Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ez a felhasznláló valószínűleg felkerült azon emberek listájára, akik nem kereskedhetnek annál a (bukméker) cégnél

Szólj hozzá::

• Forex Gump
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olyan nincs h nem tud lemenni

3 cent után lehet 2 és 1 is ....

Amúgy vannak aktív penny stocksok is, nem mind "alvó".
    Amint elküldtem a hozzászólást, tudtam Te leszel az aki megtalálja benne a bakit...
    Egyébként ezzel kapcsolatban van egy élményem. Évekkel ezelőtt volt egy tőzsdejáték. 1 millával indult mindenki. Bőszen longoltam USDCAD-ot, shortoltam csomó mást extra lotokkal. Minden nap néztem az eredményt, vertem a mellem, duplázással a harmadik helyen figyeltem. Majd jött egy nap, mikor valaki milliárdokkal (nem elírás) az élre ugrott. Abba is hagytam a küzdést, majd később megtudtam penny stocks ügyletekkel érte el a kimagasló eredményt. Persze demón kicsit könnyebb, nem mozgatod meg a piacot giga mennyiség adásvételével

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A filléres részvények. Sokat tudsz venni, kis elmozdulás nagy százalékot jelent. Csökkenni pedig már nem tudnak, nincs hova.
    A baj csak annyi, ember nincs aki megmondja mikor mozdulnak meg, addig meg dekkol benne a pénzed. Felejtős szerintem is a dolog.
    Olyan nincs h nem tud lemenni

3 cent után lehet 2 és 1 is ....

Amúgy vannak aktív penny stocksok is, nem mind "alvó".

• Forex Gump
    válaszolt
    sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mi az a penny stock?
    A filléres részvények. Sokat tudsz venni, kis elmozdulás nagy százalékot jelent. Csökkenni pedig már nem tudnak, nincs hova.
    A baj csak annyi, ember nincs aki megmondja mikor mozdulnak meg, addig meg dekkol benne a pénzed. Felejtős szerintem is a dolog.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    mi az a penny stock?

• Zalán
    válaszolt
    A penny stockokat én sem ajánlom, de ha 1200 dollárt egy valamire szeretnéd az más...bár nagy választék kell, gondolom én is, hogy dal trade lesz ebből.

Az életben mindennek ára van...ha penny stockal akarsz tradelni de kis pénzel akkor inaktivitási díjad lesz...de ezek csak havonta vannak...hs day tradelsz akor nem lesz...vagy ha fél ettől a díjtóé akkor mégis hosszú távban gondolkozol.

A lényeg, hogy vagy nagyobb tőkével IBnél tudod nyomni, vagy kisebb tőkével kis cégnél. Abból viszont én spec nem fogok ajánlani, mert nem szeretném ha én lennék a hibás ha bármi van velük...

• papa
    válaszolt
    Kedves Soley ! Gratula, mert elolvastad / a bevallasod szerint /, de sajnos a kerdesedre a valaszt nem itt kell keresni ! En ingyen elarulom a titkot : a google a baratod . Csak keresgess !! Az oldalak linkjei a topicban vannak! Jo munkat!

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Szerintem találj valami értelmesebb terméket a penny stockoknál. (Bocs a megfogalmazásért)

Jutalékod eleve 5-10 USD-nél fog kezdődni, ami 1000 dolláros számlán kapásból 0.5-1%.... akkor meg a kockázatkezelés hol marad?

Csak azért mondom mert én is ilyesmivel kezdtem és 1000 dollár nyereségre volt 1000 dollár jutalékom

ps.: amúgy nem tudok ilyen brókert. Nyersanyagokat ne akarj ETF-ként kereskedni, mert este bezár a baazár aztán reggelre csak nézel hova gapel el... Levereged silver ETF-el kipróbáltam + ezek az ETF-ek nem is igazán jók egy adott commodity árának a lekövetésére....... ha már nem határidő, akkor marad a CFD, az pedig szükségszerűen FX brókernél fogod megtalálni. (Amúgy daytradere ezek teljesen alkalmatlanok a nagy spread miatt....)

• Soley
    válaszolt
    Üdv Mindenkinek!

Szükségem lenne a tapasztalataitokra. Szenvedve, de végigolvastam ezt a topicot, és konkrét választ nem igazán találtam.

Egy bróker céget keresek (nem feltétlenül magyart), amely megfelel a legtöbb felsorolt feltételnek:
    - nincsen fenntartási / inaktivitási díj stb.
    - 1000-1200 dollárnál nem kell több számlanyitáshoz
    - biztosítva van a számlám (U.S esetében SIPC tag)
    - lehet penny stockal kereskedni, nagy választékkal
    - jó pár éves múltja van a cégnek, tehát megbízható
    - több piac (US, EU, Asia) illetve nyersanyagok is elérhető –> diverzitás miatt
    - „discount” broker, lehetőleg alacsony commission fee-vel
    - forex nem érdekel

Eddig ezeket néztem ki, de sajnos valami miatt egyik sem felelt meg teljesen:
    Scottrade – nem tudok Mo.-ról számlát nyitni
    optionsXpress – csak US részvények
    IB – Nincs 10.000 $-om
    Plus500 – Demozni jó volt vele, mivel nevetségesen egyszerű. Elég bullshit szaga van, és nincs nagy választék sem.

Szóval van valami, amit ajánlatotok? Esetleg túl nagy az elvárásom?

Köszönöm előre is a válaszokat.

• vatafx
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem megy ki a piacra a megbízás, akkor a brókercég és az ügyfél között érdekellentét van, és nyilván az ügyfél jár rosszabbul, tehát az ügyfél pénzét lenyúlja a brókercég, ezért a market maker kerülendő. Saxo Banknál ilyen nincs.
    Honnan gondolod, hogy a Saxo-nál nincs?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    0.01 lotokat fizikailag nem lehet kivinni a piacra. Ha meg "kivisznek" akkor is ellened tudnak kötni ugyanúgy, szóval nem tökmindegy?
    Ha már Saxonál tartunk, miért adnak ott jutalékot bevitt tőke után és nem forgalom után? Jó kérdés mi

• Zalán
    válaszolt
    Colmex

dealing desk, de ne is fogadd el amit én mondok, kérdezd itt meg a többieket. Én valószínűleg nem lennék hiteles forrás, mivel CSAK 5 hónapig dolgoztam ott és mondtam fel inkább.

• x5z4
    válaszolt
    Mondjuk h egy 3-4 éves brókercég a legnagyobbak között legyen... Csak úgy átmentek hozzátok az ügyfelek, vagy főleg újakat szereztetek?

• x5z4
    válaszolt
    Nézd, nekem a Colmexesek mondták ezeket, ők hangsúlyozzák h veszélyes a dealing desk, mert akkor érdekellentét van az ügyfél és a brókercég között.

• Zalán
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Komoly brókercégnek nincs irodája ebben az országban, az iron azért reklámozza agyon magát, mert jó ha van néhány 10 ezer ügyfele, Saxo Bank 100-szor akkora mint az iron, és persze a többi is amit felsoroltam, Interactive, FXCM, stb.

Akkor inkább ki is megyünk itthonról.

Nah én itt fejeztem be a neked való jó szándékú segítségemet.

Working...
X