Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• x5z4
    válaszolt
    Nem vagyok az IronFX ellen, de nekem gyanús az ilyen +3000$-t adunk promóciós kampány, enélkül nem jönnek az ügyfelek? Ami igazán jó, azt bónusz nélkül is választják az ügyfelek, nekem ez a véleményem.

Szólj hozzá::

• Zalán
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dehogy vagytok nagyobbak, amerikai piacon nem is vagytok jelen, mutass már egy hiteles pénzügyi beszámolót az IronFX-ről, egy hiteles számviteli dokumentumot, ez eredményt csak ezzel lehet bizonyítani!!!
    http://www.worldfinance.com/markets/...local-presence

Ez májusi, de amikor lesz friss akkor azt is befogjuk linkelni.

• x5z4
    válaszolt
    Komoly brókercégnek nincs irodája ebben az országban, az iron azért reklámozza agyon magát, mert jó ha van néhány 10 ezer ügyfele, Saxo Bank 100-szor akkora mint az iron, és persze a többi is amit felsoroltam, Interactive, FXCM, stb.

• x5z4
    válaszolt
    Dehogy vagytok nagyobbak, amerikai piacon nem is vagytok jelen, mutass már egy hiteles pénzügyi beszámolót az IronFX-ről, egy hiteles számviteli dokumentumot, ez eredményt csak ezzel lehet bizonyítani!!!

• x5z4
    válaszolt
    Ha nem megy ki a piacra a megbízás, akkor a brókercég és az ügyfél között érdekellentét van, és nyilván az ügyfél jár rosszabbul, tehát az ügyfél pénzét lenyúlja a brókercég, ezért a market maker kerülendő. Saxo Banknál ilyen nincs.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindenki döntse el ki mekkora és mi a trading háttere. Egy tuti, ha belehaltok sem fogtok bankközi piacon kereskedni ha csak nem a bank trading deskjén vagytok vagy nincs Reuters kivezetve a lakásodba.
    hehehe......

• Zalán
    válaszolt
    A bónusz mért éri meg az Ironnak? Néhányan nekem említették, h ahol bónusz van ott brókercégen belül megtalálják a kötés másik oldalát, továbbá a brókercég jár jól, amely lehúzza az ügyfelet, ők zsebre teszik a profitot, majd találnak új ügyfelet, egy ügyfelen nyertek pl 5e $-t. Nekem van tapasztalatom a tőkepiacokon, komoly céget keresek, ahol elérhető számos tőzsde, és kimegy a piacra a megbízás, nem trükköznek a brókercég érdeke szerint. Az Iron nem tudom van-e olyan komoly mint pl a Saxo Bank, Interactive Brokers, vagy az FXCM, Colmex Pro, Alpari, Ducascopy?
    Ebből a listából jelenleg már 3-nál nagyobbak vagyunk a többit jövő év végéig szándékozunk megelőzni.

Mindenki döntse el ki mekkora és mi a trading háttere. Egy tuti, ha belehaltok sem fogtok bankközi piacon kereskedni ha csak nem a bank trading deskjén vagytok vagy nincs Reuters kivezetve a lakásodba.

Csak ha odafértek ne legyetek meglepve a spreadtől...2 pip

• _pda_
    válaszolt
    CFD-k terén tehát marketmaker az Iron?
    leírták már páran, ebből a szempontból mindegyik

• x5z4
    válaszolt
    A bónusz mért éri meg az Ironnak? Néhányan nekem említették, h ahol bónusz van ott brókercégen belül megtalálják a kötés másik oldalát, továbbá a brókercég jár jól, amely lehúzza az ügyfelet, ők zsebre teszik a profitot, majd találnak új ügyfelet, egy ügyfelen nyertek pl 5e $-t. Nekem van tapasztalatom a tőkepiacokon, komoly céget keresek, ahol elérhető számos tőzsde, és kimegy a piacra a megbízás, nem trükköznek a brókercég érdeke szerint. Az Iron nem tudom van-e olyan komoly mint pl a Saxo Bank, Interactive Brokers, vagy az FXCM, Colmex Pro, Alpari, Ducascopy?

• x5z4
    válaszolt
    CFD-k terén tehát marketmaker az Iron?

