Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Erste Netbróker

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Erste Netbróker

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Azért nyitom a témát, hogy ne csak az Equitas-ról essen szó. Nekem nincs jó véleményem róluk, de hangsúlyozom ez csak a saját szubjektív megítélésem.
    Az Erste sokkal jobban törődik az ügyfelekkel (pl.: ingyenes oktatás, ahol elmagyarázzák, hogy működik a rendszerük)
    Ezen kívül folyamatosan fejlesztik a rendszerüket (szvsz már most is a legjobb ), és a termékeik kínálatát.
    Szóval profik biztos anyabankkal a háttérrel. Mondjuk kicsit drágábbak, az Equitas-nál de szerintem megéri.

Erste kedvezmény

ha valaki erste-s számlát akar nyitni, innen érdemes, mert az itt regisztrálók kedvezményesen kereskedhetnek
    üdv!

Hozzászólás

nkar71 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ha valaki erste-s számlát akar nyitni, innen érdemes, mert az itt regisztrálók kedvezményesen kereskedhetnek
      üdv!
      Hali
      Ott regeltem, mert a KBC Equitassal tele lett a hocipőm, de nem jött rá válasz. Ezért a portfolio.hu-n regisztráltam az Erste brókerhez és már él a számlám is.

Hozzászólás

Én innen regisztráltam és minden ok. Bementem egy bankba és megnyitottam a számlát. Azóta meg nyertem 32%-ot.

Hozzászólás

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki hogy külföldi reészvényekkel is tudok kereskedni az Erste Netbrókeren? Illentve hogy mennyire jók az ottani jutalékok, díjak stb? Esetleg ha valaki tud jobb bróker céget, akkor írja meg nekem. Az igazság hogy a külföldi cégektől egyenlőre tartozkodom. Lehet hogy nem kéne???

Hozzászólás

Én a portfóliónál vagyok akik szintén az erste külsős cége(ha jól értelmeztem). Bár maximálisan meg vagyok elégedve velük de kicsit zavarba ejtő volt a számlanyitásom...
            Mert az ok hogy egy Erste fiókba kellett bemenni a szerződést aláírni de én szerettem volna shortolni és tőkeáttételesen kereskedni(amit ingyenes de plusz szerződéssel lehet). Amit állítólag csak "kérnem kell" szálanyitáskor. Aztán kiderült hogy ezt egy Erste fiókban nem lehet...
            Eddig keveset daytradeltem de eléggé macerásnak tűnik hogy ide-oda rohangáljak hogy ezt megtehessem...
            A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én a portfóliónál vagyok akik szintén az erste külsős cége(ha jól értelmeztem). Bár maximálisan meg vagyok elégedve velük de kicsit zavarba ejtő volt a számlanyitásom...
              Mert az ok hogy egy Erste fiókba kellett bemenni a szerződést aláírni de én szerettem volna shortolni és tőkeáttételesen kereskedni(amit ingyenes de plusz szerződéssel lehet). Amit állítólag csak "kérnem kell" szálanyitáskor. Aztán kiderült hogy ezt egy Erste fiókban nem lehet...
              Eddig keveset daytradeltem de eléggé macerásnak tűnik hogy ide-oda rohangáljak hogy ezt megtehessem...
              Sajnos ez így van. Ezért nyitottam a Fio-nal. Maximálisan elégedett vagyok vele.

Hozzászólás

Ha az ERSTE-nél akartok számlát nyitni, akkor a Hírbróker oldalon javaslom a regisztrációt, mert speciális partnerként nem csak a piaci árnál kedvezményesebb feltételt, hanem kiegészítő szolgáltatásokra, anyagokra is jogosultak lesztek.
                http://www.hirbroker.hu/#node/4190
                Hírbróker, ahol a hírekkel kereskedsz

Hozzászólás

Erste NetBroker TP es SL

Sziasztok!

Ertse Netbrokerrel probalkozom, es az a gondom, hogy nem tudok benne Stop Loss es Take Profit szintet is megadni egyszerre.
                  Megveszem a reszvenyt, utana beallitok egy SL eladast, akitvialasi szinttel egyutt, de ugyanerre a reszvenyre mer nem tudok ujabb eladast beallitani (a jelenleginel magasabb aron), TP gyanant.
                  Mikor az ugyfelszolgalatot megkerdeztem, hogy ez miert van, ezt a valaszt kaptam:

"Mivel ha ad ugye egy megbízást (esetünkben pl. "negatív eshetőségre") akkor az fedezetbe vonja az eladandó értékpapír mennyiséget. További megbízást nem tudunk ugye adni, mert arra már nincsen értékpapír fedezetünk. Ez minden esetben így működik a BÉT-en."

Kerdesem, hogy ez valoban a BET limitacioja, es semelyik masik broker sem tud nekem ilyet beallitani, vagy van olyan, aki ezt megkeruli pl. ugy, hogy o maga figyeli a szintet, es a ket megbizasom kozul azt es akkor kuldi be, amelyik varhatoan teljesulni tud az adott helyzetben?

Masik dolog, amit nem ertek, hogy amig sima eladast barmikor is felvehetek, SL megbizast csak a nyitott szakaszban. Meg ha van is ilyen limitacio a BET-en, miert nem tarolja el es kuldi el masnap reggel? Aki csak este jut hozza, annak ez eleg kenyelmetlen..

Mivel probalkozzak? Vagy ott van az orrom elott, csak nem latom?

