Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Negatív számlaegyenleg - Equilor

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Negatív számlaegyenleg - Equilor

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok,

az a problémám, hogy az Equilor-nál kereskedek devizapárokkal, ahol nagyon sok eur/chf longom volt, és a január 15-i árfolyamgát eltörlésekor az Equilor nem tudta kényszerlikvidálni a nyitott pozícióimat akkor, amikor a számlaegyenlegem még pozitív volt, így nem csak a náluk elhelyezett teljes tőkét hagyták elveszni (beleértve a nyitott pozíciók kötelező fedezetigényét), hanem jelentős veszteséget (a befeketetett tőke kétszeresét) termeltek. Tehát a +1 millió tőkémből csináltak -2 milliót.

Most követelik rajtam e jelentős negatív számlaegyenleget, és ha nem fizetem be, akkor 8 napon belül eladják követelés behajtónak. (Ez azért sem túl fair magatartás, mert panaszt nyújtottam be hozzájuk, amire csak 30 napon belül kötelesek válaszolni.)

A kérdésem az, hogy valóban követelhetik rajtam ezt a negatív egyenleget? Valaki nekem azt mondta, hogy van arra törvény, hogy a befektetett összegen felül, tehát a negatív számlaegyenleget nem lehet követelni az ügyféltől.
    Esetleg tud ebben valaki segíteni? Ha valóban van ilyen törvény, meg tudná valaki mondani, hol találom?

Turboman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdésem az, hogy valóban követelhetik rajtam ezt a negatív egyenleget? Valaki nekem azt mondta, hogy van arra törvény, hogy a befektetett összegen felül, tehát a negatív számlaegyenleget nem lehet követelni az ügyféltől.
    Esetleg tud ebben valaki segíteni? Ha valóban van ilyen törvény, meg tudná valaki mondani, hol találom?
    Először az ügyfélszerződésed olvasd át alaposan. Rendelkezik-e ilyen esetre vonatkozó kitétellel.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Sziasztok,
      Ez most komoly? Le akarnak húzni 2millióval és egy fórumon keresed a megoldást??? Kérdezz meg egy ügyvédet!
      Én azt mondom,hogy nem kell kifizetni.Akkor nem fizeted ki?
      De biztos lesz másik ember aki meg azt mondja,hogy fizetned kell.Akkor kifizeted?
      Vad idegenektől vársz tanácsot egy ilyen ügyben?
      Fogd meg az összes papírt amit aláírtál az Equilornál és irány az ügyvéd.
      Eszem megáll...

Hozzászólás

ne fizess

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Először az ügyfélszerződésed olvasd át alaposan. Rendelkezik-e ilyen esetre vonatkozó kitétellel.
          Elolvastam a szerződést is és az ügyfélszabályzatot is, sajnos nem rendelkezik a negatív számlaegyenlegről egyértelműen, csak arról, hogy minden veszteség engem terhel.
          Az viszont meglehetősen érdekes dolog volna, ha a befektetett tőkén felül akármekkora összegű, akár a befektetett tőkéhez viszonyítva nagyságrendekkel nagyobb veszteségem is lehet. Mert ugyan 2 millió forint még kifizethető, de csak azért lett 2 millió forint veszteség, mert szerencsésen alakultak a pozíció zárások (többek között a stop lossnak köszönhetően), de simán lehetett volna ebből sok tízmilliós mínusz is. Erről a kockázatról azonban azt gondolom, hogy nem igazán kezelhető semmilyen módon.

Hozzászólás

MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez most komoly? Le akarnak húzni 2millióval és egy fórumon keresed a megoldást??? Kérdezz meg egy ügyvédet!
            Én azt mondom,hogy nem kell kifizetni.Akkor nem fizeted ki?
            De biztos lesz másik ember aki meg azt mondja,hogy fizetned kell.Akkor kifizeted?
            Vad idegenektől vársz tanácsot egy ilyen ügyben?
            Fogd meg az összes papírt amit aláírtál az Equilornál és irány az ügyvéd.
            Eszem megáll...
            Nem megoldást várok, hanem konstruktív hozzászólásokat, javaslatokat. Ha ilyennel nem tudsz előállni, nem gond.
            Miért ne hallgatnám meg egy vadidegen tanácsát? Attól még mondhat okos dolgokat, mert nem ismerem.
            Ha egy egyszerű hozzászólástól megáll az eszed, akkor te rosszabb helyzetben vagy, mint én

Hozzászólás

Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ne fizess
              Az sajnos nem volna teljesen bölcs dolog, mert valószínűleg a követelést eladják egy behajtó cégnek, azt pedig nem igazán érdekli a követelés forrása, csak a behajtás, és nyilván minden lehetséges eszközt be is vetnének, amit én pedig nem szeretnék.

Hozzászólás

Lehet, hogy a itt a fórumon előbb találsz megoldást, mint ügyvédnél (haha), aki csak annyit tud a tőkepiacról, hogy kb. "ja, pénzváltók is vannak"), amúgy nagyobb gazemberek, mint a svájci jegybankárok.

