Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    szisa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy kis összehasonlítás, GBPUSD M1, mai 10:30-as hír (Retail Sales m/m) környéke.
    Mind éles számla, balról jobbra:
    - LQD Markets / Mini MT4
    - Armada Markets / Exchange
    - FXOpen / ECN
    - Pepperstone / Edge Razor
    - IronFX / Zero Fixed Spread
    Jól néz ki, de ez így önmagában kevés az összehasonlításhoz, ha egyáltalán lehetséges ez. (ár, spread, commission, csúszás stb. az adott időpontban)

Szólj hozzá::

• szisa
    válaszolt
    vatafx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A fenti már nem igaz, van 1 bróker aki kiviszi!!!
    LMAX-ra gondolsz?

• szisa
    válaszolt
    Egy kis összehasonlítás, GBPUSD M1, mai 10:30-as hír (Retail Sales m/m) környéke.
    Mind éles számla, balról jobbra:
    - LQD Markets / Mini MT4
    - Armada Markets / Exchange
    - FXOpen / ECN
    - Pepperstone / Edge Razor
    - IronFX / Zero Fixed Spread
    Csatolt fájlok

• Zalán
    válaszolt
    Akor nézzük:

Szabályozott kereskedési helyszín és egyben a valós bankközi piac a Reuters és az EBS, igaz? Ebben megegyezhetünk?
    Igen.

De ezt írd le inkább egybe, mert másképpen nagyon hosszú beszélgetés lesz

• _pda_
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom illik e ilyen témát a bróker saját topicjában feszegetni.
    természetes, erre is való

• vatafx
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudsz meggyőzni engem, elég jól ismerem a rendszert sajnos...
    Akor nézzük:

Szabályozott kereskedési helyszín és egyben a valós bankközi piac a Reuters és az EBS, igaz? Ebben megegyezhetünk?

• Zalán
    válaszolt
    Nem tudsz meggyőzni engem, elég jól ismerem a rendszert sajnos...

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Élesen? Úgy "rajzolnak" pozíciót a számlatörténet manipulálásával ahogy akarnak. Utána meg örül a sok kezelt számlás, hogy már mennyi profitja van papíron.

• kockas
    válaszolt
    demoban is csalnak ????

az előbb a HWTRADER topicban egy kicsit elszállt az agyam. Annyira hogy azt is elfelejtettem, mi idegesített fel eredetileg igazán )
    Naná hogy megint egy bróker. Sárga színű TP csík. Nem sűrűn látni.
    Fix TP, SL értékekkel fut egy robotom. 1/1 Risk Rewarddal, hogy könnyebb legyen rá ítéletet mondani. Tesztelem vagy fél éve. Semmi különösebb titka nincs, ha elégséges feltételt talál, benyit. Ma 10.11-kor is megtette. GBP-USD eladás. Szerencsétlen robot nem tudta hogy jön a hírek és hogy ilyenkor jobb lenne zárnia még előtte a poziciót. Főleg ilyen kis SL értékkel.
    Megdöbbenésemre a beállított TP értéket a hírek kijövetetelekor átugrotta.
    Már 71 usd nyerőben is volt a fixen beállított 15 helyett. Eddig azt gondolhatná az ember nincs ezzel semmi gond, pozitív slippeage. Örülni kell, ilyen is van.
    Elkövettem azt 'hibát' hogy nem zártam le. Kíváncsi voltam mi sül ki belőle.
    Nos miután az esemény után legalább 1 fél óráig még vastagon nyerőben volt,
    utólagosan, visszadátumozva sikerült lezárniuk a poziciót 10.18 perces dátumot adva neki. (a 2. képen 11.18-as dátummal szerepel a zárás mert a bróker órája 1-el előrébb jár)
    A nyereség természetesen csak az általam beállított 15 USD.
    Nincs ezzel semmi probléma, de ha egy ilyen visszadátumozós mutatványra demo!! számlán is képesek mire számíthatok éles számla esetén???
    Mi lett volna ha rossz irányba száll el az árfolyam?
    Akkor jóváírták volna számomra az átugrás okozta veszteség nagy részét?
    A válaszokat sajnos tudom.
    A képeket csak elrettentésül raktam be.
    Nem tudom illik e ilyen témát a bróker saját topicjában feszegetni.
    Csatolt fájlok

