Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Melyik brókercéget érdemes választani?

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Úgy gondoltam érdemes nyitni egy témát a konkrét brókercégektől függetlenül, ahol megvitathatjuk, hogy melyik brókernek mik az előnyei és a hátrányai.

Melyik brókercégnek van a legjobb online kereskedési rendszere, stb...?

Természetesen az árakról is érdemes szót ejteni, de brókercég specifikus kérdésekről a cég saját témájában beszélgessünk.

Én szombaton megyek egy előadásra, ahol brókercégeket fognak bemutatni, ha gondoljátok, beszámolok majd róluk...

Hozzászólás

Helló!
      Azért írok, mert amikor el akartam kezdeni tőzsdézni, akkor teljesen tanácstalan voltam, amíg itt, ebben a fórumban nem olvastam az Erste Bankról, és hogy innen kedvezményesen lehet náluk számlát nyitni. Meg is nyitottam. Ennek már másfél hónapja, és én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve velük. Sokkal könnyebben megtanultam a dolgokat, mint hittem volna.
      Nincs tapasztalatom más brókercégekkel, de nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek.
      Üdv!

Hozzászólás

Equitas

Munkahelyen mondtak, hogy az Equitas (http://equitas.hu/) meg a
        kedvezmenyes Erstenel is olcsobb (es nem volt vele baj), 0.3% helyett
        0.25%. Ha nem hasznalod es nem kersz papiros szamlakivonatot, akkor
        meg ingyenes, ami sztem barati dolog. Ugyhogy en itt fogok nyitni.

Hozzászólás

Sziasztok. Tudtok valamit a Brokernet rol? Az eggyik ismerosom nekik dolgozik es raakar beszelni valami biztositas szerusegre. Mit csinaljak? Meg lehet bizni bennuk?
          tőzsde

Hozzászólás

Sziasztok,

ha valaki komolyan akar tőzsdézni, akkor irány az amerikai piac. Ott pedig az egyik legjobb elektronikus brókercég a thinkorswim.com.
            Én rajtuk keresztül opciózok már több mint két éve és maximálisan meg vagyok elégedve.

Üdv,
            OG

Hozzászólás

Én nem hallottam túl sok jó a Brokernetről, de járjon utána mindenki maga...
              OG

Hozzászólás

Brókernet:
                Én az MLM-től igyekszem magam távol tartani. Nagyon nem szeretem ugyanis, ha valaki tukmálással próbál nekem eladni valamit. Az ilyen direkt rendszerekben pedig ez alapelem.

Ha valamit venni akarok, befektetni akarok, akkor magam szeretek dönteni. Lehet előtte nagyon sokakat megkérdezek, de én keresem őket és nem ők engem.
                Eddig ez nekem bejött.

Hozzászólás

Erste vs Equitas

Csakhogy, ha jól tudom, ha valaki az Equitas-nál akar számlát nyitni, az csak 10 kijelölt KBC bankfiókban teheti meg.
                  Meg nekem sokkal jobban tetszik, ahogy az Erste az ügyfelekkel bánik.
                  De persze mindenki más. Lehet h. másnak meg az a 0,05% számít.
                  Én csak a véleményemet mondtam el.
                  De akármennyi véleményt, javaslatot hallgatsz meg, a végén mindenkinek magának kell meghoznia a végső döntést. És ez az egész tőzsdézésre igaz.
                  Üdv.

Hozzászólás

Hát nekem leginkább a külföldi kereskedési rendszerek hozzáállása tetszik. A számlanyitás teljesen on-line (nem, nem kell bemenni a bankfiókba, hogy aztán még a személyimet is le akarják fénymásolni...) és nincs számlavezetési díj, csak a kereskedésért fizetsz. Szerintem ez így tisztességes.
                    Minden jót:
                    Tőzsdeász.hu hírfigyelő - nem maradsz le egy hírről sem

Hozzászólás

Én a KBC Equitasnál vagyok, mert az ő ajánlatukat találtam a legkedvezőbbnek (csak a kereskedésért kell fizetni és számlaértesítőért, de ezt le is lehet mondani). Az ügyfélszolgálatuk nagyon segítőkész és kezdeményező volt, amikor gondom volt. A rendszerük egyébként jól működik.
                      Te hol vagy TőzsdeÁsz? Melyik külföldi kereskedési rendszert használod, ahol online is lehet számlát nyitni? (kipróbálnám azt is, ha lehet a magyar piacon is vásárolni )
                      Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