Hozzászólás

Nem megoldást várok, hanem konstruktív hozzászólásokat, javaslatokat. Ha ilyennel nem tudsz előállni, nem gond.
                  Miért ne hallgatnám meg egy vadidegen tanácsát? Attól még mondhat okos dolgokat, mert nem ismerem.
                  Ha egy egyszerű hozzászólástól megáll az eszed, akkor te rosszabb helyzetben vagy, mint én
                  Oké lehet igazad van kicsit túlspiláztam....
                  De sok értelmes javaslat szerintem nem lesz.Vagyis én nem hinnék senkinek ha a pénzemről van szó.
                  Jól nézd át,hogy miket írtál alá,de én mindenféleképpen elmennék egy ügyvédhez még akkor is ha kiderül,hogy valós követeléseik vannak.Soha nem tudhatod milyen kiskapuk lehetnek amit csak az ügyvéd tud.
                  Lehet kidobott pénznek érzed most,de 2millióból csak párszáz ezret megmenhetek egy ügyvéddel akkor hajrá...nem?

Várjuk a fórum ügyvédjeinek a hozzászólását........

Hozzászólás

Érdemes lenne kipuhatolni, hogy az Equilor vajon mennyiért tudná eladni a követelést a faktoring cégnek.

Hozzászólás

Elolvastam a szerződést is és az ügyfélszabályzatot is, sajnos nem rendelkezik a negatív számlaegyenlegről egyértelműen, csak arról, hogy minden veszteség engem terhel.
                      Az viszont meglehetősen érdekes dolog volna, ha a befektetett tőkén felül akármekkora összegű, akár a befektetett tőkéhez viszonyítva nagyságrendekkel nagyobb veszteségem is lehet. Mert ugyan 2 millió forint még kifizethető, de csak azért lett 2 millió forint veszteség, mert szerencsésen alakultak a pozíció zárások (többek között a stop lossnak köszönhetően), de simán lehetett volna ebből sok tízmilliós mínusz is. Erről a kockázatról azonban azt gondolom, hogy nem igazán kezelhető semmilyen módon.
                      Ezek szerint a stopodat átugrotta az árfolyam záráskor, ezért lett a számlaegyenleged -2 millió. Akkor ez azt jelenti, hogy te alapból rossz pénzmanagmenttel dolgoztál. A stopod gondolom nem úgy volt beállítva, hogy a tőkéd 2-5%-át kockáztattad vele. Extra kockázatot vállaltál mint sokan mások és most sírsz, hogy minden elment és még kétszer annyi is. A brókercég megpróbálja behajtani a tartozásodat, efelől nincs kétségem. Mindenképpen fordulj ügyvédhez és próbálj meg velük egyezkedni.

Hozzászólás

Remnant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lehet, hogy a itt a fórumon előbb találsz megoldást, mint ügyvédnél (haha), aki csak annyit tud a tőkepiacról, hogy kb. "ja, pénzváltók is vannak"), amúgy nagyobb gazemberek, mint a svájci jegybankárok.
                        Pontosan ezért is próbálok érdeklődni szélesebb körben, mert volt már dolgom ügyvédekkel más történetekkel kapcsolatban, szerencsére nem velem kapcsolatos ügyekben...

Hozzászólás

Kaszis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezek szerint a stopodat átugrotta az árfolyam záráskor, ezért lett a számlaegyenleged -2 millió. Akkor ez azt jelenti, hogy te alapból rossz pénzmanagmenttel dolgoztál. A stopod gondolom nem úgy volt beállítva, hogy a tőkéd 2-5%-át kockáztattad vele. Extra kockázatot vállaltál mint sokan mások és most sírsz, hogy minden elment és még kétszer annyi is. A brókercég megpróbálja behajtani a tartozásodat, efelől nincs kétségem. Mindenképpen fordulj ügyvédhez és próbálj meg velük egyezkedni.
                          Nem egészen, ugyanis nem a zárás/nyitás közti gap volt, hanem délelőtt 9:30-kor. És a veszteség abból ered, hogy vélhetően a megnövekedett likviditás és extrém nagy számú tranzakciók miatt nem tudták a nyitott pozícióimat kényszerlikvidálni még akkor, amikor az egyenlegem pozitív volt.

Másrészt ezzel kapcsolatban elvi kérdés is felmerül, ugyanis hiába állítom be a stopot úgy, hogy mondjuk a befektetett tőkém X%-át kockáztatom, az árfolyam ugorhat extrém mértékben akkorát, hogy a stopom nem aktiválódik a beállított szinten. Ami egyébként meg is történt, mert a beállított stopok sem aktiválódtak, azok alatt zárták jóval a pozícióimat.
                          És akkor ezért ki vállalja a felelősséget? Az valamennyire talán rendben van, hogy a számlám erejéig én, de az már közel sincs rendben, hogy ezért az elhelyezett tőkén felül korlátlanul feleljek, hiszen bármekkora veszteség bármikor előállhat így, ez pedig egyáltalán nem kezelhető kockázat.

Hozzászólás

Remnant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Érdemes lenne kipuhatolni, hogy az Equilor vajon mennyiért tudná eladni a követelést a faktoring cégnek.
                            Hát ezt nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni, másrészt előbb megpróbálok panaszt tenni az Equilornál, ami meg is történt, aztán az MNB-hez fordulok és/vagy ügyvédhez, ha találok olyan ügyvédet, aki valóban ért is hozzá.

Hozzászólás

Kaszis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lehetett a stoppod bárhol, ha nem volt likviditás. Maradtál volna csendben inkább..

Hozzászólás

Working...
                              X