Valaszotokat elore is koszonom,
                  kp

Hozzászólás

Technikailag nincs is értelme annak, amit akarsz.
                    Ha adsz egy aktiválási áras megbízást (SL), a következő aktiválási áras megbízás adásánál (TP) feleslegessé válik az első megbízás, mert TP-nél így is úgy is eladásra kerül a papír, el se jutunk az SL-ig.
                    Megoldás: ha megadtál egy SL megbízást, akkor annak aktiválási árát módosítsd a kívánt TP szintre (ha módosítás nem megy, akkor: visszavonás, új megbízás adása az új szinttel).

Hozzászólás

Csabi1987 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Technikailag nincs is értelme annak, amit akarsz.
                      Ha adsz egy aktiválási áras megbízást (SL), a következő aktiválási áras megbízás adásánál (TP) feleslegessé válik az első megbízás, mert TP-nél így is úgy is eladásra kerül a papír, el se jutunk az SL-ig.
                      Megoldás: ha megadtál egy SL megbízást, akkor annak aktiválási árát módosítsd a kívánt TP szintre (ha módosítás nem megy, akkor: visszavonás, új megbízás adása az új szinttel).
                      Szia, miert ne lenne ertelme. Amint az egyik teljesul, ugy a masik automatikusan megszunik. A jobb rendszerekben ez alap. Pl: TOS

Hozzászólás

Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia, miert ne lenne ertelme. Amint az egyik teljesul, ugy a masik automatikusan megszunik. A jobb rendszerekben ez alap. Pl: TOS
                        Ja csak ez a magyar piac, magyar brókerrel(még ha a banki háttér külföldi is), nem pedig a TOS!
                        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Csabi, az ertelme az, hogy fel akarok keszulni a rossz es a jo eshetosegre is _automatikusan_. Nem akarom egesz nap figyelni, hogy felfele indult vay lefele, megadom neki, hogy mi az, ami felett (amennyiert) mar el akarom adni, de ugyanakkor azt is, hogy ha lefele indul meg, akkor mennyit szeretnek max bukni rajta.

Tobbiek, akkor jol ertem, hogy ha ilyet akarok, akkor a BET-et egy az egyben felejtsem el? Senki nem tud ilyen feature-t adni?
                          Trailing stoprol ne is almodjak? Nekem mar az is eleg lenne, ha tudnek trailing stopot beallitani (es nem ugy, hogy otpercenkent modositom a bent levo megbizasomat), nem is kellene TP szint, eladom ha lefele fordul, azt a kicsit meg nem siratnam meg.

Ha ilyen funkciokat szeretnek, akkor hol erdemes probalkoznom?
                          (TOS = Think or swim?)

Hozzászólás

Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            "Megveszem a reszvenyt, utana beallitok egy SL eladast, akitvialasi szinttel egyutt, de ugyanerre a reszvenyre mer nem tudok ujabb eladast beallitani (a jelenleginel magasabb aron), TP gyanant."
                            Azt írtad hogy egy megvett részvényre beállítasz egy SL szintet és ugyanarra még egy eladási szintet be akarnál állítani! Ez tényleg két eladási szintet jelent ami az azonos részvényre nem lehetséges. Tehát Csabi-nak igaza volt.

Ha te arra gondolsz(de nem azt írtad), hogy eladod a részvényeket és utána egy shortot nyitsz arra a részvényre akkor azt tényleg nem(vagy legalábbis némi körülményességgel) lehet a BÉT-en megcsinálni! Mivel a shortnál is létező részvényt adsz el elöször amit aztán visszavásárolsz később!! Tehát nem csak technikai dologról van szó!
                            A BÉT-en elöször a brókerirodával kell szerződést kötnöd arról hogy te shortolni is akarsz és ha ők engedik akkor teheted meg. Ilyenkor vagy valahonnan kölcsönöznek neked vagy valaki részükről állni fog a másik oldalon.
                            A részletekbe nem mennék bele de beszélj erről a brókercéggel akinél vagy. Nekem a Portfóliónál lehetett volna de mint írtam nem volt kedvem bemászkálni emiatt.

szerk: Egyébként csak ajánlani tudom hogy kicsit mélyedj el a tőzsde működésében. Nem sok idő de meghálálja magát ha érted mi miért és hogyan működik
                            A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Zeeman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha te arra gondolsz(de nem azt írtad), hogy eladod a részvényeket és utána egy shortot nyitsz arra a részvényre akkor azt tényleg nem(vagy legalábbis némi körülményességgel) lehet a BÉT-en megcsinálni! Mivel a shortnál is létező részvényt adsz el elöször amit aztán visszavásárolsz később!! Tehát nem csak technikai dologról van szó!
                              A BÉT-en elöször a brókerirodával kell szerződést kötnöd arról hogy te shortolni is akarsz és ha ők engedik akkor teheted meg. Ilyenkor vagy valahonnan kölcsönöznek neked vagy valaki részükről állni fog a másik oldalon.
                              Napon belüli shortnál nem feltétlenül kell kölcsönvenniük a részvényt, sőt szerintem egyáltalán nem szükséges, mivel úgyis zárásra kerül a pozíció nap végén, tehát ez csak technikai kérdés. Ráadásul az elszámolás úgyis T+3 a részvényeknél.
                              Viszont napon túli esetben természetesen másképpen van, bár a részvény short napon túlra elég nehézkes kis hazánkban.
                              Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Working...
                              X