Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• csabuj
    válaszolt
    Sziasztok,

szeretném kérni a segítségeteket ha ismertek olyan forex brókert, aki befizetésnek elfogad paypal-t, kérlek írjátok meg.

Köszi szépen!

Szólj hozzá::

• flyati
    válaszolt
    https://www.financemagnates.com/fore...has-gone-bust/
    Az ASIC is megbizhatatlan !

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Helyes, h átolvasod a hozzászólásokat de mielőtt számlát nyitsz bárhol a brókerrel tisztázz mindent! Átfogalmaztam a le@szós hszt, mert az törlésre került.

• ironcondor
    kommentálta válaszát
    Köszönöm az infókat. Valószínűleg én is megnyitom a számlát náluk hamarosan.
    Nekem van egy öteletem a költségkímélőbb és praktikusabb kiutalásra, de nem tudom fog-e működni ha brókerhez akarok beutalni. Elég rég óta van számlám a Transferwise-nál, amelyen keresztül szoktam külföldi számlára pénzt küldözgetni. Piaci áfolyamon váltanak, a pénzküldésnek van egy nevetségesen alacsony díja (1 millió HUF esetében kb. 4000 Ft, 100e Ft esetén 560 Ft), de ennyi. Már Maestercard bankkártyát is lehet náluk igényelni, amelyen közel 40 féle devizában lehet pénzt tartani, ez teljesen ingyenes. A Transferwise-on keresztül tervezem majd az utalást. Ha odajutok, szívesen megosztom a tapasztalatokat. UK-ba simán átmegy az utalás HUF számláról, valószínűleg menni fog arra a számlára is, amelyet a brókercég ad meg.

• stingy
    kommentálta válaszát
    Én még nem használom a számlát, mert TBSZ-ként nyitottam és ez még csak a gyűjtőév, nem csinálhatok semmit, csak feltölthetem cash-el.
    1,Megnéztem, rv, etf, opció, fx ingyenes, kötvényt nem találtam.Futureseknél csak a késleltetett ingyenes v olcsó(1$) a real time már drágább.
    2,Kiutalom HUF-ban a IB számlára (ez egy utalás a magyar Citibankba, ami nekem ingyenes.) Utána IB-nél devizakonverzió USD-re, majd IB számláról utalás Ts-hez.(költséget ne kérdezd, mert még csak a kezdő 25.eFt ment ki a NAV miatt, de az sima swift utalás volt horror díjért
    3,https://www.tradestation.com/pricing/ itt megtalálod mit lehet elérni
    4, nem tudom, engem nem érint
    5, kb igen, de ha először belépsz, akkor érdekesen be van állítva alapon kb 130usd havidíjú szolgáltatás (ez a client center/customer profile/software & data supscriptions alatt éred el) na itt kell kinullázni mindent.Utána be lehet állítani az ingyenes real time adatszolgáltatást, már amire engedik.Rv-re, etf-re opciókra ok, a többi engem meg nem érint.

• ironcondor
    kommentálta válaszát
    Zsír, kösz az infót srácok... Ha ennyire bejött nektek a Tradestation, akkor kérdeznék néhány dolgot.

1; 5USD/trade díjcsomagnál azt írja, hogy free real-time datas a retail klienseknek. Ez értendő részvényre, ETF-re, kötvényekre, opciókra, mindenre?

2; Kiutalást hogyan oldjátok meg, hogy ne húzzanak le a bankok magas jutalékkal és a deviza átváltási költségekkel? IB-n lehet HUF-ban utalni, majd piaci árfolyamon váltani, Tradestation-nél ez lehetséges?

3; A honlapon nem találtam, hogy milyen termékekhez lehet hozzáférni pontosan. Tudom, csak USA de van centes részvény, OTC, államkötvény és vállalati kötvény is?

4; Forex van?

5; Mindenféle service fee, other fee fel van sorolva a honlapon de nagy részét nem értem, hogy mire vonatkozik pontosan. Ha nem akarok értékpapírt transzferálni, csekket beváltani meg hasonlók, akkor ugye van az 5 USD/trade költség, 35 USD átutalási kötlség ha leveszek pénzt a számláról, és ennyi, ha nem számoljuk az inactivity fee-t amit ha jól látom, könnyen el lehet kerülni, igaz?

Előre is köszi szépen.

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Ennyi, IB mehet a levesbe. És TradeStation-re bejátszom a TBSZ-t is

• stingy
    kommentálta válaszát
    Én nyáron a TS-nél nyitottam számlát, és azon lehet kereskedni USA etf-ekkel.Néztem a Globalt is, de mivel UK bejegyzés és az Interactive Brokers UK introducing brokere FCA szabályozás alatt, így azt hiszem, náluk se lesz us etf. Nyiss egy számlát a Tradestation oldalán(https://www.tradestation.com/) keresztül az amerikai TS-nél, és nem lesz gond.

• ironcondor
    válaszolt
    Tudja valaki, hogy a Tradestation Global brókercégnél EU ügyfélként lehetséges amerikai ETF-et vásárolni? Úgy tudom, hogy a Tradestationnél lehet, de nem tudom hogy a Global miben különbözik. Tököm tele van az EU idióta szabályozásaival és szeretnék valami megoldást találni amerikai ETF-ek vásárlására. Jelenleg IB-nél vagyok, de a professional státusz nálam nem játszik, így ez a lehetőség kilőve.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    4 típusú lehetőség van, nem reklámoznék, ha írsz privátban vázolom. Ami feltűnő, h a tiltások, korlátozások szinte senkit nem foglalkoztatnak a fórumon. Ebből látható, h irdatlan sok az okoskodó de a kereskedés az már másik pálya.

• Etna
    válaszolt
    No akkor majd nézegetem a híreket. Köszi a felvilágosítást.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Rossz tipp, most tiltja be a kriptókat. Feltettem a cikket a topikba.

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Van pár cég, ahol lehet nyitni, és van nagy tőkeáttét. Jó cégekről beszéltem. Amúgy ha beitek kilépnek, márciustól FCA engedni fogja szerintem újra a nagy tőkeáttétet. De ez csak tipp.

• Etna
    válaszolt
    Üdvözletem! Nyár eleje óta a téma kicsit háttrébe szorult nálam, egy deka számlám nincs most. Változott azóta érdemben valami a szabályozással kapcsolatban? Van cég, ahol már enyhítettek a követelményeken?

• Jano
    kommentálta válaszát
    https://www.cnbc.com/2018/10/22/gold...t-for-all.html
Working...
X