Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• x5z4
    válaszolt
    Az IronFX a világ legnagyobb brókercégei közé tartozik.

Szólj hozzá::

• dadada
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem itt nem ez a fő kérdés, ha már valaki benne van a top5-ben az egy biztos hely. A kis cégek pedig ki fognak szelektálódni....
    Az Ironfx is kiscégnek számít, csak azt "palizzák" be akire hatással tud lenni a nyomulós supportjuk. Nemhiszem, hogy versenyképes lenne a nagyok közt, gondolok itt FXCM-re Oandára, DUcascopyra.

• Pilotfish
    válaszolt
    Szerintem itt nem ez a fő kérdés, ha már valaki benne van a top5-ben az egy biztos hely. A kis cégek pedig ki fognak szelektálódni....
    Hol nézitek a rangsorokat?

• Guest's Avatar
    Guest replied

• dadada
    válaszolt
    És úgy gondolod Zoltán, hogy meg tudnátok előzni jövőre az FXCM-et? (kötve hiszem, hogy nem)

• IronFX NZ
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az Alpari-t inkább hagyjuk. Éles számlám nem volt náluk, de sokat demóztam ott is és az Iron-nál is, és az Alpari sokkal rosszabb volt. Hírek idején kegyetlen hosszú végrehajtási idő és gyakran nem enged nyitni/zárni, gigatüskék a semmiből, állítólag a slippage is igen nagy. Én nem mennék oda.
    A másik említett két cégnel is rengeteg olyan negatívum van ami miatt jonnek el toluk a kereskedok...

• orkati
    válaszolt
    dadada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Supportban elsők lesznek az lehet, de amit nyújtanak az nem versenyképes az Oandával vagy az Interactive B.-vel vagy az Alparival.
    Az Alpari-t inkább hagyjuk. Éles számlám nem volt náluk, de sokat demóztam ott is és az Iron-nál is, és az Alpari sokkal rosszabb volt. Hírek idején kegyetlen hosszú végrehajtási idő és gyakran nem enged nyitni/zárni, gigatüskék a semmiből, állítólag a slippage is igen nagy. Én nem mennék oda.

• dadada
    válaszolt
    Supportban elsők lesznek az lehet, de amit nyújtanak az nem versenyképes az Oandával vagy az Interactive B.-vel vagy az Alparival.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Voltam még bent pár helyen, annyit mondhatok, hogy Zoltán kijelentése, hogy ők lesznek az elsők nem teljesen alaptalan...!

Nagyobb cég pedig nagyobb stabilitást és megbízhatóságot jelent. Szóval hajrá!

• Zalán
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Külföldi részvényekkel való kereskedéshez melyik brókercéget érdemes választani? A Colmex és a Saxo Bank jó választás CFD-hez?
    Saxo, Interactive és GFT teljesen jó

• x5z4
    válaszolt
    Külföldi részvényekkel való kereskedéshez melyik brókercéget érdemes választani? A Colmex és a Saxo Bank jó választás CFD-hez?

• Zalán
    válaszolt
    Teljesség igénye nélkül: XM, ACFX, eToro, FXTM; (nem FX: Finam, Merit, IKOS ())

Miért?
    Csak kíváncsi voltam, hogy hány cégnél voltál és hasonlítod őket össze

• IronFX NZ
    válaszolt
    Ez egy korábbi link, fuggetlen forrás, és pont az alábbi témákat taglalja:
    http://www.profit.hu/ironfx-szakvelemeny2013

Aki nem hiszi járjon utána saját maga, mindig az a legbiztosabb módszer...

Mivel nincs most jobb dolgom, leírom mit gondolok a témában szereplő kérdésről

Milyen szempontok alapján válasszunk brókert?

1) Kiutalással ne legyen gond. (Beutalni bárhova lehet ) Jobb ha erről kisebb pénzekkel győződünk meg h minden gördülékenyen és az igért határidőkön belül teljesül. Új-Zélandra bejegyeztett, felügyeleti szerv nélküli cégeket pedig el lehet felejteni... (ott se csak azt nézzük meg h az FX oldal honlapján mi van feltüntetve, hanem az azonosító szám alapján a felügyeleti szerv honlapján keressünk rá.)

2) Ne legyenek fals gyertyák. Ez szerintem a legtisztességtelenebb módja az ügyfelek lerablásának, ha ilyet tapasztalunk azonnal lépjünk... (sajnos nagyobb cégnél is láttam ilyet)

3) Gyors teljesülés (kevesebb slippage) + kedvező spread. Itt szeretném azt kihangsúlyozni, hogy otthonról nem hiszem h lehet olyan skalpoló stratégiát folytatni (mezei internet-kapcsolattal) aminek a teljesítménye jelentősen függ 1-2 pip-től. Már a szerver elérési idő többet jelenthet ennél....
    Persze azért figyeljünk oda, hogy ha lenyomjuk a buy/sell gombot, akkor ne másodpercekkel később teljesüljön a megbízás. Sokan ezen lovagolnak, de szerintem feleslegesen.

4) Legyen jó support. Ha bármi gond van a számlával, akkor azonnal legyen ember, aki rá tud nézni - ki tud szállni helyettünk vagy bármilyen problémát megold. Ezt is csak tapasztalati úton lehet kikisérletezni.

STP/ECN vagy MM ?

Szerintem az a jó, ahol van mindkettő. Miért? Ha csak marketmaker számla van, akkor ne számítsunk rá h sokáig hagyni fognak nyerni... miért hagynák h elszedjük a pénzüket?