• vatafx
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - Bank of America, Goldman, HSBC, CSFB, Morgan, és a többi befektetési bankok
    - Legtöbb cégnél már ez kell legyen
    - Ez is megtalálható már a legtöbb cégnél

Csak a három egyben nem. Egy cég se viszi ki a kötésedet a piacra (ha a bankközi piacra gondoltál).

• Zalán
    válaszolt
    McFly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

Az alábbi kritériumoknak megfelelő forex brókert keresek, segítsetek légy szíves:

- Megbízható, bejegyzett bróker, ahol jók a spreadek és lehetőleg kiviszik a piacra a kötéseimet.
    - Lehessen hozzá találni működő androidos szoftvert, hogy telefonon is tudjak módosítani a dolgokon, napközben amikor nem vagyok gépközelben
    - Legalább egy 400-as tőke áttétel legyen.

- Bank of America, Goldman, HSBC, CSFB, Morgan, és a többi befektetési bankok
    - Legtöbb cégnél már ez kell legyen
    - Ez is megtalálható már a legtöbb cégnél

Csak a három egyben nem. Egy cég se viszi ki a kötésedet a piacra (ha a bankközi piacra gondoltál).

• McFly
    válaszolt
    Sziasztok,

Az alábbi kritériumoknak megfelelő forex brókert keresek, segítsetek légy szíves:

- Megbízható, bejegyzett bróker, ahol jók a spreadek és lehetőleg kiviszik a piacra a kötéseimet.
    - Lehessen hozzá találni működő androidos szoftvert, hogy telefonon is tudjak módosítani a dolgokon, napközben amikor nem vagyok gépközelben
    - Legalább egy 400-as tőke áttétel legyen.

• orkati
    válaszolt
    slippage

ECN számlánál nincs garantált SL, előfordulhatnak kisebb csúszások a teljesülések során. Szerintetek mennyi az a legnagyobb slippage, ami még kereskedői oldalról tolerálható? És ami a bróker részéről "extrém piaci körülményekre" való hivatkozással megmagyarázható? 1pip, 5pip, 10pip, 20pip, stb?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mint Tomy leírta (szerintem eléggé érthetően) a brókerválasztás komplexebb dolog annál, hogy ránézésre mi a legolcsóbb...

Lehet ezt hegyezni a 0 pontos spreadtől kezdve egész az XAUNZD éjféli spreadjéig.
    ááááá...dehogy is!
    Ha élelmet veszel magadnak a tescoban, ott is csak az számít hogy mennyibe kerül! ja, persze.
    Minőség, szavatosság, lejárt termék, kiszolgálás, szaladgáló egerek a pultok alatt, egyebek, teljesen másodlagos kérdés.
    Nem is értem hogy miért vesznek emberek tejet/kenyeret pl a spar-ban és egyéb "drágább" helyeken?
    Miért tankolnak egyesek OMV kuton, ha csak az ár számít és a MOL esetleg olcsóbb?

Csak az ár alapján felelőtlenség lenne megítélni egy brókert.
    Itt egy piacfigyelő az egyik cégtől. (élő számla)
    Nincs swap, nincs kötési díj, semmi, csak a spread. Van múltja is...bónuszt is ad...
    Most ez akkor jó, mehetünk számlát nyitni, ha csak az ár számít?

Click image for larger version

Name:	ooooofx.jpg
Views:	1
Size:	55,8 KB
ID:	144473

• Pilotfish
    válaszolt
    Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ami viszont tény hogy az IronFX alig három év alatt a semmibol a világ ranglista #6 helyére kuzdotte fel magát.
    Hol nézitek a rangsorokat?

Working...
X