Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• lightrade
    válaszolt
    Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kíváncsi.Több hónapos demó után úgy gondoltam,bátorkodom éles piacon is kereskedni a már megszokott stratégiával.Egy ideje olvasgatok fórumokat,melyekből azt szűröm le,hogy a hazai brókercégeknél különböző okok miatt nem tanácsos számlát nyitni.
    Tudom,az Amerikai brókercégek a legjobbak,nálik viszont csak 25 ezer USD esetén engedélyezett a day trade.
    Nekem nincs ennyi tőkém,így ez kiesik sajnos.
    Mit ajánlanátok?
    Miért?Kérek érveket
    Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

Szólj hozzá::

• Vizsi
    válaszolt
    attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hogy érted, hogy a kereskedés helyszíne?
    Nem mindegy, hogy a brókercég hol teljesíti a megbízásaid, milyen piaci környezetben. Lehet devizázni felügyelt piacokon és és felügyelet nélküli piacokon egyaránt.
    Nyilván, ha az utóbbit választod, akkor ki vagy téve mindenféle szélhámosságnak, gyakorlatilag ki sem megy a kötésed a piacra. (hiába ecn, stp, ndd és egyéb marhaságok amikkel butít a legtöbb cég)

Tehát megvan a lehetőséged, ugyanolyan körülmények között (számlanagyság, spread, termék) egy szabályozott piacon trédelni és nem egy cég marketingbüdzséjét gazdagítani.

A teljesítés helyszínéről minden cég köteles tájékoztatni az ügyfeleit a végrehajtási politikájában amit megtalálsz a cégek honlapján. Még vmi, attól hogy egy ilyen dokumentumban leírják az MTF definícióját, nem azt jelenti, hogy teljesül a kötésed.

• orkati
    válaszolt
    ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem feltétel az, hogy milyen felületen szeretnél kötni akkor én az IB-nek a TWS felületét ajánlanám. https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1537
    eur/usdén 0,5 pip a spread és 2,5usd a comissio oda vissza, ami összesen 1 pipes spreadet jelent. Szerintem ez teljesen vállalható. A stopodat pedig oda teszed ahova szeretnéd. 1 pipre is simán lehet. Követő stoppot is be tudsz tenni 1 pipre az árfolyam aktuális állásától.
    Bár tőke az kell a számla nyitáshoz...

Remélem tudtam segíteni.

Az árfolyam legyen veled, no meg a volatilitás.
    Köszi az infót! Bár sajnos "kicsit" magasabb a minimum befizetés mértéke annál, amit terveztem

• attiati
    válaszolt
    Vizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,

ahol nem csupán a brókercég ellenőrzött, hanem a kereskedés helyszíne.
    hogy érted, hogy a kereskedés helyszíne?

• ChyberBoB
    válaszolt
    Jól tudod, 40xes a tőkeáttétel a devizákra.
    Egy okkal több, hogy a kezdő védelmet élvezzen önmagával szemben
    Persze nem arra gondolok hogy bárki is az lenne, de valaha mind azok voltunk...

• kockas
    válaszolt
    ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem feltétel az, hogy milyen felületen szeretnél kötni akkor én az IB-nek a TWS felületét ajánlanám. https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1537
    eur/usdén 0,5 pip a spread és 2,5usd a comissio oda vissza, ami összesen 1 pipes spreadet jelent. Szerintem ez teljesen vállalható. A stopodat pedig oda teszed ahova szeretnéd. 1 pipre is simán lehet. Követő stoppot is be tudsz tenni 1 pipre az árfolyam aktuális állásától.

Remélem tudtam segíteni.

És meg kell hogy elégedj 40x-es áttéttel a devizákra. Ezt jól tudom?? Javíts ki légyszi ha nem. Illetve kérnék egy pontos információt, hogy hétvégére lejjebb viszik e vagy sem.

• ChyberBoB
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tud valaki olyan brókert, ahol lehet 1 pipes követő stoppot használni? Esetleg szerver oldali követő stoppal, hogy a gépnek ne kelljen bekapcsolva lennie?

Remélem tudtam segíteni.

• orkati
    válaszolt
    demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez életképtelen. Csak egyirányú mozgás hosszabb távon nincsen. Hírek előtt, alatt és után van olyan, hogy az ár szinte csak az egyik irányba megy. Szerintem ez max. 1 percesen használható (esetleg még az 5 percesen, de ott már a legkisebb korrekciók is több pipesek)
    Ha mással nem is, az ármozgás sajátosságaival nagyjából tisztában vagyok EURUSD-n mondjuk 5 percesen 10 pipes SL vállalható. Ezt a 10 pipet lenne jó tartani, ha az ár megy 5 pipet jó irányba, akkor már csak 5 pip lehetne a bukó. Igaz, hogy valószínűleg több lenne a veszteséges kötés, de kevesebb lenne a veszteség. Meg persze a nyereség is kevesebb lenne, de kíváncsi lennék az arányokra. Mivel főleg kitöréseknél lépek be, lehet, hogy működne így is.

