat az XM mikró számláján.
                            Azt gonodlom a nézőpontom szubjektív, de korrekt.

Hozzászólás

Üdv,

Azt nem tudtam, hogy hasonló kifizetési korlátozásokra számíthaok máshol is. Észben tartom.
                              Ez nem korlátozás, ez egy sima szabály. Legtöbb bróker így működik.
                              58. oldaltól erről szol a doksijuk:

https://www.xm.com/assets/pdf/new/te...usiness.pdf?v7

Na, de nem is ez a lényeg, hanem hogy első a demó számla, meg a rendszer felépítés. Ezek a brókeres nyűgök csak utána kell hogy előjöjjenek.

Hozzászólás

http://prntscr.com/jgjb4t
                                Sokan nem tudják hogy azz arany, olaj, gáz, egy speciális termék amin előszeretettel levadásszák a fontosabb szintek alatti-feletti stoppokat a tőzsdei nagy szereplők. Ergo ott nem szabad stoppolni, sőt nem szabad ilyen szinteken fordulásra játszani mert megesznek (mt4-en a broker, határidőn pedig a többi szereplő veszi el a pénzed).
                                Az alábbi képen az arany (GC) tőzsdei árait látod, cqg éles számlán. Nem akarom védeni az xm-et mert egy szutyok cég, de tényleg nagy leszúrás volt az ominózus esetnél.

Aranyat kereskedni nem éri meg csak határidős, szabályozott piacon, és még ott is durva tud lenni - nekem volt hogy 20 pontos csúszást kaptam stopbelépésnél.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X