• Zalán
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alapjában véve jó az elképzelés. Annyit hozzátennék, hogy ha veszel put-ot, akkor nem kell stop (ott a put helyette). Sokkal megnyugtatóbb egy long put, mint a stop, mert az opciót biztos nem ugorja át az árfolyam, de a stoppot...a rv-t meg nem kell kistoppolni, mert mi van ha sávozik, v 1-2 nap korrekció után fordul..ebből is látszik, h ez nem az m1,2,3,5,10..-en kereskedők fegyvere
    Egyébként igazán nagy buli nem a long, hanem a short call, put.(régebben olvastam, h az opciók kb.80%-a értéktelenül jár le.)ez a pálya erősen a kiíró felé lejt, én is inkább kiírok rövid távon (1-4 hét) sávra játszva
    ha vkit érdekel, néhány stratégia:
    http://www.theoptionsguide.com/optio...trategies.aspx
    de befejezem a fejtegetést, mert itt részvénnyel se nagyon foglalkozik senki, nemhogy opciókkal.

Azért kiírni opciót nem olyan könnyű...kezdő stratégiát mondtam el csak, de persze abban van a nagy pénz ez igaz...miután tegnap leírtam, gondolkoztam, hogy tovább menjek-e, de gondoltam elég..

De szerintem részvényezni és opciózni a kettő együtt nagyon jó...

• stingy
    válaszolt
    Alapjában véve jó az elképzelés. Annyit hozzátennék, hogy ha veszel put-ot, akkor nem kell stop (ott a put helyette). Sokkal megnyugtatóbb egy long put, mint a stop, mert az opciót biztos nem ugorja át az árfolyam, de a stoppot...a rv-t meg nem kell kistoppolni, mert mi van ha sávozik, v 1-2 nap korrekció után fordul..ebből is látszik, h ez nem az m1,2,3,5,10..-en kereskedők fegyvere
    Egyébként igazán nagy buli nem a long, hanem a short call, put.(régebben olvastam, h az opciók kb.80%-a értéktelenül jár le.)ez a pálya erősen a kiíró felé lejt, én is inkább kiírok rövid távon (1-4 hét) sávra játszva
    ha vkit érdekel, néhány stratégia:
    http://www.theoptionsguide.com/optio...trategies.aspx
    de befejezem a fejtegetést, mert itt részvénnyel se nagyon foglalkozik senki, nemhogy opciókkal.

• Zalán
    válaszolt
    De ha valaki kicsit szofisztikáltabb módszerre vágyik, tudom ajánlani az opciózást is. Tehát te bónusz számlával kereskedsz nálunk. Közben erre opciókat kötsz egy olyan cégnél ahol nyithatsz számlát.

Pl. nálunk veszel z részvényt.
    másik cégnél kötsz egy long put opciót arra a részvényre, strike price a SL a spotnál.

Ha nálunk kiütött a piac akkor a SL által meghatározott összeget plusz a jutit buktad, de az opciónál vettél egy olyan jogot, hogy ha az árfolyam esik akkor te egy meghatározott összegen tudsz eladni ha lehívod.

Alapvetően arra kell figyelj, hogy a SL ne a tőkéd max 2%-át kockáztasd, hanem kevesebbet egy pozin és a különbséget fizeted ki opció áraként.

Ez pl egy teljesen kezdő stratégia amit tovább lehet majd fejleszteni.

• Zalán
    válaszolt
    Zalán milyen módszert ajánlasz?
    CFD teljesen jó.
    A bónusz rendszer azért is jó, mert tovább tudsz a piacon maradni. Pl.:

Ha 5000 dollárral akarsz elkezdeni kereskedni és első éles számlád akkor ne tedd. Kezdj el 3000 dollárral és kapsz még 1500-at...tehát 4500 lesz akkor a számlán. Kereskedj úgy, hogy elég legyen fél évig minimum. Rengeteg dolog történik amikből tudsz tanulni akkor...jutik, költségek, hírek, adatok, események stb....

Nem véletlen az összeg amit írtam. Részvényezni 5000 alatt nem igazán érdemes. Mondhatnám, hogy de, pedig nagyon nem. Többet képes mozogni egy-egy részvény árfolyam %-ban mint a forex.

• x5z4
    válaszolt
    Zalán milyen módszert ajánlasz?

Working...
X