• Gferi
    válaszolt
    --------------------------------------------------------------------------------

Tisztelt Fórumolvasók!
    Ezúton szeretnénk értesíteni mindenkit, hogy a tőzsdeiskola.hu, és vezetője, régi oktatója, Horváth András ellen több eljárás folyik, mert több tanuló beperelte! A bírósági tárgyalás előzményeképpen, egy békéltető tárgyaláson a testület azt a javaslatot hozta hogy Horváth Andrásnak 45 napon belül vissza kell fizetnie a 400 ezer ft-os tanfolyamdíjakat, és lehetőség nyílhat, az általa eladott robotok által okozott kár visszafizetésére is!

Előzmények: A Tőzsdeiskola Kft, és vezetője Horváth András, évek óta tőzsdei automatákat értékesített, "kioktatással" egybekötve, tanfolyamok keretében. A robotokról utólagosan kiderült, hogy hosszú távon nagy részben veszteséget okoztak, de semmiképpen nem azt a magas nyereséget érték el, amit az ingyenes előadásokon, és reklámjaikban szerepelt, a gondtalan élet illúzióját keltve! A 2013 évi "új fejlesztésű" robotjai a "nem veszít logika" névre hallgatva közel 1,5 hónap alatt, a számlák több mint 50%-át elbukták! Horváth András kiragadott, időszakos eredményekkel, megtévesztő módon reklámozta termékei nyereségességét, és mindmáig tagadja hogy nem jól működtek... A veszteségeket elbagatelizálták, letagadták, egy- két elszigetelt esetnek tekintve azokat, miközben napról napra kerülnek elő a károsultak, ahogy ezen felületen lévő hozzászólok között is jócskán akad belőlük! Az automaták kockázatkezelése statisztikai alapú volt, nem védett meg senkit, akár a teljes számla elvesztésétől sem! Nem ismerték el hibáikat, volt precedens, hogy egy előadáson egy reklamáló, tanfolyamukon részt vett károsult ügyfelet tanuk előtt megfenyegettek, mind ezt tette az új, Horváth úr által kinevezet tőzsdeoktató, akinek összefüggően 2 év tőzsdegyakorlati múltja sincsen!
    Kérünk mindenkit, hogy aki az ügyben érintett, jelentkezzen az alábbi email címen, és hívja fel mások figyelmét is az óvatosságra, mert felháborító, ami Magyarországon (tisztelet a kivételnek) oktatás néven folyik!
    Felhívnám mindenkinek a figyelmét, jelen Magyar viszonylatban ennek társadalmi súlyára, mert fent említett iskolánál a széleskörű, fizetett, hangzatos hirdetések, és torzítások hatására nyugdíjasok, egyetemisták százával kerültek a csalódottság, és kiábrándultság állapotába, és azt gondolom, hogy ez ellen az egész tőzsdei szakmának demonstráló erejével fel kell lépni! Ezek az események végzetesen rontják a magyar tőzsdei szakma hírnevét, és befeketítik a jól, és korrektül működő irodákat is!

Segítségeteket, együttműködéseteket előre is köszönjük!
    email cím: kepviselet2013@freemail.hu

• demo
    válaszolt
    Szerintem ez életképtelen. Csak egyirányú mozgás hosszabb távon nincsen. Hírek előtt, alatt és után van olyan, hogy az ár szinte csak az egyik irányba megy. Szerintem ez max. 1 percesen használható (esetleg még az 5 percesen, de ott már a legkisebb korrekciók is több pipesek)

• orkati
    válaszolt
    Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1 pipes követő stop.. hmm mire kell? csak nem hírekre való kereskedést akarod "hatékonyabbá" tenni?
    Nem, a hírektől a hideg ráz Most 10 pip után BE-be teszem a pozíciót, de kipróbálnám, hogy 1 pipes követő stop + 10 pipes SL esetén mi történne. Valószínűleg sikerülne alaposan csökkenteni a veszteséges pozíciók pip mennyiségét, de nem tudom, mennyire befolyásolná a nyerőbe futott trédek pipszámát. Kíváncsi lennék, hogy ez javítana-e az eredményen ennél a módszernél hosszabb távon.

• Jano
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tud valaki olyan brókert, ahol lehet 1 pipes követő stoppot használni? Esetleg szerver oldali követő stoppal, hogy a gépnek ne kelljen bekapcsolva lennie?
    1 pipes követő stop.. hmm mire kell? csak nem hírekre való kereskedést akarod "hatékonyabbá" tenni?

• Vizsi
    válaszolt
    Szia,

Javaslom olyan brókercéget keress, ahol nem csupán a brókercég ellenőrzött, hanem a kereskedés helyszíne. Ez a legfontosabb, minden más indok előtt ez áll. Ha nem ilyen brókert választasz, egész biztos lehúz. Nem tudsz semmit tenni ellene.... A tőzsde, részvénypiac ilyen helyszín. Forex brókerből 1 kezemen meg tudom számolni hány ilyen van...

sok sikert!

• orkati
    válaszolt

• kriszhor2
    válaszolt
    Épp most nem lehetett elérni a weplapját egy órán keresztül

Working...
X