Ha pedig létezik mind2 számlatípus (amúgy szerintem ez a leggyakoribb és még akkor is 2 szálon futnak a dolgok, ha ez nincs feltüntetve!) mivel gondoljunk bele: mi van akkor ha ETP/ECN számlánk van, de folyamatosan bukunk? Kiközvetítenek? Ki. Érdemes ugyanezt megkötni a cégnek velünk ellentétesen ugyanúgy ECN? Persze. Kikerült a megbízás a piacra? Hogyne. Illetve fordítva: marketmaker számlán folyamatosan nyerünk, érdemes a cégnek ugyanezt kötnie? Miért is ne? Szóval a megkülönböztetésnek nincs sok értelme. Eleve elgondolkodtató, ahol lehet kötni 0.01-lotokat és azt mondják h tisztán ECN számla. Ilyen nincs. De jelentősége sincs....

Cipruson több céghez bementem és érdekes volt látni, hogy egyeseknek olyan irodájuk volt h az alsó szinten üresen álltak a termek. Megkérdeztem tőlük h most éppen ki- vagy beköltöznek? Erre annyi volt a válasz, hogy egyik sem, ennek így kell lennie. .... nem volt valami bizalomgerjesztő, olyan cég benyomását keltette, akik már a csőd szélén állnak. Amire egyébként van is reális esély, mert valljuk be: sok az új startup, kiélezett a verseny és az FX biznisz a kis cégek számára kockázatos is, uh van aki becsukja az ajtókat x hónap után. És ne feledjük a bank garancia a pénzünkre nem korlátlan

Ha meg már ennyi szó volt az Ironról, szerintem Zoli feltehetne egy képet, már csak élménynek is jó az "iroda" látványa

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Melyik cégnél voltál rajtunk kívül?
    Teljesség igénye nélkül: XM, ACFX, eToro, FXTM; (nem FX: Finam, Merit, IKOS ())

Miért?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Tomy !
    Csupan kivancsag volt egy olyantol aki regebb ideje elesben kereskedik naluk es korekt adatokat tud mondani. Nekem egyik legfontosabb tenyezö volt az ActivTrades-nel es masiknal is , hogy a web-en megjelenö adatok hitelesek legyenek. Plattform legyen gyors, teljesülesek ne majd..., a spread ne taguljon este 6-7-szeresere/ mar 19 orakor mint ironnal /, a demo ne 1-2 het legyen. Hirtelen ennyi. Az Alparis szamlamat szeretnem lecserelni, mert sok a tüske es stb. nem akarok erröl bövebben. A környezetemben / nemetben utaljak az Irin-t, bocsi Zoli es Zalan /nem rajonganak a nagy marketing es 0 hatter brokereknek. Probalok hinni a földijeimnek , de mindig csalodok . Szerintem befejezem, mert nincs szandekomban masokat megserteni, mert a fiuk a munkajukat elvegzik. Azert az elöadasukra szivesen elmennek

Leírom az én fontosabb szempontjaimat a teljesség igénye nélkül, ami alapján nyitható, avagy nem egy brókernél a saját számomra számla. Mivel ehhez tartom magam, így soha nincs kérdés, ha megjelenik egy újabb cég. Az hogy miket irkálnak magukról, vagy róluk mások, az teljesen lényegtelen.

-Kizárólag uniós környezet az adózás miatt.
    -Top 30 cégben legyen forgalom alapján.
    -Minimum 3 szerver háttér.
    -Bróberen belüli volume.
    -Grafikonok egyezősége a valós piaccal.
    -Kereskedett termék spread az átlagnyereség max 5%-a lehet.
    -Swap mértéke.
    -Visszautalás feldolgozási ideje max. 48 óra.
    -Visszautalás költségmentessége brókeri oldalról.
    -Ügyfélszolgálat, webiroda egyszerű kezelhetősége.
    -Kereskedések újrajegyzésének gyakorisága.
    -Személyes adatbekérések sűrűsége.
    -Brókercég tulajdonosi háttér egyértelmű átvilágíthatósága.
    -Minimum 1 éves cég.
    -Magyar fizikai iroda.
    -stb…stb…stb….

A felsorolást nyilván lehet folytatni, mindenki egyéni szempontjai alapján.
    Hasonló szempontjaim vannak bank használatra is, ahova érkeztetem a pénzeket, de ez most nem téma.
    Adatok hitelességét nem nézem, mert úgysincs két 100%-ban egyforma bróker. Ez nekem mindegy, azon kereskedem, ahol van a számlám. A géped legyen extra erős és a neted legyen átlagon felüli. Ha valami késlekedés van egyes helyzetekben, akkor a bróker a hunyó és már lehet is gondolkodni a tovább lépésen. Ha „sok a tüske” , és csak ott, akkor új cég. Ha zavar Zoli és Zalán, akkor ne olvasd őket és kérd meg hogy ne hívjanak, vagy egyszerűen ne vedd fel a telefont! A kereskedéshez ők nem kellenek, de ha valami gondod van, akkor jó hogy van ügyfélszolgálat a cégeknél.

Ecn, stp, mmm, vagy bármi más, nekem lényegtelen. Előbb, utóbb úgyis áttesznek ecn-re, ha folyamatosan hazautalgatsz.

GP57 amit írt, az rendben van, tetszik!

Most fxbrókercég lufi van! Egyszer ki fog durrannni. Nagyot fog szólni, abban biztos vagyok.
    A komolyak maradnak, a többi megy a süllyesztőbe. Ez törvényszerű.
    Legyen stratégiád, ami pénzt hoz, „X” %-ot havi átlagban. Nekem max 6 hónapig számít egy bróker kockázatnak. Utána már nem. Gondolom érted, hogy miért.

Working...
X