Még nem kereskedem külföldi oldalon, csak a BetBulls előadásán hallottam, hogy így megy. Az ott említett kereskedési rendszer neve Think or swim. Azért a valósághoz az is hozzátartozik, hogy van egy minimum összeg, ami alatt nem lehet számlát nyitni (3500$). A pénz hazautalásának a költsége elég borsos az itthoni viszonylatokhoz képest (50$) lásd pl.: itt.
                        Itthon az eBrokeren kereskedem. Nem a legjobb, annak, hogy náluk vagyok még, "történelmi" okai vannak (vagy egy-két pozícióm, amit nem szeretnék se felszámolni se máshová átvinni, ami egyébként is macerásnak tűnik).
                        Tőzsdeász.hu hírfigyelő - nem maradsz le egy hírről sem

Hozzászólás

Sziasztok. Én nem mertem kockáztatni személyesen igy 1 profi (?) céget biztam meg oti vásárlással eladással . Addig mig a BÉT en voltam nem is volt gond a Buda Cash al . Mihelyt viszont a céges brokival kereskedem Frankfurtba egyszerüen nem kapok annyi informáciot se mennyi pénzem van ,a legutolson mennyit vagy hány % ot nyertem . Kezd nagyon svindler lenni az banda . ÁLLITOLAG átugrotta a -10 % os stoppomat a tözsde . Szoltak ? 1 FENÉT !!! Mivel annyira még nem értek hozzá igy nem tudtam ellenörizni . Akkor mikor vesztettem 85 % ot akkor bezzeg tudtak szolni .Ugyhogy ÉN azt ajánlom mindenkinek a Buda Cash-t kerülje el ha jót akar .

Hozzászólás

gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok. Én nem mertem kockáztatni személyesen igy 1 profi (?) céget biztam meg oti vásárlással eladással . Addig mig a BÉT en voltam nem is volt gond a Buda Cash al . Mihelyt viszont a céges brokival kereskedem Frankfurtba egyszerüen nem kapok annyi informáciot se mennyi pénzem van ,a legutolson mennyit vagy hány % ot nyertem . Kezd nagyon svindler lenni az banda . ÁLLITOLAG átugrotta a -10 % os stoppomat a tözsde . Szoltak ? 1 FENÉT !!! Mivel annyira még nem értek hozzá igy nem tudtam ellenörizni . Akkor mikor vesztettem 85 % ot akkor bezzeg tudtak szolni .Ugyhogy ÉN azt ajánlom mindenkinek a Buda Cash-t kerülje el ha jót akar .
                            Ha tényleg neked van igazad és szerinted te mindent megtettél akkor állj a sarkadra, és harcolj velük. Ajánlom figyelmedbe a 2001. évi CXX. törvény.-t a tőkepiacokról.

http://www.internetsuli.hu/upload/fi...lkepiacrol.pdf

Nem úgy van ám, hogy azt csinálnak amit akarnak. Abban is biztos vagyok, hogy a Frankfurti kereskedés se szabályok nélkül megy. Ugye?
                            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Húha, itt sok érdekes téma vetődött fel. Lehetne mindegyiknek egy fejezetet nyitni külön....

Brokernet = biztosításközvetítés. És persze minden hülyeség ami ehhez kapcsolódik. Szó sincs ésszerű befektetésről...
                              Buda Cash = elképesztő költség, és még veszteség is. Sajnos az eset nem egyedi, így megy ez a legtöbb magyar brókercégnél. Ha valaki ilyen helyre viszi a pénzét számoljon azzal, hogy minimum az 5%-át a befizetésének egyből lenyúlják. Egy részvényváráslás díja alaphangon 1%. Eladás úgyszintén. Holott a valós díja egy ilyen tranzakciónak 0,2% kellene hogy legyen maximum!

Brókercégeket alapvetőn válasszuk ketté. Vagy inkább 3 felé:

- BÉT-en akarsz kereskedni?
                              - külföldi tőzsdén akarsz kereskedni?
                              - forex-en akarsz kereskedni?

Előbb ezeket kell eldönteni. Ha ez megvan akkor mondom a válaszokat:
                              (mégegyszer kihangsúlyozom, hogy mi nem vagyunk szerződésben egyikkel sem, pedig jó lenne, mert kapnánk szép kis jutalékot minden egyes ajánlás után)

BÉT: Erste okés, bár a többi is jó, itt nincs azért akkora óriási különbség...
                              Külföldi tőzsdék: Interactivebrokerks (http://interactivebrokers.com)
                              Forex: Oanda (http://oanda.com)

Ennyi :-)
                              TőzsdeTanoda.hu - Mindenkiből lehet sikeres tőzsdei kereskedő!

Hozzászólás

Working...
                              X